Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 15

  • 25 753
  • 759
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 20 091
От доста време правя само корени, надолу нямам нужда.

# 196
  • Мнения: X
Следващия път първо къносвам цялата, след това /или на другия ден/ втори път мажа само корени с допълнително индиго в сместа. Дано остана доволна, струва ми се, че така двукратно ще се натрупа повече пигмент, отколкото ако правя само корените. Ще видим.

# 197
  • Мнения: 2 050
При мен от много наслояване по дължините,  косата стана по-суха и съвсем права. Вече боядисвам само корени.

# 198
  • Мнения: 349
След няколко неуспешни опити, явно трябва да се примиря, че корените винаги ще са ми една идея по-светли.

При мен от много наслояване по дължините,  косата стана по-суха и съвсем права. Вече боядисвам само корени.

При мен е суха само след първото измиване на косата, след това се оправя. Но забелязвам, че много трудно се поддава на стилизиране... нито се изправя, нито мога да я навия.

# 199
  • Мнения: 424
Здравейте, момичета! Ето ме отново тук. Пак искам да мина на къна, но се пртеснявам от покритето на белите коси. Изрусена съм и от опит знам, че се получава хубав меден цвят, но какво ще правя с корените не знам. И не помня съотношението на къна и касия, което използвах преди. Моля, дайте предложения какво да купя, дали да не е готова билкова смес? Приемам съвети всякакви. Още не съм решила. Слагам и снимки на корените, за да видите колко е бялата косата. Искам отново здрава и лъскава коса.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 200
  • Мнения: 15
Момичета, здравейте.
От известно време насам се къносвам с къната на хенафокс, но последно време ми се струва, че това червено някак си не ми отива и се опитвам да постигна някакъв студен кестеняв цвят. Опитах смес къна и индиго 1:1, после 1:2 и пак не се получава, косата или червенее след няколко измивания, или не се получава онзи студен тон, който търся.
Та, последно време се зачудих ако си взема някоя от готовите им смеси, дали ще постигна по-добър резултат, и ако да то с коя ще се получи - кестенявата или тъмно кестенявата? Мога ли да добавя допълнително амла към кестенявата боя, за да постигна по-студен тон, защото ми се струва, че другата ще е прекалено тъмна за мен, понеже кожата и очите ми са светли?
Моля ви, дайте някакви съвети и как да го задържа по-дълго време, защото на второто миене се показва обратно червената коса.
Благодаря ви предварително. Heart

# 201
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
vuv, може да пробваш златисто-медната на Хена фокс. А може да си направиш сама смес 50/50 къна и касия + 2 с.л. амла.

Ninnna, да не те отчайвам, но и на мен така ми се получава. Винаги избива червеникаво и не ми подхожда на тона на кожата и затова спрях да се правя с билкови бои. Най-добре ми се получаваше цвета със светло кестенявото на Indus vally:



Добавях още амла към сместа за по-студен нюанс, но се налагаше да правя глос след десетина дена.

# 202
  • Мнения: 424
Благодаря, Лейди! Аз май така смесвах преди, без амла, че нещо не ми харесва. Притеснявам се за покритието на белите коси, но докато не пробвам няма да разбера. Мисля утре да потърся тази билковата Биовитал, само ме притеснява състава й. Гледах в нета състав на къната - индиго и не помня другото какво беше, не пишеше къна, дали нещо са объркали не знам, утре ще видя кутията, ако я намеря де. Ако не, ще поръчвам от Зоя къна и касия и ще смесвам.
Редактирам се, защото погледнах в друг сайт и там в съдържанието на къната имаше къна, онова е било грешка явно. Да не подведа някой. Съдържа къна и алое вера, ако е вярно и е само това е супер.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 16:17 от vuv

# 203
  • Мнения: 15
Lady Brinne, благодаря ти, ще опитам с тези бои, които си предложила, че ми писна и на мен с тези глосове през седмица да се боря с червеното. Цвета е красив, но просто не е за мен, за жалост Confused

# 204
  • Мнения: 349
Аз пак идвам с въпрос 😂
Пробвали ли сте да свалите няколко тона от къната, чрез витамин Ц? Има доста клипчета в youtube за това и се изненадах, че има резултат.

# 205
  • Мнения: 39 051
О, това ме заитригува.

# 206
  • Мнения: 20 091
Пробвала съм веднъж, нямаше ефект при мен.

# 207
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте,искам да попитам ,дали някоя от вас е забелязала след продължително ползване на тази билкова боя 
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … %D0%BD%D0%B5-v196   , зеленикави оттенъци в косата?
Приготвям я по инструкциите...аз ли бъркам нещо или ...?

# 208
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Аз пак идвам с въпрос 😂
Пробвали ли сте да свалите няколко тона от къната, чрез витамин Ц? Има доста клипчета в youtube за това и се изненадах, че има резултат.

При мен имаше много видим ефект - косата ми стана по-светла и доста от наслоеното падна. Правих два пъти подред, след няколко боядисвания със светло-кестенявата боя на Хенафокс. Косата ми по принцип е светла, а с тази боя постепенно стана шоколадова и доста тъмна.

# 209
  • Мнения: X
Здравейте,искам да попитам ,дали някоя от вас е забелязала след продължително ползване на тази билкова боя 
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … %D0%BD%D0%B5-v196   , зеленикави оттенъци в косата?
Приготвям я по инструкциите...аз ли бъркам нещо или ...?
И аз имах подобни проблеми с тази боя, само че цвета беше друг. Според мен не си разбъркват добре смесите и затова се получава така. Освен това не ми покриваше добре корените и я зарязах.

Общи условия

Активация на акаунт