Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 59

  • 29 778
  • 765
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 346
Точно преди няколко дни четох, че по принцип в университета лекарите учат, че грипът е вирусно заболяване, което няма как да се лекува, а трябва само да се облекчават симптомите, докато мине, и дори не трябвало да се безпокои лекарят, ако няма усложнения, така учели. През последните години, откакто на пазара има антивирусни лекарства, ваксини и т.н., се шуми много и се създава паника. Разбира се, има грип, има хора, които развиват усложнения, но не са повече като процент, отколкото са били при предишни вирусни епидемии. Да стискаме палци да ни подминат усложненията.

# 526
  • Мнения: 11 880
Точно преди няколко дни четох, че по принцип в университета лекарите учат, че грипът е вирусно заболяване, което няма как да се лекува, а трябва само да се облекчават симптомите, докато мине, и дори не трябвало да се безпокои лекарят, ако няма усложнения, така учели. През последните години, откакто на пазара има антивирусни лекарства, ваксини и т.н., се шуми много и се създава паника. Разбира се, има грип, има хора, които развиват усложнения, но не са повече като процент, отколкото са били при предишни вирусни епидемии. Да стискаме палци да ни подминат усложненията.

Съгласна!
Нищо по-различно не се случва, направо се ядосвам като се започне всяка зима в новините с гръмките заглавия - Чакаме грипа, грипа идва, там толкова болни, пък там това и онова...Като всяка година дето ни изненадва снега, само се чудят с какво да си пълнят емисиите.
Зависи от много неща как ще се изкара - възраст, здравословно състояние, кой щам е грипа, но да той сам по себе си не се лекува, вече ако станат усложнения се лекуват те.

Дано ни подмине Wink ако не да го изкараме леко Simple Smile

# 527
  • Мнения: 19 339
А Авирон рапид стимулатор ли се води?
За хора с автоимунни дали става?

Магия, според мен недей да пиеш Тамифлу профилактично, а наблегни на препоръчаните витамини и много чай, лимони, гаргара със сол и сода, промивка на носа и т.н.

# 528
  • Мнения: 6 346
Не знам за Авирон Рапид, макар че и на мен ми е любопитен.

# 529
  • Мнения: 11 880
Аз доколкото знам е стимулатор, и мисля че в групата във ФБ също се е коментирало така.

Отделно, че едната година майка ми го пи, никаква полза

# 530
  • Мнения: 6 346
Преди години помня, че бяхме купили Ремантадин и така стоя, докато не му изтече срокът на годност. Май го бяха препоръчали по телевизията, но не съм го пила. Той също е противовирусно лекарство.

# 531
  • Мнения: 8 159
Аз доколкото знам е стимулатор, и мисля че в групата във ФБ също се е коментирало така.

Отделно, че едната година майка ми го пи, никаква полза
При мен никакъв ефект от пиенето му Sad
Личната беше ми го изписала миналата зима... и при едно есенно вирусче - нищо! Докарах се до тежък синузит седмица след разболяването и пиенето му.

# 532
  • Мнения: 19 339
Имайте предвид, че за Ремантидин пише в листовката за кой тип грип се ползва. За Тамифлу не знам. Дъщеря ми го е пила с грип и пак стигна до усложнения.
Върти ми се в главата за Авирона, че е модулатор, ама не съм сигурна. Иначе да, не помага винаги. И аз , и детето една година го вземахме и не успя да предотврати влошаването и аб. В други случаи е пресичало, но не се знае дали просто вирусът не е бил по-лек и организмът е нямало да се справи и без него.

Edit:сега прочетох в нета, че Андрографисът стимулира имунната система, та май не става.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 11:56 от Дъждец

# 533
  • Мнения: 105
Момичета и момчета, някой от вас спазва ли хранителен режим в комбинация с лекарствата. Аз днес съм на преглед и след изследванията ще видим какво е положението. Уборвам симптомите, като спазвам Автоимунния протокол. Определено се чувствам по добре докато се храня по него. Само дето пусто сладко толкова мн да ми се яде. Постоянно..!

# 534
  • Мнения: 11 880
Аз не, защото нямам воля Simple Smile . Единствено преди 2г правих за 6-7 месеца нисковъглехидратно хранене с цел сваляне на кг и висок инсулин, после се поотпуснах и сега поувеличих доста въглехидратите пак.
Но глада за сладко ми беше изчезнал тогава, но аз бях спряла всякакво тесто и захар и хапвах доста протеин, не знам от това ли, но вкъщи моите си хапваха, мен въобще не ме впечатляваше.

Иначе сина ми който е с Хашимото, но не е на лекарства е на режим без глутен и без млечни и хормоните се повлияха добре, защото си беше с лека хипофункция.

# 535
  • Мнения: 105
А след диетата върнах те ли си кг?

# 536
  • Мнения: 1 518
Лаура, яде ти се сладко, защото ти е висок инсулинът или не пиеш достатъчно вода. Опитай винаги, когато ти се дояде сладко, да изпиеш чаша вода. Ако спре да ти се яде, значи си жадна. Ако продължи да ти се яде, инсулинът е висок още от предходното хранене. Инсулинът висок ли е, каквато и диета да спазваш, или няма да сваляш, или след спиране на диетата, отново ще качиш. Диетата е постоянна промяна в начина на хранене, а не месец, два, когато става въпрос за увредени хормонални жлези. Неподходящите диети могат да доведат до допълнителни увреждания. АИП също не е за постоянно.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 14:57 от bongobongo

# 537
  • Мнения: 11 880
А след диетата върнах те ли си кг?
Не, за година и половина само 1кг имам върнат, а свалих 13кг.

Аз винаги съм била слаба, независимо от хипофункцията ми. Но когато забременях спрях цигари и се отдадох на ядене Sweat Smile  и качих 28кг, от които след раждането си ми останах трайно 10 отгоре. И години наред си ги държах не качвах повече, т.е. метаболизма си ми е ок според мен. После ме натъпкаха с нестероидни противовъзпалителни близо 3-4м заради радикулит  и от тях качих още 3-4кг. И накрая вече освен естетически проблем и ми тежаха и като видях и инсулин близо 8 и се стегнах.


Това за водата е много вярно, което казва bongobongo .
Тези лекции на Барбара О`Нийл са много хубави, който не ги е гледал може да погледне
https://ltv.bg/barbara-oneil/

# 538
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да кажа за грипа, изкарах го по Коледа: аз не купувам нищо без рецепта, тук са много скъпи. Много рядко взимам нещо, ерго вкъщи няма нищо налично.
Като ме захвърли грипа в леглото с 39,5С нямах много опции.
Мъжът ми ми направи силен чай от джинджифил ( парче, колкото палец в 200мл вида). За 10 Мин ме изпотяваше, минаваше ми главоболието и болките в ставите и костите.

Аз нямам проблем с новата формула, незнам обаче какви са ми стойностите, т.е дали го усвоявам.

# 539
  • Мнения: 105
Постоянно се налива с вода и то на сила. Пия по 2 2.5 л на ден. Явно пиенето на вода не помага. Относно високия инсулин..... За диабед ли говорим?

Общи условия

Активация на акаунт