За истинските и фалшивите сигнали

  • 7 977
  • 197
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 294
Провокирана съм от случката, че някаква жена намерила чужда гривна в колата на мъжа си, но не се усъмнила. Замислих се, че повечето мъже "по подразбиране" са кръшкачи и това може да е съмнително, но все пак е бижу и като нищо може да е изпаднало от колежката, която е возил. Сетих се, че БНД-то винаги возеше със служебната кола колежки насам-натам (знам, че не ми е изневерявал), работата му беше абсолютна лудница и нямаше да е учудващо някоя да си забрави я телефон, я нещо друго (е, сутиен вече би било съмнително Simple Smile ).
 Та според вас къде е границата и може ли да бъде установена?

 И една моя случка в тази връзка, която за  щастие се случи след развода, но си задавам въпроса, ако все още бяхме заедно с него дали въпреки тоталната му НЕревност (ама, че дума) не би се усъмнил?
"Действието се развива 2015г. Събирам си багажа от палатката и се готвя да си тръгвам.  Предната вечер един познат, (който беше до моята палатка) остави багаж за човек, който щеше да спи в нея следващите 2-3 нощи. Та какво съм прибирала не знам, но разтребвайки си багажа в София установявам, че имам пликче с една кърпа и... СИНИ БОКСЕРКИ  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Явно в суматохата около прибирането съм напъхала и част от багажа на човечеца. Голям смях падна, но добре, че нямам мъж…"

# 1
  • Мнения: 3 186
Ама какви фалшиви сигнали, Светулчице? Един ме лъга, че нямал приятелка от години. Отиваме на излет и той вади някакво одеало за разпъване на земята. Веднага намирам два дълги къдрави черни косъма. Толкова с фалшивите сигнали! Майка му - руса.

# 2
  • Мнения: 6 166
Хубава тема. Докзателствата идват доста след като замирише на изневяра.

Хем е бос в въртенето на афери, хем не пере след всяка... Отървала си се, тайничка.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен границата зависи не от ситуацията, а от човека зад нея. Едно и също нещо мога да го тълкувам по различен начин според действащото лице.

# 4
  • Мнения: 19 848
Ами, зависи.
Ако знаеш, че мъжът разкарва служебно постоянно жени, има вариант да изпадне все нещо от някоя.
Но, ако знаеш, че в колата не се вози почти никой друг, освен вас двамата и намериш чужда вещ, очевидно, че се случва нещо.

# 5
  • Мнения: 1 119
Аз не мога да си представя да съм толкова либерална. И не вярвам във фалшивите сигнали.
Нито приемам мъжът до мен да общува постоянно с жени и да ги вози с автомобила си, освен ако не е по професия шофьор, разбира се. С жените трябва да се спазва дистанция, когато един мъж е обвързан. Да не се дават грешни сигнали.

Аз съм доста ревнива жена. И не всеки мъж би ме изтърпял... поне не мъж, който не е ревнив. Но така разбирам отношенията.

- Кондом в портмонето, след като не ползваме.
- Постоянно изключен звук/на вибрация.
- Прекатване на време след работа или извън работа с колежка.
- Излизания с приятели често.

Всички тези неща, не само ще ме накарат да се усъмня, а и няма да търся дори обяснение.

Имам много абсурдни ситуации, но ще трябва доста да изпадна в подробности.
Категорично: колежките да ползват градския транспорт.

# 6
  • Мнения: 19 848
Аз по принцип не съм фен на чужди хора в нашата кола, а и мъжът ми също не вози чужди хора. Така че при нас няма как да не забележа, а и аз съм си импулсивна по детски, когато нещо ми направи впечатление, веднага го изплясквам.

Също така съм фен на дистанцията. Не съм по твърде куртоазните и фамилиарни отношения.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз не мога да си представя да съм толкова либерална. И не вярвам във фалшивите сигнали.
Нито приемам мъжът до мен да общува постоянно с жени и да ги вози с автомобила си, освен ако не е по професия шофьор, разбира се. С жените трябва да се спазва дистанция, когато един мъж е обвързан. Да не се дават грешни сигнали.

Аз съм доста ревнива жена. И не всеки мъж би ме изтърпял... поне не мъж, който не е ревнив. Но така разбирам отношенията.

- Кондом в портмонето, след като не ползваме.
- Постоянно изключен звук/на вибрация.
- Прекатване на време след работа или извън работа с колежка.
- Излизания с приятели често.

Всички тези неща, не само ще ме накарат да се усъмня, а и няма да търся дори обяснение.

Имам много абсурдни ситуации, но ще трябва доста да изпадна в подробности.
Категорично: колежките да ползват градския транспорт.


Значи, ако беше мъж и бяхме обвързани и аз се прибера с мъжки слипове в раницата щеше да развалиш една чиста връзка, само защото жена ти е Муня и не гледа какво прави Simple Smile
Това ми напомня на един виц:
Тя: Намерих нов контакт в телефона ти - Гошо. Звъннах и ми вдигна  жена. Коя е тя и какво  правиш с нея?
Той: Това е ревнивата жена на Гошо. Обадила се да види кой е тоя нов контакт Пешо.

# 8
  • Мнения: 1 119
Аз не мога да си представя да съм толкова либерална. И не вярвам във фалшивите сигнали.
Нито приемам мъжът до мен да общува постоянно с жени и да ги вози с автомобила си, освен ако не е по професия шофьор, разбира се. С жените трябва да се спазва дистанция, когато един мъж е обвързан. Да не се дават грешни сигнали.

Аз съм доста ревнива жена. И не всеки мъж би ме изтърпял... поне не мъж, който не е ревнив. Но така разбирам отношенията.

- Кондом в портмонето, след като не ползваме.
- Постоянно изключен звук/на вибрация.
- Прекатване на време след работа или извън работа с колежка.
- Излизания с приятели често.

Всички тези неща, не само ще ме накарат да се усъмня, а и няма да търся дори обяснение.

Имам много абсурдни ситуации, но ще трябва доста да изпадна в подробности.
Категорично: колежките да ползват градския транспорт.


Значи, ако беше мъж и бяхме обвързани и аз се прибера с мъжки слипове в раницата щеше да развалиш една чиста връзка, само защото жена ти е Муня и не гледа какво прави Simple Smile
Това ми напомня на един виц:
Тя: Намерих нов контакт в телефона ти - Гошо. Звъннах и ми вдигна  жена. Коя е тя и какво  правиш с нея?
Той: Това е ревнивата жена на Гошо. Обадила се да види кой е тоя нов контакт Пешо.


Joy

Вицът ще го ползвам.

Иначе, имам над 10 ситуации с различни, в които до последно бях “луда”, “ненормална”, “болно ревнива”...
Накрая... 100% успех в това какво точно се в случило. 90% успех в това КАК точно се е случило.

# 9
  • Мнения: 46 515
За колата - мъжът ми се занимава с недвижими имоти, редовно вози всякакви хора. Досега не съм намирала нищо, но ако не намеря гащи или сутиен, няма да минаправи впечатление.

За фалшивите сигнали - аз съм много зле с техниката. По необясним начин бях редактирала името на фризьорката ми в телефона и го бях кръстила с името на един дърводелец, на когото поръчвах едни дървени кутии Laughing добре че мъжът ми си ме познава.
Веднъж пък детето поиска дребни и понеже нямах, бръкнах в портмонето на мъжа ми. И какво намирам? Сим карта. Това точно след като тук четох как някакъв си имал таен телефон Laughing естествено, викам си, хванах го! Опитвам се да я пусна, сложих няколко кода, които налучках и я блокирах. Питам го каква е тази карта, казва - старата ми, скоро беше си сменил телефона и не успял да да прехвърли всички контакти, затова я пазел. Обяснявам му какви кодове съм въвела, той седи и се смее, била си с 0000, ама кой да се сети. Разблокира я и наистина беше старата неактивна карта Grin но си трябва проверка Laughing

За мен границата зависи не от ситуацията, а от човека зад нея. Едно и също нещо мога да го тълкувам по различен начин според действащото лице.
Точно.

# 10
  • Мнения: 11 505
Ако търсите знаци, ще ги намерите, а дали са истински или фалшиви... ху ноус Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 119
Ако търсите знаци, ще ги намерите, а дали са истински или фалшиви... ху ноус Simple Smile

Който търси, ще намери. Завиждам на жените, които не ровят...

# 12
  • Мнения: 6 149
Това с черен-рус косъм ми припомни една случка от преди много време. Бях в командировка, връщам се и заварвам руси косми в леглото, хмм, пък очевидно аз съм тъмнокоса. Питам аз директно, щото при мен заобикалки няма, нанасям удара скорострелно. Отговорът - "Ми, Петко /примерно/ и гаджето дойдоха да ми правят компания и останаха да спят." Хмм. Питам - Е, що не ги сложи на дивана? Отговор - Е, те са двама, аз един.
По природа съм Тома Неверни, око да види, но дали съм се съмнявала - НЕ. Чудно ми е обаче как би реагирала една ревнива жена?

# 13
  • Мнения: 17 407
Мисля, че е крайно време всички колежки да минават кастинг и събеседване първо със съпругите.
Сещам се, че един сътрудник се раздели с жена си след скандал от нейна страна, защо качил продавачката си в семейната кола, в силен дъжд, като тя също е била там. Провинението му е с дългогодишна давност - не послушал жена си да не я назначава 😀

# 14
  • Мнения: 11 505
Ако търсите знаци, ще ги намерите, а дали са истински или фалшиви... ху ноус Simple Smile

Който търси, ще намери. Завиждам на жените, които не ровят...

Тренирай и с времето може би ще успееш да постигнеш "неровене", никога не съм ровила, но аз съм си перде и не бих си причинила подобен стрес.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 139
Ако търсите знаци, ще ги намерите, а дали са истински или фалшиви... ху ноус Simple Smile

Който търси, ще намери. Завиждам на жените, които не ровят...

То това е до възпитание, не до воля...

# 16
  • Мнения: 19 848
Е, то възпитание, възпитание, но понякога да си заравяш главата зорлем говори за едни други компенсации.
Балансът между параноята и реалността е тънък, но пък трябва да го има.
Ще се правя аз на голяма бяла птица, отхвърляйки всички сигнали, само за да си въобразявам, че всичко е ок. Ами, не, това не е ок.
Както не е ок и да се истерясва по всеки косъм с различен цвят от нашия.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Скрит текст:
Аз не мога да си представя да съм толкова либерална. И не вярвам във фалшивите сигнали.
Нито приемам мъжът до мен да общува постоянно с жени и да ги вози с автомобила си, освен ако не е по професия шофьор, разбира се. С жените трябва да се спазва дистанция, когато един мъж е обвързан. Да не се дават грешни сигнали.

Аз съм доста ревнива жена. И не всеки мъж би ме изтърпял... поне не мъж, който не е ревнив. Но така разбирам отношенията.

- Кондом в портмонето, след като не ползваме.
- Постоянно изключен звук/на вибрация.
- Прекатване на време след работа или извън работа с колежка.
- Излизания с приятели често.

Всички тези неща, не само ще ме накарат да се усъмня, а и няма да търся дори обяснение.

Имам много абсурдни ситуации, но ще трябва доста да изпадна в подробности.
Категорично: колежките да ползват градския транспорт.


Значи, ако беше мъж и бяхме обвързани и аз се прибера с мъжки слипове в раницата щеше да развалиш една чиста връзка, само защото жена ти е Муня и не гледа какво прави Simple Smile
Това ми напомня на един виц:
Тя: Намерих нов контакт в телефона ти - Гошо. Звъннах и ми вдигна  жена. Коя е тя и какво  правиш с нея?
Той: Това е ревнивата жена на Гошо. Обадила се да види кой е тоя нов контакт Пешо.

[/spoiler]

Joy

Вицът ще го ползвам.

Иначе, имам над 10 ситуации с различни, в които до последно бях “луда”, “ненормална”, “болно ревнива”...
Накрая... 100% успех в това какво точно се в случило. 90% успех в това КАК точно се е случило.


Изобщо не оспорвам, че повечето мъже се правят на "дръж ми шапката" и обвиняват другия, което е мега-мега пошло и грозно.
Винаги съм била толерантна и НИКОГА не съм ревнувала. Никога НЕ съм изневерявала, както и никой никога НЕ ми е изневерявал.
Аз бях бременна и чакахме първото си дете. БНД се влюби, но имА достойнството да се овладее и да ми каже. Не ми изневери, за което го УВАЖАВАМ и до днес.
Разделихме се окончателно, тогава те се събраха, още са заедно. Не им светя, дали е с нея или с някоя друга въобще не ме вълнува. Но беше честен с мен, в което между впрочен никога не съм се съмнявала.
Той е музикант, навремето щяха да имат концерт и нашият отива на репетиция с Марийка (бившата му). Попита ме дали иска да отида, само като си представих 2 часа, в които слушам как това е фалшиво, онова е на не знам в каква тоналност, третото е не знам как си, а трябва да бъде не знам онакак си...  и ми призля. Изпратих го по живо, по здраво при бившата да си музиканстват. Естествено знаех, че ще е само това. Как ли? Не знам. Просто е до хора.
И аз съм канила бившия си (специалист по компютри) да оправи нещо и БНД никога не го е правил на въпрос. Явно хората се усещат някакси.
П.С. Онова с черният косъм на спалнята е много показателен случай. Някоя ревнивка със сигурност би спретнала скандал, ако не и раздяла.
А онзи човечец, дето качил колежката в дъжда мисля, че се е отървал от онази и би трябвало да почерпи. Неадекватно е това поведение

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 20:35 от Светулчица

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Възпитанието няма нищо общо с ревността.

И аз съм от тези, които се съмняват, но сякаш само в началото на връзката. Когато събера достатъчно информация за човека и го опозная, ми идва акъла... или пък си събирам багажа.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 139
Влизала съм в тези безумни спорове и преди с жени, които обясняват как е напълно в реда на нещата да ровиш по чужди компютри, телефони и бельо. Ако мама не те е научила да не пипаш чуждите неща, трудно ще се научиш на стари години да не го правиш. За мен не е признах на особена интелигентност, находчивост и хитрост да добараш нечий телефон, но... свят голям.
Знаци - който иска, ще ги види. Тая как ти погледнала мъжа, оная как му казала "здрасти", третата как му се усмихнала, ама по така. При такива ревниви лами, и аз бих изневерила, поне да знам за какво се дзверят...

# 20
  • Мнения: 17 407
Мама каквото и да те е учила, ако те яде отвътре - ровиш и още как. И какво, като не ровиш, ако съскаш и тровиш.

# 21
  • Мнения: 3 186
Влизала съм в тези безумни спорове и преди с жени, които обясняват как е напълно в реда на нещата да ровиш по чужди компютри, телефони и бельо. Ако мама не те е научила да не пипаш чуждите неща, трудно ще се научиш на стари години да не го правиш. За мен не е признах на особена интелигентност, находчивост и хитрост да добараш нечий телефон, но... свят голям.

Да не ти се случва да трябва да пренебрегнеш възпитанието си.

Такъв образ на тъпа пуйка с Уиндзорско възпитание съм гледала само по сериалите.

# 22
  • Мнения: 6 469
Скрит текст:
Влизала съм в тези безумни спорове и преди с жени, които обясняват как е напълно в реда на нещата да ровиш по чужди компютри, телефони и бельо. Ако мама не те е научила да не пипаш чуждите неща, трудно ще се научиш на стари години да не го правиш. За мен не е признах на особена интелигентност, находчивост и хитрост да добараш нечий телефон, но... свят голям.
Знаци - който иска, ще ги види. Тая как ти погледнала мъжа, оная как му казала "здрасти", третата как му се усмихнала, ама по така.
При такива ревниви лами, и аз бих изневерила, поне да знам за какво се дзверят...
А аз точно това направих... В един момент ти пада пердето. Търпиш, търпиш ревността, но когато е извън всякакви граници ... Ами сервираш му това, което ти е вменявано с години. Без да се крия, пред очите му- на тепсия. Поне да знам що.
А след такава ревност на мой гръб, след всичката гнусотия и болка, която ми се причини, няма сила на света, която да ме накара да навлизам в нечие пространство, да ровя и подобни. Няма. Защото знам каква е гадост. Колкото и да обичам и държа на човека до мен, кръв ще плюя, но да си позволя такава отвратителна ревност- не!

# 23
  • Мнения: X
Привет и от мен- героинята с гривната, вдъхновила светулчица за темата.
За ревнивката не са нужни поводи. Тя може да си ги измисли без проблем. Майка ми страдаше от патологична (според мен) ревност. Израстнах свидетел на много грозни сцени, но тя така и не успя да разкрие изневяра. Горкият ми татко беше обвиняван, че спи с барманката, комшийките, колежките. Рязала му е дрехи, тръгвала си е от почивки, следеше го, ровеше му в дрехите, в портфейла, абе к'вото докопа. Впрочем, тя наистина си вярваше и наистина много страдаше. Плачеше, понякога не можеше да спи, да се храни. Беше ужасно. Когато порастнах, накъде към 17 бях, разбрах, че тя е имала към 10 годишна връзка с някакъв колега.

Напълно е възможно мъжът ми да ми изневерява, може би гривната е била на любовница. Не знам. Но аз просто не мога дори да повдигна темата, не мога дори да започна да го разпитвам или да му държа сметка. Просто не мога да го изрека. Повдига ми се. Припомням си майка ми и не искам да връщам в ума си и отново да изживявам това. Може би адски ме е страх да не заприличам на нея.

# 24
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Не е в реда на нещата да се рови, на първо място, защото е унизително за ровещия, но пак казвам, че няма нищо общо с доброто възпитание. Ревността, особено, когато е провокирана, е чувство, което веднъж хване ли те за гушата, трудно ще си мислиш дали е възпитано да провериш нещо. Това са някакви пълни глупости.

Но това явно е като да обясняваш червеният цвят на сляп човек. Който не го е изпитвал, няма как да го разбере.

# 25
  • Мнения: 17 407
Какво значи провокирана? Че то има хора, само с визията си провокират, тогава - какво?

# 26
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Провокирана означава редовни срещи с някой или съвсем очевидни неща, като чужди косми из вкъщи... например.
Иначе, ако си си ревнив по природа, да, поводи можеш да си измисляш и сам по 3 пъти на ден.

# 27
  • Мнения: 17 407
Провокирана означава редовни срещи с някой или съвсем очевидни неща, като чужди косми из вкъщи... например.
Иначе, ако си си ревнив по природа, да, поводи можеш да си измисляш и сам по 3 пъти на ден.
Ох, тез косми, бре. Тъкмо това доказваш и ти, да ти кажа Simple Smile

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Е,  бяха ми на възглавницата, мисля, че беше повече от очевидно Joy

# 29
  • Мнения: 11 505
Дренке, ти ровиш ли, не те виждам като ровеща.

# 30
  • Мнения: 3 186
Не знам защо винаги го обръщате на патологична ревност в такива теми. Приспивате всички по този начин. Един е ревнивец, но друг може да има полза от ровенето.

# 31
  • Мнения: 17 407
Защото няма непатологична ревност. Оценявам овладяването на всякакви опити да отровиш другия със собствените си страхове.
Не ровя, не питам, не се интересувам. Споделя ми се по желание, не по принуда. Не понасям ревнивци, независимо от пола им.

# 32
  • Мнения: 313
В ровенето има смисъл, ако си готов да вземеш нужните мерки след това. Стигне ли се до неистово желание да го направиш, за мен, отношенията са вече отровени.

# 33
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Защото няма непатологична ревност. Оценявам овладяването на всякакви опити да отровиш другия със собствените си страхове.
Не ровя, не питам, не се интересувам. Споделя ми се по желание, не по принуда. Не понасям ревнивци, независимо от пола им.
Има разлика между собствените, измислени страхове и тези, които ти идват неочаквано. И нали за това е темата, къде е границата между тези двете и как да разпознаеш кое какво е.
Твоето ми звучи като заравяне на главата в пясъка. Нито това е ок, нито пък това, заради някаква глупост, която може да има обяснение, да си събереш багажа.
При всички положения трябва да има комуникация и това трябва да е първото, което прави една двойка.

# 34
  • Мнения: 2 857
...

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 22:15 от Doppel T

# 35
  • Мнения: 17 407
Моето си е мое, ти си знаеш защо го възприемаш така. Каква глава, кскъв пясък?!
Нищо от това, което писах не ми пречи на комуникацията.
Няма как да разпознаеш кое е истина и кое фалш. Тук не говорим за друго, освен за чужди косми. Моите са пружини, закачат се навсякъде. Тежко ви, мъже!

# 36
  • Мнения: 3 186

Твоето ми звучи като заравяне на главата в пясъка. Нито това е ок, нито пък това, заради някаква глупост, която може да има обяснение, да си събереш багажа.


Не звучи, то Е заравяне в пясъка. Мислех, че акълът идва с възрастта.

# 37
  • Мнения: 3 789
По повод космите 😂 преди време намерих 1 черен, леко къдрав, дълъг косъм. Нямаме близки с черни коси. Изпаднах в паника и се филмирах доста. Обаче бях на такъв етап от живота си, в който не ми пукаше и реших, че каквото било - било, ще забравя за случката, пък и нещо да е ставало, майната му.
В последствие се оказа, че косъмът не е баш косъм, ами конец, който изглежда досущ като косъм и пада от една мрежа, която имахме на вратата. До другата седмица можех да си направя перука от такива "косми" и дори видях как точно се разпада мрежата. А бях толкова убедена, че е косъм на жив човек 😂
Добре че оставих да си "отминава'"

# 38
  • Мнения: 1 206
цитирам част,  с която съм съгласна, на Tyra:
 "Кондом в портмонето, след като не ползваме. ( тук добавям в колата/в шкафа)
- Постоянно изключен звук/на вибрация.
- Прекатване на време след работа или извън работа с колежка.
- Излизания с приятели често."
- често невдигане на телефон, щото...
2 истории:
1.спя си в нас с родителите, гаджето звъни - сънувал, че му изневерявам.Кара ме да събудя майка ми, да му кажела, че съм сама в стаята. Часа е 2 сутринта.
2.скарана(разделена според мен) с "милото". Звъни по телефона, часа е 8.45. Обяснява колко ме обича, не може без мен и подобни. (познавам мелодията на звънеца). Нещо звъни, минута мълчание. Затваря телефона и ми праща смс- скайпа ми звъни по работа (станало е 9ч вечерта). В 11 и 15 ми звъни да продължи с "клетвите"...
ПС - не забравяйте, понякога "мъжете ви изневеряват без чувства"...

# 39
  • Мнения: 11 505
Този път много рано стигнахме до мерене на акъла, сефте  Laughing

# 40
  • Мнения: 17 407
А, да - и телефонът ми е на вибрация постоянно.
Ма, мноо ясно, че акъл нямам. Не се занимавам с глупости по темата ревност и нишани за изневяра. Никога причината да туря край на отношения не е била изневяра. Ревност - почти във всички случаи.

# 41
  • Мнения: X
Който търси, ще намери. Завиждам на жените, които не ровят...

То това е до възпитание, не до воля...
И до увереност в човека до теб и връзката ви.

# 42
  • Мнения: 3 186
Дайте ми на мене мъж като Дренка - да не се занимава с глупости. Няма да има ден без странични забавления. Живот! Smiley

# 43
  • Мнения: 46 515
Не ровя, не питам, не се интересувам. Споделя ми се по желание, не по принуда...
За съжаление е изключение някой да си признае. А това е нещо, което те засяга пряко, здравето ти, заради болести, материланите ви активи, заради евентуални други наследници и т.н. Патологичният ревнивец е винаги на нокти и рови без значение какво се случва. Нищо общо няма с това, когато имаш ясна причина да я провериш и да вземеш информиран избор за собствения ти живот.

# 44
  • Мнения: 17 407
Кскво да ме засяга, бе, аз не се съмнявам. Не се съм - ня - вам!

# 45
  • Мнения: 313
Моят телефон също е на вибрация. Дразнят ме толкова много звуци от нотификации, съобщения и какво ли не по вайбър, месинджър и другите такива.

# 46
  • Мнения: 46 515
Кскво да ме засяга, бе, аз не се съмнявам. Не се съм - ня - вам!
Говорим за тези, които имат.

# 47
  • Мнения: X
Впрочем, сега като се замислих, аз никога не съм разбирала за изневяра, нито пък съм приключвала връзки, заради това. Във всичките си връзки. Дали щото не съм се оглеждала, дали щото не е имало ? Сещам се, че с един бивш тъкмо се бяхме разделили и докато ме убеждаваше да се съберем и ми скимтеше, как не можел да живее без мен, вечерта го засякох с ня'ква в една дискотека. Било само за секс ми вика......

# 48
  • София
  • Мнения: 5 139
Влизала съм в тези безумни спорове и преди с жени, които обясняват как е напълно в реда на нещата да ровиш по чужди компютри, телефони и бельо. Ако мама не те е научила да не пипаш чуждите неща, трудно ще се научиш на стари години да не го правиш. За мен не е признах на особена интелигентност, находчивост и хитрост да добараш нечий телефон, но... свят голям.

Да не ти се случва да трябва да пренебрегнеш възпитанието си.

Такъв образ на тъпа пуйка с Уиндзорско възпитание съм гледала само по сериалите.

Съвсем реална съм, почти като от Уиндзор.
И ми е изключително смешно как в свят на такива технологии смятате, че точно телефони и компютри ще ви издадат неверника. Чатове, смс-и, цели профили се трият за секунди - веднъж да те хване, че пипаш, и ще пише и от ютията, ако иска да ти изневери. Пък ти си рови по джобовете като невестулка - не му пречиш.
Всъщност, вие защо сте с мъже, на които не вярвате? Аз ако трябва да си прекарам живота в тършуване по телефоните - по-добре да си седя сама като кукувица. А тия - "Ама аз имах повод за притеснение...". Ами той и героят в "От нищо - нещо" закла биволицата - да види дали наистина е изяла ризата...

# 49
  • Мнения: 19 848
Дренка ми звучи като една позната дето казва с благ и спокоен глас:
Аз не ревнувам. Всички мъже изневеряват, ти не знаеше ли?

Няма безкрайна вярност, както и безкрайно доверие. Да се лежи на подобни кълки при условие, че всеки човек не е камък, а е човек – променлив, емоционален, неустойчив, динамичен, пак е вид самозаблуда. На която, признавам, всеки има право да избира дали да вярва, приема или не.

# 50
  • Мнения: 1 119
Същите вие пишете под теми, като “Хванах мъжа ми в изневяра след 5 години брак.” - “Трябвало е да видиш знаците много по-рано.”

Защо да си губиш времето с подъл човек и да си щастлив от фалша?

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Скрит текст:
Влизала съм в тези безумни спорове и преди с жени, които обясняват как е напълно в реда на нещата да ровиш по чужди компютри, телефони и бельо. Ако мама не те е научила да не пипаш чуждите неща, трудно ще се научиш на стари години да не го правиш. За мен не е признах на особена интелигентност, находчивост и хитрост да добараш нечий телефон, но... свят голям.

Да не ти се случва да трябва да пренебрегнеш възпитанието си.

Такъв образ на тъпа пуйка с Уиндзорско възпитание съм гледала само по сериалите.

Съвсем реална съм, почти като от Уиндзор.
И ми е изключително смешно как в свят на такива технологии смятате, че точно телефони и компютри ще ви издадат неверника. Чатове, смс-и, цели профили се трият за секунди - веднъж да те хване, че пипаш, и ще пише и от ютията, ако иска да ти изневери. Пък ти си рови по джобовете като невестулка - не му пречиш.
Всъщност, вие защо сте с мъже, на които не вярвате? Аз ако трябва да си прекарам живота в тършуване по телефоните - по-добре да си седя сама като кукувица. А тия - "Ама аз имах повод за притеснение...". Ами той и героят в "От нищо - нещо" закла биволицата - да види дали наистина е изяла ризата...

Понеже къде се е чуло и видяло, мъж, на който жена му му вярва, да изневери... Тези неща се случват и да вярваш и да не вярваш, и представи си, има и ситуации, в които нищичко не зависи от теб. Хората се променят.
И разбира се, че преди да напусна връзка, в която най-вероятно имам чувства, първо ще се опитам да разбера какво се случва - ако не става с разговори, то тогава ще си действам сама. Имам право да знам какво става както в моят живот, така и в неговият, нали уж сме заедно. Няма такива филми като отделни животи.

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 22:48 от Elunaria

# 52
  • Мнения: 17 407
Не знам как ти звуча, Базила, но и не ме вълнува. Няма как да кажа нещо което не мисля. Не изневеряват всички, естествено.
Това с безкрайната вярност е нещо като опит да ми отвориш очите, благодаря ти най-искрено, но не ми е приоритет в отношенията.

# 53
  • Мнения: 19 848
Нямам амбиции да отварям очи, а да подам и други гледни точки.
Широко затворено очи има, които гледат, но не искат да виждат, това беше поантата.

Разбира се, че не всички изневеряват. Всеки дрънчи от собствена камбанария, нека не забравяме, а и нали вече всеки има избор.

# 54
  • Мнения: X
Аз не съм сигурна от кое ще се почуствам по-зле:
да ровя, дебна и обвинявам или ако разкрия изневяра ? Не знам кое от 2-те би ме съсипало повече ?
Защото, както примерът с майка ми- за нея всеки ден беше ад. Ами предпочитам поне до денят, в който ще настъпи "адът" да съм живяла щастливо с човекът, когото обичам.

# 55
  • Мнения: 17 407
Който не рови, той не намира, хехе.
Пък как ще тълкува, от него си зависи
Wink

# 56
  • София
  • Мнения: 5 139
Естествено, че има ситуации, в които нищо не зависи от теб. Естествено, че човек може да предаде доверието ти. И какво, като му претършуваш телефона и намериш "Здрасти" от Мария Петрова - повече ли зависи от теб? Щото едно "Здрасти" в доста ситуации просто значи "Здрасти", но като гледам, тук значи "Искам да имам деца от теб сега и на момента". И като намериш "Искам да те ч*кам" от същата Мария Петрова и отговор "Ок, бебче" - кое па точно зависи от теб?
Разбирам амбицията "Искам да знам". Само че жените "Искам да знам" обикновено пренасят едно маниакално поведение в новите си връзки и на напълно невинни мъже. Ами, той и предният така - добър беше, пък кривна, тоя сега ще го държа изкъсо... Е, както казах, за мен това не е живот.
За мнозина, както се вижда, си е хоби. За сутрешното кафе ще му преровя телефона, на обяд ще дебна покрай офиса му - току-виж дръзнал да обядва с колежка, а щом обядва с колежка, елементарно, Уотсън! Вечерта ще обследвам за косми палтото, когато мога - ще взема ДНК от колата.
Странно ми е уж зрели жени да посрещат с "Ура!" такова поведение. Вижда се, че има крайно лабилни и недоверчиви жени, за които и "Добър ден" е изневяра. А той като е казал "Добър ден" - вземи за всеки случай му прерови техниката до плейстейшъна, че то не се знае... Който иска да живее в сапунен сериал, да си го живее, само да не обяснява, че това е напълно нормален живот.
И, да, за пореден път - да пипаш чужди лични вещи е простотия. Някоя мацорана като пусне темичка "Моми4етаааа, помо6т, моят ми рови в чилифона и ме контролирааа и ме тормо3ииии" и веднага - милаааааа, разкарай го тоаааа, еба3i про3takaaaa. Ама милата като набара телефоните и лаптопите - давай тоя рейд из техниката на макс.

# 57
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Ама не е задължително да ровиш, за да видиш/чуеш/усетиш нещо съмнително. Сега извинявай, но не вярвам, че нормален човек, на който му пука, до такава степен може да го вее вятър на бял кон, че пред очите му да се случва нещо, но да не привлече вниманието му.
Ако не забелязваш промените в някой, за мен, това означава, че просто не ти пука и присъствието ти в тази връзка, ти носи някакви блага, от които няма да се откажеш заради някакви си там лъжи и изневери...

# 58
  • Мнения: 17 407
Ако този някой е човек, който ти е важен, ще усетиш и разбереш промените, които не касаят евентуално трети лица, и  независимо дали натам ще се случи нещо или няма.
Въобще не говорим за блага, само за отношения.

# 59
  • София
  • Мнения: 28 564
Гледам, че темата се е изместила към ровенето.
Не ровя в чужди телефони, компютри и подобни.
Не понасям някой да рови в моите. Това, че имам брак не означава, че нямам лично пространство.
Ровещ партньор... Не, нямам нерви за комплексари.

# 60
  • Мнения: 1 119
Аз си признавам, че още се чувам с бившия си приятел от време на време. Никога не бих приела такова нещо. Нямам интимност с него, но се чуваме поне 3 пъти в седмицата, смеем се, споделяме си за работа... Има случаи, в които става емоционален и прави ретроспекция на отношенията ни. За едни е изневяра, за други не. Специално при мен, ако ме хванат - страшно.
Ами никога не са ме хващали. Винаги съм можела да скрия.
Лъжа ли? - Да.
Ако живеех с жена, досега да съм изгоряла.
Казвам ви това, с риск да съм осъдена, но да ви е като wake up call.

# 61
  • София
  • Мнения: 28 564
Един от двамата ми най-добри приятели е мъж. Какъв wake up call?

# 62
  • Мнения: X
Аз си признавам, че още се чувам с бившия си приятел от време на време. Никога не бих приела такова нещо. Нямам интимност с него, но се чуваме поне 3 пъти в седмицата, смеем се, споделяме си за работа... Има случаи, в които става емоционален и прави ретроспекция на отношенията ни. За едни е изневяра, за други не. Специално при мен, ако ме хванат - страшно.
Ами никога не са ме хващали. Винаги съм можела да скрия.
Лъжа ли? - Да.
Ако живеех с жена, досега да съм изгоряла.
Казвам ви това, с риск да съм осъдена, но да ви е като wake up call.
Ти 96' набор ли каза че си ? Аз на 23 бях много смотана. Хич не ги разбирах нещата (мъжете) Евала мацка ! И мерси за съветите !👍

# 63
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Tyra, какво обяснение си даваш за това, защо на себе си си позволяваш неща, които на приятелят ти са забранени?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Потвърждава правилото , че патологичните ревнивци изневеряват.
Не са нужни вещи или улики за да разкриеш изневяра. Промяната се усеща в емоции, отношение , още преди да е осъществена . Липсващото общуване прави слепи едни и глупави други.
Следва да се доказва и прегрешилия да се изповяда .После? Раздяла или очакване на катарзис или смирение на грешника .Но нищо няма да е същото .

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 00:22 от Viviana91

# 65
  • Мнения: 1 119
Tyra, какво обяснение си даваш за това, защо на себе си си позволяваш неща, които на приятелят ти са забранени?

Никакво. Съжалявам.
Всеки човек си мисли, че той е жертва на обстоятелства. На мен просто ми е приятно да го чуя. Няма да изневеря физически. Просто не се спирам. Може и подсъзнателно да искам да си подсигуря клон... знам ли. Субективно.
Аз съм доста директна. Не ме тревожи това, че съм далеч от перфектна.

Иначе, не му е забранено. Просто няма да понеса дори да се смее на шегите системно на друга жена. Не знам защо. Болезнено ревнива съм.

Относно коментарите, поднесени иронично... съжалявам, че си позволих да дам какъвто и да е съвет, след като съм 23-годишна. Може би, следва да си изтрия профила, защото функцията му е такава. Никъде не пише, че семейни отношения са 40+ или семейство е след 40... Не съм обидена. Очаквам го. (Тереза)

# 66
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Tyra , прекалено си емоционална . Не е изневяра да общуваш с бивш .Но ако имаш желание , мисли и чувства е . Не можеш да задължиш някой да живее като монах ,поради лични страхове .Именно това отношение често провокира изневяра . Ако избора ти на мъж не е на случаен принцип и той държи на теб , сам ще ти  спестява повода за тревоги . Не случайно ревността е мотив за развод и много престъпления .
Има една семпла , доказана истина : "Отнасяй се към хората така , както желаеш да се отнасят към теб ".

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 01:15 от Viviana91

# 67
  • Мнения: 1 206
добре де, към болезнено ревнивите: какво се случва когато си намерите повод/аргумент- вдигате скандал/заплашвате с раздяла, каква е реакцията на мъжете?

# 68
  • Мнения: 1 119
добре де, към болезнено ревнивите: какво се случва когато си намерите повод/аргумент- вдигате скандал/заплашвате с раздяла, каква е реакцията на мъжете?

Много е странно.. Аз съм болезнено ревнива, според мен и всички околни. НИКОГА не е било повод за раздяла или сериозен скандал.
На този етап нямам обяснение...
Ако ви изброя ситуации, в които ревнувам или за които правя проблем - ще ми дадете жълта книжка.
Аз наистина, обаче, никога не съм се ровила в телефона на човека до мен. Било ме е срам... да ме хванат.
Всеки мъж е приемал всичко на майтап. Явно им харесва да ги ревнуваш...

# 69
  • Варна
  • Мнения: 14 541
А ако гаджето ти те пребие брутално от ревност , без да си му дала повод ?
Страхът да загубиш някого ли и водещ или искаш цялото му внимание да е към теб ?

# 70
  • Мнения: 1 119
А ако гаджето ти те пребие брутално от ревност , без да си му дала повод ?
Страхът да загубиш някого ли и водещ или искаш цялото му внимание да е към теб ?

Аз мъж не мога да бия, набия... камоли да пребия. Чисто физически. Разбира се, че моите сцени се свеждат до слова.

Ако имаш предвид обратното... Не не е нормално.

Но аз съм друг случай. Не излизам почти без приятеля ми (и бившите). Не давам поводи за ревност.

Първото ми “детско” гадже.. Бях на 15. Бяхме заедно две години. Както е по детски, става дума за изключително болезнена ревност. Такова нещо не бих си причинила.

Ревността е лоша и при двата пола. За жена, убила от ревност, обаче, рядко чуваме...

ПП И двете. Аз знам, че имам проблем. Аз ревнувам от всичко, което му взима вниманието. Не е страх да загубя... по-скоро е страх, че не съм обичана заради моите качества. И аз знам много добре защо е така...

# 71
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Мисля,че си била лишавана от обич, грижи и внимание от родители и близки .
Но отношението ни към даден човек трябва  да е индивидуално , не с еднакви емоции и тревоги .

# 72
  • Мнения: 2 478
Tyra, импонират ми разсъжденията ти за ревността, още първият ти пост на първата страница, ама няма да цитирам, да не става чаршаф. Две думи ще кажа само.

Същото е и при мен, като мислене и отношение.
Напълно нормална си, просто не обичаш да се опитват да те правят на будала и се отдаваш на чувства, емоции, заобичваш човека. Не може да няма поне малко ревност. Важното да не е без повод и постоянно, за всичко, това дразни, излишните обяснения.
Ревността не е нещо лошо, но да е "здравословна", в нормални граници, все пак и да не ставаме параноични, де.
Имах едно такова гадже, не изкарахме дълго.
И аз съм ревнив, поне малко, нормално, обусловено малко или много и от характер, и зодия.
Колата и жената не си ги деля, ха-ха. Mr. Green Blush

# 73
  • София
  • Мнения: 17 775
Няма фалшиви сигнали. Има ли пушек, има и огън.
Друг е въпросът, че аз за сигнал не приемам коси и подобни дреболии. Дори не ги виждам.

Зависи и от човека. Има хора, на които ще повярваш и на най- малоумната история, защото знаеш, че са честни. Има и такива, които като ти кажат нещо, трябва да гледаш от коя страна изгрява слънцето.

# 74
  • Мнения: 3 186
Няма фалшиви сигнали. Има ли пушек, има и огън.

Точно на място го казваш. Това се опитах да илюстрирам с моя не много подходящ пример.

Интересно ми е хората, които упорито си запушват носа и очите за дима, дали не изгарят в пожара.

И друг съм казвала, че не ровя нарочно, но дима няма да пренепрегна.

# 75
  • Мнения: X
Провокирана съм от случката, че някаква жена намерила чужда гривна в колата на мъжа си, но не се усъмнила. Замислих се, че повечето мъже "по подразбиране" са кръшкачи и това може да е съмнително, но все пак е бижу и като нищо може да е изпаднало от колежката, която е возил. Сетих се, че БНД-то винаги возеше със служебната кола колежки насам-натам (знам, че не ми е изневерявал), работата му беше абсолютна лудница и нямаше да е учудващо някоя да си забрави я телефон, я нещо друго (е, сутиен вече би било съмнително Simple Smile ).
 Та според вас къде е границата и може ли да бъде установена?

 
Скрит текст:
И една моя случка в тази връзка, която за  щастие се случи след развода, но си задавам въпроса, ако все още бяхме заедно с него дали въпреки тоталната му НЕревност (ама, че дума) не би се усъмнил?
"Действието се развива 2015г. Събирам си багажа от палатката и се готвя да си тръгвам.  Предната вечер един познат, (който беше до моята палатка) остави багаж за човек, който щеше да спи в нея следващите 2-3 нощи. Та какво съм прибирала не знам, но разтребвайки си багажа в София установявам, че имам пликче с една кърпа и... СИНИ БОКСЕРКИ  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Явно в суматохата около прибирането съм напъхала и част от багажа на човечеца. Голям смях падна, но добре, че нямам мъж…"

[/color]
Писах и в другата тема...зависи от ежедневието на мъжа.
1.Ако постоянно вози колежки насам-натам, едва ли ще ми се види странно и съмнително, ако видя/намеря бижу, телефон, цигари, запалка, подобни дреболии, които жените ползват постоянно и не е чудо невиждано да забравят, да изпаднат случайно.В такъв вариант бих се усъмнила при червило по яката, бельо в колата, женска вещ/бижу в джобовете МУ....
2.Ако обаче, чужда жена влиза в колата веднъж на високосна, ами, да, ще се усъмня, особено ако той ми забие въпроса "Ама не е ли твоята?".ОчаИЗвадно не е моята, щом питам на коя е.

# 76
  • Мнения: 3 789
Аз също да попитам, ако по един или друг начин намериш "следа" - от каквото и естество да е, как трябва да реагираш? Трябва ли въобще? И не говоря за бельо в колата или джоба му, нито за червило по врата (това мисля, че не се случва в реалния живот), ами за някакви по-дребни и уж незабележими неща. Нямам лична драма, просто ми е интересно какво се прави 😁

# 77
  • Мнения: X
Не ровя по телефони и за косми не гледам. ММ има един бюлюк колежки. Ако трябва да ревнувам от всяка, ще се побъркам.
Случвало се е един-два пъти да се прокрадне сянка на някакво съмнение, но бързо се е оказвало фалшива тревога.
Понякога, дори и да няма веществени доказателства, самото поведение на мъжа си е достатъчен повод за притеснения. Но понеже не обичам да бъда нечий пъдар, с такъв тип мъже, които съзират във всяка жена потенциален сексуален обект, набързо съм приключвала.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 14 541
добре де, към болезнено ревнивите: какво се случва когато си намерите повод/аргумент- вдигате скандал/заплашвате с раздяла, каква е реакцията на мъжете?
И аз очаквам конкретен отговор .

# 79
  • Мнения: 4 157
Е какъв да е отговора - ти си напълно луда, престани да се филмираш, откъде ти ги ражда главата и пр. и пр.
И при верни и при неверни сигнали, не вярвам да има кой знае колко различна реакция от страна на мъжете.

# 80
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Аз лично съм прекрачвала границите и съм ровила като кокошка един път, в една от първите ми връзки,  вече бяхме около 5 години заедно. Това е филм, в който влезеш ли, излизането е много трудно, а реално решението е толкова просто - човек, който държи на мен, никога няма да ме остави в ситуацията, в която бях.
В крайна сметка, след като бях наричана и аз луда, ненормална и параноична, след хиляди разговори и обяснения, че случващото се не е нормално и не може да се очаква от мен да не реагирам, ги видях заедно седмица след раздялата.

# 81
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ама не е задължително да ровиш, за да видиш/чуеш/усетиш нещо съмнително. Сега извинявай, но не вярвам, че нормален човек, на който му пука, до такава степен може да го вее вятър на бял кон, че пред очите му да се случва нещо, но да не привлече вниманието му.
Ако не забелязваш промените в някой, за мен, това означава, че просто не ти пука и присъствието ти в тази връзка, ти носи някакви блага, от които няма да се откажеш заради някакви си там лъжи и изневери...

Точно така се получи при нас, толкова очеизвадно беше, че нямаше как да не забележа. И когато в прав текст му казах дай да видя с кого си пишеш настана олелия. Това  било нарушаване на личното му пространство и дрън-дрън. Казах, че искам да видя само последното съобщение, което е получил току що. Не съм ровила, исках лично да ми го покаже. Е показа ми го, ама то не било каквото изглежда и каквото аз си мисля.. SatisfiedSatisfiedSweat Smile  А той от къде знае какво си мисля е друг въпрос.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 11:02 от Торнадо

# 82
  • Мнения: X
добре де, към болезнено ревнивите: какво се случва когато си намерите повод/аргумент- вдигате скандал/заплашвате с раздяла, каква е реакцията на мъжете?
И аз очаквам конкретен отговор .
Е как какво става ? Надяват се да получат опровержение и са готови да повярват на всякакво обяснение.

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ама какъв е този мъж да не смени чаршафите на жена си след като чужди хора са спали на семейната спалня (и ръсили косми)? Сигурно и в чаршафите на жена си ги е приютил....бляк!

# 84
  • София
  • Мнения: 4 294
Няма фалшиви сигнали. Има ли пушек, има и огън.

Точно на място го казваш. Това се опитах да илюстрирам с моя не много подходящ пример.

Интересно ми е хората, които упорито си запушват носа и очите за дима, дали не изгарят в пожара.

И друг съм казвала, че не ровя нарочно, но дима няма да пренепрегна.



Ето, с това не съм съгласна на 100%. На 98% може би - да. Но остават едни 2%, и е много тъпо да бъдат приобщени към останалите. Наистина, в моя пример, какво би си помислил мъж, чиято жена се прибира с пликче, в което има мъжка кърпа (хайде, тя не е на 100% мъжка, да клажем и СИНИ БОКСЕРКИ). Еквивалентно - мъж с дамски бикини. Сега се сещам за една серия от "Приятели", където Джоуи в кафенето извади от джоба си дамски бикини, защото нещо пробваше дамско бельо. Една пък съфорумка в темите за МУните обясняваше как пратила на монтьора на колата си (защото бил пръв в списъка) и незнайно какво направила, та му пратила "краставица" (не помня историята точно). Или като онази госпожа с русите косми по възглавницата - че това е в топ 10 за улика Simple Smile
Отивам да дочета.

# 85
  • Мнения: 3 186
Ето, с това не съм съгласна на 100%. На 98% може би - да. Но остават едни 2%, и е много тъпо да бъдат приобщени към останалите. Наистина, в моя пример, какво би си помислил мъж, чиято жена се прибира с пликче, в което има мъжка кърпа (хайде, тя не е на 100% мъжка, да клажем и СИНИ БОКСЕРКИ). Еквивалентно - мъж с дамски бикини.

Светулке, в твоя пример къде си била? На палатка с друхи хора, нали? Това ти осигурява чудесно алиби, дори и да си изневерила. Не си подозрителна според мен.

Обаче ако отидеш до Билата на пазар, моткаш се два-три часа и се върнеш в джоба със сини боксерки, тогава ще ми светне поне на мен нещо, особено ако обичайно пазаруваш бързичко като мен.

Тереза обясни също, че нейният мъж развозва колеги насам-натам. Да си остави жена гривната е странно, но не и аз като нея не бих запозодряла от този случай нещо.

# 86
  • Мнения: 8 937
Мъжът ми е адвокат, всеки ден е с хора и вози доста от тях. Моята работа също е свързана с пътувания,  повечето колеги са мъже. За неща като косъм или изпусната гривна беснеех до към 22-23.
Ще се притесня, ако:
1. Внезапно партньорът се промени - нови интереси, външен вид, компания.
2. Започне да отбягва интимни отношения - много страстен мъж е и първо там ще проличи.
3. Намеря дантелено бельо в куфар от командировка например.
В телефони и вещи не бъркам, даже не му знам паролата. Веднъж само поисках той да ми покаже съобщения, защото негово гадже от преди 20 години се побъркваше да пише ежедневно и да се чуди защо той не и отговаря. Не се съмнявах в него, но тя ме дразнеше. Ревнива съм, но уважавам личното пространство. Не питам къде и с кого е. Ако имам съмнения, слагам картите на масата с риск да чуя нещо неприятно.

# 87
  • Мнения: 6 149
3. Намеря дантелено бельо в куфар от командировка например.
А памучно? Или безшевно? Бабешки гащи?

# 88
  • Мнения: 8 937
Ако намеря бабешки гащи, няма да си струва да ревнувам - срамът ще е за него. Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 19 249
Да ви кажа, че ревността може да е добре премислен ход, да се набие канчето на отсрещния, а не за разкриване на истината. После пак си се обичат.

Една мома ми звъни в полунощ да врещи да оставя гаджето й на мира, но от скрит номер
На другия ден Мунчо го няма никакъв, поне да се извини, обаждам се аз и питам той не си ли трие смс-ите.
Тя му бъркала в телефона и видяла някъде до кого е бил последния смс (нищо че го няма), в Нокия имаше някаква подобна възможност. Познайте - аз съм била виновна, не тя че му рови.
Почти съм сигурна, че кръшна и на нея със сегашната си жена, но мен това не ме топли особено
Мацката беше онази с култовото изказване: "Човек си избира на кого да вярва", цитирала съм го други пъти.

# 90
  • Мнения: 6 149
Ако намеря бабешки гащи, няма да си струва да ревнувам - срамът ще е за него. Grinning
Малка си още.
Друг е въпроса защо се оставят гащи, не е ли по-естествено да си ги нахлузиш обратно след, вместо да си ходиш гола? Или ходят с по два чифта, едни дантеленки задължително за джобчето на сакото.

# 91
  • София
  • Мнения: 433
Мой познат пък, за да дразни ревнивата си приятелка, беше променил имената на приятелите си в телефонния указател на звучните: Чичолина, Мануела, Джена и др. Преди години летях с въпросната (вече бивша) приятелка от Испания и три часа слушах за това какъв мръсник бил... Беше интересно...

# 92
  • Мнения: 8 937
Ако намеря бабешки гащи, няма да си струва да ревнувам - срамът ще е за него. Grinning
Малка си още.
Друг е въпроса защо се оставят гащи, не е ли по-естествено да си ги нахлузиш обратно след, вместо да си ходиш гола? Или ходят с по два чифта, едни дантеленки задължително за джобчето на сакото.

Аз май не се изразих правилно - ако е уж в командировка и открия гащи, би било нормално. Дамата едва ли ще носи само един чифт за 2-3 дни.

# 93
  • Мнения: 2 857
Мой познат пък, за да дразни ревнивата си приятелка, беше променил имената на приятелите си в телефонния указател на звучните: Чичолина, Мануела, Джена и др. Преди години летях с въпросната (вече бивша) приятелка от Испания и три часа слушах за това какъв мръсник бил... Беше интересно...
Joy
Супер идея!
Ако утре дойдa с насинено око, да знаете защо ...

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 14:03 от Doppel T

# 94
  • Мнения: X
Мой познат пък, за да дразни ревнивата си приятелка, беше променил имената на приятелите си в телефонния указател на звучните: Чичолина, Мануела, Джена
Скрит текст:
и др. Преди години летях с въпросната (вече бивша) приятелка от Испания и три часа слушах за това какъв мръсник бил... Беше интересно...
Той че е боклук, спор няма.
Обаче, винаги се питам що за хора са тия, които стоят и търпят подобни идиоти...
Защото, трябва да има нещо дълбоко сбъркано в теб, за да осъзнаваш какъв тъпанар е другия, но доброволно да седиш и да му търпиш номерата.

# 95
  • Мнения: 3 186
Той че е боклук, спор няма.
Обаче, винаги се питам що за хора са тия, които стоят и търпят подобни идиоти...
Защото, трябва да има нещо дълбоко сбъркано в теб, за да осъзнаваш какъв тъпанар е другия, но доброволно да седиш и да му търпиш номерата.

Жените също имаме недостатъци. Не сме безгрешни. Затова търпим.

# 96
  • Мнения: X
Мой познат пък, за да дразни ревнивата си приятелка, беше променил имената на приятелите си в телефонния указател на звучните: Чичолина, Мануела, Джена
Скрит текст:
и др. Преди години летях с въпросната (вече бивша) приятелка от Испания и три часа слушах за това какъв мръсник бил... Беше интересно...
Той че е боклук, спор няма.
Обаче, винаги се питам що за хора са тия, които стоят и търпят подобни идиоти...
Защото, трябва да има нещо дълбоко сбъркано в теб, за да осъзнаваш какъв тъпанар е другия, но доброволно да седиш и да му търпиш номерата.
Е, Франси, какво да правим, търпим, нямаме избор, едва ли ще намерим друг толкова съвършен, като самите нас 😜

# 97
  • Мнения: X
Той че е боклук, спор няма.
Обаче, винаги се питам що за хора са тия, които стоят и търпят подобни идиоти...
Защото, трябва да има нещо дълбоко сбъркано в теб, за да осъзнаваш какъв тъпанар е другия, но доброволно да седиш и да му търпиш номерата.

Жените също имаме недостатъци. Не сме безгрешни. Затова търпим.
Идеални хора Няма.
Но, кои недостатъци са толкова нетърпими, че нямаш против заради тях някой тъпанар да те прави на маймуна?

# 98
  • Мнения: 3 186

Идеални хора Няма.
Но, кои недостатъци са толкова нетърпими, че нямаш против заради тях някой тъпанар да те прави на маймуна?

Много лично ще стане. Мъжете не търпят всъщност доста неща. Направо ме озадачи с този въпрос.


От друга страна, жените много повече се страхуват от самотата + това не вярват, че ще намерят по-убав, и си стоят с тъпанара.

# 99
  • София
  • Мнения: 19 249
Жените си имат изначалния страх да не ги използват за секс, мъжете имат такъ страх да не ги ползват за портмоне. Всеки със страховете си.

# 100
  • Мнения: X

Идеални хора Няма.
Но, кои недостатъци са толкова нетърпими, че нямаш против заради тях някой тъпанар да те прави на маймуна?

Много лично ще стане.
Скрит текст:
Мъжете не търпят всъщност доста неща. Направо ме озадачи с този въпрос.


От друга страна, жените много повече се страхуват от самотата + това не вярват, че ще намерят по-убав, и си стоят с тъпанара.
Не целях лична изповед.
Просто, риторично попитах кой недостатък е чаак толкова гаден, че човек да се чувства едва ли не виновен, че го има и длъжен да търпи гадории върху себе си.
Мъжете като цяло, са по-гадния пол.Но не търпят доста неща?
А защо жените да са длъжни да търпят?
А и от "тъпанар до тъпанар" има разлика.
В случая, идиота знае за Ахилесовата пета на момичето и нарочно я "реже" точно там...от това по-гадно?!
Разбирам човек да прави простотии, щото "толкова си може", а другия си го познава и си го търпи.
Но, някой нарочно да ме "кове" по болното място, за да ми гледа сеира, а аз да търпя?

# 101
  • Мнения: 3 186

Мъжете като цяло, са по-гадния пол.Но не търпят доста неща?
А защо жените да са длъжни да търпят?
А и от "тъпанар до тъпанар" има разлика.
В случая, идиота знае за Ахилесовата пета на момичето и нарочно я "реже" точно там...от това по-гадно?!
Разбирам човек да прави простотии, щото "толкова си може", а другия си го познава и си го търпи.
Но, някой нарочно да ме "кове" по болното място, за да ми гледа сеира, а аз да търпя?
Франсоаз, не питаш правилния човек.

Аз като цяло съм възпитавана, че мъжът е по-добрият пол - по-умен, по-добра душа, по-свестен, по-нормален, по-разбран и т.н. Не казвам, че е правилно, жените ни учат да търпим и мъже, и свекърви.
Предполагам, не съм единствена.

# 102
  • Мнения: 3 683
Tyra, импонират ми разсъжденията ти за ревността, още първият ти пост на първата страница, ама няма да цитирам, да не става чаршаф. Две думи ще кажа само.

Същото е и при мен, като мислене и отношение.
Напълно нормална си, просто не обичаш да се опитват да те правят на будала и се отдаваш на чувства, емоции, заобичваш човека. Не може да няма поне малко ревност. Важното да не е без повод и постоянно, за всичко, това дразни, излишните обяснения.
Ревността не е нещо лошо, но да е "здравословна", в нормални граници, все пак и да не ставаме параноични, де.
Имах едно такова гадже, не изкарахме дълго.
И аз съм ревнив, поне малко, нормално, обусловено малко или много и от характер, и зодия.
Колата и жената не си ги деля, ха-ха. Mr. Green Blush
Циция Simple Smile

# 103
  • София
  • Мнения: 19 249
ММ често казва: "знаеш как да ме ядосаш, така че да вдигна скандал", т.е. прехвърля вината на мен за избухливостта си.
А аз след Н години семеен живот не се чувствам длъжна да си трая по някой проблем, щото на него не му изнасяло.
Така че не приемам как някой те кове някъде си и ти затова изкрейзваш. Точно така се оправдават мъжете, след като пребият/убият някоя жена. Да, има жени, които могат да те изкарат извън кожата, но това не те оправдава.

Мем мама ме е учила едно за мъжете, но от личен опит съм разбрала друго, освен това времената доста се промениха. За някои неща съм съгласна с нея, за други - не.
Но от родителите си съм видяла обективност и справедливост, дори прекалено.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 13:58 от Cuckoo

# 104
  • Мнения: 17 407
По-гадният и по-малко гадният, или по-хубавият пол на търпеливите жени, които обаче не се отказват от връзка/съжителство с гадните мъже. Дотам ли си я докарала, Франсоаз? Какво пък ти пречи на теб на личното щастие?

# 105
  • Мнения: 2 220
По принцип смятам, че при паралелна връзка мъжете не могат да се крият добре и започва да им личи доста бързо. Пак уточнявам - за връзка, а не когато е забърсал някоя за една вечер в дискотеката. При друга връзка се променят много бързо, отношението им към официалната жена-също. Дали ще спрат да ѝ обръщат внимание или обратното-прекалено много внимание за замазване на очите, мъжете като цяло се издават доста бързо. Друг въпрос е, че никога не си признават, дори и хванати със свалени гащи. А най ми е смешно, когато си намерила уличаващо съобщение, примерно, и веднага се запее песента за личното пространство. Той се осрал до ушите, дреме ми за личното му пространство. Аз за изневяра в моя връзка не съм разбирала, изобщо не отричам тази възможност. По принцип съм изключително ревнива, което е отрицателно качество, разбира се. Като писа Тайра за презерватива в портмонето и се сетих за бившия ми, с когото бяхме много години заедно и бяхме пред раздяла вече (но той не го знаеше). Та търся една сутрин запалка, чантата му беше вкъщи, съответно и там търсих, че не ми се ходеше до магазина. И намерих една кутия с презервативи, нова беше, всичките бяха вътре, а ние не използвахме. Нищо не му казах, но следих дали нямаляват. След няколко месеца се разделихме и до последно не му казах нищо за тях. Ако бяхме останали заедно, със сигурност щеше да разбере, просто няма вариант да замълча за такова нещо.

# 106
  • Мнения: X
По-гадният и по-малко гадният, или по-хубавият пол на търпеливите жени, които обаче не се отказват от връзка/съжителство с гадните мъже. Дотам ли си я докарала, Франсоаз? Какво пък ти пречи на теб на личното щастие?
Понякога изобщо не вдявам какви мисли точно витаят из главата ти.....явно днес е такъв ден.   Smiley
Нито разбрах докъде съм я докарала, според теб, нито чие щастие трябвало да ми пречи....

Аз съм възпитавана да държа предимно на себе си, да не си оставям "магарето в калта", да не търпя неща, които ме нараняват и обиждат.
Човек трябва да защитава достойнството си и да не позволява всеки идиот да го тъпче както си иска...
Конкретно, ако мъжът знае, че съм ревнива и нарочно нацвъка женски имена в телефона си, за да ме дразни и да ми гледа сеира, просто няма да ми е мъж.
Един качествен мъж, ако не може да търпи/да се справи с ревността ми, просто би си тръгнал.Най-малкото, мъжкото му достойнство и чест, не биха му позволили да се гаври с жена.

# 107
  • Мнения: 553
Да се носи презерватив в портмоне е голяма глупост. Риска да се повреди и скъса после при употребата е голям.

# 108
  • Мнения: X
Добре де, какво му казваш, когато го обвиняваш ? Аз си спомням репертоара на майка ми и ако някога повторя тези думи......значи съм "ударила дъното". Със сигурност знам, че по-скоро бих понесла самата изневяра, отколкото да крещя:
"Ти имаш ли нещо с тая пача@ра, бе нещастник ? Искам развод бе кретен скапан и ще взема децата и в службата ти всички ще разберат, че си човек без морал. И децата няма да те погледнат, докато си жив, бе мръсн@к ! Абе аз на тебе мам@и@ката ще ти разкатая, ти с мен ли ще се подиграваш бе ! Какъв мъж си ти бе, смешник ?  Абе, коя ще те търпи тебе, бе смотан@к и т.н......."

# 109
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз съм възпитавана да държа предимно на себе си, да не си оставям "магарето в калта", да не търпя неща, които ме нараняват и обиждат...
Един качествен мъж, ако не може да търпи/да се справи с ревността ми, просто би си тръгнал. Най-малкото, мъжкото му достойнство и чест, не биха му позволили да се гаври с жена.
А когато срещнеш мъж, възпитан като теб? И ти се имаш за качествен човек, но не се усещаш кога прекаляваш и не можеш да се контролираш? Също като авторката... Явно сте си от една порода, блазе на мъжете ви. Ааа, да, те мъжете били по-лошият пол и си заслужават всичко

# 110
  • Мнения: 3 186
Добре де, какво му казваш, когато го обвиняваш ? Аз си спомням репертоара на майка ми и ако някога повторя тези думи......значи съм "ударила дъното". Със сигурност знам, че по-скоро бих понесла самата изневяра, отколкото да крещя:
"Ти имаш ли нещо с тая пача@ра, бе нещастник ? Искам развод бе кретен скапан и ще взема децата и в службата ти всички ще разберат, че си човек без морал. И децата няма да те погледнат, докато си жив, бе мръсн@к ! Абе аз на тебе мам@и@ката ще ти разкатая, ти с мен ли ще се подиграваш бе ! Какъв мъж си ти бе, смешник ?  Абе, коя ще те търпи тебе, бе смотан@к и т.н......."

Тереза, а баща ти изневеряваше, нали? Smiley

Защо прие майка си за лудата?

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 14:48 от tainichka

# 111
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Добре де, какво му казваш, когато го обвиняваш ? Аз си спомням репертоара на майка ми и ако някога повторя тези думи......значи съм "ударила дъното". Със сигурност знам, че по-скоро бих понесла самата изневяра, отколкото да крещя:
"Ти имаш ли нещо с тая пача@ра, бе нещастник ? Искам развод бе кретен скапан и ще взема децата и в службата ти всички ще разберат, че си човек без морал. И децата няма да те погледнат, докато си жив, бе мръсн@к ! Абе аз на тебе мам@и@ката ще ти разкатая, ти с мен ли ще се подиграваш бе ! Какъв мъж си ти бе, смешник ?  Абе, коя ще те търпи тебе, бе смотан@к и т.н......."

Това е вече болест. Тези разговори могат да се водят и по-доста по-цивилизован начин. Но все пак си зависи от хората. Това наистина е дъното и е тъжно, че има хора, които се чувстват по такъв начин, болката им е на 100% истина. Аз бих предпочела да напусна връзката, дори да няма никаква причина, но не и да се чувствам така. Даже бих стояла сама цял живот.

# 112
  • Мнения: X
Добре де, какво му казваш, когато го обвиняваш ? Аз си спомням репертоара на майка ми и ако някога повторя тези думи......значи съм "ударила дъното". Със сигурност знам, че по-скоро бих понесла самата изневяра, отколкото да крещя:
"Ти имаш ли нещо с тая пача@ра, бе нещастник ? Искам развод бе кретен скапан и ще взема децата и в службата ти всички ще разберат, че си човек без морал. И децата няма да те погледнат, докато си жив, бе мръсн@к ! Абе аз на тебе мам@и@ката ще ти разкатая, ти с мен ли ще се подиграваш бе ! Какъв мъж си ти бе, смешник ?  Абе, коя ще те търпи тебе, бе смотан@к и т.н......."

Тереза, а баща те изневеряваше, нали? Smiley
tainichka, тя така и никога не успя да докаже изневяра ! Едно семейство се разби от нейната ревност. Нищо друго не постигна. Да не говорим за нас, свидетелите на този ужас. Да ти кажа, непосилно е за едно дете да гледа майка си толкова обезумяла, толкова безпомощна, толкова мразеща баща му. Много е тежко. А и както казах, накрая се оказа, че именно великата жертва е изневерявала в продължение на 10 години !!!
И повярвай ми, напълно сериозно ти казвам, че предпочитам истинската изневяра, чувствам се по-готова да я понеса, отколкото да обвинявам, да ровя, да търся улики, да дебна. Не, само това не мога. Просто си усещам, че съм тотално неспособна дори да го коментирам, какво остава за скандал с обвинения.
Мъжът ми не го знае, де ! Но пък и не ми е давал поводи. Освен гривната, но за мен това не е повод.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 14:37 от Анонимен

# 113
  • Мнения: 1 502
Не бих си причинила да ровя, но и не бих пренебрегнала дребни " сигнали " . Зависи от много неща кое е повод за раздяла и кое не.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 08:50 от Tual

# 114
  • София
  • Мнения: 19 249
А и както казах, накрая се оказа, че именно великата жертва е изневерявала в продължение на 10 години !!!
Аха, точно така. Доста големи ревнивци и морализатори правят театри точно за да скрият своите кирливи ризи.
Личен опит: Когато ти се натъртва милион пъти "Аз съм моногамен", без да питаш и искаш обяснения и завоалирано те критикуват за твоето държание, си много по-афектиран когато се види, че отсрещният е същото "цвете".

# 115
  • Мнения: X
А и както казах, накрая се оказа, че именно великата жертва е изневерявала в продължение на 10 години !!!
Аха, точно така. Доста големи ревнивци и морализатори правят театри точно за да скрият своите кирливи ризи.
Личен опит: Когато ти се натъртва милион пъти "Аз съм моногамен", без да питаш и искаш обяснения и завоалирано те критикуват за твоето държание, си много по-афектиран когато се види, че отсрещният е същото "цвете".
Знаеш ли, парадокса е в това, че сега си мисля, че бих предпочела баща ми наистина да изневеряваше, но майка ми да не беше ревнива. Предпочитам да я бях виждала спокойна и усмихната, а в къщи да цареше семеен уют. Щеше ми се никога да не беше изричала лоша дума или обвинение срещу него.
Със сигурност, обаче знам, че моите деца няма да имат майка, каквато аз имах.

# 116
  • София
  • Мнения: 15 464
Ревността е болест.
Дето се вика:Давай да си верваме,че ако не си верваме, ще земем да се следиме, а почнем ли да се следиме, накрая че се хванеме....

Ревнувах жестоко,с причина,до психиатър стигнах, а тя само се засмя и каза,че няма човек,който да не изневерява и ,че само от мен зависи, дали да ревнувам и да страдам или да си живея живота..Избрах второто.

# 117
  • Мнения: X
Аз съм възпитавана да държа предимно на себе си, да не си оставям "магарето в калта", да не търпя неща, които ме нараняват и обиждат...
Един качествен мъж, ако не може да търпи/да се справи с ревността ми, просто би си тръгнал. Най-малкото, мъжкото му достойнство и чест, не биха му позволили да се гаври с жена.
А когато срещнеш мъж, възпитан като теб?
Скрит текст:
И ти се имаш за качествен човек, но не се усещаш кога прекаляваш и не можеш да се контролираш? Също като авторката... Явно сте си от една порода, блазе на мъжете ви. Ааа, да, те мъжете били по-лошият пол и си заслужават всичко
Ами, говорим.И ако на някой нещо не му е о.к., казва.
Не прави нарочни демонстрации, за да наранява.
И двамата сме си "правили" забележки за неприемливи неща.Когато обичаш и държиш на другия, се опитваш да коригираш дразнителите.
Ако са дреболии, не е трудно...явно при нас са именно дребни неща, щом 30+ години вече "мелим брашно заедно" и ни харесва.

# 118
  • Мнения: 3 186

В такъв случай, аз изобщо не съм ревнива. Но хващам лъжи. Майка ми много обича да послъгва и често я хващам в безсмислени лъжи. Водолейка.

Мои двама мъже от същата зодия също съм хващала в тъпи лъжи.

# 119
  • Мнения: 3 488
Не ровя, не търся, не ревнувам, не ограничавам в нищо и с нищо. Изисквам същото. И го получавам.

# 120
  • София
  • Мнения: 19 249
Ако са дреболии, не е трудно...явно при нас са именно дребни неща, щом 30+ години вече "мелим брашно заедно" и ни харесва.
Или мъжът ти е по-търпелив от теб и преглъща.
Казано е: 2 остри камъка брашно не мелят.

# 121
  • София
  • Мнения: 17 775
И не говоря за бельо в колата или джоба му, нито за червило по врата (това мисля, че не се случва в реалния живот),

Оо, случва се Laughing

П.П. Коването по болното място и прехвърлянето на вината са патент на един и същи човек, ако разглеждаме двойка, а не едното на едната, другото- на другата.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 15:58 от The Catcher in the Rye

# 122
  • Мнения: X
Ако са дреболии, не е трудно...явно при нас са именно дребни неща, щом 30+ години вече "мелим брашно заедно" и ни харесва.
Или мъжът ти е по-търпелив от теб и преглъща.
Казано е: 2 остри камъка брашно не мелят.
Трябва ли човек да търпи всякакви издевателства, за да не е "остър камък"? И ако имаш достойнство и защитаваш себе си, задължително означава, че" те търпят "? Не е ли възможно да се срещнат двама нормални люде, които могат да преценяват кога да" натиснат " и кога да отстъпят, без да се нараняват един друг? Понякога имам чувството, че за болшинството потребители тук, нормални човешки отношения е непозната територия/категория.

# 123
  • Мнения: 3 186
Трябва ли човек да търпи всякакви издевателства, за да не е "остър камък"? И ако имаш достойнство и защитаваш себе си, задължително означава, че" те търпят "? Не е ли възможно да се срещнат двама нормални люде, които могат да преценяват кога да" натиснат " и кога да отстъпят, без да се нараняват един друг? Понякога имам чувството, че за болшинството потребители тук, нормални човешки отношения е непозната територия/категория.

Възможно е, ако сте здрави.

Но по начало хората са болни. Нека ползвам тази метафора.

Срещат се двама болни - единият от едно, другият от друго и не могат да се усетят, че връзка няма да стане между двама болни, защото и двамата са много болни. Те не знаят какво е да си здрав. Дори не подозират, че могат да оздравеят и да направят чудесна връзка с някой здрав. Всеки един търпи болестта на другия, просто защото той самият е болен.
Така ясно ли е?

# 124
  • София
  • Мнения: 19 249
Трябва ли човек да търпи всякакви издевателства, за да не е "остър камък"? И ако имаш достойнство и защитаваш себе си, задължително означава, че" те търпят "? Не е ли възможно да се срещнат двама нормални люде, които могат да преценяват кога да" натиснат " и кога да отстъпят, без да се нараняват един друг? Понякога имам чувството, че за болшинството потребители тук, нормални човешки отношения е непозната територия/категория.
Както пишеш, поне у мен остава идеята, че ти отстъпваш много рядко, почти никога. А и сама си писала, че си безпочвено ревнива, не е моя измислица. Ако някой те изтърпи, друг няма. За мен не е дреболия да ме ревнуват, хич не се лаская
Затова те питах какво ще правиш, ако се случи да харесаш мъж със същото възпитание и сходен характер.

# 125
  • Мнения: X
Това, че АЗ ревнувам, не означава, че стават панаири от ревност... Simple Smile Човек може да изпитва всякакви чувства, без те да стават "обществено достояние". И мъжът ми ревнува, без да ме тормози с това. Ама защо се налага да обяснявам явни, нормални неща?!

# 126
  • Мнения: X
Днес понеже си мислих, дали аз не ги пропускам избирателно сигналите, се сетих, че преди 3 год бях командировка за 1 седмица в чужбина и една вечер, като му звъннах и го питам "к'во правиш", той ми вика : "ей тука у Ели (няква офис сътрудник ли беше, абе не знам точно) и още една друга и един от съдружниците му, демек четиримата си готвели спагети за вечеря". Много странно ми стана, но реших, че като съм го оставила сам си търси компания човека.
Но, не съм си мислила щуротии. Ся, Франси чакам та, пак са ми кажеш, че съм с широко затворени очи😜
Нямам повече случки, освен тази и гривната. Хайде споделете и вие, стига само аз съм писала.

# 127
  • София
  • Мнения: 17 775
Много ми допадна метафората на Тайничка.

# 128
  • Мнения: 1 463
Тереза, забелязвам, че наистина много си противоречи, в различни теми говориш колко си над нещата, в други си първа по морал.
Оставам с впечатление, че нямаш твърда позиция по много важни въпроси.

# 129
  • Мнения: 8 937
Но, не съм си мислила щуротии. Ся, Франси чакам та, пак са ми кажеш, че съм с широко затворени очи😜
Нямам повече случки, освен тази и гривната. Хайде споделете и вие, стига само аз съм писала.

Хайде и аз да споделя. Напоследък бях полудяла, защото от десетина дни ММ ме отбягва. Както написах, за мен това е повод за притеснение, защото е крайно нетипично, но изобщо не ми хрумна, че от точно толкова време аз съм болна.
След недоволство от моя страна, какво се оказа - човекът се страхувал да не хване вирус, защото в края на годината му е лудница в работата. Flushed Чак ме хвана срам, защото директно предложих, ако е влюбен в друга, да ми каже, за да хваща всеки пътя си.
Имахме и преди години една случка с фиба (бяхме сравнително отскоро заедно и аз не ползвах такива), но се оказа на дъщеря му. Blush

# 130
  • Мнения: 17 407
Не е въпросът да те хваща срам или чувство за вина. Мислиш ли, че би могла за толкова време да се опиташ да разбереш неговите чувства и нужди, оттам - и причината да те отбягва, вместо да вадиш така грубо страха си от изоставяне?

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Тереза, забелязвам, че наистина много си противоречи, в различни теми говориш колко си над нещата, в други си първа по морал.
Оставам с впечатление, че нямаш твърда позиция по много важни въпроси.
Тереза/о е някакво тролоподобно...Laughing

# 132
  • Мнения: X
Тереза, забелязвам, че наистина много си противоречи, в различни теми говориш колко си над нещата, в други си първа по морал.
Оставам с впечатление, че нямаш твърда позиция по много важни въпроси.
Becker,
Какво имаш предвид ? Конкретно ?

# 133
  • Мнения: 1 463
Не мога да те цитирам, но в някои теми буквално съм заставала зад думите ти, в които ясно си личи, че държиш на точност, коректност в отношенията. В други си говорила за изневери, любовници и тем подобни, които оправдаваш.
На моменти се чудя дали не те бъркам с друг и връщам пак да те чета. Пуля се, ама не, това е Тереса Simple Smile
Страшно полярни са мненията ти.

# 134
  • Мнения: X
Не мога да те цитирам, но в някои теми буквално съм заставала зад думите ти, в които ясно си личи, че държиш на точност, коректност в отнощенията. В други си говорила за изневери, любовници и тем подобни, които оправдаваш.
На моменти се чудя дали дали не те бъркам с друг и връщам пак да те чета. Пуля се, ама не, това е Тереса Simple Smile
Страшно полярни са мненията ти.
Е, сигурно има обяснение, но така като не ме цитираш ми е трудно да ти отговоря.
Иначе, аз много често си променям мнението по много въпроси. Опитвам се да моделирам някои черти в характера си, други доизглаждам, засилвам положителните и много често се боря да заглуша отрицателните.
Мисля, че се сещам за какво говориш. Имаше тема за изневярата, където хората, които принципно не я приемаха по едно време, обявиха, че при "определени условия" биха я простили и, че имало разлика от изневяра до изневяра. Ми...не ме кефи такава позиция. Това си е двоен стандарт. Аз затова и питах ако е влязъл само до половината дали се брои за изневяра ?
За мен или казваш, че би простила, или не заклеймяваш избирателно.

# 135
  • Мнения: 3 186

Becker,
Какво имаш предвид ? Конкретно ?
Конкретно:

Ти беше ЗА изневярата на любимия, как ще я простиш и всичко точно и ни се присмиваше в първите теми. После се оказа, че на тебе никога не са ти изневерявали и през цялото онова време си говорила наизуст и си си играла с хората. Така се роди съмнението в теб!

# 136
  • Мнения: X

Becker,
Какво имаш предвид ? Конкретно ?
Конкретно:

Ти беше ЗА изневярата на любимия, как ще я простиш и всичко точно и ни се присмиваше в първите теми. После се оказа, че на тебе никога не са ти изневерявали и през цялото онова време си говорила наизуст и си си играла с хората. Така се роди съмнението в теб!
Е какво ? Дай ся като не ми се е случвало да нямам позиция ли ?
Признавам, че отначало пишех по-скоро на шега, затова сега приемам, че съм възприемана като трол. Явно точно така съм изглеждала отстрани.

# 137
  • Мнения: 3 186
Е какво ? Дай ся като не ми се е случвало да нямам позиция ли ?
Признавам, че отначало пишех по-скоро на шега, затова сега приемам, че съм възприемана като трол. Явно точно така съм изглеждала отстрани.

Аз лично ти разбрах позициите, но други го използваха срещу теб.

.....Всякакви ги има .....

# 138
  • Мнения: 8 937
Не е въпросът да те хваща срам или чувство за вина. Мислиш ли, че би могла за толкова време да се опиташ да разбереш неговите чувства и нужди, оттам - и причината да те отбягва, вместо да вадиш така грубо страха си от изоставяне?

С неособено приказлив мъж трудно. Попитах поне 3-4 пъти и получих отговор "няма нищо".
Аз нямам страх от изоставяне, липсата на връзка не ме плаши. С моя начин на живот,  щеше да е по-практично да съм сама. Simple Smile
Предпочитам, ако си е намерил друга, да знам вместо да се превърнем в двойка, която е заедно по навик. А и как да ми хрумне, че огромен мъж ще се плаши от кашлица?

# 139
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Дренка, а не е ли по-добре просто да има комуникация между хората, вместо всеки ден да се правим на телепати и да си четем мислите? Много ме дразнят такива отношения, има потенциал за прекалено много грешки.
Колкото и да познаваш някой, от собствената си глава никога не можеш да излезеш и винаги малко или много съдиш по себе си или пък страховете ти ще ти шепнат на уше.
Няма човек без страхове. Няма и супермени, които никога да не се влияят от тях.

# 140
  • Мнения: 17 407
Точно за комуникация си говорим,  в посока - възможно най-ефективна. То много зависи и как пита човек, а и много рядко другият сам тръгва да си излива душата, особено в партньорства, като описаните отношения.

# 141
  • Мнения: X
Е какво ? Дай ся като не ми се е случвало да нямам позиция ли ?
Признавам, че отначало пишех по-скоро на шега, затова сега приемам, че съм възприемана като трол. Явно точно така съм изглеждала отстрани.

Аз лично ти разбрах позициите, но други го използваха срещу теб.

.....Всякакви ги има .....
Благодаря ти !
🌹
Аз пък научих от теб, че въпреки противоположната позиция, ми е приятно да те чета и да си пиша с теб. Брей, колко е важно да даваме шанс на инакомислещите от нас ? Човек не подозира, че понякога може да срещне сродна душа, където най-малко е очаквал ?

# 142
  • Мнения: 1 726
Преди години ММ беше возил колега в колата ни. Колегата намерил обица в колата, която ММ веднага разбрал, че не е моя. Донесе ми я с думите "Знам какво ще си помислиш, но не знам как се е появила в колата". Тогава се сетих, че аз я намерих на улицата преди няколко дена и си я сложих в джоба. Явно е паднала от джоба ми в колата. Така че не бързайте с изводите!

# 143
  • Мнения: X
Преди години ММ беше возил колега в колата ни. Колегата намерил обица в колата, която ММ веднага разбрал, че не е моя. Донесе ми я с думите "Знам какво ще си помислиш, но не знам как се е появила в колата". Тогава се сетих, че аз я намерих на улицата преди няколко дена и си я сложих в джоба. Явно е паднала от джоба ми в колата. Така че не бързайте с изводите!
Изключително важно е как реагира мъжът/другия в такива ситуации.Тяхната реакция провокира определени изводи и подозрения.
И освен това, доколко се познавате един друг...
Мъжът ми е наблюдателен.Забелязва всяка нова покупка, промяна, вещ, думи....Ако намеря чужда женска вещ в колата ни и той ми забие въпроса "Не е ли твоя?", предвид неговия характер, веднага ще ми светне червената лампа, че нещо става.
Ако обаче става дума за разсеян мъж, който ако му затвориш очите и го попиташ "С какво съм облечена в момента?", а той идея си няма, да, тогава бих вярвала, че наистина и идея си няма на кого е, от къде е, как е попаднала там.
Няма как да се обобщава за всички хора/семейства.

# 144
  • София
  • Мнения: 4 294
Преди време си намерих нещо на улицата. Влизам в колата и каквато съм блейка въобще не го взимам, след време го виждам, че си стои там, където съм го "пльоснала". Та, ако някой е заблеян като мен, намери обица, както потребителката и я забрави в колата, а приятелката му я намери какво следва?
Иди доказвай после, че нямаш сестра. Казвам хипотетично, че е възможно. Защото и аз бих се усъмнила "Тоя какви глупости ми говори, намерил я на улицата, да, бе, да. По-идиотско обяснение не можа ли да измъдри?"

# 145
  • Мнения: X
Светулчице, аз имам ново допълнение към историята с гривната. Говорих с мъжът ми за този случай. Значи, има нови детайли, които аз най-вероятно съм забравила или не съм разбрала. Та значи, първо не била гривна, а било колие и второ, той самият накарал колежката да го свали, защото отивали на делова среща, пък то било твърде шарено и крайно неподходящо.
Това е неговата версия към днешен прочит.

# 146
  • Мнения: X
Скрит текст:
Светулчице, аз имам ново допълнение към историята с гривната. Говорих с мъжът ми за този случай. Значи, има нови детайли, които аз най-вероятно съм забравила или не съм разбрала. Та значи,
първо не била гривна, а било колие и второ, той самият накарал колежката да го свали, защото отивали на делова среща, пък то било твърде шарено и крайно неподходящо.
Скрит текст:
Това е неговата версия към днешен прочит.
И той не си спомни това, когато го попита още в началото?  Smiley
На подобна дивотия бих повярвала, аз лично, само ако той  поначало е тотален заплес и работи ежедневно поне с около 30-40 жени.Защото в такъв случай, дори да е с феноменална памет, трудно би запомнил всяка подробност по толкова народ от женски пол.
Обяснението му звучи като изсмукано от пръстите.Особено, защото Има налично обяснение....повечето невинни мъже просто биха махнали с ръка и отсекли "Абе, какво ме занимаваш с глупости....някоя колежка явно го е забравила/изпуснала, докато ходихме до .......по работа!". И би забравил за цялата глупотевина.
Обикновено виновния много дрънка, много се обяснява, а обясненията са .......като измислени от 5 годишно дете.   Smiley
Ама моето мнение, и аз, не сме фактор, аз съм си ревнива по дифолт.
Понякога виждам призраци там, където ги няма.

# 147
  • Мнения: 6 166
Тереса, вземи едни слипове от някой познат, изпери ги и ги прибери в шкафа му. После като те пита му кажи как така не били негови пък са в шкафа му... Много странно. Като при забравената гривна на колежката ... със сигурност си има най-логичното обяснение.

# 148
  • Мнения: 17 407
Кскво очаквате, при такъв подход - третиране като малко дете, то дори и към дете е неадекватно - питане и подпитване, за да чуеш неистини. Кой знае, може и да са истини.

# 149
  • Мнения: X
Фалшивите сигнали обикновено се зараждат в главата.  Тълкуване на обикновена ситуация, като опасност.  Давам пример; Той излиза с колеги и колежки, но вие не сте поканена. Служебно парти. Половинките не могат да присъстват. Ако сте безпочвено ревнива в главата Ви ще се въртят каквли ли не филми и сюжети. Това е моето виждане.
Истински сигнали - това са фактите, които сте видели с очите си. Например намирате златни обеци, скрити в гардероба, Вие си мислите, че са подарък за вас за РД,  но когато идва момента, той Ви подарява съвсем друго нещо. Вече имате повод за съмнение. Женската интуиция обаче, никога не греши, така че правете разлика между нея и въображаемите си страхове. Когато има нещо, то винаги излиза наяве.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 11:21 от Анонимен

# 150
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Кскво очаквате, при такъв подход - третиране като малко дете, то дори и към дете е неадекватно - питане и подпитване, за да чуеш неистини. Кой знае, може и да са истини.

А как трябва да се пита в такава ситуация?

# 151
  • Мнения: 3 488
Да, има непредотвратими ситуации.
Наистина не разбирам дебненето, клопките, терзанията, ровичкането в личните вещи на другия.
Ако това ми го причини друг, веднага ще приключа тези отношения, много непоносимо ми е да бъда ревнувана. Това не ме ласкае, а много и изключително ме натоварва.

Имам приятелка, омъжена. Страшно ревнива. Позволи си на няколко пъти явно и не чак толкова да постави ревността си към мен и съпругът й. Не съм дала повод с нищо.
Отдалечих се максимално, преосмислих отношенията ни и се отдръпнах.
Убеждението ми е, че в приятелство или брак трябва пълно и безпрекословно доверие, иначе всичко е обречено.
Аз и преди писах в темата - не ровя, не търся, нямам съмнения. Давам пълната свобода в отношенията, но изисквам същото. Големи хора сме, разумни - ако имам нужда от секс, ще потърся такъв тип отношения, но започвайки ги ще приключа старите.
Същото е и в приятелството - обичаш някого и си до него, в зло, в добро. Ако нещо куца, търсим варианти за изглаждане, говорим много. Ако не стане - здраве и път.
Животът е кратък, предпочитам да го изживея в любов и доверие.

# 152
  • Мнения: 17 407
Думата изисквам ти противоречи на всичко останало, което казваш, че даваш. Примерно - давайки едно или друго, показваш, че имаш нужда от същото, и фирмулираш молбата си, ако е потребно. Така същото ли ти звучи?
Elunaria, за питането - нямам шаблонни отговори, нито има една ситуация, важното е, изпадайки в подобна, първо да разпознаеш чувствата, породили се в теб, И да ги изразиш, без да нападаш с въпроси и оценки на поведението на другия.

# 153
  • Мнения: 3 488
Не формулирам молба, защото не се моля в едни отношения за зачитане, уважение и доверие (което се постига и пази).
Изисквам е точния термин, защото не бих могла да допусна съмнения в отношения, в които съм част от тях.
Вероятно звучи много студено и обрано, но по-скоро е форма на писмено изразяване.
Държа и поддържам само дълбоко искрени отношения - лични, служебни. Коректността и лоялността са светая сетих за мен, каквото давам, това и очаквам насреща.
Имам щастието да имам верни приятели и прекрасен партньор, имам щастието да загърбя и много дълги приятелства, именно защото се е появила пропастта, която не е оправдала онова, което съм вложила като ресурс лично от мен.
Казвам щастие, защото е опит, който макар и негативен е стъпка напред, а от стъпките порастваме, макар и с белези Simple Smile.

# 154
  • Мнения: 14
Воин се преди години - аз, едно бивле гадже и 2ма приятели. Спира ни полиция с явното намерение да се заяждам - миришело им на трева (никой от нас не пуши), нзм си какво и се започва едно тарашене. Вдигат задната седалка и от там изпада снимка на млада жена (майка му на младини). Ясно ми беше, че е тя, но за цирка като спретнах един скандал на бившия, набързо ни пуснаха Joy

Друг случай с моя мъж - купуваме си кола и продаваме старата на близки приятели. Седим си и те вадят нещата му, при което мъжът на приятелката започва да вади някакви обеци и чудесии някъде от задната част на колата 😂 Една вечер някаква бивша му беше звъняла, че имала предчувствие някакво и да ходели да търсят някаква обеца, която загубила на една пътека преди 5 години. Дълго време го базиках да ѝ звънне, че я е намерил.
Иначе не ровя, вярвам на мъжа и ми е добре така. Като си го знам какъв е, ако има нещо все ще се издаде.

# 155
  • Мнения: 17 407
Изискването носи конкретен и то негативен заряд в отношенията, затова си позволих да отбележа.

# 156
  • София
  • Мнения: 19 249
Изискването носи конкретен и то негативен заряд в отношенията, затова си позволих да отбележа.
Аз разбирам "изисквам" не да вървиш с претенциите си напред, но в спорна ситуация да отстояваш правата и ценностите си.
Трябва ли ревнивият човек да кара друтия също да ревнува, или и по-добре обратното - ревнивият да се сдържа малко

# 157
  • Мнения: 17 407
Първо е емпатията, която не е нищо различно от разбиране - на себе си, и на другия. Не е точната дума изисквам, а отстоявам бих заменила с изразяване на гледна точка. В спор най-трудно непреодолимо е разминаване в ценностите, което пък води към въороса - кое събира двама души, и имат ли общи интереси.

# 158
  • Мнения: X
Хората, които нямат/не предявяват изисквания към другите, обикновено ги четем тук в стил "Ама аз давам всичко от себе си, защо той не ме оценЯ?!" ....., "...угаждам му, пера, чистя, поела съм цялата работа+детето, а той си намери друга...!" .....

# 159
  • Мнения: 17 407
Не, това са хора, които нямат представа какво се случва с тях и в тях самите.

# 160
  • Мнения: 3 186
Наистина ли шефовете правят забележки на жените за бижутата?

# 161
  • Мнения: X
Наистина ли шефовете правят забележки на жените за бижутата?
По принцип НЕ би трябвало.
Но като знам в Бг какви са "шефовете"...
Само дето хич не вЕрвам в тая измишльотина, както писах....как пък след 3 дни се сетИл кво/що с бижуто.   Smiley

# 162
  • София
  • Мнения: 19 249
Имах един познат, който известно време работеше в Минфин, и по негови думи, там правел винаги забележки на колежките си (не подчинени) за олющен маникюр, във времето преди гел-лаковете. Казваше, че естетически го дразнело, а беше чаровен в много отношения, и сигурно затова са го слушали.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 14:00 от Cuckoo

# 163
  • Мнения: 8 937
Наистина ли шефовете правят забележки на жените за бижутата?

Има сектори, в които носенето е забранено.

# 164
  • Мнения: 3 186
Наистина ли шефовете правят забележки на жените за бижутата?
По принцип НЕ би трябвало.
Но като знам в Бг какви са "шефовете"...
Само дето хич не вЕрвам в тая измишльотина, както писах....как пък след 3 дни се сетИл кво/що с бижуто.   Smiley
Естествено, че не би.
По хотелите, като почваш работа още, има инструктаж за външния вид. Грим, коса, бижута, обувки, нокти - трябва да са много семпли. Важи за всички и от самото начало при постъпване на работа. Всеки знае правилата. Така няма засегнати.
При Тереза ме учудва, ако няма такива правила, да правят забележки.

Едит: точно това казвам, че има фирми и сектори, където има дрескод или униформи, изисквания към цветовете, бижутата и т.н.

Тази колежка е още по-странно, че сваля колието и го тръсва в колата на шефа. Явно много се е ядосала.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 14:04 от tainichka

# 165
  • Мнения: 2 220
Тереза, малко съмнителна тая работа твойта Grinning

# 166
  • Мнения: X
Тереза, малко съмнителна тая работа твойта Grinning
Съмнителна за кого ?

# 167
  • Мнения: 19 848
Разбира се, че има ограничения в носенето на бижута. Като знам какви кичове се харесват, представям си да ми се кльопне някоя дама на делова среща с обеци до подмишниците и дрънчаща гривна по масата на всяко взимане или отваряне на папка.

# 168
  • Мнения: 452
Не ровя и не търся под вола теле. Ако се стигне до изневяра, той не е от тия дето могат да крият ... казва си преки куме в очи. Ако не ми вярвате давам го под наем... ще ме разберете

# 169
  • Мнения: X
Не ровя и не търся под вола теле. Ако се стигне до изневяра, той не е от тия дето могат да крият ... казва си преки куме в очи. Ако не ми вярвате давам го под наем... ще ме разберете
Аааааа
Дръж си го !
Те всички изневеряват, но на мен ми трябва който отрича до край !

# 170
  • Мнения: 7 945
Тереза, не можеш да избягаш от женската си интуиция. А тя - почти никога не бърка. Дори да отрича до край, ти ще усещаш кога е истина и кога лъжа. (ако въобще се осмелиш да попиташ) Wink

# 171
  • Мнения: X
Не ровя и не търся под вола теле. Ако се стигне до изневяра, той не е от тия дето могат да крият ... казва си преки куме в очи. Ако не ми вярвате давам го под наем... ще ме разберете
Аааааа
Дръж си го !
Те всички изневеряват, но на мен ми трябва който отрича до край !
Те всички са на принципа "И на калъп да те хванат, отричай!".   Smiley
Освен ако не са хлътнали до ушите по другата и тя не е заявила "Зарязвай жена си, чакам те!".....
Иначе, ще си кютат в къщи до "супата, чорапите и мусаката", ще миткат насам-натам и ще са "Аа, жена, ти си луда, ненормална, аз таквиЗ работи не правя!".  Laughing

# 172
  • Мнения: X
Тереза, не можеш да избягаш от женската си интуиция. А тя - почти никога не бърка. Дори да отрича до край, ти ще усещаш кога е истина и кога лъжа. (ако въобще се осмелиш да попиташ) Wink
Права си. Аз не питам никога. Така че при мен няма нужда от женска интуиция. Тя не е активирана.

# 173
  • Мнения: X
Тереза, не можеш да избягаш от женската си интуиция. А тя - почти никога не бърка. Дори да отрича до край, ти ще усещаш кога е истина и кога лъжа. (ако въобще се осмелиш да попиташ) Wink
Права си. Аз не питам никога. Така че при мен няма нужда от женска интуиция. Тя не е активирана.
А защо си питала за женската гривна в колата му?
Явно все пак е активирана, щом едно женско бижу е породило нуждата да попиташ....

# 174
  • Мнения: X
Тереза, не можеш да избягаш от женската си интуиция. А тя - почти никога не бърка. Дори да отрича до край, ти ще усещаш кога е истина и кога лъжа. (ако въобще се осмелиш да попиташ) Wink
Права си. Аз не питам никога. Така че при мен няма нужда от женска интуиция. Тя не е активирана.
А защо си питала за женската гривна в колата му?
Явно все пак е активирана, щом едно женско бижу е породило нуждата да попиташ....
Защото на мен изобщо не ми е хрумнало, че намерената женска гривна в колата е улика за изневяра.
Затова и въпросът ми беше :" Чия е гривната ?", а не: " Изневеряваш ли ми с жената, на която е тази гривна ?"
Има ли разлика ? Или не ?

# 175
  • Мнения: 19 848
Е, ти смяташ, че жените, които се съмняват, задават директен въпрос: "Ти ми изневеряваш ли?". Това едва ли го правят и най-тъпичките.

# 176
  • Мнения: X
Скрит текст:
Тереза, не можеш да избягаш от женската си интуиция. А тя - почти никога не бърка. Дори да отрича до край, ти ще усещаш кога е истина и кога лъжа. (ако въобще се осмелиш да попиташ) Wink
Права си. Аз не питам никога. Така че при мен няма нужда от женска интуиция. Тя не е активирана.
А защо си питала за женската гривна в колата му?
Явно все пак е активирана, щом едно женско бижу е породило нуждата да попиташ....
Защото на мен изобщо не ми е хрумнало, че намерената женска гривна в колата е улика за изневяра.
Затова и въпросът ми беше :" Чия е гривната ?", а не: " Изневеряваш ли ми с жената, на която е тази гривна ?"
Има ли разлика ? Или не ?
Ако женската ти интуиция беше неактивна, просто щеше да му кажеш "Някоя твоя колежка/приятелка си е забравила гривната тук....!" и да забравиш за това.
Самият факт, че си попитала На кого е?, вече поражда у другия усещането, че си подозрителна.Затова и мъжът ти се е почувствал задължен да намери Вярното обяснение.Което би приспало подозренията ти.
А дали е вярно, май само той знае.

Никоя жена, която подозира изневяра по намерена вещ, няма направо да попита "Абе, ти спиш ли със собственичката на това бижу?"...

# 177
  • Мнения: 1 119
Един път се беше прибрал по-късно. Вдигнах страшен скандал. Знаех, че е свързано с жена. Бях сигурна, че не ми е изневерил, но знаех просто, че има жена. В скандала няколко пъти каза, че съм луда и отрича до последно. В последствие се оказа, че е видял една стара приятелка (омъжена) и са се заговорили. Не е можел да ми каже, за да не ревнувам. Лошото е да те лъжат в очите. Просто знаех предварително. Не знам как. Накрая си призна. 

Винаги хващам всичко. Но и до последно питам. В телефони не ровя. Просто не оставям нещата така.

# 178
  • Мнения: X
Е, ти смяташ, че жените, които се съмняват, задават директен въпрос: "Ти ми изневеряваш ли?". Това едва ли го правят и най-тъпичките.
Да, точно така смятам.....
Защото, макар и някои не директно още с първият въпрос, тикат разговорът в крайна сметка до изкопчването на потвърждение или опровержение за изневяра

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 12:24 от Анонимен

# 179
  • Мнения: 1 463
Тереса, ти хем не си ревнива, поне така върдиш, хем си много пъти крайна в някои отношения. Сега чета, че си добавила нови щрихи в историята "Чужда гривна в колата". Съвсем ми се губиш в превода.
Значи това с гривната може и да е случайност, но много странно е, че мадамата като си е свалила бижуто не си го е сложила в чантата, или е бързала и била заета с друго😜
Не знам дали не се живее много по-спокойно като си затваряш очите.(със сигурност, но в далечен план, ще е ужасно нездравословно). Само, че ще дойде момент, в който няма вече да имаш сили да го играеш широкоскроена. 😉
Сега ми кажи, че съм много ревнива🤭

# 180
  • Мнения: 17 407
Ех, това затваряне и отваряне на очи, бе!
Има една много хубава приказка в тази връзка - внимавай какво си пожелаваш. Simple Smile
Тези дни моя пациентка, споделяйки напрегнатото си ежедневие ми разказа, че на въпроса може ли да изляза по работа, зададен от подшефните ѝ, винаги отговаря с може, защото ако тръгне с въпроси, рискува да ги постави в положение да я излъжат. Simple Smile
Вчера в една книга ми попадна статия по въпроса - немалък процент от хората лъжат ежедневно, във всякакви ситуации, и то най-близките си. Нищо ново за мен, но би могла да е интересна за аналитичните типове личности Simple Smile

# 181
  • Мнения: X
Тереса, ти хем не си ревнива, поне така върдиш, хем си много пъти крайна в някои отношения. Сега чета, че си добавила нови щрихи в историята "Чужда гривна в колата". Съвсем ми се губиш в превода.
Значи това с гривната може и да е случайност, но много странно е, че мадамата като си е свалила бижуто не си го е сложила в чантата, или е бързала и била заета с друго😜
Не знам дали не се живее много по-спокойно като си затваряш очите.(със сигурност, но в далечен план, ще е ужасно нездравословно). Само, че ще дойде момент, в който няма вече да имаш сили да го играеш широкоскроена. 😉
Сега ми кажи, че съм много ревнива🤭
Много съм ревнива ! Много просто !

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 12:17 от Анонимен

# 182
  • Мнения: 1 463
Да съм те питала дали си ревнива, пък и да ми се обясняваш? 🤭
Просто ти чета историята и се забавлявам.
Хора всякакви, на някои доста пирони им липсват в дъските😜

# 183
  • Мнения: X
Да съм те питала дали си ревнива, пък и да ми се обясняваш? 🤭
Просто ти чета историята и се забавлявам.
Хора всякакви, на някои доста пирони им липсват в дъските😜
Чети си, забавлявай се, живей си живота🤭

# 184
  • Мнения: X
Ами, Тереза, аз съм омъжена. И мисля, че СИ ревнива. Просто си избрала варианта "широко Затворени очи". А защо-любов /финанси /баща за децата /ползата са се водиш омъжена, не знам, ти си знаеш.

# 185
  • Мнения: 3 186
Днес съм философски настроена и перефразирам една мисъл : Ревността е като да пиеш отрова и да чакаш прелюбодейците да се отровят.

# 186
  • Мнения: X
Ами, Тереза, аз съм омъжена. И мисля, че СИ ревнива. Просто си избрала варианта "широко Затворени очи". А защо-любов /финанси /баща за децата /ползата са се водиш омъжена, не знам, ти си знаеш.
Ех, разкри ме....най-накрая
Много съм ревнива. Мисля, че той ми изневерява и съм адски отчаяна....
Но, ще търпя още. Усещам, че са ми останали сили да поема още изневери.

# 187
  • Мнения: X
Ами, Тереза, аз съм омъжена. И мисля, че СИ ревнива. Просто си избрала варианта "широко Затворени очи". А защо-любов /финанси /баща за децата /ползата са се водиш омъжена, не знам, ти си знаеш.
Ех, разкри ме....най-накрая
Много съм ревнива. Мисля, че той ми изневерява и съм адски отчаяна....
Но, ще търпя още. Усещам, че са ми останали сили да поема още изневери.
А защо изпадаш в крайности? Или отчаяна ревност или липса на такава? Има "милион" средни положения. Да, ревнива си,щом такава мисъл е минала през главата ти и си задача въпрос "Чия е тази гривна и защо е тук?". Simple Smile

# 188
  • Мнения: 6 149
Хах, и това ревност ли било - да попиташ съвсем естествено какво е това, след като не е твое?
Затворените очи са ако не го направиш, тогава вече съзнанието ти почва да работи.

# 189
  • Мнения: X
Ами, Тереза, аз съм омъжена. И мисля, че СИ ревнива. Просто си избрала варианта "широко Затворени очи". А защо-любов /финанси /баща за децата /ползата са се водиш омъжена, не знам, ти си знаеш.
Ех, разкри ме....най-накрая
Много съм ревнива. Мисля, че той ми изневерява и съм адски отчаяна....
Но, ще търпя още. Усещам, че са ми останали сили да поема още изневери.
А защо изпадаш в крайности? Или отчаяна ревност или липса на такава? Има "милион" средни положения. Да, ревнива си,щом такава мисъл е минала през главата ти и си задача въпрос "Чия е тази гривна и защо е тук?". Simple Smile
Ами....Франси....ти ми отвори очите, бе човек !
Явно, аз не съм осъзнавала, че всъщност съм много ревнива и съм живяла с широко затворени очи. Благодаря ви тук на всички, че с ваша помощ прогледнах.
И сега....мммм
Тоя простак ми изневерява, значи ? Нали така ?
Какво да направя ? Дайте съвети момичета, моля ви. Нямам сили да се справя сама с този ужас......

Просто са прутисних ного 😢

# 190
  • Мнения: 1 463
Франсоаз, не, бре, Тереза си променяла гледната точка, гледала от различен ъгъл.🤭 Един вид всеки ден си променя мнението, за доста важни теми от живота. Учи се, няма лошо. 😉
Това го написа тук или в друга тема.

# 191
  • Мнения: X
Сетих се една история - мъжът на моя приятелка я попитал за паролата на телефона ѝ, защото детето искало да играе на някакава игра, а неговата батерия, била паднала. Тя категорично отказала да си даде паролата- заявила, че това е лично пространство. И той се разсърдил, не си говорели 1 месец.  Е, накрая всичко се реши.  Мисля, че няма неразрешими казуси между хората, просто има такива, които не желаят да ги разрешат. И все пак, тя 2 пъти ме кара да ѝ трия чатове. Казах ѝ че е хубаво да преосмисли поведението си. Та,  сигнали има и от другата страна. Важно е да се стига до прошка и решение. Много зависи от ситуацията и от хората в нея. Прекалената ревност, скапва всичко. Което обаче не означава, че може някой да ми се качва на главата, да ме прави на глупачка и аз да си мълча.  Не ми пречи мъжът да има приятелки, не ограничавам никой, също не желая да бъда ограничавана! Когато ми казва отивам с Пенка на кафе - отивай щом си ми споделил имам ти доверие, но като криеш Пенка или разни гривни и  подаръци за Пенка от мен - вече е проблем. Не всяко  изтървано бижу в колата, трябва да е сигнал за тревога и паранои. Интуицията няма иищо общо с фантазиите и безпочвените страхове.
Златната среда, момичета! Wink

# 192
  • Мнения: X
Франсоаз, не, бре, Тереза си променяла гледната точка, гледала от различен ъгъл.🤭 Един вид всеки ден си променя мнението, за доста важни теми от живота. Учи се, няма лошо. 😉
Това го написа тук или в друга тема.
То лошо няма, никой не е "статичен" цял живот... Лошото е, когато гледната точка зависи от поведението на човека до теб. А не е следствие на собствените ти принципи и разбирания за живота.

# 193
  • Мнения: X
Франсоаз, не, бре, Тереза си променяла гледната точка, гледала от различен ъгъл.🤭 Един вид всеки ден си променя мнението, за доста важни теми от живота. Учи се, няма лошо. 😉
Това го написа тук или в друга тема.
Да, точно така ! Днес ми се е@е, та 2 невиждам и затуй съм леко превъзбудена. Следобяд вече ще съм много по-уравновесена и пак ще си пишем, Judit Becker 🌹

# 194
  • Мнения: 17 407
Обикновено “принципите и разбиранията за живота” възпитават коловозно и стереорипно мислене. Няма лошо в собствените ти такива, стига другият да не е принуден да ги спазва.

# 195
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:
Сетих се една история - мъжът на моя приятелка я попитал за паролата на телефона ѝ, защото детето искало да играе на някакава игра, а неговата батерия, била паднала. Тя категорично отказала да си даде паролата- заявила, че това е лично пространство. И той се разсърдил, не си говорели 1 месец.  
Е, накрая всичко се реши.  
Скрит текст:
Мисля, че няма неразрешими казуси между хората, просто има такива, които не желаят да ги разрешат. И все пак, тя 2 пъти ме кара да ѝ трия чатове. Казах ѝ че е хубаво да преосмисли поведението си. Та,  сигнали има и от другата страна. Важно е да се стига до прошка и решение. Много зависи от ситуацията и от хората в нея. Прекалената ревност, скапва всичко. Което обаче не означава, че може някой да ми се качва на главата, да ме прави на глупачка и аз да си мълча.  Не ми пречи мъжът да има приятелки, не ограничавам никой, също не желая да бъда ограничавана! Когато ми казва отивам с Пенка на кафе - отивай щом си ми споделил имам ти доверие, но като криеш Пенка или разни гривни и  подаръци за Пенка от мен - вече е проблем. Не всяко  изтървано бижу в колата, трябва да е сигнал за тревога и паранои. Интуицията няма иищо общо с фантазиите и безпочвените страхове.
Златната среда, момичета! Wink

На мен заради чатове са ми чупили носа, та ми е интересно как се реши? Изпусна най-важното от историята.

# 196
  • Мнения: X
Скрит текст:
Сетих се една история - мъжът на моя приятелка я попитал за паролата на телефона ѝ, защото детето искало да играе на някакава игра, а неговата батерия, била паднала. Тя категорично отказала да си даде паролата- заявила, че това е лично пространство. И той се разсърдил, не си говорели 1 месец.  
Е, накрая всичко се реши.  
Скрит текст:
Мисля, че няма неразрешими казуси между хората, просто има такива, които не желаят да ги разрешат. И все пак, тя 2 пъти ме кара да ѝ трия чатове. Казах ѝ че е хубаво да преосмисли поведението си. Та,  сигнали има и от другата страна. Важно е да се стига до прошка и решение. Много зависи от ситуацията и от хората в нея. Прекалената ревност, скапва всичко. Което обаче не означава, че може някой да ми се качва на главата, да ме прави на глупачка и аз да си мълча.  Не ми пречи мъжът да има приятелки, не ограничавам никой, също не желая да бъда ограничавана! Когато ми казва отивам с Пенка на кафе - отивай щом си ми споделил имам ти доверие, но като криеш Пенка или разни гривни и  подаръци за Пенка от мен - вече е проблем. Не всяко  изтървано бижу в колата, трябва да е сигнал за тревога и паранои. Интуицията няма иищо общо с фантазиите и безпочвените страхове.
Златната среда, момичета! Wink

На мен заради чатове са ми чупили носа, та ми е интересно как се реши? Изпусна най-важното от историята.

Не знам подробности. Но той като цяло е доста грижовен и търпелив. Тя осъзнава грешките си и просто се старае да се коригира, там където чувства, че е гузна.
Той също, предполагам. Просто има комуникация и компромиси и от двете страни.
П.П. това с чупенето на носа е страшно и е вид патологична ревност.

# 197
  • Мнения: X
Обикновено “принципите и разбиранията за живота” възпитават коловозно и стереорипно мислене.
Ами, аз лично, предпочитам стереотипа "в мен", вместо да променям "принципите" си според всяко поредно гадже и неговите такива.

Общи условия

Активация на акаунт