Родилно отделение към МЦ "Здраве" - Пазарджик

  • 58 497
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
Oleee,kato 4eta napravo kosata mi se ispravi....Boje v kolko nenormalna strana jiveem,kadeto si igraqt sas jivota na horata.Az imam momi4ence na 2,5m i imah mnogo riskova bremennost i zatova rajdah vav VMI -Plovdiv,bqh mislila da bade vav Higiq naprimer,nooo se otkazah barzo,barzo,kato razbrah,4e nqmat na razpolojenie neonatolog.I taka otidoh vav tazi stara,stara bolnica,no vav koqto bqha nalice vsi4ki tam nujni specialsti,za mene i moeto slan4ice.Vsi4ko mina dobre(az bqh sekcio)detence be6e zdrava,az samo kadeto imah uslpjneniq (sas bolni babreci sam).Taka 4e,ako ne bqh tam sas sigurnost i mene 6tqha da me pusnat i na kasmet,ako ojiveq....
Jelaq na vsi4ki ZDRAVE i KSAMET! Simple Smile       

# 31
  • Мнения: 4 451
Милата душичка, дано почива в мир! Cry Браво на смелия баща, решил да осъди клиниката. Трябваше и аз да го направя. Или поне да дам някаква медийна гласност на моя случай. Още се лекувам, а дъщеря ми вече е на 7м. Случаят ми така си го и потулиха в клиниката.
ДОМАКИНЯ, естествено, че ще се грижат за теб и малката като принцеси и ще им е топло отношението, нали си плащаш? Те и с нас така се държаха, ама си спестиха хепариновите инжекции, което едва не ми костваше живота.Изписаха си ме с температура още на 4-тия ден. Както се изрази проф. Милчев от ВМИ-Пловдив, който се бореше да ме спаси "Момиче, сама си си намерила касапите". Две малки дечица без малко да останат сираци. А лекуващият ме в момента лекар каза, че клиниката е направо за съд. Не ме питайте до тук колко пари ми струва лечението, след тежките усложнения от секциото. Надхвърлиха 2000лв със сигурност. Ами аз да бях отишла да раждам в София, по-евтино щеше да ми излезе и едва ли щях така да пострадам.
Всяка вечер продължавам да пия лекарства за разреждане на кръвта, на всеки две седмици ходя да ми взимат кръв от вената за протромбиново време, а съм млад човек. А бяхме мераклии за трето детенце...

# 32
  • Мнения: 4 451
За д-р Патишанов, работещ в "Здраве" и в МЦ "САНА"-Пловдив, искам да добавя, че е уволнен от Окръжна болница в Пловдив. Близка гинеколожка на моя приятелка беше и казала, че това е най-некадърният им лекар и имат намерение да го уволняват. Тази информация я получих 2 месеца преди да се случи и наистина така стана в последствие. А на мен той ми обясни, че напуснал болницата, заради ниска заплата.

# 33
  • Мнения: 592
Мари анка,
zаЩо не пуснеШ жалба среЩу тях??? Не е късно.
Или най добре е по съдебен път. Но трябва да иамШ вси4ки епикриzи , диагноzи, иследвания и ако може свидетели.
Тиа са zа съд  #Cussing out
и най ве4е ПатиШанов.
За съжаленуе не поzнавам никой адвеокат в Паzарджик, к.м който да те насо4а. Имам съу4иници станали адвокати, но zнам , 4е са в Пловдив или София, а и с тях контакт нямам.
Поинтересувай се дали имаадвокато по мед. теми и дали ако спе4елите делото, кой  Ще поеме раzноските по делото.

То е на zаради обеШетението, колкото да се раz4уе иz града

# 34
  • Мнения: 134
Според мен, това е ваша голяма грешка, момичета - Нели и Марианка - че не сте потърсили отговорност от виновните.
Разбирам, че сте били загрижени за дечицата си и благодарни, че всичко в крайна сметка се е развило благоприятно, но за подобни случаи хората в града и областта наистина ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ! Така може да предотвратите други подобни безобразия!

# 35
  • Мнения: 4 451
Stefaniva, аз още се чудя, дали да не вдигна шум в медиите за моя случай. Ако не друго, поне ще помогна на много жени да спасят себе си от некомпетентността на лекарите в тези клиники. Тя Миглена Ангелова чака само такива като мен Mr. Green

# 36
  • Мнения: 690
Stefaniva, аз още се чудя, дали да не вдигна шум в медиите за моя случай. Ако не друго, поне ще помогна на много жени да спасят себе си от некомпетентността на лекарите в тези клиники. Тя Миглена Ангелова чака само такива като мен Mr. Green

Чудиш се?!  ooooh! Ами замисли се и евентуално си представи, че има още млади жени, на които може да им се случи подобно нещо - и тогава със сигурност  няма да се чудиш! Thinking

# 37
  • Мнения: 592
Давай Мари анака, не се 4уди, ако не го съдиШ, поне раzкажи сли4ая в местня вестник zа да го zнаят вси4ките.
Така Ще помогнеЩ на много жени и на бъдеЩи майки, а на докторът Ще си иzгуби голямя 4аст от пациентките.
А и другите негови колеги Ще си отварят о4ите и нямя да я карат преz просото и да zабаламосват пациентките, като се е раzШумяло в пресата

# 38
  • Мнения: 1 938
Давай Мари анака, не се 4уди, ако не го съдиШ, поне раzкажи сли4ая в местня вестник zа да го zнаят вси4ките.
Така Ще помогнеЩ на много жени и на бъдеЩи майки, а на докторът Ще си иzгуби голямя 4аст от пациентките.
А и другите негови колеги Ще си отварят о4ите и нямя да я карат преz просото и да zабаламосват пациентките, като се е раzШумяло в пресата
Това е чудесна идея! newsm10 newsm10 newsm10

# 39
  • Мнения: 4 451
Благодаря ви за подкрепата, момичета!  bouquet До колкото съм чувала, обаче, това отделение е собственост на някакъв много богат бизнесмен. А когато пари има на среща, винаги могат да извъртят нещата в тяхна полза. Аз почти съм сигурна, че ако вдигна шум по случая, веднага ще ми се изровят документите и ще попълнят, че инжекциите хепарин са ми поставяни ежедневно, при целият ми престой там. Ако вече не са го направили. Thinking

# 40
  • Мнения: 2 577
момичета, аз съм раждала в Хигия със секцио. :7 дена ми скъсаха гъза от инжекции - всякакви, за масаж на матката, антибиотик и още безрбой. Преди да родя там реших, че лекарката ми - д-р Павлова е отговорен човеки няма да ме изостави. Попитах и двама мои близки приятели анестезиолози,които работят в интензивен сектор в държавната болница дали при тях идват жени от Хигия. И те ми казаха, че не си спомнят такъв случай. За това реших да раждам там. ненантолог имаше и чакаше бебетата да ги прегледа.
Във всяка болница има безотговорни лекари - престъпници.
На тези случаи трябва да се дава гласност и си мисля, че с тези случаи не бива да се плашат бъдещите майки, а да се накарат тези некадърни лекари да помислят следващия път!

# 41
  • Мнения: 2 336
Поне за сега за МЦ"Здраве " не съм чувала лоши неща , а само добре отзиви. Но нали пък знаете който не се е опарил той не знае нищо. Както аз не съм доволна от окръжна болница така някои няма да са доволни от "Хигия" и от "Здраве"

# 42
  • Мнения: 4 451
Когато пуснах темата, целта ми беше просто да чуя мнения за МЦ "Здраве" и най-вече за родилното им отделение. Така и не научих кой знае какво. Реших да раждам там все пак, заради гинеколга, който следеше бременността ми. Той започна работа там.
Отидох, видях, родих и... после едва оживях. Вече 9м. съм на лекарства, заради тежкият тромбофлибит, който получих като усложнение (кой и защо си спести хепариновите инжекции?). Краката са ми целите в синини, спукани капиляри, разширени вени, но нали съм жива! Благодаря на Бог и лекарите в Пловдив, които цял месец се бориха за живота ми и ме подкрепяха да не падна духом. И въпреки това, антидепресантите и успокоителните още вървят с мен, заради преживеният ужас и стрес...

# 43
  • Мнения: 1 938
Марианка, много добре те разбирам и ти съчувствам. Hug Хора, които не са преживяли такъв кошмар, трудно биха ти повярвали...За някои е по-важно каква манджа сервират и на какви чаршафи ще си легнат в болницата, а не примерно, дали има микропедиатрия, кръвна банка и т.н.  smile3527 smile3527 smile3527 .  На такива колкото и да им се говори, смисъл няма. Thinking

# 44
  • Мнения: 2 577
mari_anka, не си знаела нищо за тази болница, защото тя е нова - за това още няма отзиви от нея. Аз все пак се чудя ти отиде ли при този престъпник и каза ли му какво си преживяла заради него? Не знам, наистина не съм преживяла такова нещо и да но никога не ми се случва, но за да ти е чиста съвестта потърси начин да се знае за този случай. Направо е нечовешко това. За съжаление такива случаи няма само в Здраве - има и в държавната и в Хигия... Какво да кажа в обобщение - няма място в Пазарджик, на което една жена да се чувства спокойна, щастлива за това, което я очаква. Напротив - принудени сме да слушаме и да четем само такива ужасни неща, че направо отиваш да раждаш с ясното чувство, че може да не се върнеш вкъщи никога повече... Може да звучи гадно,, но ако човек се интересува и чете няма как да не си го помисли.
Дано все по-малко жени се сблъскват с този кошмар, с който си се сблъскала ти. Раждането трява да е нещо хубаво, а в България е един кошмар, който все се опитваш да забравиш.

Общи условия

Активация на акаунт