Нанасяне в неговата къща

  • 7 566
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 006
Е, защо така разбихте илюзиите на детето, че ще се прене у момчето и там няма да я карат да чисти, пере и готви, понеже до сега не са я карали Laughing Че и сметките и нямало кой да плаща. Детето така се беше размечтало как ще отиде за постоянно живеене в чуждата къща и олинклузива, дето до сега е гледала като е била гости (безплатна вечеря, вода, ток, слагане и вдигане на маса, миене на чинии, чистене, пране и т.н. все неща с които никой не я занимавал) та че всички тези неща ще продължат да са й безплатни SatisfiedSatisfiedSatisfied За унито не разбрах само кой ще и го плаща + квартита и режиийните, за дискотеки и кафета да не говорим? Момъка вероятно? Той на 23 ще има достатъчно голяма заплата да издържа на квартира 2ма човека + 1 (или 2 не разбрах той учи ли) висши? Laughing Мдамм. И един мармот го увива в шоколад Satisfied

# 76
  • Мнения: 19 360
Ако темата е реална авторката да сяда и да учи за кандидатстване в университета, не да планира съвместно съжителство със също толкова незрял 22 г. младеж, че и при родителите му. Всъщност аз не прочетох, че са я поканили, а че тя възнамерява да се премести там. Поставям се на мястото на родителите и на двамата в подобна ситуация и си мисля, че никой не е длъжен да си пати от акъл на друг, тоест хлапето да се взима в ръце и да остава в къщи. И да, до навършване на пълнолетие имат право да я върнат с полиция, а "приемащото семейство" може да си има неприятности, че задържа в дома си непълнолетно лице с което няма роднинска връзка в разрез с волята на родителите му.

# 77
  • Мнения: 15 223
Темата е много полезна за жени, като мен - майки на момчета. Вече знам какви грешки не трябва да допускам, когато дойде време да се запознавам с приятелките на сина ми, за да не вземе някоя мома да се обърка и да реши че умирам да й ставам втора майка, и да ми се натресе в къщата

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 16:26 от Lady Cassiopeia Duval

# 78
  • Мнения: 8 937
Явно девойката е решила, че с коза за "добрата свекърва" ще се отърве от семейни задължения,  но уви, родителите не са се впечатлили. Да не смееш да раждаш - ако е момче, може да доведе всякакви вкъщи. Ако е момиче, ще заплашва със свекървата.
Авторке, първо на 17 би следвало да имате основен приоритет да учите. Второ, нито гаджето Ви, нито родителите му ще са очаровани, ако им се натресете. Ако се стигне до полиция, ще забравите и за връзка, и за всякакви подобни изцепки. Любовта на 17 в живота не е като в романтична комедия. Трето, всички чистим и мием чинии или изкарваме достатъчно пари, за да платим на друг да го прави. Неприятно е, но животът е такъв. Четвърто, кой ще Ви издържа? Ако си тръгнете от родителите си, те няма да са длъжни. Приятелят Ви и близките му още повече. А ако се разделите, къде ще отидете? Или Вашите ще са длъжни да Ви приберат обратно?

# 79
  • Мнения: 3 345
Кардинална грешка е "спасяване" от родителите, като се поема пътя на ранен брак, а още по-лошо и дете в един момент.
На 17 работата на едно момиче е да заляга над ученето, изборът на университет и планове за бъдещето по отношение на кариера и развитие.
Някак ми звучи безумно избирането на вариант за толкова ранно обвързване и перспективата, която е ужасяваща, погледнато в дългосрочен план.

# 80
  • Мнения: 8
Темата е много полезна за жени, като мен - майки на момчета. Вече знам какви грешки не трябва да допускам, когато дойде време да се запознавам с приятелките на сина ми, за да не вземе някоя мома да се обърка и да реши че умирам да й ставам втора майка, и да ми се натресе в къщата


Рано или късно ще Ви се наложи да станете втора майка! Има една приказка “За теб жена, за мене дъщеря!” Не правете грешката на 99% от свекървите! Не приемете ли снаха си(бъдеща или не) ще загубите и сина си. Някога всяка жена е била снаха в чужд дом и това никога не трябва да се забравя! А това, че деца мечтаят за любов няма лошо, но трябва да им се обяснят малко как стоят реално нещата. Simple Smile

П.С.: Моята свекърва си подкопа всичко сама и сега се мъчи, мъчи, но не става. Simple Smile

# 81
  • Мнения: X
Ама никак, изобщо не съм длъжна да "осиновявам" Чужди дъщери. Те ще са Съпруги на синовете ми. Те ще живеят с тях, та да му мислят в какви се влюбват. Ще ги каня на гости, ще им ходя на гости - ако ме канят, през другото време да се оправят... Simple Smile

# 82
  • Мнения: 18 684
Аз ти предлагам през коледната ваканция да им се появиш с два куфара на вратата на проекто-свекърите, за да ги тестваш. Казваш им, че си решила да живееш у тях, даже можеш да им кажеш, че си бременна, коледно чудо се е случило демек. Ако всичко е наред и се зарадват много, ще мислиш как ще се изнасяш наистина от вашите.

# 83
  • Мнения: 13 079
Аххаха тоя план е един път! Давам всичко сама за да зърна лицето на свека 😂😂😂

# 84
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз ако съм на мястото на майка и с полиция ще я прибера от чуждата къща.
И на родителите на момчето се чудя-как така ще се съгласят да приемат непълнолетно момиче в къщата си?

# 85
  • Мнения: 13 079
Всякакви луди ги има. Аз съм писала тук за моята съученичка, която живееше в детската си стая с 27-8 годишен 😒 Бяхме 10 клас.

# 86
  • Мнения: 4 518
Темата е много полезна за жени, като мен - майки на момчета. Вече знам какви грешки не трябва да допускам, когато дойде време да се запознавам с приятелките на сина ми, за да не вземе някоя мома да се обърка и да реши че умирам да й ставам втора майка, и да ми се натресе в къщата


Рано или късно ще Ви се наложи да станете втора майка! Има една приказка “За теб жена, за мене дъщеря!” Не правете грешката на 99% от свекървите! Не приемете ли снаха си(бъдеща или не) ще загубите и сина си. Някога всяка жена е била снаха в чужд дом и това никога не трябва да се забравя! А това, че деца мечтаят за любов няма лошо, но трябва да им се обяснят малко как стоят реално нещата. Simple Smile

П.С.: Моята свекърва си подкопа всичко сама и сега се мъчи, мъчи, но не става. Simple Smile
Ох и на нас ни се наложи да живеем при свекървата преди две години за около половин година. Само дето ние бяхме в процес на търсене на апартамент, бяхме сгодени и преди много време сме завършили училище. Не че ако ни бяха изгнонили нямаше къде да отидем, но мъжа ми това предпочете и аз ходя след него.
Сестра ми също е живяла при проектосвекърва, но те бяха от 5-6 години заедно. Семействата ни се бяха сближили и не е имало никакви проблеми. След това се разделиха де, но тя пък още поддържа някаква връзка с проектосвекървата.
В първия случай става въпрос за гадженца, а във втория случай става въпрос за семейство. Аз семейство бих приела, но виж да ми дават бележник да се подписвам на мястото на родител няма как да стане...

# 87
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Някога и аз съм живяла при свекървата, но за около година време само, даже и по- малко. През това време блока ни се строеше, а трябваше спешно да напуснем квартирата, която наемахме посред зима. Не е имало драми, беше мирно и тихо. Бяхме се разбрали за разходите, за домашната работа, за всичко и уговорките се спазваха. Но, работехме и двамата, всеки си гледаше неговата си работа и намеси не е имало. Да уточня, че става въпрос за къща с достатъчно пространство за всеки. В апартамент щеше да е ужас.
Бих имала добро отношение към бъдещата снахичка, нооо... трябва да е пълнолетна, иначе е беля на главата.

# 88
  • Мнения: 19 360
Малолетни чужди деца в къщата си не приемам да живеят, още повече майката е в пълното си право да ми търси отговорност за това, че съм приела такова дете в дома си. За пълнолетни може, при определени условия. Но не бих ги обслужвала в битов план, категорично.

# 89
  • Мнения: X

Рано или късно ще Ви се наложи да станете втора майка! Има една приказка “За теб жена, за мене дъщеря!” Не правете грешката на 99% от свекървите! Не приемете ли снаха си(бъдеща или не) ще загубите и сина си.
Я пак. Откога приемането на снахата и добрите отношения с нея са разнозначни на ставане на нейна майка?

Общи условия

Активация на акаунт