Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 547
  • 881
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 227
Ден първи от експеримента Laughing Наложих Айрола, оказа се 0.05 процента, при все че на обявата пишеше 1, но пък вероятно така е по-добре предвид, че стартирам. Слагах едва-едва на пръста си и така по точки го нанасях на лицето. Не съм много сигурна, че количеството е било съвсем достатъчно, но колкото, толкова. След това наклепах един хидратиращ на Фитокод. Опъна се леко кожичката ми, но не е нещо непоносимо. Очаквах, че ще се зачервя, ще получа сърбежи, за сега нищо. До колкото разбирам, ретинола от 1 процент мога да си ползвам спокойно, в дните, в които не слагам от Айрола? От покупката на серум с вит.С ще се въздържа за сега. Почнах да ползвам слънцезащитен  50-ти фактор, с избелващ ефект.Чудя се на един серум с течни пептиди и хиалуронова киселина, но ще изчакам.

# 301
  • Мнения: 18 542
Има изместен лаг на ефекта от третиноина, така че по всяка вероятност, ще видиш някаква, ако има такава, след ден-два. Препоръчвам ти да се въздържиш от ползването на ретинола в началото докато видиш как реагираш на Аирола.

# 302
  • Мнения: 227
Тази сутрин лицето ми беше необичайно изпънато.Дори по челото бръчките бяха по-малко ясни.Кожата много нежна.Вероятно е от сутрешна лека подпухналост, която ще мине.Хич не се надявам на светкавично действие.
https://prikachi.net/image/MjEw6

# 303
  • Мнения: 18 542
Е не е вълшебен все пак Simple Smile

# 304
  • Мнения: X
След няколко месеца може да се коментира евентуален резултат. След един ден - няма как.

# 305
  • Мнения: 227
След няколко месеца може да се коментира евентуален резултат. След един ден - няма как.
Ясно ми е,просто ми направи впечатление.

# 306
  • Мнения: 18 542
С други думи, препаратът е доста "ефективен" в смисъл, вижда се някаква реакция почти веднага, така че не се предобряй с интензивно ползване в началото, а го давай леко и бавно, за да намалиш рискът от негативни последици.

# 307
  • Мнения: 227
Някой да е ползвал читава пудра, 50-ти фактор? Аз отдавна грим не ползвам, освен молив за очи понякога, но се замислих сега през лятото дали няма да е по удачно да слагам и пудра върху слънцезащитния и само леко да я подновявам....

# 308
  • Мнения: 18 542
Пудрите не създават непрекъснат, равномерен слой, така че практически за безсмислени, освен ако не искаш нещо матиращо, но пък тогава и обикновената върши работа.

# 309
  • Мнения: 227
Пудрите не създават непрекъснат, равномерен слой, така че практически за безсмислени, освен ако не искаш нещо матиращо, но пък тогава и обикновената върши работа.
Сиреч, не защитават? Ако слагам нещо матиращо, то няма да защитава така или инак, а върху него няма как поне веднъж да намацам повторно слънцезащитния.Дразни ме отчасти, че белея леко, след нанасянето на 50 ти фактор, а и си мисля, че ще е голяма мацаница, като съм се напрашила навън и сложа пак крем. Аз се движа доста, дори и в следобедните часове.

# 310
  • Мнения: 18 542
Ами не особено.
Ако си почистваш лицето добре вечер, няма проблем с мацаницата. Кожата не е гъба че да попива, така че по-добре мажи.

# 311
  • Мнения: 227
Четвърти ден след първото мазане. Не се беля все още, пъпки нямам, но се появиха червени петна, не големи, без сърбеж. Както и няколко капилярчета тук-таме...Това последното ме притеснява, не знам дали след второ-трето мазане появата на такива няма да се увеличи....

# 312
  • Мнения: 22 786
Не бързайте да мажете преди да в минала седмица от първото намазване и преди да се успокои кожата.

# 313
  • Мнения: 227
Обаче, чета това в предишни теми "...so a 1.0% retinol is equivalent to a 0.05% tretinoin.”" , а аз мажа и от ретинола на Медик, който е един процент.

# 314
  • Мнения: 227
Не бързайте да мажете преди да в минала седмица от първото намазване и преди да се успокои кожата.
Мисля даже да е на осмият ден мазането с айрол. А от ретинола ще си дам няколко дни почивка също.Иначе, от маслата, това от бабасу има силно овлажняващо действие. Аз съчетавах масла, с флорална вода - слагам от маслата върху лицето, втривам леко, пръскам с флоралната вода и така до пълното попиване на маслото.

Общи условия

Активация на акаунт