Отговори
# 675
  • Мнения: 182
И ние излизаме почти всеки ден, ако съм сама сме си у дома, че голямо приготовление и се отказвам. Вчера правихме задължителните профилактични изследвания ,( кръв, урина и ехограф) Последното явно е новост, с баткото нямаше такова чудо...според една позната мед. сестра си точат от касата ...здрави сме, това е важното. Момичета да ви попитам как сте с костите...боли ме врат, кръст, мислих си от неудобно възглавница. Смених я, болката продължава, от дни ме боли и пръста на ръката, хващам остеопороза на млади години Stuck Out Tongue Winking Eye
Мн неприятно усещане, дори не мога да се врътна да спа по корем, защото ме опъва кръста ...И др въпрос, знам ,че фокусът ни е изцяло върху бебенцата и ние сме на заден план, но все пак някои от вас правил ли си е ПКК ( пълна кръвна картина)? Аз бях с нисък хемоглобин и причерняване, още от болницата. Бях изписана с хапчета и ми се каза, да си направя изследвания, след като спра приема им, за да се види дали е повлияло, но уви, ето 6+ месец и още не съм си направила ...Благодаря, помрънках си, олекна ми Heart

# 676
  • Мнения: 1 694
Момичета, от каква възраст мога да давам сурови плодове? С баткото давах банан, круша, ябълка и манго сурови на 7 месеца, но той нямаше никакви колики. Бебето имаше колики, не жестоки, но все пак... не ми се иска да обработвам топлинно плодовете, искам директно сурови, но все пак...

# 677
  • София
  • Мнения: 4 011
Вчера доктора ми каза да започвам суровите плодове. На осем месеца без 4 дни е.

# 678
  • Мнения: 458
Аз му давам суров банан и ябълка, естествено по малко де. На 6++ е и не съм забелязала да има проблем.

# 679
  • Мнения: 2 502
Тук ваксините се слагат на 9, 16 и 20 седмици. Другите са след годината. Абсолютно никакви изследвания няма, само хелт визитърка идва вкъщи в началото.
Онзи ден дадох бананче, но бузките му се обринаха и ММ казва да се придържаме към пюренцата засега.

# 680
  • София
  • Мнения: 616
Аз моя май го простудих, че го изкарах леко облечен вчера, нищо че ходихме с кола, ама имаше вятър. Та днес е с 37,6-38 градуса температура. Все се надявам да са зъби, че цял ден крещи и пъха настървено всичко в устата, ама едва ли. А след две седмици трябва да сложим последната ваксина. Дано се оправи по-бързо!
Аз круша, слива и ябълка съм си приготвила на готови пюренца, но банана мисля суров да го дам.

# 681
  • Мнения: 6 753
Банан и авокадо се дават сурови. Всичко друго трябва да е сварено/на пара.

На моя му остават две ваксини. Аз ги слагам една по една. Но съм забравила да напомня за този ехограф на последния преглед. Добре, че ви прочетох, да я питам нашата заблудена докторка Rolling Eyes

# 682
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз клоня към ЗВБ нещо, че почна да отказва пюретата, но пък си краде хляб, ябълки, авокадо, банан, дюля и си ги ръфа и дъвче даже. Та ябълката я давам сурова, на пара и пюре не ѝ е фен, банана също суров, крушата и сливата са на пюре, но само защото нямам сурови.

# 683
  • Мнения: 227
Здравейте и з много години! Не съм писала скоро и не успях да прочета доста страници назад, за което моля да ме извините. Бебка има воднисти сополки и май е настинала. Последните дни има тъмно зелено ако, може ли да е от настинка?

# 684
  • Мнения: 439
Марти, ако не е яла нещо зелено, да, може да е от настинката, и ако е така, обади се на педиатъра. Нашето стана тъмно зелено от броколите с грах, сега сме на чушки със месце и червенее

# 685
  • Мнения: 861
Марти, ако не е яла нещо зелено, да, може да е от настинката, и ако е така, обади се на педиатъра. Нашето стана тъмно зелено от броколите с грах, сега сме на чушки със месце и червенее
Радостче  , не е ли рано за чушки месо и бобови? Аз още не мога да разбера кое кога следва....

# 686
  • София
  • Мнения: 4 011
Чушки и месо давам от шестия месец. Грах съм давала веднъж в едно готово пюре преди около месец.

# 687
  • Мнения: 1 025
Ако е на АМ може да зеленее и от желязото в него, така знам от нашия педиатър. Ние сме на смесено хранене и ако хапва повече АМ, става зелено.

# 688
  • Мнения: 966
Аз дадох броколи преди няколко дни за 2 дена, но много газове и образува и дискомфорт, отложих ги за по-натам. Бобови също мисля по-натам. Сега въртим тиква, морков, картоф, тиквичка, пащърнак. Вкарах ябълка и сега мисля и круша и синя слива да и вкарам. Започна да си хапва по цяло пюре, но все още си я кърмя след него. Понякога суче малко, понякога повече. Каша и давам чат пат, ама повече от 3-4 лъжици не се е излъгала да изяде.

Сополи и ние имаме - белички. Не и е запушен носа и само дърпам с аспиратора и физ р-р. Акото ни е оранжево (и нослето), но повечето пюрета са ни в този цвят и мисля че е нормално.

Започна да посяда мойта мадама, като се придържа с ръчички. И е станала много претенциозна. С 300 мъки и чистя ушите и нослето вече, а преди даже ми се смееше 😁😁 ПС. Имаме голям напредък в лечението на хемангиома, пу, пу!

# 689
  • Мнения: 458
Ох малчо днес пак падна. Направо вече незнам. 🤐Батко му го е научил да слиза от леглото на заден ход и докато се обърна да му оставя шишето за секунда даде газ назад и слезе, но понеже явно бързаше да не го хвана не се задържа и право назад като талпа... Притеснява ме че си удари централно главата отзад. Незнам вече живея в страх, толкова е палав, че вече ходя и до WC с него, то бива бива палав да е ама покрай батко му направо пощуря. Утре поне сме на контролен та ще кажа на педиатърката да го огледа хубаво, че всеки ден започна да се удря някъде.
Някоя мама ползвала ли е първо пуфис и памперс? Питам защото един приятел ще ми изпрати от Англия памперси и ние сме на 5 пуфис от 11кг., но незнам на памперс да не са по уголемени и за хипп 2 от Англия има ли даващи и доволни ли са? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт