Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 647
  • 881
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 255
В пристъп на умопомрачение, поръчах сквалан и Buffet” + Copper Peptides 1%, че беше намален. След, което се сетих да се ровя за отзиви, относно последния. На някои явно не им понася, зачудих да не се докорам беля в съчетаването с третиноин. Ако някой има отзиви, моля да сподели. Благодаря!
За мен Buffet + Copper е един от най-добрите продукти на бранда - и като ефект, и като текстура. Последното не е маловажно, ако се има предвид, че част от ТО продуктите не се съчетават лесно с други - хиалуроновата киселина например, кремът с 23% вит. Ц и други.
В този серум има и аргилерин, и матриксил, който стимулира синтеза на колаген, и има възстановяващо липидната бариера действие, и 1% медни пептиди, които стимулират механизмите за възстановяване на кожата. При млад човек с непроблемна кожа може би е трудно да се забележи някакъв драматичен ефект, но за мен се оказа продукт, без който не оставам. Редувам вечер третиноин 0.1% и 0.05%, а сутрин ползвам Buffet + Copper. Не съм попаднала на отзиви за причинени раздразнения, но разбира се, това нищо не означава.

# 391
  • Мнения: 227
. Пептидите не съм ги ползвала.
Ами те са вътре, как не си ги ползвала?
На мен ми хареса.
Хареса в смисъл? Защото с малко по-малко средства мога да взема хидратиращият крем на Алтея Органикс.Не, че действието на двата е еднопосочно.

# 392
  • Мнения: 227
В пристъп на умопомрачение, поръчах сквалан и Buffet” + Copper Peptides 1%, че беше намален. След, което се сетих да се ровя за отзиви, относно последния. На някои явно не им понася, зачудих да не се докорам беля в съчетаването с третиноин. Ако някой има отзиви, моля да сподели. Благодаря!
За мен Buffet + Copper е един от най-добрите продукти на бранда - и като ефект, и като текстура. Последното не е маловажно, ако се има предвид, че част от ТО продуктите не се съчетават лесно с други - хиалуроновата киселина например, кремът с 23% вит. Ц и други.
В този серум има и аргилерин, и матриксил, който стимулира синтеза на колаген, и има възстановяващо липидната бариера действие, и 1% медни пептиди, които стимулират механизмите за възстановяване на кожата. При млад човек с непроблемна кожа може би е трудно да се забележи някакъв драматичен ефект, но за мен се оказа продукт, без който не оставам. Редувам вечер третиноин 0.1% и 0.05%, а сутрин ползвам Buffet + Copper. Не съм попаднала на отзиви за причинени раздразнения, но разбира се, това нищо не означава.
Еленора, какъв е типа на кожата ви? Моята е по-скоро суха, леко мазна в Т-зоната, носа. Третиноина го започнах единствено и само с цел редуциране на мимически бръчки.

# 393
  • Мнения: 227
В пристъп на умопомрачение, поръчах сквалан и Buffet” + Copper Peptides 1%, че беше намален. След, което се сетих да се ровя за отзиви, относно последния. На някои явно не им понася, зачудих да не се докорам беля в съчетаването с третиноин. Ако някой има отзиви, моля да сподели. Благодаря!

И аз такъв пристъп преди няколко месеца си купих същите продукти. Ползвах ги сутрин, преди крема. Никаква разлика нито преди тях, нито докато ги мазах, нито след това. Пари на вятъра. Раздразнения нямах де, а третиноин ползвам ежедневно вечер от около 6-7 години.
Може би, след толкова дълъг период употреба на трет, няма как да се забележи разлика след употребата на тези продукти. Аз съм още в началото, едва от месец и нещо мажа.

# 394
  • Мнения: 255
jaspermmm със суха кожа съм (47 г.) и с изразени бръчки около уста и очи. Всичко ползвам с антийедж цел и определено виждам добри резултати. Бръчките напълно няма как да се премахнат с козметика, освен ако не са фини и причинени само от недостатъчна дехидратация. Но продуктите, които ползвам, ми гарантират по-добра плътност и еластичност на кожата, по-свеж и равномерен тен, а споменатите третиноин и Бюфет с медни пептиди са задължителните за мен заедно със слънцезащитата. Simple Smile

# 395
  • Мнения: 18 542
Да обобщя накратко, трябва да се пробва, за да разбере човек добре ли ще му е или не  Smile

# 396
  • Мнения: 227
Някой пробвал ли е това: https://www.amazon.co.uk/A313-Vitamin-Pommade-Available-Developp … mp;language=en_GB Чудех се дали няма да е по-удачно за зимния сезон, понеже е мазно, като консистенция.

# 397
  • Мнения: 280
Аз го ползвам в момента, адски мазна, гъста консистенция-точно като вазелин. Още свиквам, защото ми дразни кожата.

# 398
  • Мнения: 227
Аз го ползвам в момента, адски мазна, гъста консистенция-точно като вазелин. Още свиквам, защото ми дразни кожата.
Направо с него ли започнахте или ползвахте друг ретиноид преди това? В смисъл, раздразненията са същите, каквито се описват при ползването на други ретинодни киселини?

# 399
  • Мнения: 227
Миоки, знаеш ли дали това го няма в ЮК https://www.refinery29.com/en-us/shop/product/pure-untinted-ultr … -sunscreen-173049 Малко извън темата, за което се извинявам.

# 400
  • Мнения: 18 542
Не съм го виждала а като пусна търсене да онлайн покупка, не ми вади почти никакви резултати (един единствен от ибей с цена в долари), така че най-вероятно го няма.

# 401
  • Мнения: 8 530
На мен продуктите на TO не ми допадат и повече няма да купя нищо от тази марка. Поръчах си серум на Revolution с 0,5% ретинол и масло от шипка, като го ползвам ще дам отзиви. До сега на същата марка ползвах серум с 0,2% ретинол и съм доволна.

# 402
  • Мнения: 227
На мен продуктите на TO не ми допадат и повече няма да купя нищо от тази марка. Поръчах си серум на Revolution с 0,5% ретинол и масло от шипка, като го ползвам ще дам отзиви. До сега на същата марка ползвах серум с 0,2% ретинол и съм доволна.
Питанката ми бе, дали посоченият серум би могъл да предизвика раздразнения, в комбинация с трет. Относително е, ясно е. Моля ви, когато пишете, че нещо не ви допада, бъдете максимално изчерпателни, като посочите конкретни негативи/позитиви Simple Smile

# 403
  • Мнения: 280
С Аирол имах дразнене само в областта на шията. С А313 раздразнението е на лицето и на шията. От месец го ползвам и още не мога да свикна. Първата седмица половин час след намазване ставах да си мия лицето... Сега го разраждам с хидр крем и го ползвам 2-3 пъти в седмицата.
Сега мисля да пробвам ретинола на Drunk Elephant. Още го проучвам...

# 404
  • Мнения: 8 530
На мен продуктите на TO не ми допадат и повече няма да купя нищо от тази марка.
Моля ви, когато пишете, че нещо не ви допада, бъдете максимално изчерпателни, като посочите конкретни негативи/позитиви Simple Smile
От ТО ползвах серума за очи със зелен чай и кофеин, консистенцията беше странна, предизвикваше кир ефект и не видях никаква полза👎.
Позвах и тоника за лице с глюколова киселина, не е лош, но отново никаква полза.
Ползвах и крем в тубичка с витамин С и хиалурон, но много ме щипеше и го спрях.
Бях с големи очаквания към марката.

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 22:11 от vita

Общи условия

Активация на акаунт