Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 584
  • 881
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 814
Не смятам, че е добра идея да слагаш витамин С в една рутина с третиноин. Аз много отдавна привикнах към трета и въпреки това не го правя. Освен силна хидратация с Айрола, друго не е нужно.
Можеш да включиш витамин С друга вечер, така рискът от раздразнение за кожата ще се минимизира.
Т.ест. розов мист, айрол и след 10-15мин. да премина към вечерната си рутина с тонер, емулсия, серум и т.н. и през колко дни да го правя щом на 7 не било достатъчно?

# 361
  • Мнения: 18 542
Бистра, мажи си се веднъж седмично докато прецениш, че кожата ти понася крема добре и нямаш раздразнения. Ако е такъв случая, увеличи на два пъти седмично и пак същата процедура докато прецениш, че кожата ти понася добре тази честота и може да увеличиш на три пъти. Идеалният вариант е да стигнеш до ежедневно мазане, но не е задължително.
Това постепено увеличение може да го правиш толкова дълго, колкото кожата ти понася, съответно и резултатите може да се проявят по-бавно, но пък минимизираш рискът от дълги периоди без мазане, заради раздразнена и болезнена кожа.
Съветът ми е, докато си в адаптивния период, да спреш всякакви други продукти с активни вещества като киселини например. Наблягай на хидратацията и доброто, но неагресивно почистване.

# 362
  • Мнения: 878
Само едно уточнение - белене не е равно на раздразнение.
Абсолютно съм съгласна, че в началото е важно да се внимава, да не се прекалява и да се следи за раздразнения. Беленето, само по себе си не е причина за спиране на мазането, според мен. Мисля, че е почти невъзможно за кожата да привикне и да спре да се бели с мазане веднъж на седмица-две (в продължение на месеци). Това е един порочен кръг.
При мен беленето спря чак когато започнах ежедневно мазане (с почивки по ден, когато усетя леко раздразнение). Пак, не казвам всички да се юрнат да мажат всеки ден, но просто не очаквайте беленето да спре с толкова спорадично мазане.

# 363
  • Мнения: 22 839
Ори мен беленето не спря никога Simple Smile

# 364
  • Мнения: 18 542
Да, беленето не е равно на раздразнение и е нормално.
При мен в началото нямаше никакво белене, но аз стартирах с мазна кожа. Появи се след повече от година ежедневно мазане, просто кожата ми се позасуши и мисля, това е причината.

# 365
  • Мнения: 22 839
Моята си остана мазна,но се белеше доволно.Затова разредих мазането.

# 366
  • Мнения: 337
Откакто слагам вазелин върху третиноина, белене няма. Притеснявах се да не ми се запушват порите, но и това не се случи. Даже кожата е много хубава на сутринта, след тази комбинация. Така че, който не се притеснява нека опита.

# 367
  • Мнения: 18 542
Да, потвърждавам. Вазелинът запечатва влагата и не подзволява изпаряването на вода през кожата.

# 368
  • Miami
  • Мнения: 412
А може ли вместо вазелин да се използва ланолин? Дали ще има същия ефект? Че съм с малко резерви към вазелина Rolling Eyes

# 369
  • Мнения: 18 542
Може, но дали ще има същия ефект, не е сигурно. Пробвай, не губиш нищо.

# 370
  • Мнения: 12 296
А може ли вместо вазелин да се използва ланолин? Дали ще има същия ефект? Че съм с малко резерви към вазелина Rolling Eyes
Би трябвало да има същия ефект, ланолинът по принцип успокоява и заздравява наранена кожа. В моя юсерински мехлем освен вазелин има и ланолинов спирт,  не вярвам от това да става по лош - мисля, че на него и на съвета на Миоки за буфера отдолу до голяма степен дължа безпроблемното навлизане в третиноина.

# 371
  • Мнения: 1 398
Аз имам една нестандартна идея - според вас ще има ли ефект ако използвам третиноин като маска? Мажа, след половин час отмивам. Идеята ми е да го използвам възможно най-щадящо, защото имам супер реактивна кожа.

# 372
  • Мнения: 18 542
Аз това не съм го пробвала и не знам какъв точно ефект би имало. Ако ти е наистина толкова реактивна кожата, може би първо да пробваш на някакъв по-малък участък, не на цялото лице и след това като "маска". Същи много внимавай, ако имаш розацея.

# 373
  • Мнения: 10
Моята кожа не се бели, но започва да ме боли и когато стане много болезнена пропускам ден. Ползвам
Airol 1%. По рано писах ,че не виждам ефект , дори напротив, сбръчкосвам се сремоглаво, но  не се мажа всяка вечер именно заради тази болезненост. Сигуно затова ?
Момичета кажете какво количество мажете.

# 374
  • Мнения: 18 542
Хидратирай по-интензивно, ако можеш. Сбръчкването е заради това, че кожата ти се изсушава.
Аз мажа горе-долу колкото голямо грахово зърно, може и малко повече.

Общи условия

Активация на акаунт