Защо е имало виетнамци преди '89 година в България?

  • 7 000
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 19 249
Тогава чудото беше просто "тигрова мас"

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
абе добре сме ги изучили и обучили. и те са пред нас в класациите, а бяха във война.
В кои класации, в тея по брой население ли?

# 62
  • Мнения: 13 260
Магдена, заповядай да четеш например
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%B2%D0 … D1%82%D0%B5%D0%B6

Общоизвестните клишета у нас за Виетнам нямат връзка с реалността, нито дават и най-малка представа за какво става въпрос.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
За класациите, за които се спомена, за тях питам. А ти за кои клишета говориш?

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Много е красива мидата. Предполагам сега Виетнам е по-развита държава, специално заради туризма, но ако няма на едно място течаща вода не мога да приема, че се спазва добра хигиена.

# 65
  • Мнения: 10 374
https://inansroom.com/about/

Това е блог на една виетнамка, може да прочетете интересни неща за Виетнам

# 66
  • Мнения: 21 441
Е колко пък да е развита, след като гражданите и искат да емигрират нелегално в Европа в тайници на камиони...

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Виетнам икономически на фона на света е много по-добре, отколкото е бил преди. Все още не е по-добре от България, независимо от ширещите се у нас мнения, че вече всички са преди нас освен евентуално Сомалия и Чад. Всъщност в една класация, видях, бяха преди нас - тази по средна продължителност на живота. Някъде с 0,2-0,3 години (3-4 месеца) бяха пред нас според тази класация, но пред. Според друга по същия показател, но явно от друг източник, пък ние сме по-напред. Не знам защо се различават.
Доходите им и БВП на глава са по-ниски от нашите. Поне за момента.
И, Зари65, ходила съм лично там. Не че туризмът е като емиграцията, но чакам да ми кажеш кои клишета ме объркват, щом знаеш по-добре от мен какво мисля аз и каква връзка с реалността имат мислите ми.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 10:54 от Магдена

# 68
  • Мнения: 13 260
Simple Smile Магдена и аз.

Не желая в нищо да те убеждавам, за мен това е азиатската държава, от тези, които съм посетила, която най-ми харесва и смятам, че най-много импонира на европееца.

По твоята логика и франсето, което знае за циганските катуни до Париж трябва да смята, че всички българи живеят така.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Я пак?
"Надмина ни в класациите" изключва посочване на конкретните класации и изисква отговори като "остави клишетата" и "на мен ми харесва"? Обаче моята логика нещо не става и не мога да разбера такова просто нещо?
Няма да те питам как изобщо намеси франсето и циганите в едно с моята логика, че съвсем ще се оплетеш.

# 70
  • Мнения: 13 260
Магдена, не смятам въобще да отговарям повече  на заяжданията ти, нито да отговарям на махленската ти реплика -" Я, пак?".
Имам някакво мнение по въпроса от доста лични впечатления, а  не само от чичко гугъл и съм го изложила,  у нас малко се знае за тази държава  и като цяло инфото е доста старо и не дава и ни най-малка представа за това което представлява Виетнам днес.

# 71
  • Мнения: 1 306
Абе то и в Африка интернетът се развива с бурни темпове. Примерно ако днес има 1000 абоната, а догодина са 2500 това са 150% ръст. Само че реалността (във Виетнам) е друго нещо въпреки бурното развитие.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 884
По времето на виетнамците, аз живеех близо до Виетнамските общежития и от тях си купих първите дънки. Simple Smile
По-късно в блоковете наоколо, се появиха деца от смесени бракове и татковци виетнамци, които висяха с тях по градинките.
Лично аз не съм била във Виетнам, но мой познат се ожени за филипинка и тъй като във Филипините няма наше посолство, се наложи да ходят за виза до Виетнам.
Той беше в шок от трите дни, които изкара там. Страшно много хора по улиците, няма пътни знаци и никаква организация на движението. Хората се движат пеша или с долнопробни моторчета, като всички непрекъснато бибиткат и се бутат да минат. Няма градски транспорт, само таксита. Нямат фурни на печките, готвят само в тенджера или уок тиган, печенето на фурна не им е познато. Нямат и хладилници- пазаруват ден за ден малко зеленчуци или месо, иначе винаги си имат чували с ориз.
Лично на мен Виетнам не ми е фаворит за туристическа дестинация.

# 73
  • Мнения: X
За три дена разбра какви уреди имат или нямат хората в домовете си и всички останали подробности? Цъ цъ! Кажи му на приятеля си, че всички азиатци готвят масово в уок на газ.

Аз пък от близки приятели съм чувала, че е доста прилично. Синът ми беше там преди няма и две седмици.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 884
За три дена разбра какви уреди имат или нямат хората в домовете си и всички останали подробности? Цъ цъ! Кажи му на приятеля си, че всички азиатци готвят масово в уок на газ.

Аз пък от близки приятели съм чувала, че е доста прилично. Синът ми беше там преди няма и две седмици.

За Виетнам го е разбрал за три дни, защото е видял същото като във Филипините, където пък е живял няколко пъти по два месеца, докато се ожени за местната мома.
Между другото- филипинката вече живее официално в България.

Общи условия

Активация на акаунт