Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 884 381
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 1 950
  • Мнения: 259
Здравейте! Дъщеря ми е на 4години и 1 месец/тежи 16.800 кг./От близо месец е със сополи .Първоначално започна с лек отит.Още в началото дадохме гърлен секрет,но излезе чист,но заради отита пи зинат-125 -1 опаковка.Слагахме капки в носа макситрол,после олинт,после сребърна вода+клеева тинктура и на края вече нищо -но сополите не спират .Появи се кащлица в началото лека,а от 29.03. доста силна и суха .Всеки път ,когато я преслушат надоло дишането е чисто.В понеделник пуснахме за изследване кръв и носен секрет и се оказа ,че утайката и е леко ускорена-18/при норма до 15/ и има завишени лимфоцити-0,58/при норма до 0,45/.Оказа се също че има и умерено количество пневмококи.Антибиограмата още не готова.Всичко това протича без повишвна температура.За имунната система давам -Цитросепт,Клеева тинктура и против алергии -Зиртек.С какъв антибиотик да започна лечението или да изчакам антибиограмата?

# 1 951
  • Мнения: 259
Здравейте!Пак съм аз оказа се ,че наите бактерии са чувствителни към:Penicilin
Ampicilin
Augmentin
Cepfalexin
Cefuroxime
Erytromycin
Azitromycin
Clarithromycin
Midecamycin
Lincomycin
Моля за съвет с какво да започна лечението т.к. ще ходя при ЛЛ чак към 7 и да съм и аз подготвена.

# 1 952
  • shumen
  • Мнения: 18 127
Здравейте маг.фармацевт Вълев.Чаят,който пих e Бронхолин,сега пия Брохопам.АБ откакто не съм пила има 15 дни.За Т не вземам нищоимуностимуланти сега пия витамини на Имунобор Активе,а доскоро пих Центрум.

След бронхита бях направила отит и затова правихме Гентамицина.Според GP-то сега няма да има проблем,да излезе каквото има на гарления секрет,понеже са минали повече от 10 дни без АБ.Сега пак ме мачи хремата и кашлицата.Ако има пневмония може ли да излезе чрез гърления секрет.

# 1 953
  • Мнения: 144
Zdraveite,iskam da popitam kolko vreme sled otvarqne na sirop ERIUS moje da se  priema,kupihme go predi okolo 2 mes i se naloji da go sprem isega pak mu go izpisaha,dali da kupq nov ili moje da si pie ot nego.Blagodarq predvaritelno.

# 1 954
  • Мнения: 259
Здравейте маг.фармацевт Вълев.Отново съм аз на дъщеря ми  и предписаха Augmentin-375 mg на таблетки -2 пъти на ден,защото не иска да пие антибиотик на сиропи.Според вас това добре ли е като лечение?

# 1 955
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Zdraveite,iskam da popitam kolko vreme sled otvarqne na sirop ERIUS moje da se  priema,....

На опаковката пише колко време след отварянето може да се ползва, ако за медикамента има такива ограничения.

# 1 956
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Сина ми е с хрема, кашлица, болки в корема, висока Т - до 39.7, която след температуропонижаващи спада най-много до 37.4, има усилен белодробен рисунък двустранно паракардиално, променен глас. Всичко се разви за ден и сега пие:
Вентолин 3*3мл
Мукосулван 3*2.5мл
Аугментин 156 3*5мл
Калциев Глюконат 3*5мл
Ксизал 2*5к-ки
Хомеовокс 4*2таблетки
Олинт и Стеримар в нослето
Витамини Центрум Джуниър

и чай (предписан от лекаря) от:
Подбел 1с.л., Бял равнец 1с.л., Риган 1ч.л. и пакетче Мащерка - всичко това се слага в 800мл. вряща вода да ври 2-3мин и после се запарва за още толкова и се пие през целия ден. Приготвям го сутрин и го прецеждам през марля, не го подслаждам.

Въпроса ми е този чай може ли да се пие съвместно с чая, който вие препоръчвате или само с чая от листа на малина? Изобщо чая според вас добър ли е и колко време може да се пие?  Може ли да пие чай вместо вода след приема на лекарствата?
Относно Калциев Глюконат(сироп) - никъде не намерих кога се пие, по време, преди или след храна.

Благодаря!   bouquet

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 10:59 от Solar Wind

# 1 957
  • София
  • Мнения: 1 783
Сироп?

Лекарствата, съдържащи калций/когато се приемат през устата/ се пият на гладно, най-добре сутрин и на поне половин час интервал от предстоящо хренене, за да се осигури необходимата коцентрация  и ефект от приемането му. Особено трябва да се внимава с кафето, никотина, млечните продукти, които оказват влияние върху усвояването му.

Специално за прилагането му при деца аз съм доста скептична и при положение, че детето приема антиалергичен препарат - Ксизал, не разбирам защо трябва да го приема.

# 1 958
  • Мнения: 144
Izvinqvam se no na opakovkata ne e napisano kolko  vreme sled otvarqneto moje da se pie otnovo.     bouquet

# 1 959
  • София
  • Мнения: 1 783
BALTAZAR, ако няма изрично упоменато, колко време след отварянето трябва да се изхвърли, значи може да се приема докато е в срока си на годност, отбелязан на опаковката.

Моля , пишете на кирилица!

# 1 960
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Сироп?

Лекарствата, съдържащи калций/когато се приемат през устата/ се пият на гладно, най-добре сутрин и на поне половин час интервал от предстоящо хренене, за да се осигури необходимата коцентрация  и ефект от приемането му. Особено трябва да се внимава с кафето, никотина, млечните продукти, които оказват влияние върху усвояването му.

Специално за прилагането му при деца аз съм доста скептична и при положение, че детето приема антиалергичен препарат - Ксизал, не разбирам защо трябва да го приема.
В какъв смисъл "Сироп?"  Rolling Eyes ?

Ще съм Ви благодарна да ми обясните защо сте скиптична към даването на калции и Ксизал едновременно. До сега калции съм давала веднъж на ампули и пак имаше прием на Ксизал, но това беше преди година. Не помня да са ми казвали да внимавам с млякото и т.н. при приемането на калция, ако може и това да ми разясните  Blush ? Друго, което искам да попитам е това даване на гладно дали не дразни стомаха?

Благодаря, че отделяте от времето си за мен!   bouquet

# 1 961
  • София
  • Мнения: 1 783
Калциевият глюконат  е любим за изписване от колегите като симптоматично средство за овладяване на отока на лигавиците при алергична реакция. При положение, че на детето е предписан антиалергичен препарат, не виждам необходимост от даването на калций, който сам по себе си, не е безобиден и си има медицински индикации за изписването му.
Защо не са ви обяснили за комбинирането му с храните, аз не знам и не се наемам да комнетирам.
Сироп калциев глюконат не знаех, че съществува, познавам ампулната и таблетната му форма.

# 1 962
  • Мнения: 1 178
Калциевият глюконат  е любим за изписване от колегите като симптоматично средство за овладяване на отока на лигавиците при алергична реакция. При положение, че на детето е предписан антиалергичен препарат, не виждам необходимост от даването на калций, който сам по себе си, не е безобиден и си има медицински индикации за изписването му.
Защо не са ви обяснили за комбинирането му с храните, аз не знам и не се наемам да комнетирам.
Сироп калциев глюконат не знаех, че съществува, познавам ампулната и таблетната му форма.

Само да вметна за сиропа- купувала съм веднъж преди 3 години, и много се изненадах, че има, всъщност за това го взех, от любопитство  Laughing Така си стоя и го хвърлих насокоро. 
http://www.framar.bg/kalciev-gliukonat-sirop-pid30005054.html

# 1 963
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Калциевият глюконат  е любим за изписване от колегите като симптоматично средство за овладяване на отока на лигавиците при алергична реакция. При положение, че на детето е предписан антиалергичен препарат, не виждам необходимост от даването на калций, който сам по себе си, не е безобиден и си има медицински индикации за изписването му.
Защо не са ви обяснили за комбинирането му с храните, аз не знам и не се наемам да комнетирам.
Сироп калциев глюконат не знаех, че съществува, познавам ампулната и таблетната му форма.
Благодаря!   bouquet
Наистина се интересувам дали комбинацията му с храни би навредила. Снощи и тази сутрин дадох на детето по време на хранене, понеже както споменах вече не намерих информация кога е най-удачно да се дава. Преди малко повърна  Confused, на обяд не посмях да дам пак калций и мисля да преустановя даването му към момента. Продъжава да се оплаква от корем  Tired.

# 1 964
  • София
  • Мнения: 1 783
Комбинациите се избягват, защото к8ацият образува неразтворими съединения и не се усвоява, т.е. няма ефект от взимането му.
А гаденето и коремния дискомфорт е естраничен ефект на калциевите препарати.

Общи условия

Активация на акаунт