Родопски пататник?

  • 13 934
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • в баира
  • Мнения: 861
Ние и снощи ве4еряхме пататник Mr. Greenсамо дето в4ера го правих само с плънка от кайма,лук и малко сирене Wink

п.п.Мацки аз картофите/предишния ден правих с картофи и пак с кайма/ги бях сварила предварително Wink

с кайма?????  Това вече май не е пататник, но всеки да си го прави както му е вкусно.   cook

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, аз снощи правих пататник в тиган и към настърганите картофи, сирене, джоджен, яйца и сол, добавих и малко галета. Върху тигана сложих капак и така отвътре се задушиха картофите, а не станаха сурови. Обаче в тая жега така се изпотих Whistling Сигурно ще повторя пак чак през есента.

Абе и аз под капак го правих, ама пак нещо не го докарах.
Другият път ще знам къде са му били слабите страни. Иначе мъжът ми много го хареса.

# 17
  • Мнения: 2 657
Ние и снощи ве4еряхме пататник Mr. Greenсамо дето в4ера го правих само с плънка от кайма,лук и малко сирене Wink

п.п.Мацки аз картофите/предишния ден правих с картофи и пак с кайма/ги бях сварила предварително Wink

с кайма?????  Това вече май не е пататник, но всеки да си го прави както му е вкусно.   cook

Ами с кайма,имаше го като вариянт в една от горепосо4ените теми.Ама май се води клин newsm78Абе както и да е,ама е перфектно Wink

# 18
  • Мнения: 14 491
Аз го правя без кори и го пека във фурната. Става невероятен.
офф: shenevski аз го правя вече 8 години този пататник, но мъжовия все така е по-вкусен  Thinking Явно родопчанин трябва да пипне...иначе и аз така знам рецептата - без кори, фиде и т.н., яйчице или две и повечко треволяк  Flutter

за неразбралите ще обясниш ли ако обичаш как ти е точно рецептата без кори и на тиган ли го правиш или на фурна? никога не съм готвила такова нещо, а обичам всичко с картофи и имам мерак да се науча да правя.

# 19
  • в баира
  • Мнения: 861
Настъргвам картофите, не ги цедя. Слагам сол, черен пипер, джоджен (повечко), 2-3 яйца. Всичко обърквам с ръка и прехвърлям сместа в предварително намазана с мас и поръсена с брашно тава. Напитквам сместа и пак слагам няколко парченца мас. Слагам във фурната на долно горене. След като се изпече долната страна, изкарвам тавата и обръщам пататника, като преди това пак съм сложила мас и брашно отдолу. Пека отново.

Общи условия

Активация на акаунт