Шум при дъжд по перваза на прозореца

  • 1 881
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, имам проблем със шума от капките по външния перваз на прозореца когато вали. За проблема допринасят и капките които се събират по просторите отгоре и падат. Пробвах да залепя дебело хидроизолационно тиксо, но пак се чува. С онези абсорбиращи постелки пред баня пак не се получи. Посъветваха ме да пробвам с изкуствена трева, но първо исках да се допитам дали някой е имал такъв проблем и как го е решил?

Понеже имам и климатик, възможно ли е външното тяло да издава шум когато се намокри и да бъркам това със шум от капките?
Имам един навес покрит с ламарина и вчера се заслушах - едвам се чуваше дъжда, за разлика от апартамента, където е нетърпимо.

# 1
  • Мнения: 2 280
Имам същия проблем в новото жилище, ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 41 079
Какви са ви первазите? Тенеке? Моят е камък и нямам проблеми. Сменете ги с гранит или гранитогрес и всичко ще приключи.

# 3
  • Мнения: X
Имам същия проблем в новото жилище, ще следя темата.

Само при вас ли е или при съседите? От ламарина ли са первазите?

Какви са ви первазите? Тенеке? Моят е камък и нямам проблеми. Сменете ги с гранит или гранитогрес и всичко ще приключи.


Някаква ламарина е, сигурно евтина като тенеке, едва ли е алуминий. Ако капе от просторите отгоре гранитогреса ще помогне ли и има ли значение какъв е?
Аз мога и да намеря някакви плочи и да ги сложа 😄

# 4
  • Мнения: 2 280
Като отида там ще видя от какъв материал е. Дограмата е Rehau. Имам и едно кашонче гранитогресни плочки, ако завали тези дни ще пробвам с тях.

# 5
  • Мнения: 41 079
Без значение дали е алиминий или стомана, всяка ламарин а дрънка. По принцип за балкони се изпозлва "мразоустойчив гранитогрес" или гранит. Не знам дали този гранитогрес е по-специален, или всичкият е такъв, но за всеки случай вземете от него. И много важно, не се доверявайте на просто замазване на фугата между гранитогреса и дограмата, че ще се видите в чудо при силен дъжд, ако не веднага, то след година-две. Фугата е най-добре да се мине с хубав силикон. Ние ползваме този:

# 6
  • Мнения: 2 495
Има си подпрозоречни первази ,специално за целта .

# 7
  • Мнения: 41 079
Има си подпрозоречни первази ,специално за целта .

Има, ама са евтиното решение, а не най-доброто. Покажи ми луксозна къща с подпрозоречни первази Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
А в крайна сметка, изкуствената трева ще ми свърши ли работа или не 🙄

# 9
  • Мнения: 41 079
А в крайна сметка, изкуствената трева ще ми свърши ли работа или не 🙄

Най-вероятно да. Зависи каква е основата на тревата. Но една микропореста гума ще свърши повече работа.

https://deatrade.eu/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D … D1%83%D0%BC%D0%B0

# 10
  • Мнения: X
Благодаря, ще потърся и двата варианта

# 11
  • Мнения: 1
здравейте, успяхте ли да решите проблема и ако да как, че и мен същото нещо ме тормози...направо ми иде да изкъртя металния перваз

# 12
  • Мнения: 3 815
Ние го решихме, като сложихме гранитогрес, върху перваза.
Перваза е алуминиев.
Капките от дъжда и климатика, издаваха, ужасяващ шум.
Преди това пробвахме да сложим, различни омекотяващи настилки под перваза - никакъв ефект.

# 13
  • Мнения: 41 079
Преди това пробвахме да сложим, различни омекотяващи настилки под перваза - никакъв ефект.

Всъщност трябвало е да ги слагате НАД перваза.

Общи условия

Активация на акаунт