Деца в детската градина

  • 2 018
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мами, имам голям проблем. Синът ми е на 4 г и е втора група, много трудно свикна на градина дори бих казала че все още свиква, та проблема ми е следния, мисля че ми тормозят детето а той не може да ми каже защото все още не говори сформира изречения но не може да ми разкаже какво е станало казва ми само че е ударен по бузата и че е хванат за устата и аз не съм сигурна дали някой от децата са го ударили или е учителката или леличката а и двете са големи кривотии, когато го попитам за това той се замисля и малчи натажава се и не мога да ископча нищо от него, не мога и да вдигна караница защото не съм сигурна а пък те естествено ще отрекът, така че в такъв случай не знам какво да правя и как да действам, опитвам се да се държа мило с тях за да не рефлектира това на детето ми,освен това исках да го запиша на логопед те категорично ми отказаха с обеснението че е твърде малък. Моля да ми помогнете с каквото можете ситуацията ми е много сложна и аз се чувствам без силна.

# 1
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Пробвайте да играеъе на детска градина. При нас имаше голям успех , макар че моето дете нямаше проблеми, но научих за реда, ако някой не слуша и т.н.
Ние строяхме ДГ от конструктор и слагахме малки играчки - деца и учители. Започвахме от посрещането на децатадетето, закуската, ученето и т.н. Доста често играехме и детето само водеше играта.

# 2
  • Мнения: 6 149
Логопед е от 3-та група в градините.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 601
А как точно могат да ви забранят да го запишете на логопед извън градината?

Втора група дете би трябвало сравнително ясно да може да обясни какво става в градината. Дори синът ви да не е от по-разговорливите деца, то такива в групата има. Защо не пробвате да поговорите с някои други родители, може техните деца да са споделяли нещо за такива неща в групата. Децата са много впечатлителни и запомнят такива случки, а много от тях ги разказват вкъщи вечер.

# 4
  • Мнения: 2
Не са ми забранили да го запиша извън детската градина, но тъй като сме малко градче освен логопеда в детската градина който идва от Варна друг нямаме, а нямам възможност да ходя всеки път до Варна при логопед, а трябва да го водя знам че има нужда въпреки че съм се консолтирала с педиатър и ми каза че детето ми няма нужда въпреки че той повтаря всичко което му кажа, когато му задам въпрос той го повтаря след мен вместо да ми отговори

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Консултирайте се с логопед извън градината. Това, че повтаря казаното, не означава, че няма проблем с говора.

# 6
  • Мнения: 17
Странно. Сина ми е 1ва група и ще му бъде назначен логопед в градината... А относно другото - ако си носи играчка, някакво записващо устройство и ще разберете.

# 7
  • Мнения: 12 003
Намерете начин да консултирате детето с логопед. Дъщеря ми също проговори много късно и до сега трудно обяснява, въпреки, че говори много. А за това какво се случва с нея в градината, сега в клас съвсем пък не мога да изкопча информация. В детската градина (областен град) заведохме нашата логопедка. Детето също тръгна от втора група. Постепенно тя пое всички нуждаещи се деца в градината, защото назначената от ресурсен център я мързеше да дойде от съседното училище и отказваше да работи с децата в градината.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Логопед е от 3-та група в градините.

Това не е вярно. Може и от първа група още да работи в градината. Но като цяло колегите избягват малките, защото са по-трудни за работа, иска се повече търпение, а резултатите са по-малко видими.

# 9
  • Мнения: 1
Имам две момичета на 2 и 4 г каката си говори от много рано. Малката все още проговаря но и прави някое друго изречение. Голям страх ми е тъй като в семейството имаме дислексия баба ми, майка ми и включително и аз. Но на този етап няма как да се разбре. Аз лично съм почнала да говоря на 3г.И консултациета с лигопед много добре ми е влияло включително и в ученическите ми години. До ден днешен още обръщам букви и чифри. Но това си е нещо което просто свикваш и трябва много упражнения и осилия

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Дислексията е една шапка, под която има много неща и аз не бих се вторачвала кой какво е имал, защото дори не е много ясно какво точно е имал. В момента работете по общото развитие на детето, играйте с него (но не с таблет, а с физически обекти), развивайте езика чрез обогатяване на речника с фрази от играта, която играете, общувайте. Повечето от нещата, които те притесняват при добра физическа, езикова и интелектуална подготовка ще се изградят. Няма смисъл от страхове, макар да разбирам защо се притесняваш. Живейте си с детето, общувайте си с него, развивайте го и всичко ще бъде наред, докато тръгне на училище.

# 11
  • Мнения: 2 489
Дете на 4г не може да говори, не може да образува изречения?! Това определено е притеснително. Може да е белег за някакъв друг проблем. Заведете детето на психолог, ако трябва и на невролог. Това, че не може нормално да комуникира с децата и с персонала, също може да е причина, че не е свикнал.
Защо смятате, че някой от персонала го тормози, а не някое от другите деца?

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Отидете до РУО и питайте какъв е редът да искате детето да работи с логопед. Мисля, че се минаваше някаква педагогическа комисия. Мисля, че можете да подадете и официално искане до директора на градината или ресурсния център. Ако вие самите не ходите, не разпитате и не подадете необходимите документи, никой няма да се главоболи. Ако детето има забавяне в говора трябва да се работи с него, догодина ще е вече предучилищна, закога ще чакате?

# 13
  • Мнения: 540
Не са ми забранили да го запиша извън детската градина, но тъй като сме малко градче освен логопеда в детската градина който идва от Варна друг нямаме, а нямам възможност да ходя всеки път до Варна при логопед, а трябва да го водя знам че има нужда въпреки че съм се консолтирала с педиатър и ми каза че детето ми няма нужда въпреки че той повтаря всичко което му кажа, когато му задам въпрос той го повтаря след мен вместо да ми отговори
Обърнете внимание на проблема който има детето ви .Предполагам че персонала се опитал да ви каже но вие сте заровили здраво главата в пясъка.От там идва и това настройване срещу  персонала.Успокойте се и най добре ще е да поговорите с тях !Те ще ви кажат ако са забелязали нещо което е нетипично за възраста му все пак имат база за сравнение(останалите деца в групата).Успех

Общи условия

Активация на акаунт