Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 23

  • 27 271
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 057
Що да не може конско, но сигурно малко по дълго време или на по-високи градуси, примерно 200 градуса.
Но по-сигурно е да питаш мамите от темата за Филипса, към която по-горе съм дала линк.
Само да кажа, че аксесоарите въпреки че се водят за Филипс, стават и за този който аз си взех. Мъж ми лично мери с шублер тази сутрин и каза "поръчвай".

# 721
  • Мнения: 5 459
Лулу, това подобно ли е на актив фрай, или се готви с мазнина?

# 722
  • Мнения: 2 057
А ми аз свинските пържоли ги мажа с четка с разтопена мас, но един-два пъти съм ги правила и без нищо - само със сол и черен пипер. Но повече ми харесват по-мазнички. Крилцата ги овалвах с ръка със зехтин, после червен пипер и сол. Пилешки дробчета обаче не ми се получиха.

dolce miele, еър фрайъра го купих за 89,99 лв. от Кауфланд преди 10 дни. А комплекта аксесоари, който поръчах днес е 15,23 долара + доставка 6,85 долара. /дала съм линк по-горе/.

Оригиналът на air frayer е на Филипс и  струва 300 лв.с  по-малкият обем. Аз търсих преди два-три месеца някакъв по-евтин в Технополис. На Делимано беше 200 лв., а от другите марки нямаше под 140лв. Така, че като го видях този за 90лв. в Кауфланд, направих споннтанна покупка и не съжалявам.

# 723
  • Мнения: 32 009
Може и зеленчуци да се правят.
Примерно месо със зеленчуци lu_lu може ли?

# 724
  • Мнения: 4 042
Елена , ако е и ниско въглехидратно и ниско мазнинно - ще гладуваш. Протеините ако преобладават също не е добра идея. Само да не се заблуждаваш, че високо мазнинното хранене е нещо като ядене на мас с лъжица от буркана. Виж примерно вчерашната ми рецепта за огретен от тиквички - по макронутриенти идеално се вписва в НВ ВМХ. Днес съм яла 30 гр боровинки с орехи и овче мляко за обяд, за вечеря кърначета и салата марули, зелен лук, краставица. Това също е с идеално съотношение на мазнини, протеини, въглехидрати съгласно НВ ВМХ (друг е въпросът, че е малко като количество, но съм в кетоза и не ми се яде). Ако толкова те е страх от мазнините, не яж примерно свинско, но зехтинът, авокадото, естествено мазните риби, ядките, са си чудесни източници на мазнини по всякакви канони и режими. Не се лишавай поне от тях. И да ти дам пример, лятото правих една седемдневна диета с някаква супа с пилешко филе, зеле и още там някакви зеленчуци. На практика си беше НВ НМ. Ами виех от глад, лошо ми беше, едвам ги изтърпях тия 7 дни, а резултатът на фона на това беше смешен. Май около 2 кг. С НВ Вмх изобщо нямам такава драма. Ето сега първите 3 дни кето свалих 2.7 кг без да чувствам глад. Разбира се, че повечето е вода. Но и при експеримента със супата също съм изчистила със сигурност някаква вода, тя си беше НВ. Ако питаш за вегетариански вариант, че не помня какъв беше случаят, винаги препоръчвам да се гледат лекциите на Барбара Онийл. Но и тя казва да не се страхуваме от добрите мазнини. Другото, което примерно д-р Пелов препоръчва, е да си представиш чинията така: половината зеленчуци, четвърт протеин, четвърт мазнини. Така не звучи толкова страшно, нали? Реално пак е ВМ, защото мазнините съдържат повече ккал от В и П и пак ще дадат най-голям дял от калориите за деня. Но тази чиния, на три четвърти пълна със зеленчук и протеин не е точно като прословутия буркан с мас и лъжица Simple Smile А, за малко да забравя и най-популярния режим НВ НМ - този на Дюкан. Ами ето, има такова, за каквото питаш. Ама и не случайно вече не се препоръчва. Без източници на енергия, каквито са въглехидратите и мазнините, тялото се принуждава да използва протеините за тази цел. И точно при преработката им за енергия се отделят веществата, които скапват бъбреците.

# 725
  • Мнения: 1 692
Лу лу.....много ме запали. Аз готвя много бавно, за мен основно в кукъра, а за мъжо на фурна ,или котлон. Ама месото с, което се храня е основно конско, понеже съм лееееко хипохондричка и със страх ям, нещо, което съм купила от магазина....Дали ще може да се готви конско и телешко на това чуденце?

Алина, това конско как го печеш?  То не е ли жилаво? Не трябва ли да се вари?

# 726
  • София
  • Мнения: 2 937
Бледолилава, вчера ядох на обяд (аз по принцип не закусвам от край време и не мога да променя тези навици) та на обяд  скрир с боровинки, на вечеря ребра със задушени зеленчуци (карфиол и броколи) с масло и чесън. Днес на обяд и на вечеря суджук и салата домати, краставици, синьо сирене и зелена салата. Ааа днес си пекох и 90 секундно кето хлебче с какао и черен шоколад, че умрях за сладко.

С това хранене ми е добре,обаче внимавам с мазнините, заради жлъчката. Имам камъни и вървя като по тънък лед. Например от по мазно месо веднага правя кризи, сланина, яйца - абсурд.


На този етап от 01.01 не отслабвам и грам. Подута съм, тежко ми е, както си беше и преди това. Имам много за сваляне, сега съм 85кг при ръст 160см.  Пия Глюкофаж хр 1000мг вечер. Това е с две думи. Ям в много голямо количество храна.

# 727
  • Мнения: 27 694
В началото задържах вода/имах подуване точно от този Глюкофаж. И мускулни болки, каго крампи, не силни. Премина за 1-2 седмици, не помня с точност...Забелязах И понеже не задържам много вода по принцип, а си ми бяха тогава точно отекли глезените...

# 728
  • София
  • Мнения: 398
Това са ми резултатите, моля за мнение. В сряда имам час за д-р Начев, но моя позната ги погледна /също ендокринолог/ и каза, че според нея са ок. Да ама на мен ми се струва, че инсулин на гладно 9 е високо, а на втория час също не е паднал и ми изглежда като ИР.
Скрит текст:

# 729
  • Мнения: 4 042
Елена, явно ти беше писала за жлъчката, ясно. Разбирам по друг начин тогава притесненията ти с мазнините. Някой беше писал и за месото и мазното наскоро, затова по тази тема писах. За жлъчката не смея да коментирам, раздвоена съм по въпроса.

# 730
  • Мнения: 267
Лулу, Долче - благодаря. Да, знам, че не се ядат картофи при ИР. Аз съм почти старо куче - от 2016 г.се храня НВ ВМ.Heart Eyes
Страхотни идеи, реших, че ще си купя еър фрайър. Готвенето непми е сила. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 731
  • София
  • Мнения: 16 208
Лейс, и според мен нямаш ИР.

# 732
  • Мнения: 5 459
Лу лу.....много ме запали. Аз готвя много бавно, за мен основно в кукъра, а за мъжо на фурна ,или котлон. Ама месото с, което се храня е основно конско, понеже съм лееееко хипохондричка и със страх ям, нещо, което съм купила от магазина....Дали ще може да се готви конско и телешко на това чуденце?

Алина, това конско как го печеш?  То не е ли жилаво? Не трябва ли да се вари?

Жилаво е. Варя го, но съм чела рецепти и за печено, ама не съм посмяла за сега да пробвам....

# 733
  • Мнения: 27 694
Печено във фолио/хартия за печене/плик за печене/йена според мен ще е добре. Както казах, печен патладжан плътно увит във фолио стана идеален във фрайърчо- дори си го хапнах с обелката, понеже беше мекичка. Във фурната също става по този начин.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Алина, това конско как го печеш?  То не е ли жилаво? Не трябва ли да се вари?

Жилаво е. Варя го, но съм чела рецепти и за печено, ама не съм посмяла за сега да пробвам....
Моето куче е с алергии и 3 месеца го храних с конско. Два пъти пробвах да пека, но става ужасно сухо. Варено става супер, чак ми се искаше да хапна и аз, но не успях да преодолея себе си за да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт