Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 59

  • 29 786
  • 765
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 273
Извинявайте, но каква е тази стара и нова формула? Аз пия от 2 седмици, купувала съм само веднъж и не знам от кое пия.

# 511
  • Мнения: 11 881
Извинявайте, но каква е тази стара и нова формула? Аз пия от 2 седмици, купувала съм само веднъж и не знам от кое пия.

Ако пиеш Еутирокс то е от новата формула. Преди няколко месеца промениха помощните вещества, пише на самата кутийка. Ако си на Л-тироксин, той няма промяна.

# 512
  • Мнения: 441
Извинявайте, но каква е тази стара и нова формула? Аз пия от 2 седмици, купувала съм само веднъж и не знам от кое пия.

Ако пиеш Еутирокс то е от новата формула. Преди няколко месеца промениха помощните вещества, пише на самата кутийка. Ако си на Л-тироксин, той няма промяна.

А реално, като действие имат ли разлика?

# 513
  • Мнения: 11 881
За двете формули ли става въпрос? Или за разлика между Еутирокс и Л-тироксин?
Ако е за формулите, то това коментираме вече няколко пъти, при всеки е различно. Аз малко по-нагоре съм пуснала последните си изследвания при стара и нова формула.

# 514
  • на морето
  • Мнения: 1 392
Здравейте! От известно време не се чувствам добре и си направих изследвания TSH-то ми е 11.20 и завишени антитела. Ходих на ендокринолог и ми назначи лечение с Еутирокс от 25мг по 1 и половина таблетка дневно за два месеца, докато направя пак изследване. Пия го вече 10 дена, но подобрение засега не чувствам. Продължавам със световъртеж, отпадналост, болки във всички кости, тревожност и стягане в областта на шията. Може би трябва да мине повече време? А дали тази доза не ми е малка? Някъде четох, че се почва с 50микрограма. Четох и за витамин Д, но не ми го изписаха. Дали може да си го почна на своя глава и ако да, бихте ли ми препоръчали. Ще бъда благодарна ако ми отговорите и започвам редовно да следя темата. 🙂

# 515
  • Мнения: 5 930
Не, почва се с по-малка доза, за да може организмът да привикне.

Може да започнеш да приемаш Витамин D, само след като изследваш нивата му. Няма как без лабораторни тестове.

# 516
  • Мнения: 1 518
Доди, за симптомите имай търпение. Аз започнах от тсх 18. Трябваха ми 8 месеца, докато хормонът се натрупа качествено и симпотимите започнат да се притъпяват. Ако ще си пускаш Д, направи си и б12. Сега зимата симптомите са по-осезаеми. Това го очакавай при всяка смяна на сезоните. За мен най-симптоматично е преминаването от зима към пролет и от лято към есен - по 1 месец. Но вече му свикнах и не му обръщам излишно внимание.

# 517
  • Мнения: 11 881
Както са казали и преди мен, започва се с ниска доза, дори и ТСХ да е 100, и се вдига  постепенно. Отделно за да се получи осезаема промяна (след започване на хормон, при промяна на доза) са необходими 40-45дни. Така че, не може да очакваш за 10 дни промяна и при условие, че и ТСХ си е високо, едно е да го смъкваш от 5 и друго от 11.

Въпреки, че аз съм сваляла ТСХ 13 на 3,6 за 2 месеца, но на по-висока доза.

# 518
  • на морето
  • Мнения: 1 392
Много благодаря за отговорите. Ще трябва да направя значи и изследване за витамин Д и Б12. Ще бъда търпелив, дано тази отпадналост и световъртеж да от минат с времето, но най-много ме морят болките в костите, всичко ме боли.

# 519
  • София
  • Мнения: 615
Аз съм 4-ти месец на хормон.На моменти имам подобрение, на моменти влошаване.Дала съм си 1год за напасване на дозата и чакам търпеливо.А колко време реално ще отнеме е божа работа...С хормоните нещата не се случват от днес за утре за съжаление, а и като добавим разни дефицити съвсем.

# 520
  • София
  • Мнения: 1 738
Как се лекува грип при Хашимото? Пиете ли Тамифлу или има алтернатива?

# 521
  • Мнения: 6 346
За Тамифлу има много критики. По принцип ефектът му е не да пресече грипа, а да намали продължителността на симптомите от 7 на 6 дни. Но има много случаи на нарколепсия след прием на Тамифлу, а това хич не е добре, нелечимо увреждане било. Разбира се, всеки трябва сам да прецени какви рискове е склонен да поеме. Добри имуномодулатори са вит. Д + вит. А, но и за тях е добре да се прочете.

# 522
  • София
  • Мнения: 1 738
Ужас! От вчера синът ми е на Тамифлу, че сме с грип... А аз за себе си се чудя... Незнам вече как да се лекуваме!?!

# 523
  • Мнения: 6 346
Дано всичко да бъде наред. Нещата, които могат да се направят, са прием на високи дози вит. Д + вит. А (примерно ударно 20 000 единици вит. Д + примерно 100 000 единици вит. А), ударна доза вит. С (поне 2-3 грама), цинк. Ако не се притеснявате да пиете прополис, много хора са доволни и от него, но той се води имуностимулатор, не модулатор.

# 524
  • Мнения: 11 881
Аз рядко боледувам, но миналата година изкарах грип покрай детето. Пих прахчета Тайлол хот, общо взето идеята ми беше да свалям температурата, понякога редувах с Нурофен , че не можех  да я сваля дълго време.
Иначе вит.С, аз Д си вземам зимата така или иначе и много вода, нищо че въобще не ми се пие тогава.

При сина ми също само свалям температура с Панадол и Нурофен и много чай, вода.

Общи условия

Активация на акаунт