Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 442
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 2 895
  • Мнения: X
Аз искам да попитам има ли някакъв медикамент или билка против депресия и за успокояване, които могат да се приемат по време на кърмене?
Вероятно няма такива, но все пак да попитам.
Благодаря!

# 2 896
  • Мнения: 5 698
Мента,глог и валериана са билкови таблетки за успокояване.Може и чай от тези билки.

# 2 897
  • Мнения: 62
Мента ,глог и валериан не могат да се пият ако кърмиш. Пробвай СЕДЕТИВ ПС хомеопатично е на боарон ,но по-добре питай лекар преди това.

# 2 898
  • Мнения: X
Благодаря ви за мненията!  Hug
Ще прочета за това лекарство - Седатиф ПС, и ще попитам.
Мента, глог и валериана според мен имат по-скоро действие при сърдечни проблеми, и са малко успиващи..

# 2 899
  • Мнения: 729
Здравейте.Искам да започна да давам на дъщеря си капки-клеева тинктура.По колко капки да давам и с каква продължителност.

# 2 900
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте.Искам да започна да давам на дъщеря си капки-клеева тинктура.По колко капки да давам и с каква продължителност.

По 1-2 капки на година живот. Може да се пие цяла зима. Ако се разболее, двойна доза, т.е. сутрин и вечер от това, което профилактично ще пие само сутрин.

# 2 901
  • Мнения: 3 157
Аз искам да попитам има ли някакъв медикамент или билка против депресия и за успокояване, които могат да се приемат по време на кърмене?
Вероятно няма такива, но все пак да попитам.
Благодаря!

Хмел,маточина...има и един билков препарат-антидепресант-ремотив(съд.жълт кантарион),но на него пише,че не с правени достатъчно изпитвания върху бременни/кърмачки,за да се докаже дали вреди...т.е. питай си лекаря и следи бебето как се чуства-дали е сънливо...

# 2 902
  • Мнения: X
Благодаря, Шоколадче! Аз в момента пия Ремотив, лекарката ми каза, че може, но ме посъветва да го спра преди кърменето. Но пък д-р Михайлов ( фитотерапевт и хомеопат) съветва в своя форум, че може да се пие... Явно няма единно мнение по въпроса.

# 2 903
  • София
  • Мнения: 112
Здравейте  bouquetискам да попитам за капките Maxitrol И Tobralex.Педиатърката ми ги каза да ги капя в носа,защото не може да спи детето(Неда е на годинка и 4месеца)Има само течащ нос и нищо друго,a пък те са с кортикостероид и антибиотик доколкото прочетох.предварително благодаря  bouquet

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 22:16 от ger9

# 2 904
  • Мнения: 657
Аз бих пуснала микробиологично изследване на носен секрет.Ако има причинител ще направят и антибиограма и според това ще се лекува.

# 2 905
  • Варна
  • Мнения: 379
Може ли да кажете за Суметролим-а. Какво значи , че е химиотерапевтично лекарство, как действа за разлика от антибиотиците? Има ли предимтва или недостатъци пред тях?

# 2 906
  • Мнения: 534
Мога ли да давам  мелатонин или нещо подобно като приспивателно за малки деца ,за по пълноценен сън на детето си ,че моята дъщеря се буди адски много през ноща и се чудя какво да я правя.

# 2 907
  • Мнения: 376
Не можеш да даваш никакви приспивателни на детето си! Може би сънува кошмари, може да му се запушва носа или да му се пишка. А може би е от децата, които не заспиват дълбоко и се будят от най-малкия шум, което е нормално. Търси причината, а не най-лесния и вреден начин.

# 2 908
  • Мнения: 21
Майчета аз съм дядо ня 2 внучета и пускам тази тема защото се притеснявам от този продукт.Ние на нашите деца сме давали до сега от него и сме много доволни.Затова и ние все още го употребяваме а и на възрастните родители го даваме надявайки се на помощ от неговото действие.Но явно сега фирмата производител  е друга и не знам какви съставки ползват,но сме крайно разочаровани/слабо казано/ от действието му.Установихме че да енергия дава но не знам как защото горната граница на кръвното се вдига до 170,180 започва и главоболие до безсъние.при внучето на година и половина доста голяма превъзбуденост и други.За да не ви отегчавам оставям вие да кажете вашето мнение който го ползва и ако трябва да предпазим другите и най-малките.

# 2 909

Общи условия

Активация на акаунт