Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 23

  • 27 344
  • 763
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 542
но случаите, в които нямам нищо за ядене или пък съм някъде навън и трябва непременно на секундата да ям, ме тормозят много.
Това е нещо, което като свикнеш с режима, не би трябвало да се случва никога.

# 706
  • Мнения: X
Когато аз започнах, навън си носех ядки в чантата. Именно за такива внезапни "прегладнявания". Сега вече нямам нужда... Дори да огладнея навън, мога да стоя гладна, докато се прибера или намеря нещо подходящо. Ако пък толкова ми се яде, си купувам печени орехи /бадеми. Обикновено 50 гр. оправят положението.

# 707
  • Мнения: 4 042
Амели, 5 кг за месец си е много добре. В някакъв момент темпото може и да се забави, имай го предвид, да не се отчайваш, в реда на нещата си е. Но важното е, че е тръгнало добре при теб, че много жени се оплакват, че не тръгва изобщо. Месец след месец ще постигнеш целите си. Ако годинките са повече, може и да се закучи примерно на 30 кг, не на желаните 40 и да реши, че така му е добре. Но докато стигнеш до този момент има време. С яденето навън е трудно, така е. Щом хапваш плодове, значи не си на супер рестриктивен режим, може да пробваш с шепа бадеми примерно да заместиш хранене. Аз така правя, нося си ядки ако знам, че се очертава да пропусна хранене. Но ако примерно всеки ден обядът е навън, по-добре да си изградиш навик да си носиш в кутия, да речем от вечерята или закуската, че да не готвиш по три пъти на ден. Когато имаш повече време за готвене гледай да е нещо различно от яйца - така когато нямаш време винаги ще можеш набързо да забъркаш няколко, без да почнеш "да кукуригаш" Simple Smile Когато си изградиш навик към режима, отново ще спреш да я мислиш храната. А от сладкото се отвиква, възможно е напълно да изчезне това желание, ако се спре изцяло за някакво време. Ако не ти пречи на отслабването и на показателите, хапвай си ги плодовете по малко. Но ако не вървят нещата ще се наложи да преразгледаш менюто. Витамини, фибри и пр. могат и със зеленчуци да се набавят, не е фатална липсата на плодове. Продължавай засега така, явно добре се чувстваш, а това че ти харесва вкуса на новата кухня е супер, не всички имаме този късмет Wink

# 708
  • софия
  • Мнения: 5 001
Ooooo момичета, колко сте отзивчиви! Много ви благодаря! Страхотни сте! Почуствах се добре с вас!
Аз не ям много плодове - примерно 4 - 5 ябълкаии три круши за цялото време, не е като да е всеки ден по няколко. И абсолютно мога без тях, особено ако не допускам да "дочаквам" яденето.

# 709
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз пък, с тоя режим се родих , че не е нужно да се готвят манджи по 2 часа. Всичко е просто и изчистено - месо и зеленчуци, яйца, маслини, авокадо, сирена, за похапване - маскарпонето ме чака, сметана, кефир... Няма манджорляци, супи...

# 710
  • софия
  • Мнения: 5 001
Е да, ама и месото трябва да се сготви. Надявам се постепенно да се справям по-бързо и оправно, но засега ми е играчка- да го измисля, кое, какво, как най-вече. Не знам дали е съвсем павилно - ама аз спрях и всякакви боб, леща, ориз, царевица, зелен боб, та малко ми страда въображението. 

# 711
  • Мнения: 2 064
Купи си един бюджетен air frayer и за 20 минути ще имаш прекрасно изпечено месо. Моя е за 89,99 лв от Кауфланд.

Скрит текст:
Задавам 10 мин на 180 градуса, вадя на термоустойчива дъска, обръщам и задавам още 10 мин на 180 градуса.
Страхотно крехко месце.











# 712
  • Мнения: 18 542
Е да, ама и месото трябва да се сготви.  
Е какво толкова има да му се готви, мяташ пържолите във фурната и забравяш за час, после вадиш и ядеш  Laughing

# 713
  • Мнения: 268
Lu lu, а става ли за готвене на ориз, картофи, яйца?

# 714
  • Мнения: 27 771
Не съм Лулу, но картофи (дребни и средни) с обелките се пекат идеално. Но картофите не са препоръчителни при ИР. Ориз не съм пробвала (то ще трябва в някакъв съд да е), а яйца съм пробвала само във форми за мъфини от силикон- като мъфин-омлети и чукнати върху сирене/кашкавал. Панирани кашкавалчета (с яйце и режимна панировка), месо, късчета сирене също стават добре- във формички за мъфини ги слагам или завити в хартия за печене/алуминиево фолио- извивам краищата, за да не отиват към реотана горе от горещия въздух (да не се подпалят!). Патладжани пекох завити плътно в алуминиево фолио- станаха чудни, после намачках с вилица, добавих чесън, зелении, оцет, зехтин, сол, пипер, люто.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 18:46 от dolce miele

# 715
  • София
  • Мнения: 2 937
Препоръчайте ми някакви комбинирани витамини? На Алайв добри ли са? Нещо нямам никаква енергия и тонус последните два месеца?


И още нещо....има ли някой с ИР, който да е на ниско въглехидратно хранене, без да е високо мазнинно? Благодаря.

# 716
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А на яйцата какво ще им готвиш във Фрайър? Astonished
Не знам, на мен ми беше много по-усилно преди да готвя манджи, оризи, картофи, белене, рязане....

# 717
  • Мнения: 2 064
Ами сигурно става, но трябва да се поръчат допълнителни аксесоари, защото кошницата с която го продават е дупчици за да може да се обдухва от вентилатора навсякъде. Гледам мамите от кулинарния си купуват аксесоарите от алиекспрес и днес си поръчах тези:

https://aliexpress.ru/item/1000007288468.html?spm=a2g0s.9042311. … .0.38e833edvcLFHw

Иначе ето я темата в кулинарния за еър фрайъра, те тук са майсторки, може тях да питаш:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1091841.285

# 718
  • Мнения: 5 459
Лу лу.....много ме запали. Аз готвя много бавно, за мен основно в кукъра, а за мъжо на фурна ,или котлон. Ама месото с, което се храня е основно конско, понеже съм лееееко хипохондричка и със страх ям, нещо, което съм купила от магазина....Дали ще може да се готви конско и телешко на това чуденце?

# 719
  • Мнения: 27 771
Лулу, колко струва този комплект в лв или евро? newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт