Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 848
  • 881
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 34
Момичета, споделете какъв фон дьо тен или ББ/СС крем използвате.  С тази суха и белеща се кожа ми е малко трудно да си избера. Търся нещо с леко до средно покритие.

Откакто съм на трет ползвам Missha BB 42 spf цвят 21- корейски е и е малко светло и сивкаво, но като остане известно време на кожата се нормализира. Имай предвид, че този бб крем е лъскав и подчертава и лъскавината и гладкостта на кожата. Аз харесвам ефекта за ежедневно носене, но ако искаш нещо по-матово не е за теб. Понякога ако искам да туширам лъскавината слагам много тънък слой пудра с голяма четка след като попие слънцезашитния и се получава една много гладка и по-матирана основа за бб крема. Нося и фдт на Ла Рош толериен цвят 11 или 13 с спф 25. Понякога ги смесвам, защото Ла рош е много по-покривен и матиращ от Миша. Зависи от настроението. Стремя се под тях да слагам слънцезащита отделно - предпочитам 50 фактор на ла рош серията антелиос матиращия или този за чувствителни очи, който след раздразнение от третиноина не щипе като матирящия, защото няма алкохол.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 23:47 от cinnamonjellybean

# 256
  • Мнения: 10 266
Аз не ползвам ФДТ или ББ кремове, но ако се излъжа, също ползвам Missha BB 42 spf цвят 23. Вярно сивее леко, но бива горе долу. Също имам CC крема на it. Той е доста богат, мазен, но съм със супер суха кожа и ми е идеален за сега. За лятото едва ли става. Като нанасям, покрай очите не слагам, както и върху назолабиалните, т.к. всичко се насъбира там и стои супер грозно.

# 257
  • Мнения: 3 780
Откакто ползвам третиноин не мога да ползвам нито ФДТ, нито пудра. Става ужасно положението - кожата ми веднага започва да се лющи страховито. А беше време, когато имах мазна кожа.

Добрата новина е, че вече нямам нужда нищо да прикривам с ФДТ, а като ми се прииска да се почувствам по-специално, нанасям метеорити с голяма четка.

# 258
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Не си представям без фдт да излезна. От трета не виждам промяна, та да нямам нужда. В момента съм с Дермабленд на Виши. Под него съм със серум, крем, слънцезащита. Яко мазане пада.

# 259
  • Miami
  • Мнения: 413
Благодаря, момичета! Явно трудно ще намеря Smirk Ще пробвам и аз този Миша...
За сега нищо не слагам и аз, не че имам да прикриам кой знае какво, но с фон дьо тен или с бб/сс крем някак си по-озарено става лицето.

# 260
  • Мнения: 4 734
Да попитам тези от вас, които ползвате третиноин, ползвате ли серуми на The ordinary и кои точно? Аз ползвам третиноина през вечер, а на другата вечер ползвам хидратиращ или анти-ейдж нощен крем. Но ми се иска да включа и вит. Ц например и не знам със серум на The ordinary дали ще е добре? Освен това искам и техен серум с ХК да го ползвам с домашен уред за лице... Кожата под очите ми стаха много тънка, нежна, суха и някак прозрачна и вдлъбната. Не знам какво още да добавя като рутина освен околоочен крем, който не ми е достатъчен вече...

# 261
  • Мнения: 34
Да попитам тези от вас, които ползвате третиноин, ползвате ли серуми на The ordinary и кои точно? Аз ползвам третиноина през вечер, а на другата вечер ползвам хидратиращ или анти-ейдж нощен крем. Но ми се иска да включа и вит. Ц например и не знам със серум на The ordinary дали ще е добре? Освен това искам и техен серум с ХК да го ползвам с домашен уред за лице... Кожата под очите ми стаха много тънка, нежна, суха и някак прозрачна и вдлъбната. Не знам какво още да добавя като рутина освен околоочен крем, който не ми е достатъчен вече...

От тези, които съм позвала харесвам серумите Buffet, Niacinamide + zinc и Ferulic киселина. За първите два няма проблем да ги ползваш и докато си на трет, но ако включиш два актива, каквито са третиноин и вит Ц едновременно може да е прекалено. Постепенно трябва да се свикне и с едното и с другото, и то последователно. Ако вече си на трет и се чувстваш комфортно може да пробваш в ден, в който не го слагаш да включиш витамин Ц. За момента аз ползвам прахообразния им и го разтварям в есенс лосион на Klaris unscented варианта и става като серум. Доста. е силно и действа озаряващо, но пак ексфолира допълнително отгоре на ексфолиращото действие на третиноина.... понякога започва да опъва повечко. Вит ц ползвам сутрин под спф, понякога смесва с ферулик киселината, зза да стане подобно на известния патентовам серум на skinceuticals уж... Засега съм доволна. Вит ц суспенцията 23% на ТО имах преди и беше окей, но пак слагах на мокро лице, зашото иначе не се разтварят прашинкте и стоят като песъчинки на кожата и не е приятно. Бюфет слагах и нощем и сутрин, не дразни изобщо и е супер хидратиращо.

# 262
  • Мнения: 4 734
Благодаря, аз поръчах Marine Hyaluronics Serum, Argireline Solution 10% Serum, Buffet Serum, Caffeine Solution 5%. Сега ще видя как ще ги комбинирам с Третиноина... Дано няма проблем и да действат хидратиращо. За сега отложих вит. Ц и киселините, ще пробвам как ми понася въобще The ordinary и ако е добре, след време ще взема нещо друго...

Niacinamide + zinc - този серум за акне и проблемна кожа ли е? Не ми стана ясно за каква кожа е и не го поръчах, макар да има добри отзиви.....

# 263
  • Мнения: 337
Аз ползвам серуми на The Ordinary. Към момента имам:
Ниацинамид + цинк
Еук 134
Аргилерин
Алфа арбутин
Марин хиалуроникс
Лактик ацид 10%
Сквалан
Прахообразен Вит.С
Гликоловия тоник
Пробвала съм и Ресвератрол + Ферулик ацид.
На този етап бих те посъветвала да пропуснеш киселините и Вит. С, тъй като са по-агресивни. Макар че млечната им киселина на мен ми понася добре въпреки третиноина, а и мисля че я дават подходяща при суха кожа, като по-щадяща киселина.
Аз лично съм много доволна от Ниацинамид с цинк (той е подходящ при мазна кожа, има и леко избелващо действие), Еук (много добре редуцира омазняването при мен). Доволна съм също от Алфа арбутина (хидратира и има леко избелващо действие) и Аргилерин салюшъна (него го ползвам и в околоочната зона, за мимическите бръчки).
Прахообразният Вит. С разтварям в Марин хиалуроникс или в Сквалан, но ми се струва доста силен и не ти го препоръчвам в комбинация с третиноин.
Пропуснах и Бъфет с медни пептиди, който не прави нищо с моята кожа и няма да повторя.

# 264
  • Мнения: 4 734
Аз ползвам серуми на The Ordinary. Към момента имам:
Ниацинамид + цинк
Еук 134
Аргилерин
Алфа арбутин
Марин хиалуроникс
Лактик ацид 10%
Сквалан
Прахообразен Вит.С
Гликоловия тоник
Пробвала съм и Ресвератрол + Ферулик ацид.
На този етап бих те посъветвала да пропуснеш киселините и Вит. С, тъй като са по-агресивни. Макар че млечната им киселина на мен ми понася добре въпреки третиноина, а и мисля че я дават подходяща при суха кожа, като по-щадяща киселина.
Аз лично съм много доволна от Ниацинамид с цинк (той е подходящ при мазна кожа, има и леко избелващо действие), Еук (много добре редуцира омазняването при мен). Доволна съм също от Алфа арбутина (хидратира и има леко избелващо действие) и Аргилерин салюшъна (него го ползвам и в околоочната зона, за мимическите бръчки).
Прахообразният Вит. С разтварям в Марин хиалуроникс или в Сквалан, но ми се струва доста силен и не ти го препоръчвам в комбинация с третиноин.
Пропуснах и Бъфет с медни пептиди, който не прави нищо с моята кожа и няма да повторя.

A kak точно ги ползваш серумите, кои сутрин и кои вечер и как ги редуваш с третиноина? Аз трябва да си създам някаква рутина, ама не знам кое кога да ползвам за по-добър ефект...

# 265
  • Мнения: 337
Вечер мажа само третиноин и върху него или някакъв хидратант, или вазелин.
Всичко останало редувам сутрин или по обед, когато си сменям слънцезащитата.
Ниацинамид и Еук ги ползвам самостоятелно. Например слагам Ниацинамид, отгоре слънцезащитен крем и грим. Или слагам Алфаарбутин, слънцезащитен и грим. Аргилерин сълюшан ми е супер лек, като водичка буквално, и често с него мажа цялото лице, шия и деколте и отгоре продължавам с друго, например с Аргилерин.
Млечната киселина също я ползвам самостоятелно, под слънцезащитата.
Честно казано мисля, че откакто съм на третиноин, той ми е достатъчен и естествено солидна хидратация и слънцезащита.
Всичко друго ми е глезотия, може и без него, но понеже съм свикнала цял живот да се мацотя здраво и така си карам...
Постоянно изпробвам нови и нови неща. В последно време залитам по корейска козметика например.
Опитай различни варианти и смятам, че постепенно ще уцелиш как е добре за теб.
Съжалявам, че се получи дълго.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 23:08 от LennyGF

# 266
  • Мнения: 34
Вечер мажа само третиноин и върху него или някакъв хидратант, или вазелин.
Всичко останало редувам сутрин или по обед, когато си сменям слънцезащитата.
Ниацинамид и Еук ги ползвам самостоятелно. Например слагам Ниацинамид, отгоре слънцезащитен крем и грим. Или слагам Алфаарбутин, слънцезащитен и грим. Аргилерин сълюшан ми е супер лек, като водичка буквално, и често с него мажа цялото лице, шия и деколте и отгоре продължавам с друго, например с Аргилерин.
Млечната киселина също я ползвам самостоятелно, под слънцезащитата.
Честно казано мисля, че откакто съм на третиноин, той ми е достатъчен и естествено солидна хидратация и слънцезащита.
Всичко друго ми е глезотия, може и без него, но понеже съм свикнала цял живот да се мацотя здраво и така си карам...
Постоянно изпробвам нови и нови неща. В последно време залитам по корейска козметика например.
Опитай различни варианти и смятам, че постепенно ще уцелиш как е добре за теб.
Съжалявам, че се получи дълго.

Страничен въпрос относно слънцезащитата: Как се справяш със сменянето на слънцезашитата по средата на деня? Миеш лицето и наново се гримираш после или? Любопитно ми е, защото аз дори да стоя вкъщи само веднъж мажа спф от чист мързел, но знам, че трябва повече. Но ако съм навън не си представям как изобщо бих го спазила, защото излизам с грим и тн.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 814
Вечер мажа само третиноин и върху него или някакъв хидратант, или вазелин.
Всичко останало редувам сутрин или по обед, когато си сменям слънцезащитата.
Ниацинамид и Еук ги ползвам самостоятелно. Например слагам Ниацинамид, отгоре слънцезащитен крем и грим. Или слагам Алфаарбутин, слънцезащитен и грим. Аргилерин сълюшан ми е супер лек, като водичка буквално, и често с него мажа цялото лице, шия и деколте и отгоре продължавам с друго, например с Аргилерин.
Млечната киселина също я ползвам самостоятелно, под слънцезащитата.
Честно казано мисля, че откакто съм на третиноин, той ми е достатъчен и естествено солидна хидратация и слънцезащита.
Всичко друго ми е глезотия, може и без него, но понеже съм свикнала цял живот да се мацотя здраво и така си карам...
Постоянно изпробвам нови и нови неща. В последно време залитам по корейска козметика например.
Опитай различни варианти и смятам, че постепенно ще уцелиш как е добре за теб.
Съжалявам, че се получи дълго.
Пробвай с корейски основа 50Р+++ за грим и  ББ крем-42, 45, 50Р+++, с тях ще си защитена почти през целия ден Simple Smile
 
Страничен въпрос относно слънцезащитата: Как се справяш със сменянето на слънцезашитата по средата на деня? Миеш лицето и наново се гримираш после или? Любопитно ми е, защото аз дори да стоя вкъщи само веднъж мажа спф от чист мързел, но знам, че трябва повече. Но ако съм навън не си представям как изобщо бих го спазила, защото излизам с грим и тн.

# 268
  • Мнения: 878
Пробвай с корейски основа 50Р+++ за грим и  ББ крем-42, 45, 50Р+++, с тях ще си защитена почти през целия ден Simple Smile
Това просто не е вярно. Няма слънцезащита, която да предпазва цял ден (почти цял ден) с едно намазване. Разбира се, тя не спира да действа изведнъж след втория час, но защитата прогресивно намалява с времето.
Корейската слънцезащита не е по-ефикасна от европейската такава, не знам от къде идва тази заблуда. Единственото нещо по-което превъзхожда повечето европейски формули е козметичната елегантност.
Аз лично мажа само сутринта през зимата (на своя глава), през лятото в града подновявам на обяд, но през лятото по принцип рядко нося ФДТ и подновяването не ми е голям проблем. Пробвала съм да попия с листчета и да сложа слънцезащита отгоре - получи се добре, но не знам колко е ок от хигиенична гледна точка.

# 269
  • Мнения: 379

Някой ползвал ли е такова слънцезащитно?

Общи условия

Активация на акаунт