Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 885 333
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 1 935
  • София
  • Мнения: 1 783
Не мисля, че за какво да се притеснявате.

# 1 936
  • Мнения: 82
Благодаря,вече съм спокойна,че няма проблем

# 1 937
  • Мнения: 14
Здравейте,
разбира се, че ще се консултирам с лекар. Впрочем, убеждавам се, че много лекари изписват доста отричани тук, във форума, лекарства...

# 1 938
Да попитам нещо, на сина ми на 3 години педиатърката му изписа Аериус - на  24 часа по 5 мл. На упътването обаче пише 2,5 мл за тази възраст, дали се е объркала или е нарочно? Ще я питам в понеделник. Трябва да го пие 10 дни.
Мерси   bouquet

# 1 939
  • Мнения: 2 070
Искам да попитам,сиропите за деца от рода на Тайло,само температуро и болкоуспокояващи ли са ,или имат и противогрипни показания,като прахчетата за възрастни?
Назонекса е доста скъп спрей,ползвала съм го преди година,на опаковката пише да се изхвърли 2 месеца след отваряне.Годен е до октомври 2010.Може ли да се ползва или наистина е за хвърляне?За детенце го използваме

# 1 940
  • Мнения: 2 732
Да попитам нещо, на сина ми на 3 години педиатърката му изписа Аериус - на  24 часа по 5 мл. На упътването обаче пише 2,5 мл за тази възраст, дали се е объркала или е нарочно? Ще я питам в понеделник. Трябва да го пие 10 дни.
Мерси   bouquet
Ами незнам дали се е объркала ама по -добре давай 2.5 мл

# 1 941
  • Мнения: 13 512
Искам да попитам,сиропите за деца от рода на Тайло,само температуро и болкоуспокояващи ли са ,или имат и противогрипни показания,като прахчетата за възрастни?
Назонекса е доста скъп спрей,ползвала съм го преди година,на опаковката пише да се изхвърли 2 месеца след отваряне.Годен е до октомври 2010.Може ли да се ползва или наистина е за хвърляне?За детенце го използваме
Щом пише, го изхвърли, КОй може да ти каже дали е годен или не, след като пише да  се изхвърли след 2 месеца, а ти си го отворила преди година?

# 1 942
  • София
  • Мнения: 1 783
 
Искам да попитам,сиропите за деца от рода на Тайло,само температуро и болкоуспокояващи ли са ,или имат и противогрипни показания,като прахчетата за възрастни?
Назонекса е доста скъп спрей,ползвала съм го преди година,на опаковката пише да се изхвърли 2 месеца след отваряне.Годен е до октомври 2010.Може ли да се ползва или наистина е за хвърляне?За детенце го използваме
Щом е бил отворен преди година, вече не може да се използва.

Нито прахчетата за възрастни, нито тези за деца имат противогрипна активност, в смисъла на противовирусен ефект. Те действат на симптомите,  а не на вирусите.

# 1 943
  • Мнения: 647
Да попитам нещо, на сина ми на 3 години педиатърката му изписа Аериус - на  24 часа по 5 мл. На упътването обаче пише 2,5 мл за тази възраст, дали се е объркала или е нарочно? Ще я питам в понеделник. Трябва да го пие 10 дни.
Мерси   bouquet

ЗДравейте, mama1234 !

Намалете дозата на 2,5 мл.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 944
  • Мнения: 647

ЗДравейте,

Срокът, с който са застраховани ампулните форми, е 3 месеца. Което ще рече, че можете да ги ползвате поне до края на април. След това вече не би следвало да ги ползвате.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 945
  • Мнения: 647
  Tired Нищо лични-но мисля че по същата логика с която се доверявати на Вашите съвети-по форумски и онлайн все пак-независимо кой и с каква титла и име се подписва  Peace

Здравейте!

Именно! Аз тук давам мнение в качеството си на специалист. Това не превръща моето мнение в задължение за пациента. Затова, когато публикувам някакво мнение, аз се стремя не просто да напиша "да" или "не", а давам аргументацията си. С повече информация вече пациентът е по-улеснен да вземе решение дали това, което чете е правилно или не. Затова и не винаги отговарям скорострелно, а се подготвям преди да пиша.

В този смисъл, приемам вашето мнение за подкрепа на моето мнение за необходимост от консултация винаги.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 946
  • Мнения: 647
Искам да попитам,сиропите за деца от рода на Тайло,само температуро и болкоуспокояващи ли са ,или имат и противогрипни показания,като прахчетата за възрастни?
Назонекса е доста скъп спрей,ползвала съм го преди година,на опаковката пише да се изхвърли 2 месеца след отваряне.Годен е до октомври 2010.Може ли да се ползва или наистина е за хвърляне?За детенце го използваме

Здравейте, Пали !

Търговски трик е да се каже, че парацетамола и съставите с него лекуват грип. Не случайно пише, че помага при грип, т.е потиска симптомите при едно подобно състояние. Затова и някои препарати се казват Грипекс, Грипостад, Хюмекс Грип...

Залага се и на друго- хората не различават грипа от другите възпалителни състояния на дихателните пътища, казано лаически. Думата грип вече почти измести българската дума "настинка". Едно време имахме настинка, а днес боледуваме винаги от грип Simple Smile

Парацетамолът е нестероидно противовъзпалително лекарство, COX-2 инхибитор, който има две основни направление на действие- прекъсва болковият импулс и действа антипиретично.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 947
  • shumen
  • Мнения: 18 184
Здравейте,маг.фармацевт Вълев.Аз отново съм болна след прекараният бронхит.Лекувахме ме го с Лекоклар 5 дни и с Гентамицин после 5 дни,понеже направих усложенение отит.Сега GP-то иска да ми пусне гърлен секрет,защото според нея нещо става там.Незнам,но ще се побаркам докато излезе.Сега пак кашлям много лошо,имам хрема и Т до 38.Преди 15 дни ми е правена рентгенова снимка и нямаше пневмония.А сега имам чуството,че има нещо.Според Вас на гарленият секрет ще излезе ли нещо,ако има.

# 1 948
  • София
  • Мнения: 1 783
Здравейте,маг.фармацевт Вълев.Аз отново съм болна след прекараният бронхит.Лекувахме ме го с Лекоклар 5 дни и с Гентамицин после 5 дни,понеже направих усложенение отит.Сега GP-то иска да ми пусне гърлен секрет,защото според нея нещо става там.Незнам,но ще се побаркам докато излезе.Сега пак кашлям много лошо,имам хрема и Т до 38.Преди 15 дни ми е правена рентгенова снимка и нямаше пневмония.А сега имам чуството,че има нещо.Според Вас на гарленият секрет ще излезе ли нещо,ако има.
Най-вероятно не, ако сте приключили с антибиотиците преди по-малко от седем дни, освен ако не е гъбичка.

# 1 949
  • Мнения: 647
Здравейте,маг.фармацевт Вълев.Аз отново съм болна след прекараният бронхит.Лекувахме ме го с Лекоклар 5 дни и с Гентамицин после 5 дни,понеже направих усложенение отит.Сега GP-то иска да ми пусне гърлен секрет,защото според нея нещо става там.Незнам,но ще се побаркам докато излезе.Сега пак кашлям много лошо,имам хрема и Т до 38.Преди 15 дни ми е правена рентгенова снимка и нямаше пневмония.А сега имам чуството,че има нещо.Според Вас на гарленият секрет ще излезе ли нещо,ако има.

Доколкото си спомням, аз ви съветвах да не ползвате Гентамицин, както и въобще да не се тъпчете с антибиотици. Гърленият секрет нищо няма до покаже, защото в момента сте под влиянието на приеманите досега антибиотици.

Вие как се лекувахте? Опишете ми подробно, но наистина подробно- какво пихте, какви чайове, какво беше състоянието. Интересува ме вземахте ли имуностимулиращи препарати, Нещо за сваляне на температурата и прочее..

Прекомерната употреба на антибиотици може да доведе до поява на гъбички по всички места, за които можете да се сетите или пък не искате да се сещате, също така сериозно се срива имунната система от тях... Ще се наложи да приложите схема за очистване на организма от токсини.

Дайте повече информация!  и бързо да се оправяте!

поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт