Проблем при теглене на пари от АТМ устройство

  • 3 924
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 384
Къде ви ги дават тия едри пари? Аз друга банкнота, освен 20 лв, от банкомат не съм виждала за последните 10 години сигурно. На който и да е, коятото и да е банка, сума - само по 20 пускат.

На някои каси отказват смяна, на други няма проблем. Зависи от касиерката.. Ако не й се занимава да описва после повредени банкноти, не ще да сменя Simple Smile а по закон са длъжни...

# 16
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 204


Съмнителен банкомат е когато е до търговски обект и не е под постоянно наблюдение от служители. Именно там се слагат скимиращи устройства най-често, защото по-бавно някой ги забелязва. Когато банкомата е в/пред самата банка огава служителите са задължение да го наглеждат сутрин и вечер на излизане и влизане поне. Съответно и фирмата/инкасото , която го зарежда, го наблюдава.
да бе, вервай си ...  автомат залепен точно на банката и на 30-на метра от деж.пост на МВР го "обработиха". уж е най-сигурния. имам чувството, че дори автомата да се намира в сградата на МВР пак ще го превземат. нема гаранция никъде.

за пускането на пари - един и същ автомат ми пуска различни копюри . може само по 10 лв. да са , а може и само по 20 или  50лв. зависи как го зареждат. не съм забелязал някаква зависимост.
 

# 17
  • Мнения: 47 982
На ПИБ в дъ мол пуска по 100 Simple Smile на цяло Simple Smile

# 18
  • Мнения: 10 384
Ем в Софето явно са други стандартите 😜

# 19
  • Мнения: 47 982
Ми в мола парите летят, летят...стотачки Joy

# 20
  • Мнения: 40 913
Относно зареждането на банкоматите с едри пари- Прави се с единствената цел да събират банкоматите повече пари и да не се налага да се зареждат всеки ден. Защото банкомата средно съдържа 4 касети. Всеки банкомат си има лимит. Те затова и ги крадат, но ако сложат само двайсетачки, ще събере по-малко пари и след 2 дни ще се оплачете, че не работи. И инкасото не са врачки , че да предвидят в кой момент точно ще свършат парите.

Разбирам, така им е по-удобно и лесно на банките. И по-доходно - хем по-рядко зареждат, хем ако поискам да ми ги развалят ще ми вземат такса Twisted Evil
Ама не е ли редно като е "услуга" на мен да ми е удобно, а не на тях?

# 21
  • Мнения: 1 306
...този банкомат, защото се чувствам спокойна, че е към самата банка
От такъв банкомат към банка бяха копирали картата на един човек.

# 22
  • Мнения: 36

 И инкасото не са врачки , че да предвидят в кой момент точно ще свършат парите.

Малко офф - много се смях на това изречение SmileSmileSmile

# 23
  • Мнения: 306

 И инкасото не са врачки , че да предвидят в кой момент точно ще свършат парите.

Малко офф - много се смях на това изречение SmileSmileSmile

Абе на вас ви е смешно, ама не знаете какви врачки са главните касиери на банковите офиси Grinning Казвали са ми - прави каквото искаш , искам вечерта да затвориш офиса с Х пари, имаш право веднъж да дойде инкасо наобяд. Поръчвай пари, освобождавай, ама това е положението. И после защо имало недоволни клиенти - ами ще има, като банките имат безсмислени правила.

# 24
  • Мнения: 107
Прочетох някъде че слагали дъвка на отвора за парите теглиш и остават скрити после махат дъвката и ги взимат.

# 25
  • София
  • Мнения: 930
Чета, че някои от вас се оплакват, че банкоматът им пуска едри банкноти, а те искат по-дребни.
Аз пък се оплаквам, че не ми пуска стотачки, защото тегля еднократно голяма сума и дълго време мъкна пачка в чантата си, защото харча бавно и скръндзаво.
Изведнъж ми светна една идея - ще бъде супер, ако направят така, че човек да може да избира какви банкноти да му пусне банкоматът.
Опция:
- нямам претенции
- предпочитам (и изредени 10 лв, 20 лв, 50 лв, 100 лв)
И тогава недоволни няма да има.
И без това ме пита сто неща, преди да ми пусне парите, може да ме попита и за това, поне ще съм доволна.

# 26
  • Мнения: 1 306
Някои банки зареждат по-едри, други по-дребни. Досега 100лв от банкомат май не съм виждал поне при теглене на 400лв. В добрия случай по 50, в лошия по 20 и 10. ПИБ примерно все пускат дребни.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
На мен ми е правило впечатление, че зависи и къде се намира банкомата. Ако е до хранителен магазин/супермаркет, ми пуска по дребни банкноти. По другите места са по-едри.
Но може и да е съвпадение.

# 28
  • Мнения: 226
На ДСК банкоматите задължително ми пускат едри банкноти, а на ЦКБ - винаги по 10 и 20 лв. Това са ми наблюденията.

# 29
  • Мнения: 2 681
Повечето банкомати в София се зареждат от специална инкасова фирма. Имат договори с повечето клонове и на други банки, обикалят си по улиците с бронирана кола, касиерка и раници с пачки. Отварят банкомата, виждат в кое разделение са на привършване и пълнят.
По-рядко банкоматите се обслужват от банковия клон до който са поставени.

Общи условия

Активация на акаунт