Петиция в подкрепа, насърчаване и защита на кърменето! Присъединете се!

  • 52 945
  • 569
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 743
Подкрепям!Кърмила съм първото си дете Hug кърмя и сега!

# 31
  • Мнения: 31
твърдо за!!! аз кърмих сина си 5 месеца изцяло на кърма, а после продължих до осмия.

# 32
  • Мнения: 1 559
Подписах се още преди Световната Седмица на Кърменето Grinning

Включвам се,понеже прочетох отговора на една мама по темата:

Подкрепих тази кампания с голям кеф, дано да имам кърма за моето бебче.

Нет, отсносно "имането" на кърма, нещата са в твои ръце Grinning Щом имаш желание да кърмиш, ще успееш. Заповядай във форум "Кърмене и захранване на бебетата". На първа страница има закована тема - Библиотека.  В библиотеката на форума има много полезни статии с препоръки за началото на кърменето и за справянето с евентуални трудности, които е възможно да срещнеш. В същия форум може да попиташ за всичко свързано с кърменето, което те интересува. Там ще получиш подкрепа и съвети Grinning
   Не ми се искаше да прозвучи като агитация, обаче е факт, че повечето мами кърмим именно благодарение на информацията, която сме получили в споменатия форум Wink

# 33
  • Мнения: 689
И аз съм с вас!Кърмих моята сладуранка 1г.10мес. интензивно.До 4-тия месец-без вода(само разрежда млякото,а в самото него има достатъ4но,за да задоволи жаждата на бебето) или каквото и да е било!Според мен,майките,които не искат да кърмят,правят голяма грешка!Благодарение на кърмата,детето ми е здраво и с нормално тегло,а аз свалих вси4ките излишни кг.(близо 30)без диета.Готова съм да кърмя и второто си дете,а и 10 да имам,пак щте стоя будна ден и нощ и щте си ги кърмя!Господ ни е дал тия гърди за това,не да ги показваме над деколтетата!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 956
Твърдо подкрепям инициативата. И аз ще кърмя детето си - стига да имам кърма... В края на третия месец съм и не съм качила и грам от месец и половина. Страхувам се, да не съм кльощава майка и да нямам мляко по тази причина...
Сега по-сериозно по въпроса - кърменето е изключително препоръчително и полезно. Ще изброя няколко от причините :
1. Кърмата има различен състав  с течение на времето от раждането натам. През определени периоди от време този състав се променя. Природата е измислила всичко - от това как да се прочисти храносмилателния път на бебето след катпо се появи на бял свят, през това как да даде отскок на имунната му система, как да го спаси от алергия към белтък, как да го спаси от запек, та дори е помислила и за това как акото му да мирише по-поносимо за мама и тати.
2. Изкуствените храни са алтернатива, в случай че майката не може да кърми. Те са спасителен пояс, но не са пълноценен вариант. Колкото и да са адаптирани, никога не могат да бъдат изпипани в такова съвършрнство, че да заместят кърмата.
Що се отнася до психологическия аспект - детето се чувства много по-обичано и обгрижено, когато се гушне в блузата на мама - на топло , в безопасност и при вкуното млекце.
Суетните майки пък трябва да знаят, че гърдите неизбежно ще им увиснат с годините, независимо дали са кърмили или не. Гравитацията не прощава на никого - дори и на нераждалите жени.

# 35
  • Мнения: 3 595
За успокоение мога само да кажа, че съм 40 кг и си имам кърма и още си кърмя детето  Mr. Green

# 36
Да на продължителното кърмене!


Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 08:59 от Бу

# 37
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Само ан мен ли не ми се отваря писмото?

Иначе и аз подкрепям с 4 ръце - 2 от мен и 2 от малкото ми сукалче Mr. Green

# 38
  • Мнения: 256
И на мен нещо не ми се отваря. Иначе подкрепям на 100%. Моя син също е кърмено дете.

# 39
  • Мнения: 961
Страхотна петиция - жалко, че не се отваря писмото и не мога да се подпиша. Кърменето е най-важното за малкото съкровище! Надявам се да имам кърма, когато дойде момента. Важно е не само за физическото здраве на детето но и за изграждането на добрата връзка с мама Hug и за психичното развитие на детето!
Да на кърменето!!!

# 40
  • Мнения: 122
Родилните домове наистина са в противоречие със законите: когато родих за втори път, знаех че ще имам кърма и исках да си му дам на бебчето от първия път изцедено мляко,а не изкувствено (понеже  беше в кувьоз и нямаше как да кърмя). Станах и казах на всички в болницата, че искам да ме уведомят преди да хранят бебетата, за да мога да изцедя млекце. Като дойде време обаче, донесоха изкувствено мляко и никой нищо не ме пита и не каза. Стоях будна и на щрек до кувьозчето на детето през трите дни престой, за да не им позволя да му дадат изкувствено... а кърмата е толкова хубаво нещо...защо не го разбират, нали са медицински лица.

# 41
  • Мнения: 961
Според мен го разбират, просто не им се занимава! А и явно хич не ги е грижа - за съжаление!

# 42
  • Мнения: 256
УРА! Отваря се! Подписах се!

# 43
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
УРА! Отваря се! Подписах се!
И аз, и аз!!!

# 44
  • Мнения: 45
Подписах!

Общи условия

Активация на акаунт