За изхождането, закаляването и кърменето на поискване

  • 39 161
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Разбирам мотивите и съм склонна да се съглася, че в отричането на гърнето преди 2 години има намесени комерсиални интереси, но тая работа с изпишкването не е за мен  Confused

Падам си от мързеливите, затова и кърмя  Mr. Green
Може би като излезе мода да им се слагат катетри на децата ще я приложа при третото... шегувам се, не ми скачайте  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 462
Падам си от мързеливите, затова и кърмя  Mr. Green

И аз така!!! Затова и държа детето си без памперси. Ние сега не се дебнем, както някои си мислят. Изхождам я след сън и след разходка и като започне да пръцка. Понякога ако ми се прииска също. А през останалото време просто от време на време избърсвам по някоя локвичка от паркета (тя е голичка, така че и дрехи не сменям  Mr. Green). Определено е по-лесно от смяната на памперси. И аз в началото си мислех, че не мога да я дебна постоянно, но повярвайте, не бих си усложнила живота! Затова кърмя на поискване, нося бебето си в слинг и спим заедно... Всичко това е толкова лесно и при това носи удоволствие  Heart Eyes.

# 17
  • ES
  • Мнения: 2 172

А през останалото време просто от време на време избърсвам по някоя локвичка от паркета (тя е голичка, така че и дрехи не сменям  Mr. Green). Определено е по-лесно от смяната на памперси
а ако е през зимата (твоето бебе май е зимно) как я държиш голичка постоянно в къщи? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 161

А през останалото време просто от време на време избърсвам по някоя локвичка от паркета (тя е голичка, така че и дрехи не сменям  Mr. Green). Определено е по-лесно от смяната на памперси
а ако е през зимата (твоето бебе май е зимно) как я държиш голичка постоянно в къщи? newsm78
Toва не е задължително. Ескимосите също прилагат този метод без бебетата им да са голи, предполагам.

Впрочем, сложих всичките неща на едно място плюс още материали по темата: http://nodiaper.atspace.us

# 19
  • Мнения: 631
е как така бебето виси по цял ден голо не изстива ли
все пак на Т 21-23 градуса ако аз стоя гола ще ми стане хладно
а това за раждането у вас - сте си направо късметлии че не е имало проблеми и всичко е минало добре
аз лично съм за смяната на памперсите все пак такова малко бебе да стои голо и да се изпишква над леген е направо смешно
а за раждането вкъщи също съм против ..... затова има болница лекари за да се намесят когато е необходимо, а ако не е аз съм била свидетелка как жени раждат все едно отиват до тоалетната да ме извините за фразата но казвам това в смисъл лесно и без нужда от помощ и други които ако не е болницата няма да се радват на бебето си
така че

# 20
  • Мнения: 631
и при цялото ми уважение искам да попитам коя е тази безотговорна майка която се е ссмелила да роди в къщи без медицинско лице в 21 век
и тази която го държи голо за да икономиса памперси
убедена съм че това е идея на някой мъж някой властен, който е промил мозъка на тази майка и тя се съгласява на подобни абсурдни идеи

# 21
  • Мнения: 532
Благодаря ти Поли за интересната статия  Hug
Съжалявам,че  чак сега попадам на нея...всичко звучи много логично.
За пореден път оценявам атмосферата в този форум,на същата тема в съседния какво става братче....
Поздрави   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 12 202
  Интересна статия определено  Simple Smile. Още докато бях бременна и хвърлих око, но първите месеци с това кърмене определено не ми остана време. Сега го пробвам този метод донякъде, особено след спане и става. Държа ги и в памперс, но определено са почти изцяло сухи. Проблем е само като се събудят едновременно и докато приключа с едната, другата вече е свършила работата в памперса:) Има ли други мами които са се пробвали?

# 23
  • Мнения: 3 161
Ами аз определено проявих интерес към метода и реших да опитам с второто дете. То е именно в критичния период сега - още няма 40 дни. Памперси определено ползвам, но когато ги сменям, забърсвам с мокра кърпичка, и казвам пиш-пиш/ако-ако, изчаквам 2-3 минути, и ако има насъбран материал, то със сигурност излиза. Като си свърши работата, викам ентусиазирано браво (много ме радва всеки път, когато успеем). С каката се получаваше обратното: тъкмо сменя памперса и тя се изакваше в новия - явно тя е приемала моя сигнал, но аз не съм изчаквала достатъчно, за да си свърши работата. Така че логика в метода има, само че не ми остава време да му се посветя изцяло за няколко дни, докато схвана тънкостите - а то без това не става, ако живееш в памперс култура. Както с кърменето впрочем - когато всички наоколо подават биберони, трябва особено усилие, за да схванеш един съвършено прост природен механизъм.

# 24
  • Мнения: 1 382
Интересна статия, изглежда много лесно, но се иска упоритост от страна на майката . Бих пробвала, защото звучи много логично  Peace

# 25
  • Мнения: 1 161
Интересна статия, изглежда много лесно, но се иска упоритост от страна на майката . Бих пробвала, защото звучи много логично  Peace
За да не ме обвинят пак в "пропаганда на сектантски идеи", ще кажа само с две думи, че ние приложихме този метод успешно, още от първия месец, за радост на детето, защото всеки обича чистотата -- и малките и големите. И сега, на 7 месеца сме чисти и само с гащички. А точно това е методът ЕБХ. Ако имате въпроси, пишете ми лично съобщение.

Успех!

# 26
  • Мнения: 2 829
На мен идеята много ми харесва, благодаря за темата.
Според мен ние несъзнателно учим бебетата че е лошо да пишкат извън памперса- те несъзнателно разбират че бързаме да сложим новия памперс, че не се радване като пишкат навън и т.н. И е много трудно после да ги научим да не пишкат в памперса. Аз съм решила, ако не успея да го гледам без памперс, то поне да го държа известно време всеки ден без памперс и да му покажа че е хубаво и аз се радвам когато пишка или ака без памперс.

Ето нещата, които ме затрудневат:

-Когато му се ака, той издава доста ясни звуци. Но понякога минава дори половин час от момента в който започне да се напряга до изакването, а ака понякога по 10-15 минути. Няма ли да е неприятно за него да го държа толкова дълго на гърнето?
-понякога ака през нощта или рано сутринта преди да съм се разсънила, а и не съм сигурна дали ще се изака, защото някой път само пръцка. Задължително ли да го пробвам всеки път или в такива случаи да го оставя да си ака в памперса?
- Когато съм навън, какво мога да направя, невъзможно ми се струва да го събувам в студа, дори да го усетя, вие как правехте?
-през нощта го кърмя легнала, без въобще да се събуждам и аз и той. Обаче си пишка. Как се процедира в такива случаи?
-Последно- вероятно,защото не сме започнали отначало, но занците, които ми дава за пишкане не са ми много ясни- знам че се умълчава и "препарира" като му се допишка (т.к. го оставям понякога без памперс, за да го наблюдавам и да му давам сигнал като пишка), но не винаги мога да го усетя. На практика до сега имаме доста локвички и само 1 успешно изпишкване. Мислите ли че ще започна да го разбирам по-добре и как би ме посъветвал да продължа?
Много благодаря ако можете да помогнете със съвети.
 

# 27
  • Мнения: 462
а ако е през зимата (твоето бебе май е зимно) как я държиш голичка постоянно в къщи? newsm78

Извинявам се късния отговор... липсваше ме из форума...

Както и по-горе бях споменала ние почнахме късно. Вече беше топло. Но при нас парното работи постоянно и е винаги над 20 градуса, даже над 22. Така, че аз и преди да разбера за този метод, се опитвах да я държа колкото може повече по голо дупе, защото имаше проблеми с коремчето и много акаше. Та й слагах памперс когато спеше, за да не се омазва, и на разходка.

През лятото ни беше много лесно наистина, но не мисля, че това може да се каже, че е ЕБХ, защото аз не съм я следяла. Тя просто си играеше на тревичката (в нашия двор - отбелязвам заради хигиената, защото там тревата е специално поддържана за голи бебечета) и си пишкаше, когато иска. Но винаги, когато беше на ръцете ми се дърпаше и искаше да слиза на земята за да се изпишка. Това ми говори за естествения инстинкт, който проявява детенцето.

Сега вече не сме голички. Обувам й гащички, а памперс слагам за навън, защото си е зима и ми е трудно да я събличам при минус 10 градуса, например. Но, обикновено, се прибираме със сух памперс. Преминахме през различни етапи. Четох, че е нормално дечицата да проявяват различно поведение  по отношение на изхождането си през развитието си. Така и ние. Но това ме държи в по-пълноценен контакт с малката и отговарям на нуждите й във всеки един момент... когато мога.

Предпочитам да сменя мокри гащички веднага след като ги е намокрила, отколкото да не забележа напикания памперс и да й стои мокра възглавничка неясно колко време. Реших, че е важно детенцето да се поддържа винаги сухо и чисто! Така свиква с чистотата, създава се нормално възприятие на половите органи, а не като "нещо там долу мръсно".

# 28
  • Мнения: 462
Според мен ние несъзнателно учим бебетата че е лошо да пишкат извън памперса- те несъзнателно разбират че бързаме да сложим новия памперс, че не се радване като пишкат навън и т.н. И е много трудно после да ги научим да не пишкат в памперса. Аз съм решила, ако не успея да го гледам без памперс, то поне да го държа известно време всеки ден без памперс и да му покажа че е хубаво и аз се радвам когато пишка или ака без памперс.


Подкрепям с всичките си ръце, които мога да вдигна това изказване!!!  Peace

И само да спомена още нещо - не е задължително непременно да целим пишкане и акане в легена, гърнето или тоалетната (според възрастта). Важно е да отговаряме на нуждите и сигналите на детето. Защото то ги проявява, но когато не му обръщаме внимание в един момент бебето спира да общува с нас. Кърменето на поискване е също един от много важните ОТГОВОРИ на потребностите на малкото човече. И другото - да ги поддържаме чистички.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 202
  Аз лично постигам най-голям успех след спане. За през ноща засега не мисля да пробвам и за разходка но през останалото време когато сме си вкъщи вече въпреки че държа памперсите те са почти винаги сухи и успяваме да свършим работата в кофата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт