Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема да е :

Опции:

# 435
  • Мнения: 6 549
Няма почивка... няма сън хаха едва успях да й простра дрешките и тя заплака, а уж беше заспала...
На 26 сме на консултация при педи.На идването вкъщи каза да не даваме още вит.д.(сиг.сега ще ни изпише незнам ...)
Давам био гая незнам до колко ни помага ...таткото иска да ги сменяме мисля инфакол...
Перем със Сано максима но забелязвам че нааканото не го пере 😬😀😀😀😵тео бебе течен го оправя 😬😀😀😀😵

# 436
  • Мнения: 757
Добре че баба помага че и за нас съня ще е мираж , тези колики ни мъчат много.... защо ще ходоте при ортопед на нас нищо не са ни казали .... Rolling Eyes
Какво ползвате за коликите ?

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 14:33 от pebals94

# 437
  • Мнения: X
Момичета, официално няма спасение от коликите, Био Гаята с нея и без нея все тая... Добре, че свекърва ми помага, че иначе не знам... Надявам се скоро да се приключи. Ние витамин Д пием от 20тия ден, така ни каза педи, по 2 капки на ден

# 438
  • Мнения: 4 660
Био Гая + Зинко давам аз рядко реве.

# 439
  • София
  • Мнения: 688
За ортопед ни каза педиатърката, че на втория месец трябва да отидем, основно гледали за луксации.

За колики не давам нищо, витамин д и на мен ми казаха от ден 20, hypodermic ти какъв даваш и как?

Вашите бебчета през колко време хапват и вечер правят ли по-големи паузи?

Вече излизате ли по разходки?

Ще правите ли погача на маничетата и ако да, как мислите да я организирате - някъде навън или у дома ?

# 440
  • Мнения: X
Ray of Light, давам вит Д3 на Webber Naturals (педи каза, че всичките стават, тя препоръчваше Вигантол, но ги няма). На тези на Webber пише 1 капка да се дава на ден, но изрично питах педи и тя каза 2.

Иначе разхождам се засега на терасата с него, не мога да се оправя да излезна с количката. Но пък спи по 2 часа навън.

Погача аз лично не мисля да правя, защото не си падам по тези неща, но иначе, ако трябва, бих го направила вкъщи, поне по-малко вируси да има.

За хранене сме засега на 3 часа, няколко пъти прави паузи по 4-5 часа нощем.

# 441
  • Мнения: 142
Ние спим през ден 😁 До сега си бяхме четиримата в къщи( татко, мама, батко и бебо) оправяхме се, остава и време да си почина, вече се организирах и съм добре.
От днес тати е на работа, а баткото на градина и баба дойде да помага. В края на бременността се будих много и някак сега това не ми пречи.
За коликите давам Лефакс, малко понамаля болката, поне сега не се изпищява, само се пресвива. Днес правим 20 дена, още не сме излизали. На 17 сме вече на консултация- нямам търпение да видя колко е наддал, тогава сигурно ще ни изпише и вит. Д( той се дава от 20-тия ден).
Погача по специално няма да правя, само ще си омеся питка.

# 442
  • Мнения: 278
И на нас Педиатъра каза вит Д след 20ти ден. Все още нямаме колики пу пу . Доста му къркори коремчето , но нито плачка нито нищо. Ортопед ни казаха след 40тия ден , през втория месец.
Погача мисля да направим , но скромно 3-4 гости в дом. обстановка. Сладкарството ми е хоби , така че ще се възползвам от повода. Мисля и на църква да отидем , не че съм мн набожна , но мисля да спазя обичая.
40 дни от деня на раждането ли трябва да ги броя 🤔?

# 443
  • Мнения: 499
Поли, да,40 се броят от деня на раждането.

# 444
  • Мнения: 6 549
За 40-то мисля да идем на църква, с най близките у дома, а на другия ден с приятелки навън на сладкарница Simple Smile

# 445
  • Мнения: 33
За 40 дни ние няма да правим нищо специално. Пада се в събота на Задушница и съвсем не става. Ще спазим да отидем на църква за молитва, но ще е на 41вия ден в неделя.
Разходки правим с количката за по около 2-3 часа навън като е хубаво времето. Беба спи през цялото време, щеше да е хубаво да го прави това и през нощта 😄

# 446
  • Мнения: 261
И ние не спим Grinning Преди поне през деня спеше ама сега от една седмица и през деня едвам едвам заспива. Вечер си откарваме до към 3-4 и тогава заспива и то със зор. Но пък като заспи откарва по 5-6 часа поне. Аз давам Лефак + Колийф ама... много ефект май няма.  Погача ще правим и на църква също ще отидем Simple Smile

# 447
  • Мнения: 20
Нашия доктор изписа еспумизан за коликите, но не и действаше добре. Сега давам инфакол на всяко хранене, а сутрин по 2 капки вит Д3 и 5 биогая. Чак ме е страх да се похваля-определено е по-спокойна.
Вашите бебчета колко качиха първия месец? Като я теглиха и се оказа, че е качила по-малко от 600 грама. На кърма сме само, но доктора каза да я дохранвам. Цедя се за да виждам колко изяжда-110-120 мл и понякога още търси.

# 448
  • Мнения: 278
Нашият е качил 550гр и е на 20 дни, но е на смесено хранене. Предимно кърмя, но винаги търси още и дохранвам когато се наложи, а едното нощно хранене е само на АМ , защото откровено предпочитам да дремна вместо един час да се лигави и да цока😟.
Снощи направи пауза от 22-5ч 😱 . Аз в 3ч се събудих и го чакам да се събуди 🤣

# 449
  • Мнения: 4 660
Първия месец нададе 1.1 кг на АМ е.

Общи условия

Активация на акаунт