Забременели след ин витро - Тема 46

  • 46 623
  • 759
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 10 642
Влагалището не е стерилна среда.

# 526
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 16
Аз в момента съм с такова течение, но при мен след първият преглед, се установи че съм с отлепяне на плодният сак и хематом. Според доктора, хематома трябва да се изчисти сам от организма ми.

# 527
  • Мнения: 190
Влагалището не е стерилна среда.
Това е ясно.
На изследването пише- Посявките останаха стерилни.

# 528
  • Мнения: 12
Здравейте момичета, пожелавам много хубави емоции на всички! Blush Имах трансфер на 23.03 на две 5 дневни ембриончета, след 10 дни на 01.04  ЧХГ-269. Но снощи се събудих със страшна криза от сърцебиене, висок пулс и гадене, кръвното беше нормално въпреки, че попринцип съм с ниско. Четейки страничните ефекти на лекарствата такива май имат но шпа (3х2) и утрогестана (ваг.2х3)(пия още естрофем(2х1), фолиева(2х1) и акард(1)). Звънях на спешен телефон на болницата и ми казаха, че било нормално от утрогестана и да го намаля на 2х2. Случвала ли ви се е такава силна реакция, беше много страшно за мен едвам се съвзех. В деня на теста пуснах и прогестерон 585 (при бременност 1-ви трим. реф. 35.0-141)

# 529
  • Мнения: 7 898
Нормално е, и аз получавах ужасно сърцебиене и сякаш се задушавах от лекарствата и за това още от в самото начало на подготовка за трансфер бях на аспирин и Инхикса.
Прогестерона ти е доста висок. Бях на много по- висока доза прогестерон, но в деня на теста ми беше 117. Спрях лекарствата в 12 седмица и от тогава нямам такива симптоми.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 14:58 от G.Savova

# 530
  • Мнения: 816
Здравейте момичета, пожелавам много хубави емоции на всички! Blush Имах трансфер на 23.03 на две 5 дневни ембриончета, след 10 дни на 01.04  ЧХГ-269. Но снощи се събудих със страшна криза от сърцебиене, висок пулс и гадене, кръвното беше нормално въпреки, че попринцип съм с ниско. Четейки страничните ефекти на лекарствата такива май имат но шпа (3х2) и утрогестана (ваг.2х3)(пия още естрофем(2х1), фолиева(2х1) и акард(1)). Звънях на спешен телефон на болницата и ми казаха, че било нормално от утрогестана и да го намаля на 2х2. Случвала ли ви се е такава силна реакция, беше много страшно за мен едвам се съвзех. В деня на теста пуснах и прогестерон 585 (при бременност 1-ви трим. реф. 35.0-141)
На мен ми се случва през втори триместър - до сега три пъти след закуска . Ускорен пулс, виене на свят и повръщам - кръвно ниско или нормално ... Казаха, че е нормално. В ранна бременост дори и при висок утрогестан,  не ми се е случвало. Виж си щитовидната и кръвна захар може би. За щит. жлеза , лекарят е казал да се обаждам , ако цял ден и повече има висок пулс .. в случаят не е така обаче.

# 531
  • Мнения: 1 278
NiyaN, подкрепям препоръката за проверка на щитовидния хормон ФТ4+ТСХ.
Мен ме озадачи високата стойност на прогестерона ти в деня на теста - в какви единици е, може ли снимка на резултатите? Моят в този ден беше едва 97nmol/l или 30 ng/ml, което мми се стори ниско в сравнение с деня на ЗЕТ на ЕЦ (64 nmol).
Sansaa, закуската ти да не е предимно въглехидратна? Препоръчително е да се започва с протеини, а не с въглехидрати, за да не се вдига рязко кръвната захар (в никакъв случай фреш например).

# 532
  • Мнения: 12
Здравейте момичета, пожелавам много хубави емоции на всички! Blush Имах трансфер на 23.03 на две 5 дневни ембриончета, след 10 дни на 01.04  ЧХГ-269. Но снощи се събудих със страшна криза от сърцебиене, висок пулс и гадене, кръвното беше нормално въпреки, че попринцип съм с ниско. Четейки страничните ефекти на лекарствата такива май имат но шпа (3х2) и утрогестана (ваг.2х3)(пия още естрофем(2х1), фолиева(2х1) и акард(1)). Звънях на спешен телефон на болницата и ми казаха, че било нормално от утрогестана и да го намаля на 2х2. Случвала ли ви се е такава силна реакция, беше много страшно за мен едвам се съвзех. В деня на теста пуснах и прогестерон 585 (при бременност 1-ви трим. реф. 35.0-141)
На мен ми се случва през втори триместър - до сега три пъти след закуска . Ускорен пулс, виене на свят и повръщам - кръвно ниско или нормално ... Казаха, че е нормално. В ранна бременост дори и при висок утрогестан,  не ми се е случвало. Виж си щитовидната и кръвна захар може би. За щит. жлеза , лекарят е казал да се обаждам , ако цял ден и повече има висок пулс .. в случаят не е така обаче.


Благодатя за отговорите, просто мн се среснах, но ще изтърпя и това Simple Smile Попринцип съм с Хашимото и бях на по завишена доза 100 мг. В средата на стимулацията забелязах че Тсх доста е паднало 0,06, а Фт4 леко превишило референтната. Ендокринолога ми каза да я намалим на 75мг. И при положителен тест обратно на 100мг. В деня на теста пусна тсх- 4,470 и веднага дигнах. Пия и Сотахексал за прескачане на сърцето, което даже не бях и забелязала преди разни изследвания. Иначе Акард също е аспирин 150мг. незнам дали той помага за тези симптоми.

# 533
  • Мнения: 816
NiyaN, подкрепям препоръката за проверка на щитовидния хормон ФТ4+ТСХ.
Мен ме озадачи високата стойност на прогестерона ти в деня на теста - в какви единици е, може ли снимка на резултатите? Моят в този ден беше едва 97nmol/l или 30 ng/ml, което мми се стори ниско в сравнение с деня на ЗЕТ на ЕЦ (64 nmol).
Sansaa, закуската ти да не е предимно въглехидратна? Препоръчително е да се започва с протеини, а не с въглехидрати, за да не се вдига рязко кръвната захар (в никакъв случай фреш например).
Закуската - всеки път различно , веднъж по въглехидратна , другият път с протеини .. По-скоро трябва по малко да ям , че веднага ми става тежко.
За прогестерона и аз съм имала такъв висок резултат при прием на прогестерон допълнително . Имала съм и много нисък резултат въпреки прием на прогестерон (около 15-20 ) и завърших с аборт при спиране на хапчетата.

NiyaN Аз съм на хапчета за щитовидната и при пол. тест ми ги увеличиха с 30 % веднага . Много е важно втори месец да не скочиш над 2,5 ТСХ , а тогава нуждата се променя. После ми намалиха пак дозата и вече 4 месеца не я променям.

# 534
  • Мнения: 12
NiyaN, подкрепям препоръката за проверка на щитовидния хормон ФТ4+ТСХ.
Мен ме озадачи високата стойност на прогестерона ти в деня на теста - в какви единици е, може ли снимка на резултатите? Моят в този ден беше едва 97nmol/l или 30 ng/ml, което мми се стори ниско в сравнение с деня на ЗЕТ на ЕЦ (64 nmol).
Sansaa, закуската ти да не е предимно въглехидратна? Препоръчително е да се започва с протеини, а не с въглехидрати, за да не се вдига рязко кръвната захар (в никакъв случай фреш например).



Но веднаха дихнах дозата на Л-тироксина както писах по горе.

# 535
  • Мнения: 7 898
При възможност погледни колко ти е фибриногена.

# 536
  • Мнения: 226
Момичета за съжаление аз приключих окончателно. Потвърди се празния плоден сак 😭 Утре ме приемат за аборт с вакуум. Следващият път..

# 537
  • Мнения: 2 523
Съжалявам Infinity . Надявам се да мине бързо и всичко да се изчисти от един път. Sad Ако искаш ела в темата за кюретаж. Там има информация и списък с изследвания който може да ти е полезен.

# 538
  • Мнения: 733
Infinity90 , съжалявам за развоя Disappointed Бъди силна и от сърце ти пожелавам следващия път да е твоят!

# 539
  • Мнения: 816
Момичета за съжаление аз приключих окончателно. Потвърди се празния плоден сак 😭 Утре ме приемат за аборт с вакуум. Следващият път..
Съжалявам за случилото се . Аз имах неразвиващ се ембрион - лекарят каза анеуплодия . Пуснахме да се изследва генетичен материал и се оказа тризомия  и е ясно , че е нямало никакъв шанс да се развие . Това ми беше второто инвитро и след това правих само опити с ПИД .

Общи условия

Активация на акаунт