Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 448
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 2 865
  • София
  • Мнения: 1 783

   Здравейте! Може ли някой да ми каже дали Адиуретин и Минирин са едно и също лекарство.

Активната съставка е една и съща.

Здравейте,
Clomifeni citras, а на българското Clomifene citrate - дали е същото все пак? И втория въпрос -дали дозировката е същата като при норвежкото - по 2 таблетки дневно за 5дни през един месец?

P.S. Sy за тъпия въпрос, но ще се радвам ако някой се отзове.....

Едно  и също е. доколкото знам има таблетки само от 50 мг, така че спазвайте предписаната Ви схема.

# 2 866
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Много благодаря, Имелда   bouquet

# 2 867
  • Мнения: 397
Зададох го и той каза,че може,но искам да чуя мнение и на фармацевт.

# 2 868
  • Мнения: 4
Благодаря, Имелда!
Elichka_mama, преди време сменихме детското легло с по-голямо, пък и матрака е "облечен" с непромокряемо шалте, върху което има друго (от плат), и върху второто шалте е чаршафа. Освен това синът ми спи с подложки-нещо като превръзки, но по-големи, и рядко подмокря чаршафите. Благодаря за съпричастността, много се надявам да се справим по-бързо с проблема, но ще е трудно. Оказа се, че внашият град нито една аптека не може да ни достави Минирин.

# 2 869
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен!
Моля Ви за помощ!!! Искам да запитам за комбинацията от следните 2 лекарства - Bi-profenid - 2x1 и Aркоксия 120 мг., но за нея не мога да разчета в рецептата дозировката!!!! Не се ли припокриват тези 2 лекрства? Дори и аптекарката не можа да ми каже количеството..... Имам дискова херния, това е диагнозата ми вече от 1 година! Влача се с болката си, но сега е нечовешка!!!! Моля Ви, кажете ми дали мога да приемам тази комбинация, Профенида 2х1, а аркоксията по колко?

# 2 870
  • Мнения: 397
Комбинацията е убийствена ShockedПо принцип Аркоксията е по 1 на ден ,но комбинирани....Тя е и ново поколение противовъзп. и не от всеки се понася добре.Аз лично не бих посмяла да ги вземам едновременно като се има предвид как увреждат стомаха и натоварват сърцето.

# 2 871
  • Мнения: X
Здравейте, моля ви за съвет.
Бременна съм, като преди да забременея се лекувах с антидепресанти. Сега съм на поддържащо лечение с жълт кантарион, 1 табл. флуанксол ( по лекарско предписание) и 2 капсули АФА. Прочетох, че за депресии, както и за развитието на бебето в последния триместър, е важно да се пие омега 3. Купих си тези капсули http://www.lechitel.bg/product.php?p=129
Но когато се прибрах вкъщи, забелязах надпис на оригиналната опаковка - да не се приема от бременни. А на преведената листовка пише , че може след консултация с лекар.
Съставът е: Flaxseed Oil 1000 mg; Alpha Linolenic Acid 350 mg
Как смятате, подходящ ли е за бременни?   Praynig  bouquet
Ето това е оригиналната страница на продукта: http://www.maplelifenutrition.com/pro_show.asp?id=245

Последна редакция: сб, 14 авг 2010, 19:41 от Анонимен

# 2 872
  • Мнения: 5 698
Благодаря, Имелда!
Elichka_mama, преди време сменихме детското легло с по-голямо, пък и матрака е "облечен" с непромокряемо шалте, върху което има друго (от плат), и върху второто шалте е чаршафа. Освен това синът ми спи с подложки-нещо като превръзки, но по-големи, и рядко подмокря чаршафите. Благодаря за съпричастността, много се надявам да се справим по-бързо с проблема, но ще е трудно. Оказа се, че внашият град нито една аптека не може да ни достави Минирин.


Моят съвет,като на майка с напикаващо дете,е да не бързате с този Минирин.То е нож с две остриета,едно се оправя,но вреди на друго.Така,че опитайте с други средства,не с лекарства.

# 2 873
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
от Бен Гейт-за мазане, може ли да ти стане лошо-кръвно да вдигнеш-и защо не пише, че пари..................ще умра направо  Cry Cry Cry
от гърдите на горе се секнах нещо, а утре пътуваме за Априлци-дадоха ми това и диклак..ама .......ох ........

# 2 874
  • Мнения: 4 150
Здравейте, моля ви за съвет.
Бременна съм, като преди да забременея се лекувах с антидепресанти. Сега съм на поддържащо лечение с жълт кантарион, 1 табл. флуанксол ( по лекарско предписание) и 2 капсули АФА. Прочетох, че за депресии, както и за развитието на бебето в последния триместър, е важно да се пие омега 3. Купих си тези капсули http://www.lechitel.bg/product.php?p=129
Но когато се прибрах вкъщи, забелязах надпис на оригиналната опаковка - да не се приема от бременни. А на преведената листовка пише , че може след консултация с лекар.
Съставът е: Flaxseed Oil 1000 mg; Alpha Linolenic Acid 350 mg
Как смятате, подходящ ли е за бременни?   Praynig  bouquet
Ето това е оригиналната страница на продукта: http://www.maplelifenutrition.com/pro_show.asp?id=245

Лененото семе може да предизвика контракции и не се взима от бременни.
Омега 3 има в много риби например.

# 2 875
  • София
  • Мнения: 3 754
Здравейте!Изписаха ми мехлем за който ми казаха,че не се внася в БГ и да си го закупя от чужбина.Мехлема е за акне.Мой познат провери в нета и ми каза,че му излиза,че няма такова лекарство.Вие какво ще кажете?Мехлема е Diftern 0,1.Благодаря!

# 2 876
  • София
  • Мнения: 3 754
Освен това да допълня,че този крем се използва само зимата.

# 2 877
  • Мнения: 4 150
Питай лекарката каква е активната сьставка.Може да го има като генерика в БГ под друго тьрговско име и да струва малко пари.

# 2 878
  • Мнения: 397
Преди време бях мн.доволна от Скинорен крем.Пак се ползва зимата.

# 2 879
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Здравейте!Изписаха ми мехлем за който ми казаха,че не се внася в БГ и да си го закупя от чужбина.Мехлема е за акне.Мой познат провери в нета и ми каза,че му излиза,че няма такова лекарство.Вие какво ще кажете?Мехлема е Diftern 0,1.Благодаря!

Здравей,

за Дифтерн не съм чувала. Да не е Дифферин? Дифферин в такава и други концентрации се използува за акне. Ретиноид е и това е причината да не се препоръчва в сезони със силно слънце. Ако е дифферин, активната съставка е адапален. Виж тук:

http://member.differin.com//AboutDifferin/ProductInsert_Cream.aspx

За всеки случай попитай пак лекаря, който ти го е предписал.

Общи условия

Активация на акаунт