Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 886 575
  • 2 912
  •   2
Отговори
# 600
  • 1st floor
  • Мнения: 9 176
миналата година по това време във влагалищният секрет ми откриха някаква бактерия Превотела , пих флажил/ едвам го издържах, чувствах се адски гадно и ми се повръщаше / , после бах болна от пневмония и от антибиотиците получих гъбички/ от изследванията се показаха само гъбички, бактерията я нямаше/. Сега отново имам Превотела , чувствителна към флажил и climda/така поне го разчитам/. Миналата година беше друг лекар и ми изписа фажил за мен и мъжа ми, а сегашния лекар ми изписа само бетадин newsm78. Каза , че за мъжа ми нищо не трябва, не се предавало #Crazy...Кой от двамата е прав?И защо сега не ми изписа лекарствата написани на изследванията newsm78, или може би бетадин има общи съставки с тях?
 
 
 

# 601
  • Мнения: 1 116
Този отговор за моя въпрос ли се отнася,и,ако е така искам да уточня,че ме интересува в дългосрочен план какви може да са последствията( за бъбреци и др.)?
Поздрав Хелта
Спокойно, могат да натоварят малко бъбреците само по време на приема. Не са нефротоксични.

# 602
  • Мнения: 1 877
Благодаря за отговора!
Имам още един въпрос: до колко пъти годишно е допустимо да се приема антибиотик,без това да доведе до опасни последици за организма на детето?

# 603
  • София
  • Мнения: 4 423
XuTkO ,  би ли се включил в темата за вит. К, много бих искала да чуя и твоето мнение.

# 604
  • Мнения: 822
след  оспамокса ни изписаха аугументин.как ще ни се отрази това непрекъснато поглъщане на все по силни аб?

# 605
  • Мнения: 421
Каква е дозировката на вит. А за дете на 3 г.и 10 м.? Забелязах, че ноктите на крачетата на дребната са много странни - набраздени и като на люспички..Педито изписа вит. А по едно на ден, но не каза от колко единици или каквото значи IU..Аз и давам по едно от 10000 IU ?Дали е много или малко? Благодаря предварително..

# 606
  • София
  • Мнения: 3 763
Въпроса ми е следния:
Понеже на сина се наложи да пие 2 антибиотика за около месец,педито ни изписа Имунобейби-за подсилване на организва.
Да, но аз по време и след АБ давам Мултисеностол...
Мога ли да давам и двете или да спра едното? Имунобейби още не е започнал да го пие,а още давам Мултисеностол-а,ако днес съм дала Мултисеностол,от утре мога ли да започна Имунобейби?
Благодаря

# 607
  • София
  • Мнения: 679
Въпроса ми е следния:
Понеже на сина се наложи да пие 2 антибиотика за около месец,педито ни изписа Имунобейби-за подсилване на организва.
Да, но аз по време и след АБ давам Мултисеностол...
Мога ли да давам и двете или да спра едното? Имунобейби още не е започнал да го пие,а още давам Мултисеностол-а,ако днес съм дала Мултисеностол,от утре мога ли да започна Имунобейби?
Благодаря

Спокойно можеш да комбинираш Мултисеностола с Имунобейби. Ние вече 2 месеца пием Имунобейби в комбинация с Леотон.

# 608
  • Мнения: 1 116
Каква е дозировката на вит. А за дете на 3 г.и 10 м.?...

Дозировката ви трябва да е около 1300-1500 IU. IU е международна единица и една IU съответства на 0,3 микрограма ретинол. За токсичност можем да приказваме над 25 000 IU за килограм при продължителен прием Simple Smile

..Педито изписа вит. А по едно на ден, но не каза от колко единици или каквото значи IU...

Как да ви каже като не знае Simple Smile

# 609
  • Мнения: 1 116
Благодаря за отговора!
Имам още един въпрос: до колко пъти годишно е допустимо да се приема антибиотик,без това да доведе до опасни последици за организма на детето?

Колкото е необходимо. Ако нямате избор какво може да направите ?! Друг е въпроса за правилния избор на антибиотик.Ако пиете често антибиотици направете антибиограма. Има антибиотици, които се отразяват зле на бъбреците, другу на слуховия апарат и т.н. Вашите не засега не са от тях.

# 610
  • Мнения: 1 116
след  оспамокса ни изписаха аугументин.как ще ни се отрази това непрекъснато поглъщане на все по силни аб?
Ами ще ви се отрази с разтройство, вероятно развитие на гъбички.Може да ви се отрази с резистентност към антибиотика. Правете и вие антибиограма ако е възможно за да не сменяте антибиотици.

# 611
  • Мнения: 421
Дозировката ви трябва да е около 1300-1500 IU. IU е международна единица и една IU съответства на 0,3 микрограма ретинол. За токсичност можем да приказваме над 25 000 IU за килограм при продължителен прием Simple Smile

Благодаря ХиТко, това е дозировка дневна на килограм тегло ли? Симона е около 17 кг респективно 22100 IU дневно? Тогава и трябват по-скоро две таблетки дневно от 10000 IU или не съм разбрала добре?

# 612
  • Мнения: 1 116
Благодаря ХиТко, това е дозировка дневна на килограм тегло ли? Симона е около 17 кг респективно 22100 IU дневно? Тогава и трябват по-скоро две таблетки дневно от 10000 IU или не съм разбрала добре?
Не бе, това ви е дозировката за цял ден, не за килограм.

# 613
  • Мнения: 421
ОК. мерси ...трябва да купя по-слаби таблетки...

# 614
  • София
  • Мнения: 4 423
Искам да попитам за Нормофлора, по колко мога да давам на 5 месечно бебе и дали ще помогне за захранването, защото колкото пъти да се опитам да дам нова храна и да захраня с нещо - коликите са жестоки.

Общи условия

Активация на акаунт