Как да разбера кога съм в овулация?

  • 18 549
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
има и още един признак освен цервикалната слуз. Появява се лека болка отляво или отдясно на кръста, която продължава два-три дни. Проблема е, че не при всеки я има или пък може да не и обърнеш внимание. Когато аз разбрах за това веднага усетих кога съм в овулация. Просто следи за такава болка само от едната страна, малко над тазовата кост. Ще я познаеш също, ако се натиснеш леко от въпросната страна в зоната на матката - болката леко се усилва. Обяснението за болката е пукването на фоликула, който отделя яйцеклетка.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Предполагам, че ако споделиш с гинеколога ти, може да запишеш по-често часове /в рамките на 24-25 дни/ и с видеозон това лесно се установява.
Това го знам от личен опит: бях на профилактичен преглед, когато лекарката ми каза, че съм точно в овулация - резултатът прави утре 1г. и 2м.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
На мен пък ми е чудно това-  цервикалната слуз ПРЕДИ или ПО ВРЕМЕ НА  овулация се появява? Някъде съм чела, че преди( тук, във форума), другаде- че по време на......А всъщност след като изчезне слузта, значи ли , че дните са 'безопасни', или точно тогава жената е фертилна? Някой знае ли?

# 18
  • Мнения: 3 248
При някои жени, когато настъпи овулацията се появява нещо като прозрачна слуз, без мирис и по това се познава.


Точно така, но не при всички. Става дума за цервикалната слуз ... тя подпомага забременяването. Аз лично я имам в по-обилни количества, докато при някои жени - или не я забелязват, или изобщо липсва! #Crazy



На мен пък ми е чудно това-  цервикалната слуз ПРЕДИ или ПО ВРЕМЕ НА  овулация се появява? Някъде съм чела, че преди( тук, във форума), другаде- че по време на......А всъщност след като изчезне слузта, значи ли , че дните са 'безопасни', или точно тогава жената е фертилна? Някой знае ли?


Светла, появява се по време на овулацията! Peace А на останалите въпроси, не мисля че би могла да получиш еднозначни отговори! Rolling Eyes

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Питам, защото тук някъде във форума четох един съвет за забременяване, и той съдържаше това- като слузта започне да изтънява и да се губи, тогава  си най-фертилна. Да, права си  newsm10, категоричен отговор май няма, ако не друго, поне защото всяко правило си има изключение.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
има и още един признак освен цервикалната слуз. Появява се лека болка отляво или отдясно на кръста, която продължава два-три дни. Проблема е, че не при всеки я има или пък може да не и обърнеш внимание. Когато аз разбрах за това веднага усетих кога съм в овулация. Просто следи за такава болка само от едната страна, малко над тазовата кост. Ще я познаеш също, ако се натиснеш леко от въпросната страна в зоната на матката - болката леко се усилва. Обяснението за болката е пукването на фоликула, който отделя яйцеклетка.


Интересно, аз я получавам тази болка в кръста и то точно от едната страна и си мислех, че е от бъбреци, ама всеки път по това време да са бъбреци...
За слузта - когато се появи и няколко дни след това си най-фертилна. Аз я получавам точно в деня на овулацията си и до ден-два след това. Калина я заченахме благодарение на появата на тази слуз - не се пазихме точно в деня, когато ми се появи и забременях от раз.

# 21
  • Мнения: 99
Би могла да отидеш и на гинеколог, но по-лесния вариант е да си купиш тест за овулация от аптеката.

# 22
  • Мнения: 216
Мери си температурата всеки ден преди ставане докато си още в покой,но трябва да се мери всеки пат на едно и също място, най -добре в ануса.

# 23
  • Мнения: 509
Както писа Lucan, виж в сайта на Зачатие, на мен ми помогна: http://calendar.zachatie.org/work/HomePage , също виж и това: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/8/37/

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 12:41 от Dakota

Общи условия

Активация на акаунт