Родилно отделение към МЦ "Здраве" - Пазарджик

  • 58 416
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Момичета, тъй като вече родих в това родилно отделение, бързам да споделя прекрасните си впечатления!
Изключително доволна съм от избора си, радвам се, че не отидох да раждам в Пловдив.
Родилното отделение към многопрофилна болница "Здраве" е малко, но условията там са прекрасни, отношението на екипа е супер!
Секциото струва 270 лв, а нормално раждане 230. Не носиш нищо, само чехли и тоалетни пренадлежности. Понеже разполагат с малко легла, вниманието с което обгръщат всяка родилка и нейното бебе е голямо.
Специални благодарности на опериращият ме гинеколог д-р Патишанов (който за мен е лекар с главно "Л") и асистиращият му д-р Станев (прекрасен човек). А анестезиолога им е наистина много добър. Там работят предимно със спинална упойка. Това е от мен. Ако някой се интересува от още подробности - аз съм насреща!  bouquet

# 16
# 17
  • Мнения: 1 938
mari_ankа,
Моля те да напишеш какво всъщност се случи с теб след раждането ти  в "Здраве". Тъй като темата е закована, редно е хората, които я четат, да знаят и продължението на историята. Hug
Благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 451
Ще разкажа с не особено голямо удоволствие, защото не искам да си спомням кошмара, който изживях от усложненията, които полуих след това.
Похвалих много клиниката, седмица, след като излязох от там. Но, ако знаех какъв ад ме чака после, не бих го сторила.
Раждах със секцио, спинална упойка. След операция ни държат по 2 дни гладни. Още там ми направи впечатление, че след такова гладуване, аз нямах грам апетит. Не раждам за първи път по този наин и знам как се освирепява от глад буквално. После започнах да вдигам температура още в клиниката. Но беше под 38 градуса и лекарите решиха, че е от слизането на кърмата. Изписаха ме на 4-тия ден и още същата вечер у дома ме втресе. Поддържах температура непрекъснато. През това време посещавах гинеколога, който ме оперира в частния му кабинет, който е в Стамболийски и ми беше по-удобно. Температурата ми се вдигаше с всеки изминал ден, докато накрая кървенето ми намаля силно и започна да мирише неприятно. Оказа се, е започвам да развивам някакво възпаление. Моят гинеколог ми предписа силни антибиотици, но резултат никакъв. Температурата ми започна да наближава 39 градуса, краката ми се надуха от бедрата до петите, тежаха ми като олово и едва вървях. Доктора каза, е това е напълно нормално Shocked. И така изминаха 18 дни от раждането, а аз ставах все по-зле. През цялото това време посещавах гинеколога, извършил операцията. На 18-тия ден (беше събота), отново отиваме с мъжа ми при него. Аз с висока Т, надути крака, едва се влаа, задъхвам се на всяка крачка. Като ме видя, доктора каза да се движа повече и ме изпрати в Пловдив на изследвания на кръвта в една частна лаборатория, че беше почивен ден и думите му бяха "Остава да ти спрем кърмата, за да видим, дали Т не е от нея". А гърдите си ги увствах спокойни, бебето си сучеше добре. Та отиваме в Пловдив, правим изследванията и докато акаме резултата, седнахме на едно заведение. Аз нямах грам апетит. Там ми стана много лошо и се наложи сервитьора да извика линейка. Пристигна сравнително бързо. Екипът като у, е съм прясна родилка ме заведев родилен дом "Весела". На смяна беше д-р Стратев, и до днес съм му благодарна, ако не беше той, сега нямаше да съм жива. Още като ми видя в какво състояние са ми караката и каза, е съм направила тромбофлибит в следствие на силно възпаление на матката. Обади се по телефона на моят гинеколог и му се накара. Изпрати ни във ВМИ в сърдечно съдова хирургия, с препоръката да лежа в колата, е раздвижи ли се някой тромб и край с мен. Във ВМИ-то ме приеха с диагноза тежък тромбофлибит и тежък ендометрит (възпаление на матката). В продължение на месец се бориха за живота ми. Накрая лекарите казаха, е децата ми имали късмет, е си имат майка. Изписаха ме от там с Т 37,8 градуса и казаха, е е на психична основа. Прибрах се у дома и отново се започна вдигането на Т над 38 градуса. Нямаше как да се върна във ВМИ, защото от там по епикриза ме изписаха абсолютно здрава. Посетих астната клиника на д-р Младенов "Медикус Алфа". Това е един невероятен специалист, лекар и човек най-вече. Оказа се, че съм недоизлекувана, но по здравна каса на толкова престой имам право в болницата и край. До ден днешен се лекувам. Пия лекарства за разреждане на кръвта. Лошото е, че всичко, което преживях ми се отрази на психиката и сега посещавам и психотерапевт. А д-р Младенов каза, че в "Здраве" е трябвало просто да ми поставят задължителните след операция инжекции хепарин (те се поставят профилактично и задължително, след оперативна намеса за разреждане на кръвта, поради опасност от развиване на тромбофлибит). Въпреки,че там обслужването е платено, те са решили да си ги спестят. Поне да ми бяха казали да си ги купя. Около 7лв е едната, толкова ли е цената на моя живот. Направи ми на мен впечатление, че не ми поставят никакви инжекции, а си спомням от първото секцио, че всеки ден ни поставяха хепарин инжекция в корема или ръката. Но като не съм медицинско лице и не разбирам.... А доктора, който сега ме лекува вече 6м. каза, че клиниката е за съд. Но някой да чувал за осъден лекар в България?
Доколкото разбрах, моят случай са го потулили там и никой ни лук ял, ни лук мирисал.
Иначе от към условия е супер, но това не е най-важното. Съжалявам, че стана дълго.

# 19
  • Мнения: 4 451
Може ли някой да ми каже как да редактирам заглавието, защото МЦ всъщност се казва "Здраве", а с това заглавие обърквам всички. Embarassed

# 20
  • Мнения: 592
Тръпки ме побиха от раzкаzа ти Sick
Да хванеШ да ги иzтрепеШ вси4ките #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Това е престъпление, нямам думи #Crazy
.

Сега трябва поне 6 месеца да вzимаШ таблетки zа раzреждане на кръвта. Дано да са ти дали и да попаднеШ на свесен лекар да ти следи стойностите на съсирване.
Много оЩе бих написала, но наистина съм Шокирана, как може в днеШно време беz профилактика против тробоzа? Как може да държат родилка гладна няколко дни ( нали zатова  е спиналната)?
Кка може да те иzпиШат с температура? Нормално било  #2gunfire #Cussing out
И как може да ти виждат подутия до неуzнаваемост крак и да ти каzват да се раzхождаШ?

Късмет си имала пак при вси4ки теzи усложнения ОТ НЕМъРЛИВОСТ

# 21
  • Мнения: 1 938
Може, може, Niko_leta!
Виж "колегите" им от другата "частна" клиника какво правят.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167596.0
Явно това им е практика - има ли усложнение, правят се на дръж ми шапката. Сигурно много пари им струваме, затова ни препращат другаде да ни лекуват. #Cussing out А е редно който се е наакал, той да си почисти после. Не други да му мият нааканото дупе.
Добре че все още има свестни лекари, иначе децата ни - и моите, и на mari_anka, нямаше на кой да казват "Мамо".
Благодаря, д-р Попов!  bouquet

# 22
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Мари анка...вземи му напиши името на тоя лекар! Трябва да е известно , за да не пострадат други мами! Името от Родилен дом на МЦ можеш да промениш , като пишеш на модератора и той ще го смени! Господ те е пазил!   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 451
Оперира ме д-р Спас Патишанов. Същият при, който ходих после в частния му кабинет цели 18 дни, при които без малко да си изгубя живота. Същият, който не успя да разбере, че съм направила тромбофлибит. Shocked

# 24
  • Мнения: 1 488
то човек май няма никаква гаранция, където и да отиде да ражда в пазарджик! дали в хигия или в здраве все тая. вси4ки " лекари" така са се овъл4или......... ми то да те с страх да забременее6, трябва да ходи6 да ражда6 в друг град, където също няма гаранция, 4е щте се отнесат коректно с теб! Моми4ета, много тъжни истории....

# 25
  • София
  • Мнения: 676
Нямам отношение към болниците или лекарите в Пазарджик, но съвсем случайно видях темата. Лично познавам Марианка и много съм потресена от развоя на нещата #2gunfire. Марианка, искрено се надявам, че бързо ще се излекуваш  baby_neutral

# 26
  • Мнения: 1 938
Вижте още нещо:
http://pa-media.net/new/modules.php?name=News&file=article&sid=5019
Дано почива в мир малката душичка! Praynig Praynig Praynig

# 27
  • Мнения: 1 488
Вижте още нещо:
http://pa-media.net/new/modules.php?name=News&file=article&sid=5019
Дано почива в мир малката душичка! Praynig Praynig Praynig

долу хигия и здраве!!! гадове!!! newsm11 newsm11 newsm11

# 28
Здравейте! Аз раждах във Многопрофилна болница Здраве и съм доволна от отношението и професионализма на лекарите и акушерите. Топлото отношение на персонала ме накара да се чувствам като у дома си.Искам да изразя благодарността си на целия персонал, които бдяха над нас и се грижеха за мен и моето бебе като принцеси. Благодаря за вниманието и ценните съвети които ми дадоха. Пожелевам все така да са всеотдайни!

# 29
  • Мнения: 1 938
На нерегистрирани не вярваме! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт