Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 23

  • 27 208
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 668
necha, трябва да си спазила мисля поне 8 часова пауза глад преди изследвания, иначе може да ти даде отклонение от захарта. Гликираният е нормален, леко към горната, но и моят е толкова, а на гладно захарта ми винаги е под 6. Иначе аз преди години ядох един мед към 11 часа вечерта, но доста и сутринта като отидох на изследване кръвната ми захар беше 6,1. Тогава доста се притесних, но вече внимавам да имам пауза между вечерното хранене и сутрешното изследване и оттогава не съм имала повече от 5,6 захар на гладно. Иначе аз съм доникъде - не ми понася този метформин и това е, та реших окончателно - няма да се пие. Храненето - като се опитам да ям безвъглехидратно и настава мъка. Един път като влязох в биллата и имах чувсството, че ще се нахвърля на ябълките и ще ги заръфам насред щанда, а аз по принцип не ги обичам твърде. Тази нощ сънувах едни сладоледи - как си избирам и какъв да хапна, а не е каквото да съм спряла въглехидратите напълно, само сладкото и бялото брашно. Алкохолът също ми куца - свикнала съм вечер да пийвам винце, а аз трудно издържам и с чаша, обикновено е повече.  Положителното е, че започнах с фитнеса отново. Януари ще пусна контролен инсулин на гладно, та да видим дали има подобрение, след като съм спряла сладкото и бялото брашно.
Livrena, много си приличаме с теб относно състоянието. Аз също правя хипогликемии и като хапна нещо се оправям. Засичала съм ги с глюкомер, не ми е толкова ниска кръвната захар, но е много по-ниска от нормалната ми на гладно. Но не мога да мина на НВХ от раз, просто не се получава. Започва да ме отвращава храната, ядат ми се плодове, направо едвам се сдържам. Затова съм решила стриктен режим - без бяло брашно, захар, плодове. Когато хапна ръжен хляб например, задължително с мазнима (кашкавал) за да се усвоява по-бавно въглехидрата. Мазното е задължително, защото държи ситост. Аз като ям хляб и кашкавал, 2 яйца например и издържам 4-5 часа без проблем, без никаква храна. Другото, което съм решила е никакво междинно хранене. Преди дъвчех постоянно нещо и се успокоявах, че съм слаба и така. Сега гледам да ям само на основните хранения и никакви междинки. Изключая като ходя на фитнес изядам един протеинов бар преди това, защото иначе не мога да устискам тренировката.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 19:09 от insane

# 76
  • Мнения: 18 542
Моят гликиран беше 5,5% или 37mmol/l, но правех хипогликемии, така че според мен, гликирания не е показател за ИР. Показател за диабет може да е, ако е висок.

# 77
  • Мнения: 27 552
Интересното е, че цял живот съм яла яйцата с хляб, салата, а в някои случаи и с други вгх, за да се заситя. Сега яйца с мазнина и парче зеленчук/кашкавал/сирене/маслини ме засищат повече, отколкото с хляба....
Гликираният хемоглобин може да бъде фалшиво нисък/висок, примерно при анемия....

# 78
  • Мнения: 504
Insaine явно си приличаме, да Simple Smile На мен ми е много трудно с режима, признавам си Sad Днес послушал Миоки и като тръгнах за дело в Пловдив си взех една кутия, в която си сложих половин суха паржола, едно авокадо, 3 бейби доматчета и малко кашкавал... С това закусих, докато стигнем до Пловдив, подремнах малко, отидох на дело. После се върнах в София, ядох на обяд салата от домати със сиренце, половин пъстърва пак със салата със спанак... После се прибрах легнах, че много ми се спеше ( спах 3 часа... днес спя ужасно много, защото ми дойде и се опитвам да се разболея нещо) станах в 5 и ядох туршия, малко карначе, малко броколи с масло и 50 гр шан фастък и после 2 блокчета черен шоколад... Но, ми е най - трудно с бисквитите... има едни бисквити с овесени ядки за които умирам и винаги има от тях в къщи заради малкия... много ми е трудни с тях Sad
Иначе при мен най - голямата драма е закуската, аз нямам проблем да закусвам късно ( към 10.30-11.00), но понеже имам много тежък хроничен запек, ако ям твърда закуска... после не ходя до тоалетната с дни ( каквато закуска ядох днес). За това ям кисело малко с ленено семе, така успявам да отида до тоалетната... но, с тази лека закуска озверявам в 12-12.30 и ако не ям скоро след това, някой път правя хипоглекимии, което е адски гадно. Аз също съм с висок гликиран хемоглобин - 5.6... ама според мен се дължи на това, че като ям въглехидрати имам пикове на КЗ. Иначе с опита ми за режим ( опит е защото постоянно правя нарушения) не мърдам от килограмите - ватиран 0.500 гр, но седя на едни килограми от една година (между 58.800 и 59.400кг). Истината е, че искам да сваля 4 кг, но явно ако не включа спорт и не започна стриктно да спазвам режима... няма да стане ..

# 79
  • Мнения: 18 542
И аз така, ама мазнината засища и държи сито по-дълго, отколкото хлябът. Проблемът му е, че не съдържа кой знае какви хранителни вещества, но за сметка на това съдържа енергия. Става да не умреш от глад, но определено няма кой знае колко добър хранителен профил.

Да, така е за гликирания. Аз нямах анемия, така че по всяка вероятност мият беше действителен.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 668
Livrena, освен всичко друго, явно сме и колеги 😀. Аз за закуска съм решила, че ще си хапвам две тънки филийки ръжен хляб. Оттам нататък гледам да съм стриктна. Но иначе миоки е права, че няма кой знае каква хранителна стойност. Новата ми цел е да включа повече салати, защото почти не ям, даже направо не ям. Ако отида някъде на заведение с удоволствие си поръчвам и са ми вкусни, но вкъщи не си правя и съвсем не приемам витамини.

# 81
  • Мнения: 504
Хаха, явно тия проблеми вървят по юристите Wink Аз пък ям доста салата и, но от както започнах да се боря с проблемите. При е драмата с бисквитите  ( без хляб и хлебни свикнах ), но ми се прояждат от време на време солети ( ям по малко ръжени), бисквити и малко шоколад - ям черен... и другото с което не се справям е без междинни яденета... прибера ли се в къщи.. от 5.30-6.00 до 9 все дъвча нещо... Sad обичайно имам едно хаоване и след това ям сурови зеленчуци или семки... ама знам, че не трябва Sad

# 82
  • София
  • Мнения: 1 668
Шоколад черен ям всеки ден, но 90 процента и никога самостоятелно. Семки също ям, но едва ли те са ми проблема, ако трябва ще ги махна. Сега съм решила поне три пъти в седмицата спорт, а може и повече, просто трудно ми е да намирам време.

# 83
  • Мнения: 504
Аз обичайно ям 85%, ама сега нямаше и взех 70%... Иначе за спорт и аз се заричам, но почти нищо не правя по въпроса... бях започнала да ходя всеки ден да тичам по 30 Мин във фитнеса, ама спрях ... а се чувствах много добре ... Спорта е много важен за нашите проблеми, въореки че при мен не се дължи на излишни кг ( аз го качих след като ми се влошиха резултатите) а на нерви, спорта лекува ..

# 84
  • Мнения: 932
Момичета, как да разбирам този резултат:
Инсулин - < 2 на гладно, при референтни стойности (2.6-24.9)
Глюкоза - 4.8

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 11:56 от Bondy07

# 85
  • Мнения: 31 720
Момичета, как да разбирам този резултат:
Инсулин - < 2 на гладно, при референтни стойности (2.6-24.9)
Глюкоза - 4.8
По много начини може да се тълкува.
Направи обременяване.

# 86
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз имам резултати от тази сутрин (не съм пила Глюкофаж последните 2 дена и съм се хранила по-въглехидратно). Моля за коментари:



Реф. стойности са в най-дясно. ТСХ със стойност 3.59 ми е от преди 50 дена. Сега е 1.88 (вдигнах дозата на еутирокса от 25 на 37.5).

# 87
  • Мнения: 18 542
Аз не мога да коментирам резултатите, само искам да кажа, че липидният профил може да не е коректен, ако си се хранила по-въглехидратно последните дни заради натоварването.

От работата на Дейв Фелдман знам, че стойностите на триглицеридите и холестерола, могат да се променят за ден и дори часове, според това което яде човек, а също и ако преди взимането на кръв не се е хранил 12 часа в сравнение с 8 часа, може да има значителна разлика.

За това и моето мнение е, че липидите трябва да се изследват в друг ден, не в същия с натоварването или поне да е преди него и задължително да си се храниш по "нормалния начин преди теста.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 197
Те не са ли ми в норма?

Аз по принцип не ям нищо след 19 ч., само чайче - и то откак е станало студено.

# 89
  • Мнения: 27 552
Шарки, мен ме заинтригуваха Б 12, вит. Д.  Последното е с много разтегливи референтни, а Б 12 пък е висок- приемаш ли го допълнително? е, може и само в кръвта да е, май имаше такъв вариант? Магнезият ти като че ли може да е по-добре, а а триглицеридите да са под 1. Бих изказала предположение, че си станала по-чувствителна към инсулина, за да ти сваля чак толкова КЗ- ако добре се ориентирам в стойностите, че има и отдясно други (освен реф.). 10, 54, 23- това ли са?

Общи условия

Активация на акаунт