Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 837
  • 881
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 18 542
Питанката ми бе, дали посоченият серум би могъл да предизвика раздразнения, в комбинация с трет. Относително е, ясно е.
Самият трет предизвиква раздразнение в голям процент от случаите, така че зададен по този начин въпросът ти не е коректен, за това и не получаваш коректни отговори. Просто трябва да пробваш, но аз съветвам всеки, който още не е свикнал с трета, да не си прави излишни експерименти докато не се адаптира достатъчно към третиноина.

# 406
  • Мнения: 312
С Аирол имах дразнене само в областта на шията. С А313 раздразнението е на лицето и на шията. От месец го ползвам и още не мога да свикна. Първата седмица половин час след намазване ставах да си мия лицето... Сега го разраждам с хидр крем и го ползвам 2-3 пъти в седмицата.
Сега мисля да пробвам ретинола на Drunk Elephant. Още го проучвам...
Аз използвам ретинола на ДЕ от един месец, доволна съм, нямам раздразнения и зачервявания, единственият минус е, че оцветява възглавницата в жълто.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 814
Здравейте аз май приключих експеримента с Айрол, след почти 3 месеца се осмелих да се намажа на петия ден и резултата е трагичен.  Появиха ми се червени белещи се петънца (като мини и повърхностни, белещи се екземи, а едната дори се набръчка, но аз я разчоплих, като си мислих, че е пъпчица просто с връхче Sad ) и дори розовият измивен гел на Биодерма ми щипеше 3 дни, страх ме е да не си докарам някой дерматит. Може ли да го използвам за нещо друго, като петна по тялото, които са в следствие от обърнати косъмчета?

# 408
  • Мнения: 23 039
О, на мен така ми се получаваше сигурно година:)))

# 409
  • Варна
  • Мнения: 814
О, на мен така ми се получаваше сигурно година:)))
Нормално ле е това? https://prnt.sc/rygx8l

# 410
  • Мнения: 23 039
О, на мен така ми се получаваше сигурно година:)))
Нормално ле е това? https://prnt.sc/rygx8l
Първите месеци даже е очаквано да илизат пъпки и подибни кожни несъвършенства.
При мен петна като екзема ставаха много около очите, на брадичката и шия и деколте.
Големи червени,сърбящи плюски.

# 411
  • Miami
  • Мнения: 413
И на мен ми излизат понякога пъпчици тук там и сухи петна на клепачите, които ме сърбят. Понякога по шията ме сърби доста, но гледам да хидратирам повечко.

# 412
  • Мнения: 18 542
Кожните раздразнения са типични, но много зависи. Трябва да си познаваш кожата, за да знаеш до къде може да я "насилиш". Иначе пъпки в началото е твърде възможно да излизат повече + на нетипични места. Чоплене и ексфолиране са силно непрепоръчителни.

При сухи/сърбящи петна се прилага само интензивна хидратация, може да се ползват вазелин, дефламол или друг продукт тип маз, който се използва при екземи. Аз съм ползвала и 1% кортикостероиден крем, но много, много рядко на шията, заради такива сърбящи екземни плюски (тук продават свободно такъв крем против ухапване от насекоми), но изрично пише да не се маже по лицето. Аз съм пренебрегвала това указание на своя глава, НО съм го използвала броени пъти и никога повече от два поредни дни.

Като ми се появеше такова петно, спирах мазането докато се поуспокои кожата и после пак наново. По лицето, като цяло, се е случвало инцидентно, но шията ми беше зор доста дълго време, може би повече от година докато привикне.

Та всеки да презени колко може да понесе и да действа според конкретната кожа и ситуация. Ако трябва, консултация с дерматолог. Тук във форума само по снимки е трудно да се каже със сигурност, а и не е редно.

# 413
  • Мнения: 227
На мен пъпки не ми излизат, но и кожата ми е суха и никога съм нямала акне. Появяват се червени петънца, към момента несърбящи.Опитвам се да го карам по-полека, тази седмица мисля да го мажа три пъти, през интервал от два дни.Ползвам Айрол.

# 414
  • Мнения: 227
Здравейте аз май приключих експеримента с Айрол, след почти 3 месеца се осмелих да се намажа на петия ден и резултата е трагичен.  Появиха ми се червени белещи се петънца (като мини и повърхностни, белещи се екземи, а едната дори се набръчка, но аз я разчоплих, като си мислих, че е пъпчица просто с връхче Sad ) и дори розовият измивен гел на Биодерма ми щипеше 3 дни, страх ме е да не си докарам някой дерматит. Може ли да го използвам за нещо друго, като петна по тялото, които са в следствие от обърнати косъмчета?
Пробвали ли сте да ползвате почистващо мляко вместо измивен гел?

# 415
  • Мнения: 18 542
Аз често ползвам и само вода - когато не излизам през деня и не слагам никакви мазила освен крем. Иначе измивните ми са все кремообразни или масло. Никакви пенещи се, но винаги са с финално изплакване.

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 21:12 от Миоки

# 416
  • Варна
  • Мнения: 814
Здравейте аз май приключих експеримента с Айрол, след почти 3 месеца се осмелих да се намажа на петия ден и резултата е трагичен.  Появиха ми се червени белещи се петънца (като мини и повърхностни, белещи се екземи, а едната дори се набръчка, но аз я разчоплих, като си мислих, че е пъпчица просто с връхче Sad ) и дори розовият измивен гел на Биодерма ми щипеше 3 дни, страх ме е да не си докарам някой дерматит. Може ли да го използвам за нещо друго, като петна по тялото, които са в следствие от обърнати косъмчета?
Пробвали ли сте да ползвате почистващо мляко вместо измивен гел?
Ползвам английско масло(то не ми щипе поне за сега) за премахване на грим и на водоустойчивата ми слънцезащита, но след него няма как да мина без пенител, защото оставя кожата ми мазна. Не познавам по-щадящи измивни продукти за кожа от розовите на Биодерма, а сутрин си мия лицето само с вода разбира се

# 417
  • Варна
  • Мнения: 814
Аз често ползвам и само вода - когато не излизам през деня и не слагам никакви мазила освен крем. Иначе измивните ми са все кремообразни или масло. Никакви пенещи се, но винаги са с финално изплакване.
Пробвала съм различни кремообразни продукти, но не си усещам кожата чиста след тях. Отказах се ексфолирането, но от пенителя не мога да се откажа Sad

# 418
  • Варна
  • Мнения: 814
По програма днес ми е 5 ден, според вас трябва ли да сложа тази вечер  Айрол или да изчакам, кожата ми изглежда и се чувства доста по-добре от вчера и преходните дни?- https://prnt.sc/ryzrmj Пъпчиците ми се появиха в сухите участъци, само Т-зоната ми е по-мазна

# 419
  • Мнения: 23 039
Има ли неразположение-чакаш няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт