Отговори
# 165
  • Мнения: 1 024
Моята бебка е на 5м. и половина, върти се от гръб по корем и предимно предпочита само на ляво да се завърта.
Да ви попитам давате ли още пробиотик?

# 166
  • Мнения: 2 515
Бебка днес стана на 6мес.и не се врътка по никакъв начин, единично се завъртя няколко пъти от корем на гръб. Всички педита ми казват, че ще се завърти, когато иска. И мен ме притеснява, но пък се опитва да лази, набира се да сяда, та все си мисля,  че и на това ще му дойде времето.

# 167
  • Мнения: 458
Всяко бебче се развива различно. Баткото изобщо не ми е лазил, а проходи на 8 месеца, сега малчо вече лази, но не вярвам да проходи толкова рано. А й това че някои бебета започват да се обръщат, сядат или лазят по рано нищо не значи. На баткото му се чудеха всички колко бързо уж се развива, а сега го мързи да отиде до магазина или да напише една страничка букви. Изобщо не се притеснявайте всяко бебче си има своя темп, няма еднакви. Важното е да са ни живи и здрави.

# 168
  • Мнения: 3
И моето (на 6+) не се върти,  въпреки че може.  Завъртала се е няколко пъти от корем по гръб.  И един единствен път сама се обърна от гръб и падна от дивна...

# 169
  • Мнения: 3
А момичета,  правите ли гимнастика?  Не намирам упражнения за бебе след 6 месеца...  Confused

# 170
  • Мнения: 71
И моята бебка не се върти, днес прави 6 месеца. Педи се скара малко, че не се въртяла, но пък аз освен гимнастика и упражнения друго немога да направя, насила немога да я накарам, но пък ако и помогна да се изправи(по нейно желание) си стои седнала без да пада.
   Бях започнала да захранвам с оризова каша, но я хвана вируса с разстройство и температура, много трудно го изкара, трябваше да пие антибиотик, от който пък получи ортикария.
   От вчера поднових захранването с тиква, нея поне я гълта, кашата само я държеше в устата и я изплюваше.
Но незнам от тиквата ли вече 2 пъти се буди, неспокойна е и 3 пъти ака, утре пак на оризова каша и ще видим инцидентно ли е или тиквата не и понася.

# 171
  • Мнения: 439
Irinapa, може и от тиквата да е.. ние с тиква акаме 4 или 5 пъти на ден, по малко.
Нашата все по корем иска.. вчера я заварих на ръба на спалнята, докато си измия ръцете.. май неизбежно ще има туп... Иначе за това връткане, насила не става. Ние трудно започнахме, а сега е като вентилатор.. аз като бебе също не съм пълзяла, направо съм проходила, майка ми и тя се вайкала, ама ей ме, нищо ми няма Simple Smile всичко ще се случи, когато му дойде времето..

# 172
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз моя се опитвах да го науча да се върти по корем като с дясната ръка хващах лявото краче и го првхвърлях през тялото, а после помагах да си измъкне затиснатата ръчичка. Видях го в едно клипче случайно. Иначе гимнастика не ми позволява да правя, като хвана ръцете и се набира да сяда. Ако има куде да се сържи е горе-долу стабилен, но ако няма е желе и тупва. Ще кача после какво ми е дал Стаменов за гимнастиката след 6м.

Иначе аз вече сам на спалнята не го оставям, или го оставям в кошарата или на килимче на земята в хола.

# 173
  • Мнения: 227
Ще се радвам да качиш упражнения след 6м. И аз не я оставям другаде, освен на пода. Отдавна се преобръща, бърза е и за секунди прекосява спалнята. А от 1 седмица и пълзи и сме по цял ден на пода на килимчета, обградих с възглавници, но и те не помагат. Вече се катери по тях и ме е страх, че ще забие нос в плочките. Sad

# 174
  • София
  • Мнения: 4 011
Мойто го оставям на пода да се мъчи, но само надига дупето и като гъсеничка се гърчи.

# 175
  • Мнения: 6 557
Моя бебчо също е от необръщащите се. Иначе сяда сам ако има за какво да се хване и набере. Лази по корем. Ако го оставя по корем на леглото отива до другата страна лазейки Stuck Out Tongue Winking Eye Пюретата само ги ближе. Не знам дали изобщо гълта нещо, но пък сам си хваща лъжицата Kissing Heart

# 176
  • Мнения: 439
Аз все си мисля, че каквото и да правя, не е достатъчно чисто да я оставям на пода.. поръчала съм 2 броя мек пъзел, смятам на него да я слагам. Иначе и тя е като гъсениче, забива нос и набира дупето нагоре 😁😁😁

# 177
  • Мнения: 2 515
И бебка е така, забува нос и вдига дупе, голямо пъшкане, голямо охкане, мъккаа Grinning
Бебка още кашля, има секрет. Личната я слуша, каза чисти гърди, гърлото ок, вчера и кръвни и урина пускахме. Пусна й и ДКК, да види дали нещо бактериално няма, но каза всичко е наред, вирус е било, още се чисти...
С пюретата и ние сме зле, но аз почнах да й давам зеленчуково и след обяд плодово, този път нещо не спазвам много много правилата Sunglasses, дано няма проблеми бубата. Каша няма да почвам скоро, на килограми сме повече от добре 8,400. Само хемоглобина й беше 104, казаха малко нисък, едната лекарка каза да почвам месо другата да давам водорасли и броколи. Как е хемоглобина на вашите бебчета?

# 178
  • Мнения: 861
И бебка е така, забува нос и вдига дупе, голямо пъшкане, голямо охкане, мъккаа Grinning
Бебка още кашля, има секрет. Личната я слуша, каза чисти гърди, гърлото ок, вчера и кръвни и урина пускахме. Пусна й и ДКК, да види дали нещо бактериално няма, но каза всичко е наред, вирус е било, още се чисти...
С пюретата и ние сме зле, но аз почнах да й давам зеленчуково и след обяд плодово, този път нещо не спазвам много много правилата Sunglasses, дано няма проблеми бубата. Каша няма да почвам скоро, на килограми сме повече от добре 8,400. Само хемоглобина й беше 104, казаха малко нисък, едната лекарка каза да почвам месо другата да давам водорасли и броколи. Как е хемоглобина на вашите бебчета?
защо да е нисък 104 , нашия е 108 , и е в норми. Мисля че за 6 месечно бебе е малко рано за месо , пък за водорасли изобщо нямам коментар. Ние сме от три дни на захранване, пащърнака изобщо не и харесва, сега давам сладък Картоф и по И харесва.

# 179
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз като моя го слагам на пода но върху пъзел и отгоре понякога килимчето от активната гимнастика, че иначе имам чувството, че хем е мръсно, хем студено. Изследвания още не сме пускали, най-вероятно ще е януари чак, като се приберем обратно в София след празниците.

Общи условия

Активация на акаунт