Проблем при теглене на пари от АТМ устройство

  • 3 848
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, преди две седмици тегля пари от АТМ устройство. Банкоматът изписа да си взема парите, но не само, че не ги пусна, а се и изключи. Веднага се обадих на телефона, посочен на гърба на банковата карта и подадох сигнал. Обясниха ми, че ако до 2 часа не получа парите по сметката си, ще трябва да изчакам 2 седмици, тъй като тегля от банкомат, който е на друга банка. Две седмици вече минаха парите още не са възстановени. Днес ми обясниха, че тези 2 седмици били 15 работни дни. Аз чакам търпеливо. Става въпрос за 200 лв.Това в никакъв случай не са малко пари... Има хора, които изкарват по цял месец с тези пари. Нашите баби и дядовци са с по толкова лв пенсии. Какво би се случило, ако те трябва да чакат 15 работни или това са 21 календарни дни, ако нямат близки. Примерите могат да бъдат стотици, на хора, които разчитат и живеят ежемесечно с такава сума пари. Сега си давам парите по болници и всеки лев ми е важен и нужен. Добре, че близките ми са до мен. Искрено се надявам парите да ми бъдат възстановени. Вярвам, че ще бъдат, но това е просто нелепо да чакаш да ти върнат собствените пари толкова време. Всичко това го пиша като предупреждение. Оказва се, че човек не може  да разчита на парите си и да разполага с тях.

# 1
  • Мнения: 3 834
Парите ще бъдат възстановени, но аз лично бих пуснала и жалба в банката, на която е устройството.

# 2
  • София
  • Мнения: 27 990
И на мъжа ми се беше случило нещо подобно – възстановяват парите, не се притеснявай. Може да е бавно, но ще ги възстановят.

# 3
  • Мнения: 15 619
На мен ми се е случвало банкоматът да ми пусне скъсана на две банкнота. Да знаете, влизате в банката и на каса Ви възстановяват стойността на банкнотата.

# 4
  • Мнения: 2 681
Влизаш, ако клона е отворен....

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 023
Или ако изобщо има банков клон зад банкомата Grinning

# 6
  • Мнения: 306
Възстановяват ги във всички случаи. Но трябва да се внимава на какъв банкомат се тегли. Работя в банка и дори аз лично не бих теглила пари от съмнителен банкомат, камо ли от банкомат, залепен до входа на магазин.

# 7
  • Мнения: 25
Възстановяват ги във всички случаи. Но трябва да се внимава на какъв банкомат се тегли. Работя в банка и дори аз лично не бих теглила пари от съмнителен банкомат, камо ли от банкомат, залепен до входа на магазин.
Съгласна съм с вас. От 3 години тегля на този банкомат, защото се чувствам спокойна, че е към самата банка и е голям централен офис. Веднага влезнах вътре да сигнализирам за случилото се, но казаха, че след като не съм техен клиент няма как да ми помогнат и следва да позвъня в кол центъра на банката картоиздател.

# 8
  • Мнения: X
На мен банкомат пред банков клон, ми пусна двайсетачка, прогорена с цигара. Тъй като теклих голяма сума и го забелязах чак вечерта, отивайки на следващия ден в банката ми отказаха замяна на повредената копюра. Трябвало на момента, предложиха ми замяна, срещу някаква такса или да пусна жалба, прилагайки банкнотата и да чакам отговор. Не съм клиент на тази банка, но локацията ми беше удобна. Познайте, дали съм теглила още веднъж там...

ММ беше в ситуация, подобна на Вашата. В рамките на десет дни възстановиха сумата. Беше теглил 400 лв. Тегаво е. По-бързо страна, защото банкоматът беше на банката издател, но в търговски обект, не пред банков клон.

# 9
  • Мнения: 47 821
Защо не пишете имената на банките с проблемни банкомати или обслужване, хубав е да се знае

# 10
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Отиваш в твоята банка и пускаш жалба.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Аз пък много често тегля от банкомат, залепен за магазин. Какъв е проблемът и какво ще рече "съмнителен банкомат"? Как може един банкомат да е съмнителен, това означава, че банката, която го е поставила е съмнителна.

# 12
  • Мнения: 25
Защо не пишете имената на банките с проблемни банкомати или обслужване, хубав е да се знае

Теглих от банкомат на Райфайзенбанк. Аз съм клиент на ДСК. На 15.11 теглих, още не са върнати парите.

# 13
  • Мнения: 40 040
А някакво писмено оплакване пуснахте ли? Или само обаждането по телефона? Според мен сте чакали предостатъчно, вдигайте скандали.

Аз да питам друго - забелязвам, че банкоматите масово пускат едри банкноти. Тегля аз 400, а ми дава 7 по 50 и едва 5 по десет. Ми аз тегля кеш именно за дребни плащания, ако купувам нещо едро ще си го купя с картата направо. Нарочно ли го правят? Веднъж ПИБ в един мол пък ми даде 3 по 100, 1 по 50 и само 50 лева на по-дребни. Изтрещях Close

# 14
  • Мнения: 306
А някакво писмено оплакване пуснахте ли? Или само обаждането по телефона? Според мен сте чакали предостатъчно, вдигайте скандали.

Аз да питам друго - забелязвам, че банкоматите масово пускат едри банкноти. Тегля аз 400, а ми дава 7 по 50 и едва 5 по десет. Ми аз тегля кеш именно за дребни плащания, ако купувам нещо едро ще си го купя с картата направо. Нарочно ли го правят? Веднъж ПИБ в един мол пък ми даде 3 по 100, 1 по 50 и само 50 лева на по-дребни. Изтрещях Close

Съмнителен банкомат е когато е до търговски обект и не е под постоянно наблюдение от служители. Именно там се слагат скимиращи устройства най-често, защото по-бавно някой ги забелязва. Когато банкомата е в/пред самата банка огава служителите са задължение да го наглеждат сутрин и вечер на излизане и влизане поне. Съответно и фирмата/инкасото , която го зарежда, го наблюдава. Не сте прави, че вината е в банката. Тя поставя банкоматите си там, където смята, че ще има изгода и където съответно не се наблюдава скупчване на банкомати на други банки.
Относно зареждането на банкоматите с едри пари- Прави се с единствената цел да събират банкоматите повече пари и да не се налага да се зареждат всеки ден. Защото банкомата средно съдържа 4 касети. Всеки банкомат си има лимит. Те затова и ги крадат, но ако сложат само двайсетачки, ще събере по-малко пари и след 2 дни ще се оплачете, че не работи. И инкасото не са врачки , че да предвидят в кой момент точно ще свършат парите.

Общи условия

Активация на акаунт