Обръщане при напречно предлежание

  • 1 159
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 241
Привет,
бременна съм, с първа бременност, в 34 навършена г.с. Бебето упорито стои напречно (направо диагонално Grinning), и то с лице към корема. АГ иска да насрочваме дата за секцио, казва, че дори и да се обърне нанякъде, което е малко вероятно, още по-малко вероятно - в правилната позиция, било едро бебе - преди две седмици уз го измери на 2050 гр., по р-р на глава уж също е малко по - голям - в 34та - 9.35 диаметър.
Въпрос № 1 -  Имате ли лични случаи на завъртане главично при такава позиция и размер? До кога горе долу мога да се надявам, че ще вземе да се врътне в правилната посока? Grinning Ефектът от упражненията разбирам, че е спорен, но така или иначе практикувам и йога, а те общо взето имитират основни пози.
И №2 - обмислям консултация и с друг аг, макар че не ми се иска, харесвам си моя, принципно. Препоръки за някой с опит или позитивна нагласа към изчакването, преди да се метнем на операционна маса?

# 1
  • Мнения: 2 241
Бебето може да се обърне и по време на раждането. Напълно несериозно е да ти се говори за секцио 6 седмици преди термин, само заради предлежанието.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Няма да се обърне, стягай се за секцио.

# 3
  • Мнения: 1 406
38-39сед се въртяха и двете ми деца, от напречно, после седалищно, и после главично. При моя приятелка също. 3290 и 3500гр родени (не близнаци). Имаш много време, от кой град си?

# 4
  • Мнения: 221
И трите ми бебета се обърнаха към 35 - 37 седмица, имаш още време според мен.

# 5
  • Мнения: 241
София.
Хич, ама хич не искам секцио. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 39 777
Моят син до 32-33та г.с. може би беше напречно (седалищно). Гинеколожката ми каза да се готвя за секцио.
Обърна се и избърза. Родих нормално в 34та г.с.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Моят син се обърна от седалищно към нормално прилежание, чак в средата на 9-ия месец. Роди се нормално. Стискам ти палци и на теб!

# 8
  • Мнения: 241
Аа, аз забравих да се отчета. Обърна се .... сигурно три дни след като пуснах темата, някъде... Grinning
Но се наложи да сменя лекаря, оказа се, че май не му е толкова предлежанието проблема, а че иска секцио. Сега се следя при друг, според който бебето си стои в идеална поза за нормално раждане.
Между другото, правих и упражненията за обръщане, все пак, и продължавам чат пат да ги правя.
Страх ме беше да не стане гаф с пъпната връв от завъртане, но новият ми лекар гледа на Доплер, и там тя се вижда, каза, че няма увивания. Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Чудесна новина! Радвам се за теб Simple Smile

# 10
  • Мнения: 251
Здравейте, аз съм 32 г.с. и мойто бебе си стои напречно, тъпо ми е защото от самото начало си е в тази поза, но не искам да губя надежди. Какви упражнения правихте, пиете ли нещо за отпускане на мускулите на матката. Дано и мойто се обърте скоро.

Общи условия

Активация на акаунт