Момичета в Щатите, визови въпроси

  • 4 340
  • 73
  •   1
Отговори
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте, бъдещи и настоящи мами!

Нали си нямаме наше отчетно място (май единствени), пускам специална тема.

Ситуацията е следната: Свекърва ми ще идва през септември да гледа бебчо за известно време. Минало й успешно интервюто в посолството миналата седмица, но изненадващо, като си получила визата, видяла, че й дали еднократна виза с анотация от консула "Посещение на син, възнамерява да стои 3-4 месеца". Това е, защото така са написали в апликацията. Ние по-скоро се надяваме да й дадат престой 6 месеца.

Та, въпросите са ми:

1. На някой ваш близък давали ли са виза с анотация и ако да, какъв престой бяха дали при влизането после? Питам най-вече за родители (приятелката ми беше тук миналата година с анотация за престой за две седмици и наистина толкова й бяха дали на влизане, но знаем как при по-млади хора е различно).

2. Някой правил ли е удължаване на престой оттук през ИНС или както сега се казва? Слуховете са, че така после не ти давали повторна виза, но се интересувам дали на някого всъщност се е случвало.

И двамата с мъжа ми сме били винаги легални, той е със зелена карта, аз съм вече гражданин.  Тя нищо за детето не е казвала, което може би е грешка, ама нали не гледат с добро око на гледането, направо го пропуснахме.

Другото странно е, че тя вече е идвала преди, имала е пак еднократна виза.

Много ще съм благодарна на всякакви мнения!

# 1
  • Мнения: 2 257
Здравей, не мога да ти помогна по въпросите ти - нашите идваха за месец (толкова беше поканата) и бяха без анотация. Искам да те попитам друго - имаш ли нещо против, ако в темата ти - много полезна, която ще следя с интерес - разискваме паралелно и въпроса за не/споменаването на бебето като фактор бабата да дойде. Много искам ако има как да изясним защо и наистина ли не е здравословно да се споменава бебето - чувала съм колкото истории против това, толкова и в подкрепа на тезата, че няма нищо лошо да се спомене истинската причина - бебето - за посещенията на бабите и дядовците и съответно по-дългата виза.

# 2
  • Мнения: 1 393
burka,  имам познати с подобна на вашата ситуация, които мога да питам тези дни и ще ти пиша или тук, или на лични.
Хрумва ми принципно, че може би в краен случай можете да пуснете даже от тукашна земя  за зел. карта на жената, така може да стои докато чака и няма да се притеснявате за удължаване на визи м/увременно.

ПС: Ама, наистина, как може само ние да си нямаме тема!  Wink

# 3
  • Мнения: 619
По въпроса на burka на наши приятели дойде майката ,визата и е еднократна ,за месец ,но тук са и сложили пе4ат за 6 месеца.
И за удалжаване на престоя знам че няма проблеми.

G&J-Моята майка я скъсаха,беше казала че иска да доиде защото съм бременна..но Sad
чула съм 4е ако им каже че идва за кръщене не отказвали

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 06:54 от phonelady

# 4
  • Мнения: 619


ПС: Ама, наистина, как може само ние да си нямаме тема!  Wink
Е. .ми че срамота е > Laughing

# 5
  • Мнения: 940
бурка...когато маика доиде за 6 месеца също не изясни причината че ще гледа бебка ,но пък и брат ми е тука та тя казала че ще ни посещава мене за 3 месеца и брат ми за 3 ,анотация не е дадена,сега аз знам че какъвто билет си купиш за толкова ти дават бялото картонче,значи ако бабата си вземе билет за 6 месеца толкова ще и разрешат да стои тука,а наи вече е идвала преди,едва ли ще е проблем!

G&J ...значи не е хубаво да се казва че идваш да гледаш бебка  до колкото знам поради това че ще се заядат ,веднага ще изтъкнат че трябва да си вземеме детегледачка от тука,та нали държавата трябва да лапа по всякакъв начин,ако бабата доиде и ни гледа децата какво взима държавата.

MrsG ...ако е маика на US ситизена тогава става това за зелената карта,тъй като  е маика на този със зелена карта ,бабата не печели нищо ,поне за в близко бъдеще.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 06:55 от victoria

# 6
  • Мнения: 1 393

MrsG ...ако е маика на УС ситизена тогава става това за зелената карта,тъй като  е маика на този със зелена карта ,бабата не печели нищо ,поне за в близко бъдеще.

Права си, не се замислих, че всъщност само Б. има гражданство в случая... Peace

# 7
  • Мнения: 2 257
G&J ...значи не е хубаво да се казва че идваш да гледаш бебка  до колкото знам поради това че ще се заядат ,веднага ще изтъкнат че трябва да си вземеме детегледачка от тука,та нали държавата трябва да лапа по всякакъв начин,ако бабата доиде и ни гледа децата какво взима държавата.

Да, знам че точно това се изтъква като причина, обаче, питам аз - ако майката не работи?!?!?! Ако ей така си седи в къщи - тип домакиня - и отглежда сама детето си - тогава за каква детегледачка иде реч и защо да не седи и бабата в къщи с тях. Макар че аз не съм фен на прекалените подробности и обяснения за пред консулите - като това кой и как ще гледа детето,  поне тук можем да си развиваме теории и локуми Grinning и да обсъждаме варианти и теории.


И викам, наистина е крайно време да си отворим американска тема и ние тук, ами! Peace

# 8
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Много ви благодаря, много сте бързи.

G&J (и всички останали) feel free да обсъждате и други въпроси, естествено!

Аз по принцип съм "за" да се казва винаги истината - на брат ми миналата година му дадоха виза за сватбата ни, не сме лъгали нищо. За бебето, според мен, трябваше да каже, също и че сме се оженили и не е присъствала, и т.н., да удари по тънката струна, но тя (под ръководството на мъжа ми, разбира се) казала, че ще дойде на гости, да постои няколко месеца и те й лепнали анотацията. А не е казала, че иска да стои 6 месеца, щото ще й зададат естествения въпрос какво ще прави. Не знам дали е споменала изобщо за жена и внук  Laughing.

Дори и да не работи жената, и да си седи вкъщи, 6 месечно гостуване им се струва странно на американците, мисля аз, и затова все си мислят, че такива дълги гостита са с цел работа или имиграция.

MrsG, ще съм ти благодарна да ми кажеш какъв е случая на твоите познати!

phonelady, надявам се и на нас така да ни дадат.

victoria, билета й ще бъде за 6 м, дано това проработи.

За зелени карти за бабите - да, мислим да подаваме. Мъжът ми ще подава за гражданство догодина, ако го получи докрая на годината, чак тогава ще може да подава за неговите родители, това е много дълго време да седи свекърва ми.  Laughing Ние дотогава смятаме и втора смяна майка ми да каним. Ето сега ми се явиха още въпроси. Има ли истина в слуха, че от България ако се подава за зелени карти на родителите, ставало по-бързо? За мен някак си няма логика...

Ако искате, да слагаме начало на наша си тема за всякакви US неща?

# 9
  • Мнения: 2 257
Ако искате, да слагаме начало на наша си тема за всякакви US неща?

Искаме, да - аз тъкмо щях скоро да пускам тема до американските момичета специално, относно нещо специфично, но първо да си формулирам точно въпросите искам.


Дори и да не работи жената, и да си седи вкъщи, 6 месечно гостуване им се струва странно на американците, мисля аз, и затова все си мислят, че такива дълги гостита са с цел работа или имиграция.
А как тогава дават на някои 6 месечни от нищото, че дори 10 годишни??? Опитвам се да намеря логика, каквато май няма Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 08:50 от G&J

# 10
  • Мнения: 380
И още, burka, от форумни коментари и аз знам, че в БГ става по-бързо задействането на петицията за зелена карта на родител.
Така е. Мъжът ми, който е гражданин подаде за родителите си от България и те успяха за 1 месец да вземат визи и да дойдат тук. А две седмици след като пристигнаха им дойдоха зелените карти и social security номерата. Ако се подава петицията от Америка ще отнеме доста време. В зависимост от това къде живееш, може и година да се чака.
burka, на мен са ми давали туристическа еднократна виза за десет дни (за Коледните празници), а тук ми удариха печат за 6 месеца Wink. Свекър ми също е идвал на туристическа виза (за да види сина си) и след като от БГ му дадоха виза за 3 месеца, в САЩ му сложиха  печат за 6 месеца.  Според мен си слагат 6 на всички които са с туристическа цел, но може и да не съм права Peace.
Успех! Hug

# 11
  • Мнения: 940
еии супер идея за наша си темичка

G&J...е да ама те откъде ще знаят ти примерно така си седиш в къщи  и си домакиня,просто няма как да знаят ,а и домакиня да си все пак ще се наложи да излезнеш и защо да не си вземеш почасова гледачка примерно,разбираш ли?

Маика ми е споменала внуците ,казала е че не е виждала 2 от внучетата си никога и иска да ги види (и брат ми има ново бебе),но не е казала ключовата дума "отивам да помогна",а отгоре на всичкото като е говорила с тях консулката и направила коментар:" ама вие какво си мислите че можете да живeeте там ли ?"  маика си е прехапала езика но наистина и е идвало да каже ,"че защо да не мога да живея там ,децата са ми там и внуците са ми там,какъв ще ми е проблема да остана да живея там". За какво и го е казала това просто незнам,а като се има в пред вид че и аз и мъжа ми сме citizens и тя е видяла това,че що да не може да остане тука ,екстра и беше ,6 месеца и се видяха като 1 ден ,не е поискала не е останала.В повечето случаи са пълни простаци,като не пускат хората добре респектирам това ,имат си куп причини и т..н.,ама поне им говори и обясни като на хора.

# 12
  • Мнения: 2 257
И аз смятам, че трябва да се казва истината, но без много обяснения и без ключови думи като посочените от victoria "да помогна", " да гледам" и т.н.
Мисля си, че в Америка става по-бавно това със зелените карти, защото в INS само зелените карти на родителите им трябват - с всичко, с което имат да се занимават тук имигрейшъните, а и със скоростта и компетентността, с която най-вече боравят Rolling Eyes Докато, ако от БГ се оформят документите и посолството поиска бърза сверка от тукашните власти само, сигурно е по-бързо, знам ли.

# 13
  • Мнения: 233


За зелени карти за бабите - да, мислим да подаваме. Мъжът ми ще подава за гражданство догодина, ако го получи докрая на годината, чак тогава ще може да подава за неговите родители, това е много дълго време да седи свекърва ми.  Laughing Ние дотогава смятаме и втора смяна майка ми да каним. Ето сега ми се явиха още въпроси. Има ли истина в слуха, че от България ако се подава за зелени карти на родителите, ставало по-бързо? За мен някак си няма логика...

Ако искате, да слагаме начало на наша си тема за всякакви US неща?



Burka,

Наистина в БГ обработката на такъв вид документи става много по-бързо, тъй като се подават сравнително малко петиции там отколкото тук в САЩ.
Тук все пак се разглеждат петиции за целия свят и броя можеш да си представиш какъв е, от там и времето за обработка......

А защо наистина нямаме наша тема? Laughing
То навярно, че САЩ е с няколко часови зони, но идеята за "Майки в САЩ" е много добра.

# 14
  • Мнения: 3 367
-изобщо не им пука за колко е билета,ако си наумят ти дават 1 месец ако ще билета да е за 6;
-аз зелена карта от бг не бих вадила,тук отнема около 6месеца
-клю1овата дума при нас е туризъм;1е идват пари да хар1ат,ако имат и идея къде им се ходи и са подробни най-добре..
-удължава се оттук без проблем,само гледайте добре сроковете
-аз съм противник на лъгането,1етох много подробно как ги треинват психологи1ески тия на летището и улавят за сек ако има неще ифи..аз не мога и да лъжа де..затова-максим,близко до истината,ако иска 6 месеца да си каже 1е не иска 1..ако може да се избегне конкретен отговор най-добре(като номера със заплатите на джоб интервю)..аз оставям билета отворен винаги,не фискирам дати от бг по таз една при1ина
-да говори маскималко!!!!!!!!! малко!ние имаме навика да волонтерстваме инфо,и става по-зле..аз съм забранила на бабите да думат,само дават докс и гледат умно и се усмихват..не съм имала проблеми засега..
късмет от нас на вас,
Анна

# 15
  • Мнения: 393
Поканата, която досега съм изпращала:
AFFIDAVIT OF SUPPORT
THE UNDERSIGNED ................................................, A PERMANENT RESIDENT OF THE UNITED STATES OF AMERICA, RESIDING AT:
...................................................
Phone: ....................................
cell ..........................................
HEREBY INVITE MY MOTHER
..........................................................................................
Personal ..........................................................
RESIDING AT:
.................................................................
PASSPORT  # ........................................................
TO VISIT ME AS A TOURIST AND STAY WITH ME FOR A COUPLE OF MONTHS WHICH WILL ALLOW ME TO SPEND SOME TIME TOGETHER WITH HER AND DO SOME TRAVELLING THROUGOUT THE COUNTRY.
I AM WILLING TO AND ABLE TO ACCOMMODATE AND FINANCIALY SUPPORT HER BY ALL MEANS DURING HER STAY IN THE U.S.A.
I AM A LAWFULLY ADMITED RESIDENT IN THE USA SINCE .................................
INS A# ...................................................
I AM A FULL TIME EMLOYEE OF ..................................., HIRED AS ................................. MY CURRENT WORK PLACE IS LOCATED AT:
.............................................................................
Phone: .................................................
THIS AFFIDAVIT IS MADE BY ME FOR THE PURPOSE OF ASSURING THE UNITED STATES GOVERNMENT THAT THE ABOVE NAMED PERSON WILL NOT BECOME A PUBLIC CARE DURING HER STAY IN THE UNITED STATES.

SIGNATURE OF DEPONENT
.................................
Досега не съм имала проблеми.  Майка ми и свекърва ми са с 10-год. визи. На аерогарата за свекърва ми определиха 6 месеца (тъй като билета и беше open).  на майка ми беше с фиксирани дати и и определиха съотвено до дата на заминаване.
Това, което знам от познати е, че ПРЕДИ изтичане на 6-месечния срок се пуска форма за удължаване на престоя.  Докато се получи отговор (положителен или отрицателен), лицето пребивава законно в САЩ.  Освен това не съм чула да има проблем за следващо посещение/виза.

# 16
  • Мнения: 780
Dessivl, много благодарности за примерната покана! А поканата пред свидетели ли я подписваш? Аз не съм в САЩ, но ми предстои процедура по поканване на моя баща да ни гостува, а досега не съм се занимавала с такива неща и темата като цяло ми е много полезна!!

1. Имам въпрос: аз в момента не работя, тъй като няма кой да ни гледа децата и съпругът ми осигурява целия доход за семейството. Дали това би създало проблеми, при положение, че аз съм канещата (по документи)?

2. И още нещо: от значение ли е банковият документ за средствата, с които разполага баща ми, след като ние поемаме всички разходи по пътуването и престоя?

# 17
  • Мнения: 11 322
И аз имам една питанка. Как става прехвърлянето на виза в нов паспорт. Имам 10 годишна виза за САЩ, но нали нашите паспорти са валидни само 5 г, та ме интересува към кого трябва да се обърна за прехвърлянето на визата в новия паспорт.
Благодаря!

# 18
  • Мнения: 780
И аз имам една питанка. Как става прехвърлянето на виза в нов паспорт. Имам 10 годишна виза за САЩ, но нали нашите паспорти са валидни само 5 г, та ме интересува към кого трябва да се обърна за прехвърлянето на визата в новия паспорт.
Благодаря!

Аз имах така виза в стария паспорт, а трябваше да го сменям като се омъжих. При ваденето на нов паспорт перфорират всички страници от стария, оставят страницата с визата неперфорирана. После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.

# 19
  • Мнения: 11 322
После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.
Няма ли начин да се прехвърли в новия и какъв е пътя за това, щото за мен това е абсолютна безсмислица.

# 20
  • Мнения: 780
После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.
Няма ли начин да се прехвърли в новия и какъв е пътя за това, щото за мен това е абсолютна безсмислица.

На мен в полицията ми обясниха, че това е начина. И на мен ми изглеждаше странно и после с притеснение пътувах, но явно е така по закон и не съм имала проблеми. А ти ако искаш можеш да попиташ направо в посолството/консулството, може пък да се е променил закона. Моят случай беше 2003 год.

# 21
  • Мнения: 1 393
burka, говорих с моите познати- казаха ми, че поне според тях буквално нямало значение какво ще ти дадат в БГ като визов престой, "голямото" решение се взимало на място на влизане тук в Америка и поне в техния случай досега обикновено винаги е било 6мес или повече (става дума за две или три гостувания досега през последните три-четири години).
Успех!

И аз имам една питанка. Как става прехвърлянето на виза в нов паспорт. Имам 10 годишна виза за САЩ, но нали нашите паспорти са валидни само 5 г, та ме интересува към кого трябва да се обърна за прехвърлянето на визата в новия паспорт.
Благодаря!

Аз имах така виза в стария паспорт, а трябваше да го сменям като се омъжих. При ваденето на нов паспорт перфорират всички страници от стария, оставят страницата с визата неперфорирана. После пътуваш с новия и стария паспорт заедно като подписваш декларация при получаването на новия паспорт, че ще върнеш стария при изтичане валидността на визата.

И аз бях по същия начин (вярно, преди няколко години, но предполагам,че е все същата процедура). Двата паспорта вървяха заедно заради визата от по-стария.

# 22
  • Мнения: 11 322
Благодаря ви за отговорите, mili46 i MrsG!   bouquet

# 23
  • Мнения: 940
Цитат
burka, говорих с моите познати- казаха ми, че поне според тях буквално нямало значение какво ще ти дадат в БГ като визов престой, "голямото" решение се взимало на място на влизане тук в Америка и поне в техния случай досега обикновено винаги е било 6мес или повече (става дума за две или три гостувания досега през последните три-четири години).
Успех!
Ами  разбира се ,това че в консулството са ти дали 10 годишна виза например не означава че имаш право да стоиш в US 10 години-означава че можеш да влизаш в страната през тези 10 години  а за колко време ще ти разрешат всеки път е решение което се дава при пристигането в US.Визата е входен билет само а не разрешение да седиш в страната.  Peace

# 24
  • Мнения: 940
Цитат
1. Имам въпрос: аз в момента не работя, тъй като няма кой да ни гледа децата и съпругът ми осигурява целия доход за семейството. Дали това би създало проблеми, при положение, че аз съм канещата (по документи)?


A защо поканата не е и от двама ви със съпруга -аз винаги така правя а наи вече преди когато тои беше само citizen - по  вдъхващо доверие е някак си -ако можеш да го направиш от двама ви те съветвам-а не трябва да е нотариално заверена поканата.

Цитат
2. И още нещо: от значение ли е банковият документ за средствата, с които разполага баща ми, след като ние поемаме всички разходи по пътуването и престоя?

Ами да ти кажа понякога е от значение ,поне да покаже че апартамента си е негов например или нещо такова,а зависи и на колко години е баща ти и има ли хора които оставя в БГ ,например маика ти или ако имаш брат или сестра -де да знам -еи такива неща ги интересуват за да са сигурни че има за какво да се върне.Или има ли си професия ,какъв му е дохода месечно също.

# 25
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Още веднъж мерси за всички отговори!

G&J, наистина няма много логика как дават визи, единственото обяснение, за което евентуално се сещам е, че ако ти се натискаш за по-дълъг престой и на тях им се стори, че може да имаш намерение да работиш, ще ти ограничат престоя, а ако ти е все едно колко ще стоиш, ти дават стандартните 6 месеца престой.

...Така е. Мъжът ми, който е гражданин подаде за родителите си от България и те успяха за 1 месец да вземат визи и да дойдат тук. А две седмици след като пристигнаха им дойдоха зелените карти и social security номерата. Ако се подава петицията от Америка ще отнеме доста време. В зависимост от това къде живееш, може и година да се чака. ...
WinnieThePooh, какви визи са взели за 1 месец? Имигрантски? Ако е така, направо от България да подаваме... Кой подава апликациите за зелените карти - американският гражданин или родителят му, който иска зелена карта?

...Наистина в БГ обработката на такъв вид документи става много по-бързо, тъй като се подават сравнително малко петиции там отколкото тук в САЩ.
Тук все пак се разглеждат петиции за целия свят и броя можеш да си представиш какъв е, от там и времето за обработка......

Anelka, съгласна съм, само че аз мислех, че от България от посолството документите пак идват тук в INS и един вид два пъти се чака. Явно съм в грешка...

...-аз зелена карта от бг не бих вадила,тук отнема около 6месеца...
 
...-удължава се оттук без проблем,само гледайте добре сроковете...

anette1104, вие вадили ли сте зелени карти от тук и/или удължавали ли сте туристическа виза? Ще съм ти благодарна, ако можеш да споделиш личен опит!

MrsG и victoria, и аз мисля, че на място на границата е много по-важно какво ще дадат.

В тази връзка, мислите ли, че има смисъл да я снабдим свекърва ми с едно писмо на английски, написано от нейно име, в което тя мило да помоли да й дадат 6 месеца? Нейното владеене на езика е супер минимално, та сама няма да може да обясни. Нещо от сорта на "Не съм виждала внука си и искам да остана при тях повече време"?

Да знаете, че пускам Щатска тема!   

# 26
  • Мнения: 217
Майка ми имаше виза с нотация вътре,на която пишеше 2 месеца и в Америка и сложиха също два месеца,дори на летището ходих да се разправям защо толкова малко и сложиха(ние имахме билет за 4 месеца),а те ми отговориха,че точно заради нотацията CloseОт тук си удължихме с още два месеца и така...надявам се да няма проблем като кандидатства следващия път.Иначе в поканата бях писала,че я каня заради раждането на детето и нямаше проблем от такава гледна точка.
А идеята за темичката е супер Hug

# 27
  • Мнения: 804
Изключително полезна тема, Бурка  newsm74
  Искам да попитам, когато си ситизен, за кого можеш да подадеш зелена карта, освен за родителите си? Ние имаме още доста време докато станем, но ме интересува, мога ли да аплайвам за брат ми, а мъжа ми за сестра си?

# 28
  • Мнения: 940
Dа може ,но ще чакат доста време - може и 10 години ,само родителите се ползват с предимство.

# 29
  • Мнения: 940
Цитат
В тази връзка, мислите ли, че има смисъл да я снабдим свекърва ми с едно писмо на английски, написано от нейно име, в което тя мило да помоли да й дадат 6 месеца? Нейното владеене на езика е супер минимално, та сама няма да може да обясни. Нещо от сорта на "Не съм виждала внука си и искам да остана при тях повече време"?

burka...ти отворен билет ли ще купиш? Ами да по добре драснете нещо на англииски,маика са я питали разни неща и тя не ги е разбрала естествено но им е казала че говори Руски ,та те са извикали руски преводач и тя е обяснила защо идва.А вие може да напишете че идва за внука а също и както някои вече спомена че идва за да разгледа страната,че ще ходите по екскурзии и прочие.

# 30
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Dа може ,но ще чакат доста време - може и 10 години ,само родителите се ползват с предимство.

Да, и моите проучвания това показват, ние и с адвокат говорихме (за брат ми). Той засега има туристическа виза, мисля догодина, когато настоящата му изтече, да му извадим още една и тогава да подаваме. Притеснението ми е, че ако започнем процедура по имиграция, няма да може да идва тук, докато не му излезе зелената карта (а наистина може да са 10 години).

 

# 31
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
burka...ти отворен билет ли ще купиш? Ами да по добре драснете нещо на англииски,маика са я питали разни неща и тя не ги е разбрала естествено но им е казала че говори Руски ,та те са извикали руски преводач и тя е обяснила защо идва.А вие може да напишете че идва за внука а също и както някои вече спомена че идва за да разгледа страната,че ще ходите по екскурзии и прочие.

Ще вземем билет с фиксирани дати за 6 месечен престой, а пък ако и дадат по-малко, ще подаваме за удължение. Това за екскурзиите е добра идея.

# 32
Здравейте Simple Smile,
Искам и аз да  се включа в темата, щото на нас ни предстои да поканим майка ми за втори път.
Първия път нямаше никакъв проблем с интервюто и на границата и сложиха печат за 6 месеца, според нея защото тя била показала на служителя датата на билета си (той колко и какво е разбрал това е друг въпрос Wink ). Разбира се аз я бях инструктирала на интервюто да не споменава нищо за бебета и т.н (тогава бях още бременна и бебето не фигурираше никъде). Тя беше казала че идва да види дъщеря си защото не съм могла да се прибера въпросното лято.
Сега обаче нещата са по-различни и се притеснявам как ще мине интервюто newsm78.  Никъде не можах да намеря написано черно на бяло след колко време може да се кандидатства за нова туристическа виза. Случайно да знаете
На една позната миналата година и отказаха виза - щеше да и бъде трета виза по ред. Дъщеря и зет и са със зелени карти. Интервюто е протекло в горе-долу в тоя смисъл:
"въпрос: къде отивате?
отговор: при дъщеря ми
В: дъщеря ви има ли деца?
О: да
В: вие сте били вече там 2 пъти за по 6 месеца, значи работите, не можем да ви дадем виза"
Печат в паспорта за една година и ходи се обяснявай после. На същата позната първата и виза беше с анотация за един месец, но дъщеря и беше написала прочувствено писмо до граничния служител, с което го молеше да разреши престой до 6м и номера мина, ама какво имаше в писмото не помня изобщо.

Преди месец си бяхме в Бг и кандидатствахме с мъжа ми за визи (студентски). Докато чакахме се изредиха поне две "баби". Едната доста обстоятелствено обясняваше че отива при сина си, да види бебето и да им помага и за мое голямо учудване получи виза.  Другия случай бяха родителите на момичето и те взеха визи със споменаване на внучето...
така че всичко е строго индивидуално и също май зависи на какъв кеф ще е консула, който те интервюира.
Много се извинявам за дългия постинг, но се надявам да са ви от полза фактите, ако не друго поне за статистиката  Crazy
Айде и в другата тема да се запиша  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 940
Да много е важно в какво настроение е консула(за съжаление) Close,и да 2 пъти по 6 месеца може и да е проблем-зависи на какво разстояние обаче!!!Също зависи на каква възраст е родителя,ако са над 60-65 няма да ги тормозят толкова но за по младите баби и дядовци е по трудно. Rolling Eyes
Аз скоро ще разбера как седят нещата защото маиката на снаха ми ще им ходи на гости пак,1вия път беше тук за 6м и си тръгна миналия март'05 -сега пак ще идва и другия месец е на интервю ,ще рапортувам какво е станало-а те с брат ми са със зелени карти също.

# 34
  • Мнения: 804
Виктория благодаря за отговора  bouquet 10 години са доста дълъг период #Crazy, ще му мислим дотогава.
  Имам друг въпрос, ако може Mr. Green Майка ми има 10 годишна виза, издадена от Гърция, защото тя там е женена и там си живее. Беше тук през май, но само за 20 дни, макар че и бяха дали 6 месеца. Кога може отново да дойде отново и дали и този път ще и дадат 6 месеца(на това никой не може да отговори де ooooh!)?

# 35
  • Мнения: 940
smily...според мен може да влиза в страната колкото си пъти иска но ще я питат защо се връща ,просто изтъкнете добра причина,може и вие да намекнете че иска да разгледа страната този път  и че миналиа път и седяла малко и не е имали време и т..н. Хубавото е че е седяла само 20 дена ,едва ли ще има проблем да влезне пак толкова скоро.

# 36
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Виктория благодаря за отговора  bouquet 10 години са доста дълъг период #Crazy, ще му мислим дотогава.
  Имам друг въпрос, ако може Mr. Green Майка ми има 10 годишна виза, издадена от Гърция, защото тя там е женена и там си живее. Беше тук през май, но само за 20 дни, макар че и бяха дали 6 месеца. Кога може отново да дойде отново и дали и този път ще и дадат 6 месеца(на това никой не може да отговори де ooooh!)?

И аз мисля, че най-вероятно няма да има проблем да дойде повторно скоро, все пак е седяла кратко време. По-дълга екскурзия и при вас ще е добра причина.

# 37
  • Мнения: 368
Dessivl, много благодарности за примерната покана! А поканата пред свидетели ли я подписваш? Аз не съм в САЩ, но ми предстои процедура по поканване на моя баща да ни гостува, а досега не съм се занимавала с такива неща и темата като цяло ми е много полезна!!

1. Имам въпрос: аз в момента не работя, тъй като няма кой да ни гледа децата и съпругът ми осигурява целия доход за семейството. Дали това би създало проблеми, при положение, че аз съм канещата (по документи)?

2. И още нещо: от значение ли е банковият документ за средствата, с които разполага баща ми, след като ние поемаме всички разходи по пътуването и престоя?

1.И аз като поканих майка ми не работех, а си гледах детето. Поканата ни беше от името на двамата - дъщеря и зет, а съответно мъжът ми попълни афидейвит-а, като при нас това бе готов формуляр, свален от уеб сайта на имиграционните служби.

2.За виза за САЩ е от значение според мен до толкова до колкото показва, че има "какво да го върне в Б-я". Поне така гласят част от изискванията за документи(които кандидатът за виза трябва да представи) на амер. посолство в Б-я. Поради тази причина се представят и актовете за раждане на другите деца, нотариални актове на имоти, документ, че кандидатът работи също е от полза.

Дано поне малко съм била полезна. Дано  процедурата за виза за Австралия е по-лесна! Simple Smile

# 38
  • Мнения: 940
1.И аз като поканих майка ми не работех, а си гледах детето. Поканата ни беше от името на двамата - дъщеря и зет, а съответно мъжът ми попълни афидейвит-а, като при нас това бе готов формуляр, свален от уеб сайта на имиграционните служби.

за какво афидавид за покана -това да не е нещо ново ?!?

# 39
  • Мнения: 368
за какво афидавид за покана -това да не е нещо ново ?!?

Просто така ме посъветва един познат нотариус тук. Той ми принтира афидейвита и ми показа образец на покана(руснак е и беше канил роднини също, така че черпех информация "от извора", както се казвамакар че почти всичките му роднини били тук де   Laughing). Такива документи приготвихме и за майка ми и за свекърва ми - и двете получиха визи за по 6 м.

Успех на всички! fingerscrossed

# 40
  • Мнения: 940
 Ааа ясно,аз никога не съм правила афидавид за покана и не познавам някои които да е -те си дават визи и без това  Stop
но явно ако искаш да си супер супер подготвен....
Казвам това за да не вземат хората да се сюрнат сега за афидавид и да си помислят че няма да дадат визи на роднините им без това!Виза дадоха и на наще за по 10год без афидавид. Peace

# 41
  • Мнения: 393
Майчета, за покана е свободен текст. Аз сама сам си написала"мостричката"  Кратко и ясно, може да я преименувате "inivitation letter". Моята "мостичка" с малки изменения важи и за гаранция за "зелена карта". В саита на gov е САМО МОСТРА. Не е необходимо цялата форма. 101% процента съм сигурна

# 42
  • Мнения: 780
Dessivl, много благодарности за примерната покана! А поканата пред свидетели ли я подписваш? Аз не съм в САЩ, но ми предстои процедура по поканване на моя баща да ни гостува, а досега не съм се занимавала с такива неща и темата като цяло ми е много полезна!!

1. Имам въпрос: аз в момента не работя, тъй като няма кой да ни гледа децата и съпругът ми осигурява целия доход за семейството. Дали това би създало проблеми, при положение, че аз съм канещата (по документи)?

2. И още нещо: от значение ли е банковият документ за средствата, с които разполага баща ми, след като ние поемаме всички разходи по пътуването и престоя?

1.И аз като поканих майка ми не работех, а си гледах детето. Поканата ни беше от името на двамата - дъщеря и зет, а съответно мъжът ми попълни афидейвит-а, като при нас това бе готов формуляр, свален от уеб сайта на имиграционните служби.

2.За виза за САЩ е от значение според мен до толкова до колкото показва, че има "какво да го върне в Б-я". Поне така гласят част от изискванията за документи(които кандидатът за виза трябва да представи) на амер. посолство в Б-я. Поради тази причина се представят и актовете за раждане на другите деца, нотариални актове на имоти, документ, че кандидатът работи също е от полза.

Дано поне малко съм била полезна. Дано  процедурата за виза за Австралия е по-лесна! Simple Smile

И аз така реших в крайна сметка: поканата ще бъде официално от името на мъжа ми, защото той ще представи документи да докаже, че можем да издържаме татко докато е тук, но където е уместно ще вмъкна и моето име.
Татко ще приложи документи за собственост в БГ и да се надяваме, че няма да имаме проблеми.

Благаря на всички за помоща!   bouquet Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 3 478
Бурка, чак сега успявам да се включа в темичката, която е супер, много полезна. Та ето и нашата ситуация. Майка ми след отказ получи виза този Март. Понеже е имала отказ преди и дадоха виза само за 6 месеца, но ние и на това бяхме безкрайно благодарни. Тя така или иначе не можеше да стои повече от месец. Ние също правихме афидейвид и я канихме за раждането на беба, в крайна сметка я пуснаха, като във визата беше упоменато, че може само веднъж да влезе в страната с тази виза. Въпреки това на границата и удариха за 6 месеца. Така че мисля и вашата баба има шанс, особенно пък като видят, че и билета и е за толкова. И тук е мястото да питам Анет - Как правиш отворен билет на човек, който няма зел. карта? На нашите все им казваха, че трябва да посочат дата за връщане тъй като са с туристически визи. На майка ми и предстои второ кандидатстване другия месец, дано я огрее, че този път я искаме да остане повечко.
Сестра ми пък получи виза страшно лесно и за 2 години, сега и се наслаждаваме тука Mr. Green

Много ще ми е интересно ако има такива подавали за зел.карта за родител от БГ да споделят как става работата, колко отнема и въобще всякакви подробности.

# 44
  • Мнения: 380
burka , неемигрантски визи взеха за един месец.
Виждам че и други се интересуват, затова ще разкажа накратко как стана при нас.
Миналата година мъжът ми, който е гражданин, подаде петиции за мен и родителите му от България. Първо се обажда още от САЩ в Българското консулство за да му дадат час за подаването на петициите. С всички попълнени формуляри се отива в консулството, като родителите не трябва да присъстват. Подават се и след това родителите трябва да се обадят след няколко дена (от консултството ще кажат кога точно) за да им съобщят кога е интервюто.  На мен ми го назначиха две седмици след подаване на петицията, а на родителите му - четири седмици след това.
На самото интервю им разглеждат документите. После им изпращат паспортите с визи по DHL. Визите важат за една година. Тоест, те вършат ролята на зелена карта докато самата карта се получи по пощата. С тях може да се пътува и работи.
И така, за съвсем кратко време си получихме визите, заминахме за САЩ и две седмици след пристигането имахме зелени карти. На този етап живеехме в Охайо, в другите щати нямам представа колко време отнема.
Ето уеб сайта с информация за необходимите документи.
http://bulgaria.usembassy.gov/iv-family3.html

# 45
  • Мнения: 11 322
Извинявайте, че аз пак нахалствам, но имам още една питанка около таз мойта прословута виза. Знае ли някой и къде мога да проверя  как стои въпроса, ако сменя гражданството?

# 46
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ако си гражданин на Европейския съюз виза не ти трябва - на летището като влизаш директно ти дават престой (май 6 месеца).

# 47
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

# 48
  • Мнения: 384
За съжаление никакви. Както казва един познат тук, ако беше така всички мексиканци да са станали легални отдавна.

# 49
  • Мнения: 7 837
ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..

И това не е сигурно. Даже мисля, че точно заради мексиканците, пролагащи този номер, не ти е гарантирано американското гражданство на детето, особено като сте нелегални.

Усилено се говори за амнистия за хора, които са тук 5 и пове4е години, която ще направи Буш, но не знам докъде е стигнал процеса на приемането й.

# 50
  • Мнения: 384
Абе Кейси, изтрепа рибата с тез бурканчета по 5 стинки
Сори за отклонението, но не издържах просто

# 51
  • Мнения: 1 393
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

Чувала съм че това с автоматичното гражданство май не е вече така от 2-3 год. Преди, доколкото знам, ако се роди дете тук, родителите дори и нелегални, имаха право да стоят доакто детето навърши 18г... Сега обаче дали е все още така не знам..
Защо не се обадите  или не отидете на консултация с адвокат?

# 52
  • Мнения: 7 837
Абе Кейси, изтрепа рибата с тез бурканчета по 5 стинки
Сори за отклонението, но не издържах просто

Обичам да помагам  Twisted Evil
Смятам скоро да развия бизнес и да изнасям бурканчета от Щатите. Надявам се да подбия цената от 5 ст.
Сори и аз за отклонението, но разяснението е важно нещо  Grinning

# 53
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

Чувала съм че това с автоматичното гражданство май не е вече така от 2-3 год. Преди, доколкото знам, ако се роди дете тук, родителите дори и нелегални, имаха право да стоят доакто детето навърши 18г... Сега обаче дали е все още така не знам..
Защо не се обадите  или не отидете на консултация с адвокат?

Абе и аз го бях чувала, но не - детето автоматично си става гражданин. Родителите не са по никакъв начин облагодетелствани от това, остават си с какъвто статус са имали, но не се енфорс-ва депортация (това е в случай, че ви хванат, а това е доста невероятно, според мен де).

Като стане на 18 г. детето, може да ви подаде за зелени карти.  Mr. Green

Успех!

# 54
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абе Кейси, изтрепа рибата с тез бурканчета по 5 стинки
Сори за отклонението, но не издържах просто

Обичам да помагам  Twisted Evil
Смятам скоро да развия бизнес и да изнасям бурканчета от Щатите. Надявам се да подбия цената от 5 ст.
Сори и аз за отклонението, но разяснението е важно нещо  Grinning

Ти мани цената от 5 ст/общо 5 лева, ами за какво са ти 100 бурканчета за детската кухня? Ще ги складираш мръсни и ще ги миеш всички наведнъж два пъти в годината ли?  newsm78

Или става въпрос за частна детска кухня? Кейси, може и производство да отвориш - флоридски портокали на пюре или нещо...

# 55
  • Мнения: 650
Късмет на всички за визите!
Всичко е едно към настроение и от страна на консултвото и от страна на тукашните където бият печата. Вие подгответе каквото казват но не очаквайте че ще стане. Това от собствен горчив опит и на моите приятели тук. От всичко изброено да не го повтарям нищо не помага ако служителя се закучи и нищо не можеш да направиш-или както е приказката на арменския поп да се оплачеш по ще има полза. Имам личен опит за два от трите възможни варианта за зелена карта на родител и определено наи-бързо става от БГ ако детето подаде ЛИЧНО за родителя, т.е. билетче и подава петиция-отнема месец. След 2004 мисля че промениха малко разпоредбите и ако родителя е тук и се подаде се удължи времето, но пък като се подаде родителя придобива статус пендинг и е легално тук нищо че туристическата виза му изтича. Цялата информация я има на официалния уебсайт и трябва да се прочете внимателно.

# 56
  • Мнения: 826
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

Eye,
за детето няма да има проблем,то автомати4но полу4ава ам.гражданство.За съжаление вие няма да полу4ите легален статут покрай него.Единственият на4ин е то като навърши 21г. да подаде петиция за вас.Но дотогава я камилата я камиларя! Rolling Eyes
Стойте дале4 от неприятности,за да нямате проблеми с полицейските служби,а оттам и с емигрейшъна.
Брак може да склю4ите,за един подпис в гражданското,няма да ви искат зелена карта. Wink
В крайна сметка нелегалните в щатите са около 20 мил.,ако тръгнат да гонят вси4ки,кой ще гледа децата и ще коси ливадите на хамериканците? Crazy

# 57
  • Мнения: 2 257
Не знам вече в коя тема да си задам въпроса Crazy Той е до американските майки/бащи, които са си подновявали БГ паспорта чрез пълномощник. Имам въпрос: как става? Не мога да си отида това лято, паспорта ми изтича в края на Септември. Ще го подновявам с пълномощник в София. Навсякъде в сайта на БГ посолство пише, че трябва да се отиде лично, дори и за заверяване на заявлението за пълномощник. Аз не мога да отида лично до Вашингтон, ако можех, щях и до БГ да си отида. Как става тогава вземането на това заявление?Ще ми го пратят ли по пощата? Изобщо как се действа с по този въпрос. Ако някой е минал по този път, ще съм много благодарна на всякакви съвети. Изобщо какво значи лично - ами ако има болни, неподвижни и прочее хора, как става тоя номер с "лично"-то??? И изобщо, дори и да можех да отида, трябва ли да зарежа работа, къща и всичко и да хукна на другия край на Америка за една хартийка?!?!

Ето го откъса, дето ми боде очите:
"1.  В съответното българско консулство, обслужващо вашия щат, лично се заверява  попълнено заявление за паспорт и пълномощно, с което изрично се упълномощава определено лице да подаде заявлението Ви за нов паспорт в България и да получи новия паспорт или другите желани от Вас документи."

П.С. Най-прилежно и старателно се рових цяла една вечер в стари теми и обсъждани подобни въпроси, но никъде не намерих отговор на точно този въпрос за "личното" - хората казват, че са го направили с пълномощник, обясняват какви чудеса от храброст са направили със снимките(поздравления за което), но така и не разбрах всички ли са отишли до съответното консулство - 4 на брой са за групи от щати - Вашингтон, Ню Йорк, ЛА и Чикаго. Флорида се пада да ходи във Вашингтон.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 02:11 от G&J

# 58
  • Мнения: 7 837
G&J, без ходене май няма да стане. До миналата година приемаха без проблем заявления по пощата, които заявления се принтеха от сайта.
Миналият месец една мацка от фирмата на мъжа ми е ходила лично до Вашингтон.

Пробвай да говориш с тях по телефона, направи се на разсеяна  Wink

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 02:47 от Кейси

# 59
  • Мнения: 2 257
G&J, без ходене май няма да стане. До миналата година приемаха без проблем заявления по пощата, които заявления се принтеха от сайта.
Миналият месец една мацка от фирмата на мъжа ми е ходила лично до Вашингтон.

Пробвай да говориш с тях по телефона, направи се на разсеяна  Wink
Таман щях пак да кажа, че не мога да си ходя, ма ти си се усетила и си го затрила и излипсва в цитата Laughing. Ако можех да си отида изобщо нямаше да се разправям с тези тук, но такъв вариант засега няма. Затова и не мога да ходя лично до Вашингтон.
Преди да говоря по телефона и да се правя на разсеяна, което мисля да направя Wink, искам и моля тук да обяснят потърпевши как са направили тази хватка. Благодаря ти за отговора.

П.С. Тия заявления са си още на сайта, могат да се изпринтят.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 03:07 от G&J

# 60
  • Мнения: 7 837
Таман щях пак да кажа, че не мога да си ходя, ма ти си се усетила и си го затрила и излипсва в цитата Laughing.

Щот съм заспа  Laughing Хем чета, ама си мисля и други неща  Laughing
Дано някой даде идея за вратичка  Grinning

# 61
  • Мнения: 393
Момичета, девера ми получи вчера десет годишна виза с моята "мостричка". Е, човека си има пари, фирма и т.н. Мъжа ми прати само моята "мостричка" за покана и .... за н-ти път проблем нямаше. На тема български паспорти- моя изтича тази година и ако наистина ще ме карат да се разходя до близкото консултсво или България (по принуда)- ами да го д......т. Малкия, тъй и тъй нямаме намерение да го записваме за БГ-гражданин. Както върви политиката на БГ-ще ни принудят да се откажем всичките от българско гражданство (плащане на здравни осигуровки в България например). "Вися" длъжник на Здравната каса 4 години, при положение,  че от 4 години не живея в България, не съм се прибирала и в необозримо бъдеще нямам намерение да посетя Родината.
Извинявайте за малко грубия тон, но наистина ми писна да ми натякват колко много е "направила" България за мене и децата ми. Голямата ми дъщеря беше в частно училище (т.е. аз плащах за обучението и) , малката ми също, сина ми го гледаше жена срещу заплащане.  Имах частен лекар, на когото плащах всяка визита. Личния ни лекар беше по задължение- нали всеки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябваше да има такъв.
Момичета, не мислите, че не ми е мъчно за България- за страната (не държавата), природата, приятелите, българската музика, книгите на български език (чета свободно на англ, немски, руски). Винаги порчъчките ми са за изпращане на книги - майка ми вече казва "книги да не видя" (голям зор видя жената, докато ми препрати голяма част от библиотеката- над 6000 тома). Децата ми ги  ЗАДЪЛЖАВАМ  да четат на български (малко им е трудно, но се справят). Голямата битка е къщи е говоренето на български език, но се справяме (макар и трудно). Когато отказват на български, минавам на немски (за техен ужас). Така, че вместо да си говорим на немски-преминаваме на български. Забравих да кажа, че щерките бяха в частно немско училище, а сина ми немска забавачка. Ако ги оставя ще си говорят само на английски и ще забравят тотално българския- за съжаление.
Ами това е, стана доста дълго писание

# 62
  • Мнения: 940
  Както върви политиката на БГ-ще ни принудят да се откажем всичките от българско гражданство (плащане на здравни осигуровки в България например). "Вися" длъжник на Здравната каса 4 години, при положение,  че от 4 години не живея в България, не съм се прибирала и в необозримо бъдеще нямам намерение да посетя Родината.
 

Чакай сега какво означава това ??!!длъжник за какво и ако не дадеме парите какво ,ще ни причакват на летището ли.Защо да се отказваме от гражданство - моля те разясни!

# 63
Mami,

niakoi znae li drug nomer za INS osven customer service. Toi e zaguba na vreme. Ujasno ne kompetentni sa i samo te lujat. Oshte po-dobre ako niakoi znae nomera na ofica v Casper, Wy. Zagubiha mi dokumentite i sega se razpraviam, ama niama koi da me chue.
Mnogo shte sum blagodarna za kakvato i da e informacia.

 

# 64
  • Мнения: 393
Victoria, по-подробна инфо за тъпотиите с цел изцеждане на парички от нас, живеещите постоянно в чужбина :
http://www.parisvesti.com/
А на тема здравни осигировки: ако си имала глупостта да си избереш личен лекар (то това беше задължително). ЗАПЛАЩАНЕТО е по ГРАЖДАНСТВО, не по МЕСТОЖИВЕЕНЕ #2gunfire
В сайта на Здравната каса, може да провериш дали си длъжник (въвеждаш ЕГН) Mr. Green

# 65
  • Мнения: 940
 
------------------------------------------------------------------

По пациентска листа на НЗОК за месец АВГУСТ 2006 година:
 
Лицето не фигурира в пациентската листа
 
СПРАВКА КЪМ 31 ЮЛИ 2006 ГОДИНА 

Няма данни за здравно осигуряване за този ЕГН!
-----------------------------------------------------------------------------
Сложих си ЕГНто  и ето какво излезна..аз да не съм някоя от щастливките тогава,никога не съм си избирала личен лекар(поне не си спомням),от 6 години се подвизавам извън БГ.
И все пак не мога да разбера какво ще стане ако си длъжник и не платиш ??!!

В линка които си ми пуснала не можах да намеря инфо ??!!

замерих това ако някои се интересува

http://www.nhif.bg/bg/innerFrames.phtml?menuitem=4&page=zoks.phtml




 

# 66
  • Мнения: 650
G&J, без ходене май няма да стане. До миналата година приемаха без проблем заявления по пощата, които заявления се принтеха от сайта.
Миналият месец една мацка от фирмата на мъжа ми е ходила лично до Вашингтон.

Пробвай да говориш с тях по телефона, направи се на разсеяна  Wink
Таман щях пак да кажа, че не мога да си ходя, ма ти си се усетила и си го затрила и излипсва в цитата Laughing. Ако можех да си отида изобщо нямаше да се разправям с тези тук, но такъв вариант засега няма. Затова и не мога да ходя лично до Вашингтон.
Преди да говоря по телефона и да се правя на разсеяна, което мисля да направя Wink, искам и моля тук да обяснят потърпевши как са направили тази хватка. Благодаря ти за отговора.

П.С. Тия заявления са си още на сайта, могат да се изпринтят.
и аз разбрах че са роменили правилата и само лично става. Това което може да ги питаш като се обадиш е дали предвиждат пътуване на консула към ваш или близък до вас град. Нещо чух че са задължили консулите да пътуват за да заверяват документи лично. Иначе аз миналата година август си смених паспорта, но не трябваше да ходя.

# 67
Istinata e 4e nqma zna4enie kakvo govori6 i kakvo sa obstoqtelstvata, zavisi ot nastroenieto na konsula i na na4ina po koito podhojda6 kum tqh. na moqta maika i dadoha viza za 3 meseca ot konsulstvoto, tuk i biha pe4ata za 6. na moqta priqtelka po su6tiq na4in. vleze6 li tuk zaduljitelno ti biqt za 6.malko moje6 da gi raz4uvstva6. na svekurvami ne dadoha viza izob6to, taka 4e kakto vi kazah vsi4ko zavisi ot nastroenieto na konsula. a otnosno uduljavaneto na vizite problem nqma. uduljenie ti davat bez problemi.

# 68
  • Мнения: 3 478
Виза дадоха и на наще за по 10год без афидавид. Peace

Вики, кога са взети тези 10 годишните визи? Скоро не съм чула някой да е взел такава, напоследък май по-скромни ги дават Mr. Green. Та  ми беше интересно дали има влияние това дали си гражданин, дали единия от подаващите е натурален американец, въобще на кои точно хора ги дават тези 10 годишните или и те ей така както дойде и на когото дойде?

Относно гражданството на бебенца на нелегални родители: взимат си го независимо от статута на родителите. И аз бях чула, че вече не вървяло, но си е точно така. Имам приятелка азиатка, която на скоро роди и детенцето автоматично си стана гражданин. Нито тя, нито мъжът и са легални (те не са и женени де), но не са им правили никакви проблеми. Сключването на брак за вас също няма да е проблем.

# 69
  • Мнения: 940
Визите им ги дадоха в края на миналата година аз тогава все още не бях гражданка ,от скоро съм такава така че не е това факторът,но пък мъжа си америkано а поканата е от двама ни.Брат ми също живee тук и той им беше пуснал покани.
Да знам така казваха че не давали вече 10 год визи ,и баща ми като беше на интервю понеже трябваше да идва за 2ри път си беше направил устата пред консула за 10 год виза и консула му казал че вече не давали и т..н.Но  му беше обещана на баща ми първия път като е подавал,консула тогава му казал  следващия път да си поискал 10 год виза щото щяли да му дадат и той така  и направил ..После като отишъл да си вземе визата и видял че са му сложили 10 год..Дали консула се е вслушал в думите му или някъде е отбелязано че ще му се даде ...не знам .А маика ми и я дадоха покрай баща ми ,тя отишла с неговия паспорт да покаже и са и дали.Представа нямам как какво и защо!

# 70
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Istinata e 4e nqma zna4enie kakvo govori6 i kakvo sa obstoqtelstvata, zavisi ot nastroenieto na konsula i na na4ina po koito podhojda6 kum tqh. na moqta maika i dadoha viza za 3 meseca ot konsulstvoto, tuk i biha pe4ata za 6. na moqta priqtelka po su6tiq na4in. vleze6 li tuk zaduljitelno ti biqt za 6.malko moje6 da gi raz4uvstva6. na svekurvami ne dadoha viza izob6to, taka 4e kakto vi kazah vsi4ko zavisi ot nastroenieto na konsula. a otnosno uduljavaneto na vizite problem nqma. uduljenie ti davat bez problemi.

Удължавали ли сте виза на роднини и имало ли е после последствия при вадене на повторна виза (всякакви слухове се носят, затова моля за примери от личен опит). Благодаря ти!

Може ли да те помоля да пишеш на кирилица? На всяка страница горе вдясно има един бутон, до който пише Кредор.

# 71
  • Мнения: 179
na moqta maika i dadoha viza za 3 meseca ot konsulstvoto, tuk i biha pe4ata za 6. na moqta priqtelka po su6tiq na4in. vleze6 li tuk zaduljitelno ti biqt za 6.malko moje6 da gi raz4uvstva6. na svekurvami ne dadoha viza izob6to, taka 4e kakto vi kazah vsi4ko zavisi ot nastroenieto na konsula. a otnosno uduljavaneto na vizite problem nqma. uduljenie ti davat bez problemi.
Визата, която дават от консулството в  София ( в случая 3 месеца на твоята майка и после приятелка ) не е за престой в САЩ, това е периода - 3 месеца, в който те трябва да влязат в САЩ, а вече тук граничните власти решават колко престой да дадът- в случая са им дали 6 месеца, което не е стандарт, може да бъде, както 6 месеца, така и три, а също и само един..
Относно удължаването и това, че после безпроблемно се вади виза също не е съвсем така, защото доста често правят проблем след удължаване( примери поне около мен, колкото искаш).

# 72
  • Мнения: 940

Цитат
Визата, която дават от консулството в  София ( в случая 3 месеца на твоята майка и после приятелка ) не е за престой в САЩ, това е периода - 3 месеца, в който те трябва да влязат в САЩ, а вече тук граничните власти решават колко престой да дадът
точно така и аз се опитах да обясня преди време ,хората се бъркат че визата е разрешение за престои -визата е разрешение да влезнеш  в страната до определения от консула период а тук вече казват кои колко да остава! Peace

# 73
  • Мнения: 179

Цитат
Визата, която дават от консулството в  София ( в случая 3 месеца на твоята майка и после приятелка ) не е за престой в САЩ, това е периода - 3 месеца, в който те трябва да влязат в САЩ, а вече тук граничните власти решават колко престой да дадът
точно така и аз се опитах да обясня преди време ,хората се бъркат че визата е разрешение за престои -визата е разрешение да влезнеш  в страната до определения от консула период а тук вече казват кои колко да остава! Peace
Именно, консула ти дава виза със срок в нея, за да влезеш в САЩ, а вече тукашните гранични власти решават кой и за колко ще остане  Wink

Общи условия

Активация на акаунт