Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено Тема 21

  • 23 940
  • 733
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 326
Заповядайте в тема № 21 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено".

Позволих си частично да използвам предложението на Дидева за заглавие на темата.

С пожелание дистанционното обучение да бъде рядко и кратко!!!
Добрият тон е силно препоръчителен.

Старите теми:
Скрит текст:
Дистанционно обучение за учениците-Тема 1
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 2
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 3
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 4
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 5
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 6
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 8
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 9
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 10
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 11
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 12 /Ноември 2020/

Дистанционно обучение за учениците-Teмa 13 /Декември 2020
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 14 /Януари 2021/
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 15 /Февруари 2021
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 16 /Март 2021     Дистанционно обучение за учениците-Teмa 17 /Април 2021  
Дистанционно обучение за учениците-Teмa 18  
  Дистанционно обучение за учениците-Teмa 19
  "Всичко, което ни вълнува около дистанционното обуче … е" - Tема 20

# 1
  • София
  • Мнения: 7 049
Няма тестване в училищата? Няма пари? Дали?
https://www.facebook.com/759054720/posts/10159656826339721/
Аз предлагам всеки, който иска да се тества безплатно поради симптоми или да тества детето си, да се ориентира към вечерните часове. След 21 часа ще можете да го направите безплатно.
Както се казва, когато една врата се затваря, друга се отваря. 🙄

# 2
  • София
  • Мнения: 7 276
Не мисля, че в старата тема е имало спам - всичко се върти около причините за създалата се ситуация с ДО, което вероятно чука на вратите ни.

По повод линка за тестовете за заведения - виждам, че няма да са безплатни, както се говореше Satisfied .. и най-важното - резултатът ще се отчита официално - т.е. ако излезеш положителен, няма да може да се скатаеш Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 16:14 от Аш

# 3
  • Мнения: 1 032
Няма тестване в училищата? Няма пари? Дали?
https://www.facebook.com/759054720/posts/10159656826339721/
Аз предлагам всеки, който иска да се тества безплатно поради симптоми или да тества детето си, да се ориентира към вечерните часове. След 21 часа ще можете да го направите безплатно.
Както се казва, когато една врата се затваря, друга се отваря. 🙄

изрично пише, че е за посещение на клуб и е 10лв и не виждам кой ще си влачи детето вечер там... Между другото, вчера като водих дъщеря ми за тест в Цибалаб, висяхме на огромна опашка почти 2 часа - жената пред мен беше с малко дете, което ще хоспитализират. Отишли чинно с багажа да ги приемат и им казали ама ние на детето ще направим антигенен за приемане, но на вас не ви се полага, идете сама да си направите. И тя с багажа и детето висеше 2 часа на опашка за тестове. С които после да ходи да ги приемат в болница, не питах за какво лечение, явно различно за ковид. Малоумието не спира в тая здравна система и въобще в цялата държава.

# 4
  • София
  • Мнения: 813
Няма тестване в училищата? Няма пари? Дали?
Скрит текст:
https://www.facebook.com/759054720/posts/10159656826339721/
Аз предлагам всеки, който иска да се тества безплатно поради симптоми или да тества детето си, да се ориентира към вечерните часове. След 21 часа ще можете да го направите безплатно.
Както се казва, когато една врата се затваря, друга се отваря. 🙄
Крайно възмутително и обидно за хората които не ходят на заведение а се тестват за собствена сметка. За учениците и учителите, които нямат достъп до безплатни тестове. Стоя чета и не го проумявам, ...
Ако обаче си положителен, влизаш ли в статистиката за Болен, карантина?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 055
Няма тестване в училищата? Няма пари? Дали?
Скрит текст:
https://www.facebook.com/759054720/posts/10159656826339721/
Аз предлагам всеки, който иска да се тества безплатно поради симптоми или да тества детето си, да се ориентира към вечерните часове. След 21 часа ще можете да го направите безплатно.
Както се казва, когато една врата се затваря, друга се отваря. 🙄
Крайно възмутително и обидно за хората които не ходят на заведение а се тестват за собствена сметка. За учениците и учителите, които нямат достъп до безплатни тестове. Стоя чета и не го проумявам, ...
Ако обаче си положителен, влизаш ли в статистиката за Болен, карантина?
Има антиген тестове за 7 лв, даже 10 е скъпо щом човек си го взима сам. Не знам колко е в лаборатория, но вероятно ако е повече е, заради работата на лаборантите. Заведенията ще са на сметка да ги поемат, за да имат посетители, после ще си калкулират при ценообразуването на менютата.

Липсата на тестване в училищата не е поради липса на пари, желание няма. Има частни училища, там не е да нямат пари и родители, и самите училища, но и не продумват на тази тема.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 049
Накрая пише, че до около седмица се очаква да станат безплатни.

# 7
  • Мнения: 1 032
така е - масово родители не искат децата им да бъдат тествани - някои от съображения, че това все пак е ежеседмично бъркане в носа до мозъка, но повечето според мен зараду угрозата да бъдат поставени в карантина.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 18:46 от Фран

# 8
  • София
  • Мнения: 1 326
Моля, отново да прочетете заглавието на темата. Половината от постовете са за ковидната или общо-диксусионна тема. Ще помоля модератор да ги изтрие.

# 9
  • Мнения: 2 881
Еми то няма как да не се въртят нещата около вируса. Иначе моите деца си ходят присъствено на училище. Имат много болни, но си мисля че това е от постоянно отворените прозорци. Казват че в час са с маски, сваляли ги междучасието. Но учителите много държали да има поне един отворен прозорец и всички деца да са с маски в час. Те самите носели маски. За ДО не се говори. Надявам се и да не ги пускат скоро. Моите са в горните класове и първи ще минат в ОРЕС, ако има такова нареждане. Гледам и бройката се вдига, но засега е спокойно около нас.
А, забравих да кажа, че в моето семейство си забранихме градския транспорт и децата вървят бая време пеша. Като е хубаво времето съм ОК с това, но на тия дъждове трябва да излизам от работа да ги взимам и малко нанагорно ми идва. Но няма как. По- добре леко неудобство, отколкото потенциална зараза в градския транспорт.

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Половината от постовете не са ли за това, че няма тестване, което пряко влияе върху това, какво точно ще се случва в училищата?
Хайде няма нужда да сме чак таиква буквалисти, това не е елементарна математика все пак.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 20:41 от LemonDesi

# 11
  • Мнения: 436
Еми то няма как да не се въртят нещата около вируса. Иначе моите деца си ходят присъствено на училище. Имат много болни, но си мисля че това е от постоянно отворените прозорци. Казват че в час са с маски, сваляли ги междучасието. Но учителите много държали да има поне един отворен прозорец и всички деца да са с маски в час. Те самите носели маски. За ДО не се говори. Надявам се и да не ги пускат скоро. Моите са в горните класове и първи ще минат в ОРЕС, ако има такова нареждане. Гледам и бройката се вдига, но засега е спокойно около нас.
А, забравих да кажа, че в моето семейство си забранихме градския транспорт и децата вървят бая време пеша. Като е хубаво времето съм ОК с това, но на тия дъждове трябва да излизам от работа да ги взимам и малко нанагорно ми идва. Но няма как. По- добре леко неудобство, отколкото потенциална зараза в градския транспорт.
Всички деца са с маски и учителите много държат са приказки от 1001 нощ.
Виж, че има много болни , има.
Ей така тихомълком си ги премълчават училищата.
А защо свалят маските в междучасието?
Вирусът излиза в почивка ли тогава?
И стига с тия отворени прозорци, те не причиняват Ковид.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 961
Половината от постовете не са ли затова, че няма тестване, което пряко влияе върху това, какво точно ще се случва в училищата?

Както се вижда, не влияе, не само пряко, но дори и косвено. Училищата в София продължават да са присъствено, оставено е на директорите да решават съобразно броя на болните и в пълна независимост от липсата на тестване.

# 13
  • Мнения: 1 417
Дано Кацаров и подобните ме най-накрая проявят разум, затегнат мерките и обявят ДО поне за известно време. Изборите са си избори, но животът и здравето са по-важни. Лекарите алармират, че положението става все по-тревожно. Капацитетът на болниците също на изчерпване.Какво още чакат да се случи. При условие, че сме в тъмно-червена зона,отдавна трябваше да са ДО.  Те не спазват собствения си план, ние се чудим защо хората не спазват мерки. Истинската заболеваемост е много по-голяма, защото масово не се тестват, не се карантинират и разнасят зараза.

# 14
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Половината от постовете не са ли за това, че няма тестване, което пряко влияе върху това, какво точно ще се случва в училищата?

Както се вижда, не влияе, не само пряко, но дори и косвено. Училищата в София продължават да са присъствено, оставено е на директорите да решават съобразно броя на болните и в пълна независимост от липсата на тестване.

Така е. Може би по-правилно беше да напиша - би трябвало да влияе.

Общи условия

Активация на акаунт