Момичета в Щатите, визови въпроси

  • 4 343
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 327
Извинявайте, че аз пак нахалствам, но имам още една питанка около таз мойта прословута виза. Знае ли някой и къде мога да проверя  как стои въпроса, ако сменя гражданството?

# 46
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ако си гражданин на Европейския съюз виза не ти трябва - на летището като влизаш директно ти дават престой (май 6 месеца).

# 47
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

# 48
  • Мнения: 384
За съжаление никакви. Както казва един познат тук, ако беше така всички мексиканци да са станали легални отдавна.

# 49
  • Мнения: 7 837
ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..

И това не е сигурно. Даже мисля, че точно заради мексиканците, пролагащи този номер, не ти е гарантирано американското гражданство на детето, особено като сте нелегални.

Усилено се говори за амнистия за хора, които са тук 5 и пове4е години, която ще направи Буш, но не знам докъде е стигнал процеса на приемането й.

# 50
  • Мнения: 384
Абе Кейси, изтрепа рибата с тез бурканчета по 5 стинки
Сори за отклонението, но не издържах просто

# 51
  • Мнения: 1 393
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

Чувала съм че това с автоматичното гражданство май не е вече така от 2-3 год. Преди, доколкото знам, ако се роди дете тук, родителите дори и нелегални, имаха право да стоят доакто детето навърши 18г... Сега обаче дали е все още така не знам..
Защо не се обадите  или не отидете на консултация с адвокат?

# 52
  • Мнения: 7 837
Абе Кейси, изтрепа рибата с тез бурканчета по 5 стинки
Сори за отклонението, но не издържах просто

Обичам да помагам  Twisted Evil
Смятам скоро да развия бизнес и да изнасям бурканчета от Щатите. Надявам се да подбия цената от 5 ст.
Сори и аз за отклонението, но разяснението е важно нещо  Grinning

# 53
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

Чувала съм че това с автоматичното гражданство май не е вече така от 2-3 год. Преди, доколкото знам, ако се роди дете тук, родителите дори и нелегални, имаха право да стоят доакто детето навърши 18г... Сега обаче дали е все още така не знам..
Защо не се обадите  или не отидете на консултация с адвокат?

Абе и аз го бях чувала, но не - детето автоматично си става гражданин. Родителите не са по никакъв начин облагодетелствани от това, остават си с какъвто статус са имали, но не се енфорс-ва депортация (това е в случай, че ви хванат, а това е доста невероятно, според мен де).

Като стане на 18 г. детето, може да ви подаде за зелени карти.  Mr. Green

Успех!

# 54
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абе Кейси, изтрепа рибата с тез бурканчета по 5 стинки
Сори за отклонението, но не издържах просто

Обичам да помагам  Twisted Evil
Смятам скоро да развия бизнес и да изнасям бурканчета от Щатите. Надявам се да подбия цената от 5 ст.
Сори и аз за отклонението, но разяснението е важно нещо  Grinning

Ти мани цената от 5 ст/общо 5 лева, ами за какво са ти 100 бурканчета за детската кухня? Ще ги складираш мръсни и ще ги миеш всички наведнъж два пъти в годината ли?  newsm78

Или става въпрос за частна детска кухня? Кейси, може и производство да отвориш - флоридски портокали на пюре или нещо...

# 55
  • Мнения: 650
Късмет на всички за визите!
Всичко е едно към настроение и от страна на консултвото и от страна на тукашните където бият печата. Вие подгответе каквото казват но не очаквайте че ще стане. Това от собствен горчив опит и на моите приятели тук. От всичко изброено да не го повтарям нищо не помага ако служителя се закучи и нищо не можеш да направиш-или както е приказката на арменския поп да се оплачеш по ще има полза. Имам личен опит за два от трите възможни варианта за зелена карта на родител и определено наи-бързо става от БГ ако детето подаде ЛИЧНО за родителя, т.е. билетче и подава петиция-отнема месец. След 2004 мисля че промениха малко разпоредбите и ако родителя е тук и се подаде се удължи времето, но пък като се подаде родителя придобива статус пендинг и е легално тук нищо че туристическата виза му изтича. Цялата информация я има на официалния уебсайт и трябва да се прочете внимателно.

# 56
  • Мнения: 826
Здравейте,момичета!Чета ви с голям интерес!
Имам едно въпросче,дано да знаете и да ми помогнете...
С половинката ми сме от 3 години в Щатите,за съжаление по стечение на обстоятелствата-нелегално... Cry Искаме след известно време да имаме детенце тук-ясно е,че то би било автоматично американски гражданин..Въпросът е какви ще са нашите права...Т.е. има ли вероятност да ни правят проблеми..да искат да ни депортират..,при положение,че ще бъдем родители на ам.гражданин...А докато съм бременна...?
Иначе ние не сме официално женени,само сме сгодени.Искаме да се оженим,много даже,но ни притеснява дали ще ни позволят тук...Проучваме за Лас Вегас...
Благодаря предварително!

Eye,
за детето няма да има проблем,то автомати4но полу4ава ам.гражданство.За съжаление вие няма да полу4ите легален статут покрай него.Единственият на4ин е то като навърши 21г. да подаде петиция за вас.Но дотогава я камилата я камиларя! Rolling Eyes
Стойте дале4 от неприятности,за да нямате проблеми с полицейските служби,а оттам и с емигрейшъна.
Брак може да склю4ите,за един подпис в гражданското,няма да ви искат зелена карта. Wink
В крайна сметка нелегалните в щатите са около 20 мил.,ако тръгнат да гонят вси4ки,кой ще гледа децата и ще коси ливадите на хамериканците? Crazy

# 57
  • Мнения: 2 257
Не знам вече в коя тема да си задам въпроса Crazy Той е до американските майки/бащи, които са си подновявали БГ паспорта чрез пълномощник. Имам въпрос: как става? Не мога да си отида това лято, паспорта ми изтича в края на Септември. Ще го подновявам с пълномощник в София. Навсякъде в сайта на БГ посолство пише, че трябва да се отиде лично, дори и за заверяване на заявлението за пълномощник. Аз не мога да отида лично до Вашингтон, ако можех, щях и до БГ да си отида. Как става тогава вземането на това заявление?Ще ми го пратят ли по пощата? Изобщо как се действа с по този въпрос. Ако някой е минал по този път, ще съм много благодарна на всякакви съвети. Изобщо какво значи лично - ами ако има болни, неподвижни и прочее хора, как става тоя номер с "лично"-то??? И изобщо, дори и да можех да отида, трябва ли да зарежа работа, къща и всичко и да хукна на другия край на Америка за една хартийка?!?!

Ето го откъса, дето ми боде очите:
"1.  В съответното българско консулство, обслужващо вашия щат, лично се заверява  попълнено заявление за паспорт и пълномощно, с което изрично се упълномощава определено лице да подаде заявлението Ви за нов паспорт в България и да получи новия паспорт или другите желани от Вас документи."

П.С. Най-прилежно и старателно се рових цяла една вечер в стари теми и обсъждани подобни въпроси, но никъде не намерих отговор на точно този въпрос за "личното" - хората казват, че са го направили с пълномощник, обясняват какви чудеса от храброст са направили със снимките(поздравления за което), но така и не разбрах всички ли са отишли до съответното консулство - 4 на брой са за групи от щати - Вашингтон, Ню Йорк, ЛА и Чикаго. Флорида се пада да ходи във Вашингтон.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 02:11 от G&J

# 58
  • Мнения: 7 837
G&J, без ходене май няма да стане. До миналата година приемаха без проблем заявления по пощата, които заявления се принтеха от сайта.
Миналият месец една мацка от фирмата на мъжа ми е ходила лично до Вашингтон.

Пробвай да говориш с тях по телефона, направи се на разсеяна  Wink

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 02:47 от Кейси

# 59
  • Мнения: 2 257
G&J, без ходене май няма да стане. До миналата година приемаха без проблем заявления по пощата, които заявления се принтеха от сайта.
Миналият месец една мацка от фирмата на мъжа ми е ходила лично до Вашингтон.

Пробвай да говориш с тях по телефона, направи се на разсеяна  Wink
Таман щях пак да кажа, че не мога да си ходя, ма ти си се усетила и си го затрила и излипсва в цитата Laughing. Ако можех да си отида изобщо нямаше да се разправям с тези тук, но такъв вариант засега няма. Затова и не мога да ходя лично до Вашингтон.
Преди да говоря по телефона и да се правя на разсеяна, което мисля да направя Wink, искам и моля тук да обяснят потърпевши как са направили тази хватка. Благодаря ти за отговора.

П.С. Тия заявления са си още на сайта, могат да се изпринтят.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 03:07 от G&J

Общи условия

Активация на акаунт