СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 7

  • 30 385
  • 772
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 614
Amanda.D, синът на моя позната кандидатства миналата година с рисуване за посочените от теб специалности и без да е ходил на уроци изкара около 4,50 на изпита.За  училищата с отделен прием не му беше достатъчно, приемаха с над 5, а за тези участващи в общото класиране му беше доста лоша оценката на нво по математика(мисля даже, че беше под 20 точки) , което доста му смъкна бала и се класира в последното по желание училище, но пак в паралелка с рисуване. Тоест с прилична, около средната оценка, на НВО  спокойно ще влезе в някое от по-добрите(или водени за такива) училища с компютърна анимация, графичен дизайн и др. А и не му пречи да се яви на изпит по рисуване за училищата с отделен прием, поне ще е опитал.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 211
Поне десетина пъти трябва да се отиде на уроци, обаче.
Има си една, макар и не сложна, теория на перспективата и светлосенките. Това за приложни и изящни изкуства, за другите училища нямам представа. Но какъвто и да е изпитът, все си има някаква специфика. А ако обичаш да рисуваш, 3-4 часа урок си е удоволствие, и то голямо. Simple Smile

# 92
  • sofia
  • Мнения: 1 476
Момичета, някой наясно ли е пробния изпит в СМГ по БЕЛ кога приключва?

# 93
  • Мнения: 6 955
Момичета, някой наясно ли е пробния изпит в СМГ по БЕЛ кога приключва?
Ако не е имало забавяне по някаква причина, то в 11.30. Ния още не се е обадила, но те имат някакви планове с класа за след пробния, та може и затова да не звъни.

# 94
  • sofia
  • Мнения: 1 476
    Maria77bg
, благодаря!

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 12:55 от googlish

# 95
  • София
  • Мнения: 3 468
ОХ, тъкмо се зарадвах че ще успея с изчитането на темата, а то  нова имало вече.С добри темпове се движим Simple Smile Така като ви чета се чудя има ли смисъл да записвам   в някоя от цитираните школи  седмокласничката като външна...Ако не спазват регламента, няма адекватна обратна връзка....Май не ми е много  зор да разбера  коя е спрямо  техните си ученици.... Записах в таблицата пробните за декември в нашата школа- ако има желаещи  в края на месеца.
ДЪщеря ми също  обожава да рисува.Дори  ходеше на уроци  до преди  година.Не сме мислили никога за кандидатстване с рисуване, но учителката й  често я подпитва и хвали.Грехота било да не се използва  таланта й и да се пробва.Та, писаното от вас последните страници ме тласка в посока, дали  наистина е възможно  кандидатстване без уроци?Трябва да огледам и   паралелките и училищата с прием рисуване...Засега си оставаме с мераци за езикова гимназия.
И да  кажа че в кварталното  ни училище има яка агитация и реклама колко е хубаво и как няма  видиш ли никакъв смисъл от тичане  в другия край на града  за елитно училище.ПОлудявам ! То бива - бива..ама наистина  за хептен тъпи  ги имат на квартално ниво.Борбата за всяко дете е жестока.И имам опасения че няма да са хич толерантни и  щедри спрямо  децата  тази година и в оценките, само и само да ги задържат.

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 17:02 от sssani

# 96
  • София
  • Мнения: 4 035
sssani, това ми е такава драма с ценките в училище, че не е истина...

# 97
  • Мнения: 6 639
Забелязвам, че има учители, на които им доставя удоволствие да пишат ниски оценки и да режат децата. Не знам, може така да се чувстват по- велики ...

# 98
  • Мнения: 6 955
Днес в смг (поне в стаята на дъщеря ми) е било лудница с тези третокласници. Дечица, какво да ги правиш, особено за втората част са станали доста шумни. Но здраве да е.

А защо го правят това с агитацията в кварталните училища? Децата са константа. Дали ще са тези 50 или други 50 за тях какво значение има? Разбирам смг да искаха да се борят да си запазят децата, защото 3 години са градили в тях доста извънкласна математика и след 7-ми клас биха могли да надграждат, а с нови дечица има да полагат основи, които вече веднъж са полагали. Но нямам усещането да имат такива стремежи. Ако имаха, сигурно щяха да се преборят за друг прием, но те си знаят. Та за кварталните е още по-странно. Дори и език да е учен, то от 8-ми клас така или иначе пак от нула се почва, та не виждам причина за агитацията.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 468
АМи не са константа децата определено. Има текучество.Преместват се дори на квартално ниво.И като  не успеята да си запълнят  и  след 3-то класиране списъка с първолаци дори, а в последствие  и  се отписват от по-горни класове...не е много ок...Иначе си рекламират чудни паралелки за гимназиално ниво.АКо не знаеш реалната ситуация, ще се залетиш  с 200 натам и ще се радваш дори...Аз лично съжалявам че не събрах смелост да преместя дъщеря ми през годините.Сложен е казуса.И това ме подсеща да напиша- аз съм от тези, които ходят в училще.Налага се.Не защото  следя толкова и ми се иска, а защото  ме провокират и  излизам от кожата си.Рибата се вмирисва от главата.Не мога и не искам да оставя нещата така и да се примиря.За моя радост  тези ми  действия има резултат и  закрепвам положението до търпимо.КОмпромиси- какво да правиш.И това е житейски урок за всички ни.Отплеснах се.Простете....

# 100
  • София
  • Мнения: 6 375
никаква константа не са децата.

например, бележитото 125-то училище, което има 8 паралелки прогимназия и желаещи да водят там децата си чак от другия край на града, няколко години поред имаше нулев прием след 7 клас.
тоест, изобщо нямаше гимназиални паралелки в продължение на няколко набора. с огромни усилия и реклама (и вероятно персонални сериозни обещания към определени ученици), успяха да задържат по 1 паралелка с мат. профил и 1 с хуманитарен профил. дали там не се борят със зъби и нокти за ученици?

решението да смесят деца от 3-ти клас, явяващи се на изпит по математика, с ученици от 7 клас, явяващи се на изпит по БЕЛ ме шокира силно днес на пробния изпит в СМГ.
чудех се как ли четенето на глас на текста за преразказ се отразява на фокусирането на третокласниците, които решават задачи. от сина ми разбрах, че малките са опитвали да заговарят големите, било е шумно и са им пречили. maria77bg съобщава подобни неща. тия хора не са у ред.
килийно училище в 21-ви век...

# 101
  • sofia
  • Мнения: 1 476
СМГ ми е слабост, защото е семейна традиция, но днес е имало и дърпане на листа от ръцете на седмокласници, по средата на изречението, заради свършило време. Иначе моят младеж е много щастлив, че е помогнал на третокласника до него да си оправи грешните задачи, цитирам "За да се кефят техните на резултата за Коледа"😀 Децата вече ни взеха на подбив...

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 08:40 от googlish

# 102
  • София
  • Мнения: 3 614
Вие вече ме разбихте! Пробен по БЕЛ с изпит по математика в една стая 🤐 Съвсем на печатница ни обърнаха!

# 103
  • Мнения: 5 160
От известен брой години Междучасие и СМГ са си комерс. Убеждаваме се по пътя на пробите и грешките. И при двете имаме некоректно оценяване (в наша полза Grinning), не поради учител, а поради обем участници.

# 104
  • sofia
  • Мнения: 1 476
Според мен няма курс, който да не е комерс. То цялото НВО е комерс. Но нека да ходят, да правят грешки, да ги подценяват, да ги надценяват в резултатите, да не им стига времето, да не могат да излизат и т.н. Това са реални ситуации и от тях много се научава, после са обръгнали на реалния изпит😀 Аз съм на принципа, че в живота стерилност няма и не се стремя да му я осигурявам. За това такива случки просто ги приемам и толкова. Животът по прицип не е справедлив, но понякога всичко зависи от късмета😀

Общи условия

Активация на акаунт