За цеденето- до кога и...

  • 950
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Само да знаеш, че яденето на ръцте не означава, че бебето е гладно. То просто ги открива Grinning После ще започне да дъвче играчките..., а после и крачетата като ги открие... всичко ново се дъвче. Така нареченият "орален" период е този на опознаването на нещата от свет с уста. езикът е свръх чувствителен на материи и вкусове. Как да се запознае детето със заоикалящата го среда като всичко друго все още му е слабо развито (имам предвид зрението и слуха)... нещата трябва да се лапат Wink

# 16
  • Мнения: 1 170
Само да знаеш, че яденето на ръцте не означава, че бебето е гладно. То просто ги открива Grinning После ще започне да дъвче играчките..., а после и крачетата като ги открие... всичко ново се дъвче. Така нареченият "орален" период е този на опознаването на нещата от свет с уста. езикът е свръх чувствителен на материи и вкусове. Как да се запознае детето със заоикалящата го среда като всичко друго все още му е слабо развито (имам предвид зрението и слуха)... нещата трябва да се лапат Wink

Ми мисля, че е гладен, защото преди ядене го прави същото. Има си едни много специфични движения, смешката на мама.. Laughing . Та за това.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Честито бебе,
Реших да споделя как протече при мен кърменето. Първият месец педито каза на 3 часа и аз не успях да се преборя с таткото да е на поискване и ги послушах. В резултат колики на 10 - ия ден, бебка не можеше да издържи толкова много и започваше един рев  и носене докато стане време за хранене. Кърменето се превърна в кошмар. Цедях се след всяко ядене. Изцедената кърма и давах като добавка след хранене. Щом останеше в шишето знаех че бебка е сита. Да не ти казвам какъв тормоз от бабите, че детето е гладно, че нямам достатъчно кърма, че била рядка и т.н. Дори ходих на пробно кърмене на което бебето изяде едва 10 гр, за 40 мин, защото през цялото време спеше. Дори педито ми препоръча да я дохранвам с АМ, но аз и давах не повече от седмица. След като първият месец качи 1.300 всички се успокоиха, че бебка се развива добре и ме оставиха на мира. Започнах да я храня на поискване. Бебето се успокои, минаха и коликите и аз кърмех с удоволствие. И сега се цедя но само когато сами напрегнати гърдите. Каквото и решение да вземеш , знам че ще е най-доброто за твоето бебе.
Успех и да пишеш как са се развили нещата.

# 18
  • Мнения: 43
Ох все си мислех че само аз съм била  стриктна майка и съм си хранила детето на режим, ама ето че и други имало.

Аз да кажа че пък ние винаги сме били на режим. Аз като се бях заинатила не та не режим та режим. Разбира се това беше преди да открия форума (Thank You, girls). И в началото за да си увелича кърмата пих чайове, ядях редовно и успях даже и с режим да кърмя до преди две седмици. И за протокола да кажа че нямам ни една изжецедена капка. Ти се радвай че бебо си хапва, мойта се кърмеше по един час противно на всички писания.

Така че напълно подкрепям момичетата от форума че трябва да се водиш от нуждите на бебо. Ако си папка  ръчичките и мислеш че е гладно давай му по повече да суче. Научно доказано е че кърмените бебета не затлъстяват. Наблюдавай дететнцето то само ще те насочи.

И недей да слушаш съвети да се изцеждаш и да даваш с шише за да видиш колко си изяжда. Щом бебчо наддава мисля няма място за безпокойство.

Чети по често форума  и съм сигурна че дълго време ще бъдете мамини кърмачета. Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 14:18 от Darinchee

# 19
  • Мнения: 1 170
Засега продължаваме с режима, но му давам от двете гърди. Струва ми се, че му стига... Ще продължим още някой друг ден пък ще видим... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 559
миличка, според мен просто все още си объркана и несигурна като всяка нова майка и затова се страхуваш ако се противопоставиш на закостенелите разбирания на педиатъра си дали няма да объркаш нещо.
искрено те съветвам да послушаш мамите с опит от този форум. Hug
не очаквай, че щом някой е станал педиатър непременно ще има знанията и желанието да се грижи добре за пациентите си... много рядко има и такива, но рядко, както и във всички други професии. Wink и е малко вероятно да уцелиш от първия път читаво педи  Wink
прекрасно сте си наддали - за 24 дни 930 гр. - това си е кило за месец!  Peace
а съветите й от типа "не било добра идея да му давам от двете, 'щото не успявали да се напълнят за следващия път" са просто налудничави.. между другото майка ми така си е спряла кърмата, и сега като й чета защо не е правилно това, си скубе косата понеже много е искала да ме кърми дълго.. Confused
пак ти казвам - слушай мамите от този форум.  Peace кърмене на поискване, поне 2 кърмения в интервала от 3 до 8 сутринта, паузи най-много от по 4 часа за една гърда, никаква вода и сокчета, никакво ранно захранване и винаги се съобразявай първо и единствено с бебчо!  Hug само така ще успееш да кърмиш колкото ти искаш и бебе ще е спокойно и щастливо с мама, която откликва на нуждите му! Peace
успех!  Hug
Това и моето мнение и така си гледам бебчето. И вече почти година се радваме на чудесно здраве  newsm44. Успех и на вас  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт