Момичета в Щатите, визови въпроси

  • 4 330
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
Поканата, която досега съм изпращала:
AFFIDAVIT OF SUPPORT
THE UNDERSIGNED ................................................, A PERMANENT RESIDENT OF THE UNITED STATES OF AMERICA, RESIDING AT:
...................................................
Phone: ....................................
cell ..........................................
HEREBY INVITE MY MOTHER
..........................................................................................
Personal ..........................................................
RESIDING AT:
.................................................................
PASSPORT  # ........................................................
TO VISIT ME AS A TOURIST AND STAY WITH ME FOR A COUPLE OF MONTHS WHICH WILL ALLOW ME TO SPEND SOME TIME TOGETHER WITH HER AND DO SOME TRAVELLING THROUGOUT THE COUNTRY.
I AM WILLING TO AND ABLE TO ACCOMMODATE AND FINANCIALY SUPPORT HER BY ALL MEANS DURING HER STAY IN THE U.S.A.
I AM A LAWFULLY ADMITED RESIDENT IN THE USA SINCE .................................
INS A# ...................................................
I AM A FULL TIME EMLOYEE OF ..................................., HIRED AS ................................. MY CURRENT WORK PLACE IS LOCATED AT:
.............................................................................
Phone: .................................................
THIS AFFIDAVIT IS MADE BY ME FOR THE PURPOSE OF ASSURING THE UNITED STATES GOVERNMENT THAT THE ABOVE NAMED PERSON WILL NOT BECOME A PUBLIC CARE DURING HER STAY IN THE UNITED STATES.

SIGNATURE OF DEPONENT
.................................
Досега не съм имала проблеми.  Майка ми и свекърва ми са с 10-год. визи. На аерогарата за свекърва ми определиха 6 месеца (тъй като билета и беше open).  на майка ми беше с фиксирани дати и и определиха съотвено до дата на заминаване.
Това, което знам от познати е, че ПРЕДИ изтичане на 6-месечния срок се пуска форма за удължаване на престоя.  Докато се получи отговор (положителен или отрицателен), лицето пребивава законно в САЩ.  Освен това не съм чула да има проблем за следващо посещение/виза.

# 16
  • Мнения: 780
Dessivl, много благодарности за примерната покана! А поканата пред свидетели ли я подписваш? Аз не съм в САЩ, но ми предстои процедура по поканване на моя баща да ни гостува, а досега не съм се занимавала с такива неща и темата като цяло ми е много полезна!!

1. Имам въпрос: аз в момента не работя, тъй като няма кой да ни гледа децата и съпругът ми осигурява целия доход за семейството. Дали това би създало проблеми, при положение, че аз съм канещата (по документи)?

2. И още нещо: от значение ли е банковият документ за средствата, с които разполага баща ми, след като ние поемаме всички разходи по пътуването и престоя?

# 17
  • Мнения: 11 315
И аз имам една питанка. Как става прехвърлянето на виза в нов паспорт. Имам 10 годишна виза за САЩ, но нали нашите паспорти са валидни само 5 г, та ме интересува към кого трябва да се обърна за прехвърлянето на визата в новия паспорт.
Благодаря!

# 18
  • Мнения: 780
И аз имам една питанка. Как става прехвърлянето на виза в нов паспорт. Имам 10 годишна виза за САЩ, но нали нашите паспорти са валидни само 5 г, та ме интересува към кого трябва да се обърна за прехвърлянето на визата в новия паспорт.
Благодаря!

Аз имах така виза в стария паспорт, а трябваше да го сменям като се омъжих. При ваденето на нов паспорт перфорират всички страници от стария, оставят страницата с визата неперфорирана. После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.

# 19
  • Мнения: 11 315
После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.
Няма ли начин да се прехвърли в новия и какъв е пътя за това, щото за мен това е абсолютна безсмислица.

# 20
  • Мнения: 780
После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.
Няма ли начин да се прехвърли в новия и какъв е пътя за това, щото за мен това е абсолютна безсмислица.

На мен в полицията ми обясниха, че това е начина. И на мен ми изглеждаше странно и после с притеснение пътувах, но явно е така по закон и не съм имала проблеми. А ти ако искаш можеш да попиташ направо в посолството/консулството, може пък да се е променил закона. Моят случай беше 2003 год.

# 21
  • Мнения: 1 393
burka, говорих с моите познати- казаха ми, че поне според тях буквално нямало значение какво ще ти дадат в БГ като визов престой, "голямото" решение се взимало на място на влизане тук в Америка и поне в техния случай досега обикновено винаги е било 6мес или повече (става дума за две или три гостувания досега през последните три-четири години).
Успех!

И аз имам една питанка. Как става прехвърлянето на виза в нов паспорт. Имам 10 годишна виза за САЩ, но нали нашите паспорти са валидни само 5 г, та ме интересува към кого трябва да се обърна за прехвърлянето на визата в новия паспорт.
Благодаря!

Аз имах така виза в стария паспорт, а трябваше да го сменям като се омъжих. При ваденето на нов паспорт перфорират всички страници от стария, оставят страницата с визата неперфорирана. После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.

И аз бях по същия начин (вярно, преди няколко години, но предполагам,че е все същата процедура). Двата паспорта вървяха заедно заради визата от по-стария.

# 22
  • Мнения: 11 315
Благодаря ви за отговорите, mili46 i MrsG!   bouquet

# 23
  • Мнения: 940
Цитат
burka, говорих с моите познати- казаха ми, че поне според тях буквално нямало значение какво ще ти дадат в БГ като визов престой, "голямото" решение се взимало на място на влизане тук в Америка и поне в техния случай досега обикновено винаги е било 6мес или повече (става дума за две или три гостувания досега през последните три-четири години).
Успех!
Ами  разбира се ,това че в консулството са ти дали 10 годишна виза например не означава че имаш право да стоиш в US 10 години-означава че можеш да влизаш в страната през тези 10 години  а за колко време ще ти разрешат всеки път е решение което се дава при пристигането в US.Визата е входен билет само а не разрешение да седиш в страната.  Peace

# 24
  • Мнения: 940
Цитат
1. Имам въпрос: аз в момента не работя, тъй като няма кой да ни гледа децата и съпругът ми осигурява целия доход за семейството. Дали това би създало проблеми, при положение, че аз съм канещата (по документи)?


A защо поканата не е и от двама ви със съпруга -аз винаги така правя а наи вече преди когато тои беше само citizen - по  вдъхващо доверие е някак си -ако можеш да го направиш от двама ви те съветвам-а не трябва да е нотариално заверена поканата.

Цитат
2. И още нещо: от значение ли е банковият документ за средствата, с които разполага баща ми, след като ние поемаме всички разходи по пътуването и престоя?

Ами да ти кажа понякога е от значение ,поне да покаже че апартамента си е негов например или нещо такова,а зависи и на колко години е баща ти и има ли хора които оставя в БГ ,например маика ти или ако имаш брат или сестра -де да знам -еи такива неща ги интересуват за да са сигурни че има за какво да се върне.Или има ли си професия ,какъв му е дохода месечно също.

# 25
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Още веднъж мерси за всички отговори!

G&J, наистина няма много логика как дават визи, единственото обяснение, за което евентуално се сещам е, че ако ти се натискаш за по-дълъг престой и на тях им се стори, че може да имаш намерение да работиш, ще ти ограничат престоя, а ако ти е все едно колко ще стоиш, ти дават стандартните 6 месеца престой.

...Така е. Мъжът ми, който е гражданин подаде за родителите си от България и те успяха за 1 месец да вземат визи и да дойдат тук. А две седмици след като пристигнаха им дойдоха зелените карти и social security номерата. Ако се подава петицията от Америка ще отнеме доста време. В зависимост от това къде живееш, може и година да се чака. ...
WinnieThePooh, какви визи са взели за 1 месец? Имигрантски? Ако е така, направо от България да подаваме... Кой подава апликациите за зелените карти - американският гражданин или родителят му, който иска зелена карта?

...Наистина в БГ обработката на такъв вид документи става много по-бързо, тъй като се подават сравнително малко петиции там отколкото тук в САЩ.
Тук все пак се разглеждат петиции за целия свят и броя можеш да си представиш какъв е, от там и времето за обработка......

Anelka, съгласна съм, само че аз мислех, че от България от посолството документите пак идват тук в INS и един вид два пъти се чака. Явно съм в грешка...

...-аз зелена карта от бг не бих вадила,тук отнема около 6месеца...
 
...-удължава се оттук без проблем,само гледайте добре сроковете...

anette1104, вие вадили ли сте зелени карти от тук и/или удължавали ли сте туристическа виза? Ще съм ти благодарна, ако можеш да споделиш личен опит!

MrsG и victoria, и аз мисля, че на място на границата е много по-важно какво ще дадат.

В тази връзка, мислите ли, че има смисъл да я снабдим свекърва ми с едно писмо на английски, написано от нейно име, в което тя мило да помоли да й дадат 6 месеца? Нейното владеене на езика е супер минимално, та сама няма да може да обясни. Нещо от сорта на "Не съм виждала внука си и искам да остана при тях повече време"?

Да знаете, че пускам Щатска тема!   

# 26
  • Мнения: 217
Майка ми имаше виза с нотация вътре,на която пишеше 2 месеца и в Америка и сложиха също два месеца,дори на летището ходих да се разправям защо толкова малко и сложиха(ние имахме билет за 4 месеца),а те ми отговориха,че точно заради нотацията CloseОт тук си удължихме с още два месеца и така...надявам се да няма проблем като кандидатства следващия път.Иначе в поканата бях писала,че я каня заради раждането на детето и нямаше проблем от такава гледна точка.
А идеята за темичката е супер Hug

# 27
  • Мнения: 804
Изключително полезна тема, Бурка  newsm74
  Искам да попитам, когато си ситизен, за кого можеш да подадеш зелена карта, освен за родителите си? Ние имаме още доста време докато станем, но ме интересува, мога ли да аплайвам за брат ми, а мъжа ми за сестра си?

# 28
  • Мнения: 940
Dа може ,но ще чакат доста време - може и 10 години ,само родителите се ползват с предимство.

# 29
  • Мнения: 940
Цитат
В тази връзка, мислите ли, че има смисъл да я снабдим свекърва ми с едно писмо на английски, написано от нейно име, в което тя мило да помоли да й дадат 6 месеца? Нейното владеене на езика е супер минимално, та сама няма да може да обясни. Нещо от сорта на "Не съм виждала внука си и искам да остана при тях повече време"?

burka...ти отворен билет ли ще купиш? Ами да по добре драснете нещо на англииски,маика са я питали разни неща и тя не ги е разбрала естествено но им е казала че говори Руски ,та те са извикали руски преводач и тя е обяснила защо идва.А вие може да напишете че идва за внука а също и както някои вече спомена че идва за да разгледа страната,че ще ходите по екскурзии и прочие.

Общи условия

Активация на акаунт