Гърдите преди и след кърменето и бременността

  • 2 024
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 25
Здравейте мили дами, знам, че има много такива теми, но няма пресни, а и аз бих добавила един въпрос. Та понеже съм бременна вече в 5ти месец вчера изведнъж ме погна една мисъл, която не ми излиза от главата и тя е дали ще ми увиснат ужасно гърдите и дали ще мога да ги харесвам. Въпросът ми е към тези, които имат вече опит, каква беше формата на гърдите ви преди бременността и как се промени това. Ако гърдите са много кръгли с много вдигнато зърно има ли шанс да останат хубави и след бременност? Какво се случи в вашите и колко драстична беше промяната от преди бременността? Дали има надежда.....

# 1
  • Мнения: 29 341
Дали ще има промяна зависи от много неща, но вероятно ще има. Все пак бебето ти е най-важно.
Лека бременност и не ги мисли тези неща!

# 2
  • Мнения: 25
Няма как да не го мисля, бебето е най- важно, но да не го мисля....поне мъжо каза, че ще плати за поправката, ако се наложи хахахаха

# 3
  • София
  • Мнения: 11 987
Промяна ще има със сигурност. Носи подходящ сутиен непрекъснато, дори и нощно време, до края на кърменето, за да не се отпусне прекалено кожата от увеличените обем и тегло на гърдите.

А ако решиш да прибегнеш до корекция, изчакай да приключиш с ражданията и кърменията.

# 4
  • Мнения: X
При мен резултата е потресаващ- гърдите увиснаха, а стиите са безброй. От 100Е през периода на кърмене се върнах до 75С. Но, повярвай ми, след раждането проблемите ти ще бъдат съвсем различни. Нито ти, нито който и да било друг ще имате време да видите или мислите за гърдите ти. И нямам предвид само периода на кърмене 🤣

# 5
  • Мнения: 251
Моите не можаха да си върнат стария размер, което ми беше най-голямата драма Grinning

# 6
  • Мнения: 10 802
И моите поувиснаха, особено едната, която беше любимата на дъщерята. Такова яко дърпане и удряше, докато я кърмех, ползваше и за биберон за приспиване. Преди бях с малки към нормални гърди. По време на бременността и кърменето станаха огромни и после се спихнаха едно хубаво. Но ММ казва, че си ги харесва и така Grinning
Но и да не ги харесва, операциите ме ужасяват и никога не бих си правила корекции, ако не е по медицински причини.
Сега мислиш за гърдите, но повярвай като се роди, това ще ти е последния проблем Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 488
Аз съм на 44, имам син на 12 и тежа 50 кг на ръст 168.
Мъничко преди да родя тежах 100 кг, от които свалих 10-тина след секциото и после влачех дебелини няколко години.
Бюстът ми е повече от перфектен - малък, стегнат - пиша това, за да Ви уверя, че бременността и раждане, както и последващо кърмене няма да развалят бюстът Ви, ако генетично не сте предразположена към това.
Майка ми е на 74 и има перфектен бюст, кърмена съм дълго. Баба почина на 79, жена с голям и пищен бюст - дори не беше увиснал... след 2 бременности и 2 дългокърмени бебета.
Ако все пак майчинството се отрази зле на гърдите Ви има решение - пластична интервенция при добър специалист.

# 8
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Винаги съм била с малък бюст. Наедря доста, докато кърмех, а сега съвсем изчезна. Жива ме изяде детето, буквално 😁 Стрии нямам, ама на мен по принцип нито една, никъде не ми се появи. Та така, много ми се промениха гърдите, да, ама на мен хич не ми е драма.

# 9
  • Мнения: 10 011
Аз съм на 44, откърмила съм 3 деца. Първите две по 1 година, третото 2 години.
Обемът не е каквото беше, но нямам от какво да се оплача. Според мъжкото мнение съм супер (за който харесва малки и стегнати гърди).
Стрии там нямам ни една.

Най-важното е, че и трите ми деца са здрави, и винаги са били с желязно здраве. Големият е пил веднъж в живота си антибиотик, а е на 20г. Малките никога. На 12 и 10 години са.

Така че, детето е най-важно. Гърди можеш да си купиш винаги. Grinning

# 10
  • Мнения: 25
Много ми е интересно, като чуя как щом стана майка няма да се интересувам от тялото си, а имам много приятелки, които макар да са майки ходят на фитнес и някой от тях си правят и операции. Определено знам, че ще намеря време да се погледна в огледалото, а дали ще ми е последния проблем мисля, че зависи от човека. Познавайки се определено няма да е чак на последно място. Не знам, но се надявам да не ми е на последно място, защото искам да изглеждам добре, а не да се занемярявам. Исках само да събера опита на някой дами, които имат опит. Моите приятелки са повечето добре само една прибегна до операция, но всичко е до ген явно. Както и тук е казано при всички е различно... Благодаря!

# 11
  • Мнения: 57
Няма какво да се лъжем,  почти няма значение какъв сутиен ще носиш, как ще го носиш и т.н. Гърдите ще увиснат и то доста видимо, особено при едър бюст. Честно казано,  никога не ми е пукало много от това... Повече се притеснявах за проблемите, които могат да възникнат при кърмене, като рагади и мастити. Иначе  за нула време си върнах предишната форма и килограми, та и увиснали да са и така  съм окей със себе си и не бих правила драма. : )

# 12
  • Мнения: 10 802
Пожелавам ти да не е на последно място Simple Smile Аз преди винаги излизах навън с прическа и гримирана, но след раждането, не че съм се занемарила, но ми адски трудно да се оправям. И не е до мързела. Когато детето ти реве, та се къса и се успокоява само навън, приоритетът ти е да излезеш възможно най-бързо. Просто не мислиш за гримове и прически. При мен лично остана само спиралата и гланца. Това го правя за 1 минута и приглаждането на косата, просто не мога да изляза като гръмнал бойлер. Но го правя докато малката ми е увиснала на панталона, често дори го смъква надолу Grinning и аз си слагам спирала с гол задник Grinning.
Ето ти опит от живия живот Simple Smile
Всичко зависи от детето. Моето не спи през деня, става в 7 и ляга в 9, по цял ден иска да се занимаваме насам натам. И на мен ми се ходи на фитнес/ аеробика, на маникюр и т.н., ама нямам време. Лакирам си се в нас и си правя някакви упражнения в 10 вечерта. Но пък имам приятелки, чиито деца спят по 2-3 часа през деня и имат време за себе си.

# 13
  • Мнения: X
Е, то има Хора и хора. Както има жени, които не се отделят от децата си, и такива, които ги хвърлят на някой друг да им ги гледа; така на някои жени им отнема 3 минути да изглеждат добре, а на други и 3 часа няма да им стигнат. При всички случаи, обаче, няма как да разбереш промяната в приоритетите докато все още нямаш деца. А лишавабето от сън се използва и като мъчение.

# 14
  • Мнения: 25
Имам надежда за гърдите, че не са много големи. е поне не бяха хаха сега от В са С, формата е доста вирната....надеждата умира последна, съдейки по баба ми която е с впечатляващ бюст на 75
Иначе за всеки майчинството е различно, слава богу ще има кой да ми помага с всичко, затова ще намеря и време за себе си. Всички са различни, но първите две години са трудни това е ясно. Благодаря за приятните коментари изпълнени с позитивизъм Simple Smile  Grinning Леле всеки път като питам нещо тук искам да се гръмна после от всичко разбирам, че нямате време за нищо, но някак за форума винаги се намира, Ако вярвам на казаното то никога, наистина никога детето няма да може да се отдели от мен, гърдите ми ще станат огромни и увиснали, но няма да имам време да го забележа даже, защото ще съм заета от по14 часа на ден. А бавачки, бащата, бабите ще са на някоя друга планета.
Де да знам звучи малко плашещо това и ако беше чак толкова страшно, кой щеше да се хване да го прави! Млади хора имат деца и после продължават да живеят. Моята майка ме оставяше на баба ми от бебе до 10 годишна поне два уикенда от петък до събота и не бих казала, че е била лоша майка, но е била млада искаша е да живее. Дано не е чак толкова мрачна истината, поне за някой хора....

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 17:16 от TeddyG

# 15
  • Мнения: 3 488
Теди, кожата Ви сега е най-важна, да се предпазите от поява на стрии, макар че това пак е до ген. И все пак и грижа Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 251
Глупости са това за времето. При правилна организация, време има за всичко. Почти по цял ден съм сам сама с децата, никога не съм търсила помощ. Мм помага вечерта като си дойде. Едното ревеше денонощно, никога не съм се занемарила. Да, вярно че не винаги имам време за маникюр, но какво от това.
И да, вглеждам се в бюста, защото ми тежи и ме боли гърба. Мамоложката ми попари надеждите за смаляване след кърменето.. Живот и здраве ще видим след края на второто как ще е.

# 17
  • Мнения: 13 806
Дали ще увисне бюстът зависи само от неговият индивидуален размер в нормално състояние, защото законите на гравитацията уви не могат да бъдат пренебрегнати. Ако преди бременност кърмене сте имали малък бюст пак ще стане малък.  Ако е бил голям и да не раждате/кърмите  пак ще увисне. Аз имам малки гърди (  за такива дори не е нужен  сутиен) , но време на бременност и кърмене стигах до 120 обиколка. След като минаваше периодът  на кърмене -  размерът се връщаше към първоначалния. Нямам стрии но смятам че това е въпрос на ген. Кожата ми е тънка и еластична, може би това е разковничето.

# 18
  • Мнения: 1 333
Промяната в гърдите зависи и от рамера и вида им преди това, и от еластичността на кожата, и от гените. Моите гърди са малки и стегнати, по време на бременността и кърменето доста наедряха - все едно бях със силикон, след преустановяване на кърменето станаха доста меки и отпуснати и мислех че ще си останат така, но няколко месеца след това за щастие възвърнаха предишната си форма 😊

Това, че имаме деца не означава, че трябва да спрем да се поддържаме и грижим за себе си.. разбира се не за сметка на времето с детето, но дори и да няма кой да ти помага винаги има начин да отделиш малко време за себе си. С ММ си гледаме детето сами без никой да ни помага, но в никакъв случай не бих казала, че съм се занемарила.. е не изглеждам перфектно, но обръщам внимание на това как изглеждам и се старая всеки ден да си отделя малко време.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Аз като дълго кърмила жена не мога да кажа,че гърдите са ми увиснали.Имах и имам малки гърди.Винаги съм носила най-малки размер.По време на бременността и дългото кърмене се увеличиха доста.Сутрин след ставане приличах на Памела Андерсън  LaughingИмаше доста нощи,в които не съм кърмила,понеже не се будеше сина ми,това към годинката.След 2 години кърмене,гърдите започнаха постепенно да инволюират,започнаха да се смаляват постепенно и много бавно.Имах доста видима и голяма разлика в гърдите през първите месеци на кърменето.Беше ме страх дали ще се уеднаквят след отбиването.Стана бавно и постепенно.Сега нямам никаква разлика в големината.Пак си станаха малки и меки.Не виждам да са отпуснати.Е,не са като на младо момиче,но на мен си ми харесват.Сами си гледахме детето.Баби нямаше и продължава да няма.Бащата помагаше след работа,но основно по цял ден бях сама с детето.Къпане,пазаруване,ходене по банки,готвене,чистене-всичко се правеше с дете.Малко натоварено ми е било,но не чак нетърпимо.Използвах когато ММси беше вкъщи и излизахме заедно на разходки.Там изполвах времето докато детето спи в количката час,да тичам.Сега когато са ваканция,ги оставям двамата вкъщи по мъжки да се оправят и ходя в парка да тичам.Един час ми трябва,защото и аз съм човек.Така че време се намира за всичко,стига да знаеш как да си направиш и наредиш нещата.На 6 месеца започнах захранване и времето ми стигаше да сготвя и за детето.И до сега е така.Не е ял бурканчета или детска кухня.Всичко е приготвяно вкъщи.И пак имаше време за разходки.Летата по цял ден бяхме навън.С бурканче приготвена храна,храненето навън не беше трудно,нямаше нужда да се прибирам в 11,30 като повечето майки,взимащи храна от кухня.

# 20
  • Мнения: 13 806
Както казах, ако са малки, след бременност/ кърмене пак стават малки и няма какво да увисне. Ако са големи и без бременност/кърмене вероятно ще увиснат.

# 21
  • Мнения: 607
Гърдите се променят от възрастта , не от раждане , кърмене.... родих на 27 и 30 години , бях си перфектна след 3 месеца - гърди, корем , крака ,  и така до 38 , когато увисването започва от възрастта.

# 22
  • Мнения: 134
Аз много си харесвах гърдите СЛЕД бременноста 😄 за съжаления,като спрях да кърмя,виснаха доста. Като цяло бебчето ми е живо и здраво и кърмено (което за мен е много важно нещо) изобщо не ми пука колко са се променили. Мъжа ми ме харесва и ме обича всякак 😊

# 23
  • Мнения: 101
Аз не съм кърмила и нямам проблем с гърдите. Винаги са били големи и стегнати, не увиснаха въпреки, че качих 40+ кг По време на бременността и след като родих бързо ги свалих.
Честно да ти кажа и аз много се притеснявах, но сега грам не ми пука, най-важно е детето ми. Никога не съм имала стрии, но сега си имам доволно-майната им.
Сама си гледам бебето, е таткото помага, но е на работа по цял ден. Ходя до тоалетна бягайки, ям когато мъжът ми се върне, дъщеря ми спи през деня 2 пъти, но само и единствено гушната в мен. Повярвай ми нямам време за нищо, родителите ни са си в бг, ние сме в Англия, мога да си позволя някой да ме отменя за 2-3 часа на ден, но не искам. Не бих си оставила детето, за да отида на фризьор. Слагам си набързо малко основа, спирала, гланц, косата я връзвам на опашка и така. По принцип съм суетна, но сега съм се отдала 100% На бебето ми, живот и здраве има време да обикаляме салоните за красота с нея.
Не упреквам майките, които разчитат на помощ, просто аз така свикнах и ми е хубаво Simple Smile

П.П аз не се оплаквам, ако за теб това да си гледаш детето е мрачна истина, най-добре наистина го поверявай на някой за повечко време, за да не ти се отразява негативно майчинството

# 24
  • Мнения: 25
Мъжа ми работинот вкъщи на компютър и сам си избира времето, той има много време през деня, майка ми живее на 15 минути и е на 49години. Аз се върнах от Англия с мъжа ми точно, за да имаме баба. И двамата много обичаме да пътуваме и то поне два пъти в годината и за нас беше много важно да имаме доверен човек да помага. От тази гледна точка нямам притеснения, време винаги ще намеря Wink иначе не бих се решила да имам дете скоро, щях да си чакам до 30 да се наживея, сега съм на 26.. спокойн съм, че майка ми  и баща ми много искат да помагат и сами ще искат да им го оставям, понякога... Въпрос на организация и ситуация е....

# 25
  • Мнения: 1 501
Моите гърди са били нормални според мен, според околните големи преди да забременея и родя. Малко си останаха увеличени след раждането. Мен това лично ме дразни, защото понякога ми тежи. Не се промениха кой знае колко освен леко уголемени. Аз кърмих 2 месеца де, ако това има значение.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Аз бях с много малък бюст преди детето. Още в началото на 4ти месец бях с огромен бюст, стрии на всякъде. Кърмех малко над 1 година и гърдите ми бяха като печени чушки след края на кърменето. Сега, вече 2 години след края на кърменето, гърдите ми придобиха малко по-добър вид, но няма как да станат малки и стегнати като преди.
Не, че ги харесвам така, ама пък е в резултат на нещо хубаво. А и на фона на 15кг излишно тегло, бюста ми е най-малкия проблем

# 27
  • Мнения: 13 806
...но няма как да станат малки и стегнати като преди... А и на фона на 15кг излишно тегло, бюста ми е най-малкия проблем
Вероятно именно заради теглото не сте възвърнали предходния  размер. Аз си паднах на нормалните килограми  и бюстът ми си върна размера преди забременяване. Със сина ми дори паднах под нормалните си килограми от стрес и бюстът ми съвсем изчезна. Кърмила съм по година и 5-6 месеца.

# 28
  • Мнения: 25
Да, много е важно да се внимава с килограмите, аз съм 5ти месец 4кила нагоре, Йога и Аеробка за бременни редувам 5 пъти в седмицата и сладко само веднъж в седмицата, хляб само пълнозърнест, никакво пържено и т.н Не ми се плаче после. Чувам, най- вече из форумите за дами дето нямат идея как са качили 25 кила през бременността, то така от хормоните е станало и после сигурно и гушите са им увиснали. Аз на тези не вярвам, без ядене 25 кила не се качват, просто този период се превръща в извинение за някой дами. Четейки темата сега, разбирам, че няма смисъл, защото всичко е много и дивидуално. Едни ще кажат, че още в 4ти месец са и имали стрии, други, че са си същите и така зависи кой как се потдържа и какви гени има...с тренировки, мазане и контрол на килограмите се постигат най- добри резултати в това съм сигурна...

# 29
  • Мнения: 57
Да, много е важно да се внимава с килограмите, аз съм 5ти месец 4кила нагоре, Йога и Аеробка за бременни редувам 5 пъти в седмицата и сладко само веднъж в седмицата, хляб само пълнозърнест, никакво пържено и т.н Не ми се плаче после. Чувам, най- вече из форумите за дами дето нямат идея как са качили 25 кила през бременността, то така от хормоните е станало и после сигурно и гушите са им увиснали. Аз на тези не вярвам, без ядене 25 кила не се качват.

Едно е да си бременна в 5 месец. Съвсем друго - в 8-9-ти. Бебето расте бързо и нуждите на организма от храна, нарастват значително, затова последните месеци се огладнява бързо и се яде често. Ще го разбереш. Хубаво е да ядеш здравословно, разбира се. Но според мен всичко е ген. Аз лично  цял живот съм си слаба 56кг. През бременността качих 22кг, но имах здравословен проблем. Месец след като родих свалих всички кг и вече бях 54кг. Сега съм направо вейка, но всички в родата ми са така. И какво като съм качила 20+ кила? Свалих ги веднага. Има и такива дето по 10- 15кг  качват, но се мъчат да ги свалят до живот... Мисълта ми е да се поддържаш и стремиш към здравословното, но да не се вторачваш дотолкова,  че да ти е маниа и комплекс. Бременността е период, който е временен. По- важно е да си жива и здрава и ти , и бебето. Бих се насочила към това да си почивам, защото после дори да ти помагат, що работа те чака,  фантазията ти е бедна ! Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 дек 2019, 04:02 от Mssad

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Ами да ви кажа, в 4ти месец бях качила не повече от 3-4кг,  което си беше добре, а гърдите ми бяха вече балони. Та те нарастнаха двойно още в самото начало. Няма как качените след това килограми да са виновни. А и при бебе над 4кг плюс генетична предразположеност(майка ми е пълничка) нямаше как да не кача и аз, дори гладна да стоя.
Та при мен и да си върна старото тегло няма да помогне. Просто има много излишна кожа на гърдите ми, която няма да изчезне, освен с пластична операция.

# 31
  • Мнения: 25
Да, много е важно да се внимава с килограмите, аз съм 5ти месец 4кила нагоре, Йога и Аеробка за бременни редувам 5 пъти в седмицата и сладко само веднъж в седмицата, хляб само пълнозърнест, никакво пържено и т.н Не ми се плаче после. Чувам, най- вече из форумите за дами дето нямат идея как са качили 25 кила през бременността, то така от хормоните е станало и после сигурно и гушите са им увиснали. Аз на тези не вярвам, без ядене 25 кила не се качват.

Едно е да си бременна в 5 месец. Съвсем друго - в 8-9-ти. Бебето расте бързо и нуждите на организма от храна, нарастват значително, затова последните месеци се огладнява бързо и се яде често. Ще го разбереш. Хубаво е да ядеш здравословно, разбира се. Но според мен всичко е ген. Аз лично  цял живот съм си слаба 56кг. През бременността качих 22кг, но имах здравословен проблем. Месец след като родих свалих всички кг и вече бях 54кг. Сега съм направо вейка, но всички в родата ми са така. И какво като съм качила 20+ кила? Свалих ги веднага. Има и такива дето по 10- 15кг  качват, но се мъчат да ги свалят до живот... Мисълта ми е да се поддържаш и стремиш към здравословното, но да не се вторачваш дотолкова,  че да ти е маниа и комплекс. Бременността е период, който е временен. По- важно е да си жива и здрава и ти , и бебето. Бих се насочила към това да си почивам, защото после дори да ти помагат, що работа те чака,  фантазията ти е бедна ! Simple Smile
Поредната заплаха колко е тежко, чак фантазията е бедна! Имам племенник, че той първите месеци само ядеше и спеше, сестра ми се чудеше за тея митове с мъките около новороденото. За всеки е различно! Някой хора не могат да се справят с нищо, други балансират 100 неща, че и домакинство вършат и пак ще инат време за забавление даже. Фантазията на хората също е различна, така че без да познавам някого не бих правила заключения колко работа го чака и каква му е точно фантазията.... Спрете да плашите младите майки с колко е трудно! Познавам жени, дето им е трудно да си изчистят къщата, като хората за цял ден, но има и такива дето сутринта ще я лъснат, после ще работят, след това ще отидат на фитнес и вечерта на дискотека, а след дискотеката на работа.  Е сигурна съм, че и смайчинството ще има съответната зависимост! Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 22:25 от TeddyG

# 32
  • Мнения: 57
Да, много е важно да се внимава с килограмите, аз съм 5ти месец 4кила нагоре, Йога и Аеробка за бременни редувам 5 пъти в седмицата и сладко само веднъж в седмицата, хляб само пълнозърнест, никакво пържено и т.н Не ми се плаче после. Чувам, най- вече из форумите за дами дето нямат идея как са качили 25 кила през бременността, то така от хормоните е станало и после сигурно и гушите са им увиснали. Аз на тези не вярвам, без ядене 25 кила не се качват.

Едно е да си бременна в 5 месец. Съвсем друго - в 8-9-ти. Бебето расте бързо и нуждите на организма от храна, нарастват значително, затова последните месеци се огладнява бързо и се яде често. Ще го разбереш. Хубаво е да ядеш здравословно, разбира се. Но според мен всичко е ген. Аз лично  цял живот съм си слаба 56кг. През бременността качих 22кг, но имах здравословен проблем. Месец след като родих свалих всички кг и вече бях 54кг. Сега съм направо вейка, но всички в родата ми са така. И какво като съм качила 20+ кила? Свалих ги веднага. Има и такива дето по 10- 15кг  качват, но се мъчат да ги свалят до живот... Мисълта ми е да се поддържаш и стремиш към здравословното, но да не се вторачваш дотолкова,  че да ти е маниа и комплекс. Бременността е период, който е временен. По- важно е да си жива и здрава и ти , и бебето. Бих се насочила към това да си почивам, защото после дори да ти помагат, що работа те чака,  фантазията ти е бедна ! Simple Smile
Поредната заплаха колко е тежко, чак фантазията е бедна! Имам племенник, че той първите месеци само ядеше и спеше, сестра ми се чудеше за тея митове с мъките около новороденото. За всеки е различно! Някой хора не могат да се справят с нищо, други балансират 100 неща, че и домакинство вършат и пак ще инат време за забавление даже. Фантазията на хората също е различна, така че без да познавам някого не бих правила заключения колко работа го чака и каква му е точно фантазията.... Спрете да плашите младите майки с колко е трудно! Познавам жени, дето им е трудно да си изчистят къщата, като хората за цял ден, но има и такива дето сутринта ще я лъснат, после ще работят, след това ще отидат на фитнес и вечерта на дискотека, а след дискотеката на работа.  Е сигурна съм, че и смайчинството ще има съответната зависимост! Simple Smile

Ти сама го прие, като заплаха и се хвана точно за там. Аз съвсем други неща държах да отбележа, това го казах накрая и с усмивка. Ти показа с кое имаш проблем всъщност . Между другото точно пък аз изобщо не съм някаква флегма дето по цял ден мие 5 чинии. Още бременна си бях много организирана и инициативна, както съм и сега. Не се оплаквам нито от майчинството, нито от друго. Намирам си време за хобитата, но детето ми е приоритет винаги! Проблем, като гледам може да имаш ти, защото имаш конкретни очаквания. То самият факт, че така усилено се обясняваш и се самоуспокояваш след всяко мнение ,говори за това колко си плаха и неуверена всъщност. Трудно ти е да приемеш , че раждането на дете означава да си вече родител и вероятно се плашиш от новите отговорности. Аз ти писах с добро, но ти явно си чепата. Успех и здраве ти желая!

# 33
  • Мнения: 13 806
Теди - Нито имаш пълен цикъл бременност , Както и племенникът ти не е твоето дете. Съответно от това ,което чета в момента ,нямаш никакъв опит нито с бременност, нито в отглеждане на деца а само инфо от втора/ трета ръка , което не е обективно  в изграждане на теория дали е лесно или е трудно. Както се казва преди да се родят децата имах 99 теории как се гледат. Сега, имам две деца и нито една... Това става особено сила при второ/трето и н.т дете когато си хем бременна,хем майка и преди всичко се грижиш за някой друг, отколкото за това какво ядеш и как живееш. Особено,ако семейството ти се състои и от теб и съпругът ти и нямаш помощ отстрани. Така че дано всичко подлежи на контрол при теб, но е възможно и да не стане както си го мислиш.
Ами да ви кажа, в 4ти месец бях качила не повече от 3-4кг,  което си беше добре, а гърдите ми бяха вече балони. Та те нарастнаха двойно още в самото начало. Няма как качените след това килограми да са виновни. А и при бебе над 4кг плюс генетична предразположеност(майка ми е пълничка) нямаше как да не кача и аз, дори гладна да стоя.
Та при мен и да си върна старото тегло няма да помогне. Просто има много излишна кожа на гърдите ми, която няма да изчезне, освен с пластична операция.
Лошо стечение на обстоятелствата  явно.
Аз имам нйй- малкия размер бюст. Купувам 90 А. Висока съм. По време на бременност и кърмене имах 100 Д ( 110 д със сина ми ) . Първият признак че съм бременна обикновено са гърдите. Особено при жени чувствителни към хормонални промени се случва . И след двете бременности ( плюс кърмене по година и година и половина ) се върнах на същите килограми и същите малки гърди. Не са увиснали щото като се прибраха няма какво да увисва. Така и не разбрах къде се прибра всичкото това изобилие. Явно е въпрос на кожа , както и при стриите всъщност.

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 08:06 от _re_ge

# 34
  • Мнения: 5 468
По въпроса за промяната на гърдите, първото което трябва да се отбележи е, че те претърпяват огромни промени още през бременността, т.е. няма кой знае колко голямо значение дали ще се кърми и колко дълго. Така че развалянето на гърдите се дължи почти изцяло на бременността и в много малка степен на самото кърмене. Гърдите започват да се уголемяват още от самото начало на бременността, което води до разтягане на кожата. След приключване на бременността и кърменето, "пълнежът", т.е. мастната тъкан, се връща към първоначалния си размер(той е генетично обусловен), но кожата вече е разтегната и оттам гърдите може да изглеждат празни или отпуснати в сравнение с предишния им вид. А до колко ще се променят зависи от еластичността на кожата и количеството мастна тъкан, което има жената. Затова е мит, че жената може да си запази гърдите, ако не кърми. Не при всички жени промяната в гърдите е драстична, но съвсем никаква промяна няма как да няма.

Това, което може да направи жената за да намали "щетите" е в началото на кърменето да не оставя гърдите да се препълват прекалено, т.е. да избегне допълнително разтягане на кожата, извън разтягането, което се е получило през бременността. В началото на кърменето, когато кърмата не се е регулирала все още, гърдите се препълват често. Също така, е добре да се кърми/изцежда равномерно от двете гърди, за да се избегне да станат различни.

Общи условия

Активация на акаунт