Промоции на книги - тема 6

  • 46 705
  • 724
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 6 036
Напоследък са само онлайн.

# 346
  • София
  • Мнения: 495
Ето моя списък за Сиела, но не съм решила дали сега да ги поръчвам или за 24 май, че съм се затрупала:
Ангелски езици- Димитър Динев
Струни- Радко Пенев
Изоставени- Коуди Макфейдън
Чекмо- Момчил Николов
Германският пациент- Михаил Вешим
Тревожни хора- Бакман
Майката на дъщеря й- Даниела Петрова
Следите остават- Павел Вежинов
Лили- Братя Мормареви
Истории за лека нощ, част 2

# 347
  • Мнения: 200
Еднорог пък пускат 20% намаление на 4, 5 и 6 март и то само в книжарницата им в София. При тях има толкова рядко намаление, че и 20% си е нещо.

Инак от тях препоръчвам последните книги на Шон Битъл, ако ви харесва книга за книги и книжарници. И "Седемте смърти на Ивлин Хардкасъл" на Стюарт Търтън.

# 348
  • Смолян
  • Мнения: 184
А дали издателство Ергон, имат промоции за 3 март или за 24 май????

# 349
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Еднорог всяка година пускат и онлайн поне веднъж годишно по 40,50% намаление. Миналата година е било юни месец, 40%. Имали са и април. За Великден. Трябва да се следи.
Аз много се зарадвах, че Сиела са издали 2ра част на "Приказки за лека нощ на момичета бунтарки". Дъщеря ми е голям фен на първата и ще взима и тази.

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Днес в спомените във Фейсбук ми излезе, че миналата година за 1, 2 и 3 март Сиела са имали - 50% на техните книги. Така че има голям шанс и тази година да има.

# 351
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
А забравих да кажа. Харесала съм и "Аутопсия на една любов" на Виктор Пасков. Simple Smile

# 352
  • Мнения: 10 821
Разгледах пак сайта на Сиела. Адски ми е дразнещо, че изчерпаните книги също се показват, а аз поне не намерих отметка да не се показват. Аха, си харесам нещо по заглавие и то изчерпано...

Добавям към "Вещерът" - "Бунт" на Робин Йънг и "Песните на далечната Земя. Градът и звездите" на Артър Кларк.

# 353
  • Мнения: 36 498
Аз искам тази книга, но въобще не пише кога ще излезе - чудя се защо са я обявили, като няма подробна информация? https://ciela.com/folklorat-ot-sveta-na-diska.html

# 354
  • Варна
  • Мнения: 623
Аз искам тази книга, но въобще не пише кога ще излезе - чудя се защо са я обявили, като няма подробна информация? https://ciela.com/folklorat-ot-sveta-na-diska.html
Разговаряла съм с редактора на Сиела за това в малко по-различен контекст, но ако мога да дам някакво обяснение с 2 думи, то е, че просто по някакъв начин са длъжни да предоставят информация за предстоящите издания и че ако зависи от него специално - такава секция няма да има.
Също така.. понякога тези предстоящи стоят по година, без да бъдат издадени и поради ред причини за забавянето им, докато други, които не са упоменати като такива, се издават. Тоест може да излезе и следващия месец, но може и да не излезе скоро.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 17:23 от StarBright⭐

# 355
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Защо са длъжни да предоставят инфо какво ще издават. Други издателства нямат такава секция. Нещо те баламосва.

# 356
  • Мнения: 200
Защо са длъжни да предоставят инфо какво ще издават. Други издателства нямат такава секция. Нещо те баламосва.

Всички издателства имат такива секции. Просто някои са тарикати и или не ги попълват или ги слагат седмица-две преди самото публикуване. В цял свят е така, само дето при нас книгоиздаването се случва на кой както му е угодно. Сиела поне са голямо издателство и си спазват правилата.

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Със закон ли ги задължават или е нещо пожелателно? Ако не го пише в закон, значи не са длъжни.

Да, някои издателства имат, защото пускат продажби на преордер.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 623
Със закон ли ги задължават или е нещо пожелателно? Ако не го пише в закон, значи не са длъжни.

Да, някои издателства имат, защото пускат продажби на преордер.
Цитирам:"..но ме принуждават да подавам предварително заглавията си." Не съм запозната със законите в книгоиздаването, за да коментирам, а и няма нужда да задълбаваме чак толкова. Grinning Така или иначе, книгата, която дамата спомена, ще бъде издадена, аз не знам кога, защото не работя в издателството, само споделих това, което знам от източника.

# 359
  • Мнения: 397
Със закон ли ги задължават или е нещо пожелателно? Ако не го пише в закон, значи не са длъжни.

Да, някои издателства имат, защото пускат продажби на преордер.
Цитирам:"..но ме принуждават да подавам предварително заглавията си." Не съм запозната със законите в книгоиздаването, за да коментирам, а и няма нужда да задълбаваме чак толкова. Grinning Така или иначе, книгата, която дамата спомена, ще бъде издадена, аз не знам кога, защото не работя в издателството, само споделих това, което знам от източника.

По-скоро предполагам, че е част от договора за правата. Да има подгряване, pre-order, ARC (advanced readers copy), предварителни ревюта и пр.

Общи условия

Активация на акаунт