Февруарският рожден ден наближава, голям купон се очертава

  • 41 468
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 666
Детето преживява стрес и е нормално да отказва неща, които до сега е правило. Дай му време и всичко ще се нареди Simple Smile

Когато учех голямата да ходи по голяма нужда в гърнето извиках баща й, за да я окуражи. Но той понеже е гнуслив започна да вика, че смърдяло и т.н. Детето така се изплаши, че отказа изобщо да пишка. На сутринта беше с възпаление на пикочните пътища. После имаше период, в който се страхуваше да седне, но отмина.

Верче, моите почти не ядат. Само вода пият. Вчера малката закуси попара към 10.00 и изяде средината на една филия хляб към 17.00 часа. Останалото е вода. Заспа в 00.30 и отказваше да хапне. Коремът й къркореше цяла нощ.

# 106
  • Мнения: 6 202
Шарлот защо не опиташ да рисувате гипса,да си драска по него?Не знам сегашните как са,но преди години братовчедка ми си беше счупила ръката и изпадаше в ужас като го види,вярно беше по-голяма на 4г.,но леля ми се седи да и нарисува некви цветенца и други неща и вече не я беше страх и го приемаше.Може и просто да е свикнала,просто като идея.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 15:21 от лещичка

# 107
  • Мнения: 228
За неяденето и аз исках да споделя. Ние сме така от месеци, като един път на две седмици има ден, в който яде като невидяла. През останалото време почти не слага в устата, пие вода и сок. Споменах няколко пъти на педиатърката, тя си замълча. Весела е, с нищо не показва, че нещо я боли примерно. Просто понякога имам чувството, че изпитва погнуса от храната.

# 108
  • София
  • Мнения: 10 642
На мойто пък гипса не му правеше впечатление.

# 109
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
И моят почти нищо не яде, днес е само на купичка крем ванилия. Вече и млякото отказва. Станал е скарида, но какво да се прави като не иска. Постоянно чувам майки да се оплакват, че детето яде всичко в яслата, а в къщи отказват, явно е често срещано.

# 110
  • Мнения: 16 871
Явно не е само моят. Не мисля, че в яслата го натискат, напротив  явно усеща, че това ме дразни и нарочно го прави.
В яслата дори и на гърне седи без никакъв проблем, не че върши нещо.  Той всъщност ходи 6 дни, после се разболя и вече месец е вкъщи. Чак януари отново ще го пускам. Явно аз сгреших някъде, защото това дете ядеше нон стоп повече от възрастен и през септември мин.година спря. Супер много се дразня, защото му готвя всеки ден, а той само хляб търси. Гладен е, понякога реве от глад, предлагам, а той само се върти и плюе.

# 111
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Верчето_св, мисля че просто не е гладен колкото преди Възможно е и да се наяжда с хляба, да му се подува стомахчето и после да не му се тъпче нищо друго. Не спирай да предлагаш и правиш вкусотийки, все ще ги открие и разбере че са по-добри от хляб Simple Smile

# 112
  • Мнения: 3 997
Моето не иска да яде домашно ядене а само от кухнята 🤦‍♀️ сега кухнята ще почива покрай празниците и ще го видя какво ще яде. И още не иска да дъвче,гълта цели парчета,дави се,незнам какво да го правя. Ям пред него с  отворена уста,мляскам само и само да схване и пак неще!

# 113
  • Мнения: 1 406
Моето не иска да яде домашно ядене а само от кухнята 🤦‍♀️ сега кухнята ще почива покрай празниците и ще го видя какво ще яде. И още не иска да дъвче,гълта цели парчета,дави се,незнам какво да го правя. Ям пред него с  отворена уста,мляскам само и само да схване и пак неще!
Давай храна за ядене с пръсти. Фингър фууд така да се каже. Парче банан, леко сварен морков на пара, розички карфиол и броколи също минати леко на пара, резен краставица, домат,  резен ябълка, круша, някакви гризини. Така предлагани храни по принцип започват да се дават още към 9 месец.

# 114
  • Мнения: 3 997
vartoglava, давам ги още от преди 1г, но всичко се гълта ,или почва да си играе с него и го мачка с ръцете. А като дам ябълка се почва едно подскачане, бягане и хвърляне от където му падне,аз му обяснявам че ще се задави и се е давил и съм изтръпвала хиляди пъти,а на него му е забавно.

# 115
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
Момичета, нас пък ни хвана някакъв вирус почти цялото семейство. Лекуваме хремата и кашлицата на малката, а хомеопатия и други неща, но от снощи плюе всичко. Днес цял ден нищо не успях да дам, опитах и на сила, пак без успех.
Утре дано положението е по-добре. Покрай тази настинка и режима тотално се обърка, но това да е проблема. Гледам я, че се опитва да захапва парче плат и макар, да не виждам да ни расте зъбче, вече си мисля, че може и това да я мъчи.
Исках да ви питам дали давате нещо за имунитет през зимата, аз към момента все още нищо не давам.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 666
На голямата съм давала каквито имуностимулатори се сетите. Ефект 0. На малкото нищо не давам.

# 117
  • Мнения: 228
Момичета, нас пък ни хвана някакъв вирус почти цялото семейство. Лекуваме хремата и кашлицата на малката, а хомеопатия и други неща, но от снощи плюе всичко. Днес цял ден нищо не успях да дам, опитах и на сила, пак без успех.
Утре дано положението е по-добре. Покрай тази настинка и режима тотално се обърка, но това да е проблема. Гледам я, че се опитва да захапва парче плат и макар, да не виждам да ни расте зъбче, вече си мисля, че може и това да я мъчи.
Исках да ви питам дали давате нещо за имунитет през зимата, аз към момента все още нищо не давам.
Миналата зима лл ни изписа Дефендил сироп, защото често боледуваше и определено имаше ефект. Сега давам таблетки Имунокинд, когато аз или мм сме хремави, иначе нищо.

# 118
  • Мнения: 16 871
Аз завам сок от бъз, имунотрофина и well baby. Като последните две останаха от боледуането. Ще продължа с имунотрофината. Отделно ми препоръчаха много хубав пробиотик, поръчала съм го
https://www.zdravis.com/product/1171/raw-probiotics-kids-surov-p … -do-3-godini.html

Аз лично съм много доволна от тази марка, само тяхни неща ползвам.

# 119
  • София
  • Мнения: 2 666
Верче, Имунотрофина защо даваш? Третата сливица ли създава проблеми?

Общи условия

Активация на акаунт