Февруарският рожден ден наближава, голям купон се очертава

  • 41 585
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
Това с балконските врати и по-скоро прозорците е някакъв мой огромен страх, но не се е научил още.
А децата как разбират, че това, с което ги плашите е страшно? Моят въобще нищо не означава за него това, пък и аз не съм много за плащането, но и няма ефект де. Не го е страх от нищо, няма и инстинкт за самосъхранение.
Ходи в тъмното, ако се събуди нощем и хич не му пука, може целия апартамент да обиколи при положение, че няма нищо светнато. Аз винаги го усещам като стане, но една вечер сериозно се притесних като в тъмното стигна до коридора и си отключи входната врата. Оттогава никога вече ключовете не стоят в ключалката Joy
Много е общителен, но е и много доверчив и не знам как ще се обясняваме като порасне малко, че не се говори и не се тръгва наникъде с непознати, направо изтръпвам Sad

# 646
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Малки сумнамбулчета. )

# 647
  • Мнения: 639
Много са непредвидими децата и ние с мъжа ми сме предпазливи,ключове на вратата не оставям и аз още от както баткото беше на тази възраст.

# 648
  • Мнения: 1 406
За страховете... Синът от два месеца,  че и повече  започна да проявява страх. Щерката едва от седмица, само че ще падне от някъде и ти не винаги. Докато брат ѝ го е страх от високо,  страх от "тъму" (тъмно),  страх от непознати.  Говорих с психолозите в занималнята където ходим (ходехме преди извънредното положение). Те смятат че е нормално за възрастта им,  но предвид че само едното е започнали да проявява страх коментарите бяха следните:
- развива чувство за самосъхранение;
- имало е някаква случка,  която е отключила подобни страхове ИЛИ случката е отключила отново рефлексите на Моро,  които би трябвало да са подтиснати вече (проявяват се в ранна бебешка възраст и постепенно изчезват).
Посъветваха ме да върна масажите,  които правех в бебешка възраст,  до колкото имам време и възможност да ги правя.  Това можело да помогне.  Било нов метод и подход. 
Са за плашенето... Никога до сега не съм ползвала торбалан,  баба Меца,  вълчо,  кучето,  циганчето или други подобни.  Мен майка ми не помня да ме е плашила с подобни и лично мое мнение е че не е хубаво да им се насаждат страхове. 
А за ключалките.... От 6 месеца най-малко ключове не стоят в ключалките,  а на високо,  че момата има страст към тях.   Един път ми загуби ключа за колата и пробва да отключи входната врата и от тогава високо на едни закачалки или в джоб.  Лошото е че се научиха да затварят балконската врата (все още не я отварят,  но е въпрос на седмица според мен).  Един път ме заключиха вън,  добре че баща им беше у дома. 
Радвайте се че развиват умения.  Просто трябва да сме по бдителни и да обясняваме опасностите много....постоянно и търпеливо.  Най-хубаво с примери.

# 649
  • Мнения: 754
Аз абсолютно съм забранила още от раждането да се плаши детето със торбалан ще дойде да те вземе,баба ще те изяде и т.н.По принцип не го е страх от тъмното,не му харесва баща му да го вдига на високо,но пък няма проблем да го носи на раменете си.Но пък е много чувствителен ако мога така да го кажа.Например преди време бягаше в парка с неговото другарче и един човек както си вървеше му пресече пътя и малкия като се сепна и като взе да реве нещо страшно.От много време в парка не бяха идвали едно момиче с майка и миналата седмица се бяха появили и тя го подкачила и той от там рев,докато не излезнали от парка с майка не спрял да реве.Това го прави с някой хора,по принцип е много общителен,но мен по някои път тази реакция ме притеснява.

# 650
  • София
  • Мнения: 2 666
Моята е толкова палава...едва се издържа. Много се срамувам от съседите, техните деца са й набори, но не са толкова изморителни.

Снощи заспа отново последна в 00.15 ч., от 4 до 6 беше будна. В 8.00 се събудих рязко от затваряне на врата. Разбира се отиваше да събуди кака си. Следобяд ще заспи в 3 и в 4 отново ще събуди кака си. Кажете ми при този режим как да не се опитвам да я плаша с нещо.

# 651
  • Мнения: 639
Ние не,че толкова го плашим или,че той се страхува,даже напротив не му пука , много смешно казва това за вълчо,а то тръгна от батко му , нещо се опита да го изплаши , но не му се получи.Според мен когато децата са сигурни и спокойни у дома не се плашат лесно , а и той много добре разбира,че вълк вкъщи няма как да влезне.
И мойте са много палави , диви и неуморими , големия е от месец вкъщи и не ходи на ДГ и нещо става много сприхав напоследък опитва се да се кара с брат си и го подучва на глупости,катерят се по секцията и скачат по креватите си , по дивана и аз само търча като линейка да ги кротна чудя се какви игри да им измислям.

# 652
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
М ти си майка машина, отдавна съм те признала 😉 аз и два дни не бих издържала. Моят будува по 12-13 часа през деня, но и вечер спи по 12 часа и има баланс. Все си мисля, че нашият е палав, ама май не е чак толкова 🙃

# 653
  • Мнения: 587
И нашето диваненце се научи да отваря вратите към терасите,но намерихме решение,като повикахме фирма да монтират нещо като райбери на по-високо ниво.

# 654
  • Мнения: 3 998
Момичета за задна хрема какво ползвате за инхалатора?
Малкия от 2дни като спи му хърка носа като стане му няма нищо,одеве на следобедния сън малко се закашля докато спеше и хъркаше носа. Утре ще звънна на лл. Така съм притеснена с тая обстановка нито да го водя на преглед, незнам лл ходят ли на домашно посещение а и ме е страх да идва честно казано 😔

# 655
  • Мнения: X
Coco Milk, инхалации с физиологичен разтвор. Сополи има ли? Обади се на лл да изпише нещо по тел, ако не кашля много, според мен си спести ходенето по кабинети.

# 656
  • Мнения: 1 147
Аз покрай ситуациято и седенето вкъщи реших да му махам памперса. От 5 дена е без (освен наобед и вечер като спи). С пишкането се оправяме, но това ако...не иска да ака в гърнето, а в гащите. Хем му обяснявам..моля ако има мами, който са отказали бебоците от памперс да споделят как се случват нещата.

# 657
  • Мнения: 610
И аз за туй си мислех , купих седалка за тоалетната чиния,  ако не му се ака  си седи на нея с кеф , обаче когато трябва да свърши работата неще. Само вика не искам,  не  искам и хайде пак в памперса.

# 658
  • Мнения: 3 998
Coco Milk, инхалации с физиологичен разтвор. Сополи има ли? Обади се на лл да изпише нещо по тел, ако не кашля много, според мен си спести ходенето по кабинети.
NaCl ли? Колко мл да сложа в контейнера? Не кашля, само докато спи и явно му се стичат назад, напред сополи няма. Давам хомеопатия, Изорекс,утре ще й звънна на лл

# 659
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
2 ml

Общи условия

Активация на акаунт