какво образование имат майките, вярващи в 

  • 4 298
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз също не намирам връзка. Може ли някой да ми обясни защо като влезнем в църква, при положение, че детето е кръстено, започва да плаче  колкото глас има и веднага след това като му дадем светена вода се успокоява!?!?!?
E, па мойто не е кръстено и един път не е изплакало в църква. За мен всички изводи, направени въз основа на единичен случай с един човек, не са основание да се правят генерални заключения

# 16
  • Мнения: 2 019
И какво излиза,че по-простите(без да засягам някого)вярват в уроки,а вишистите-Не.Така ли?Мисля,че няма логика между едното и другото.Всеки има право да вярва в каквото си иска и това на колко години си,какво образование имаш,какви са религиозните ти вярвания и т.н.нямат значение.
newsm10

# 17
  • Мнения: 817
Аз съм бакалавър и не вярвам, но това какво образование имам, не мисля, че е от значение.

# 18
  • Мнения: 1 100
Майче евала за темата , обаче мисля , че няма смисъл - някои хора обичат да си създават проблеми и ги търсят навсякъде , да не говорим че мистиката е идеалната материя за такива личности . Аз като четях темата за урочасването се изумих колко хора не вярват "по принцип" , но мият децата със светена вода , водят ги по баячки и т.н. . Всеки е свободен да вярва в каквото си иска в крайна сметка и не е нужно да се оправдава за това , но не е лошо ,когато бебето плаче да потърсим първо логична причина за това и после да връзваме червен конец!

Peace Може би няма връзка между образование и вярване в митове, легенди и разни "бабини девитини" (без обида Stop). Но определено обЩата култура играе роля в това отноШение. Ако разумно погледнем на неЩата, бихме отхвърлили пове4ето неЩа, свързани с баене, светена води4ка, 4ервени конци т.н. Факт е оба4е, 4е пове4ето хора автомати4ески наследяват този тип поведение, без да се замислят заЩо.
ЗаЩото наистина логи4на при4ина да вържем 4ервения конец няма. И все пак това не е при4ина да критикуваме тези, които го правят.
Та за обЩа представа и аз мисля, 4е темата на май4ето е полезна. Ей така, да видим как реално стоят неЩата; никой никого не иска да обижда Hug

# 19
  • Мнения: 2 924
И какво излиза,че по-простите(без да засягам някого)вярват в уроки,а вишистите-Не.Така ли?Мисля,че няма логика между едното и другото.Всеки има право да вярва в каквото си иска и това на колко години си,какво образование имаш,какви са религиозните ти вярвания и т.н.нямат значение.
Не виждам връзка. Особено пък и в тези времена, когато образованието за мен не е показател за статус, или ценност- има милион университети и ценза е сведен до минимум, така, че схващам ти идеята, миличка, но едва ли с тази анкета ще получиш адекватна представа за това, което те интересува  Hug


Аз също не намирам връзка. Може ли някой да ми обясни защо като влезнем в църква, при положение, че детето е кръстено, започва да плаче  колкото глас има и веднага след това като му дадем светена вода се успокоява!?!?!?
Явно е жадно.Това е майтап.
Моята дъшеричка също не е кръстена ,но много обича църкви и даже заспива в тях.
Аз не вярвам в урочасване ,но майка ми ,която е с доста повече висши образования от мен вярва. Та като плаче малката и бае. Да не обяснявам процедурата ,че е много сложна:)
Дали това ,че вярва не се дължи на факта ,че е пенсионерка вече?
Ама като забелязвам от анкетата колкото е  по-високо е образованието ,толкова епо-голяма вярата:)

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 13:57 от Хипатия

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Но определено обЩата култура играе роля в това отноШение. Ако разумно погледнем на неЩата, бихме отхвърлили пове4ето неЩа, свързани с баене, светена води4ка, 4ервени конци т.н. Факт е оба4е, 4е пове4ето хора автомати4ески наследяват този тип поведение, без да се замислят заЩо.
ЗаЩото наистина логи4на при4ина да вържем 4ервения конец няма. И все пак това не е при4ина да критикуваме тези, които го правят.


И в християнството няма много логика, но ей на...........вярата не подлежи на логически обяснения и смисли

# 21
  • Мнения: 5 183
Аз съм Магистър по Икономика - Маркетинг в БГ. Имам и следдипломна квалификация по Бизнес Администрациа - Менидймънт, в 4ужбина - Нова Зеаландия. Вярвам е силно казано, но винаги си имам "едно наум", а майка ми като каже нещо по въпроса, особено в тежък момент, съм склонна да се съглася с нея. А тя определено вярва в тези неща, може би защото не е висшистка  Mr. Green ...ако следваме логиката на така зададената тема ... newsm78 Crazy Mr. Green
Гласувах с последна опция  bowuu Flutter

# 22
  • София
  • Мнения: 2 967
E, па мойто не е кръстено и един път не е изплакало в църква. За мен всички изводи, направени въз основа на единичен случай с един човек, не са основание да се правят генерални заключения

Имам предвид, че вярвам в някой работи от типа на: лоши очи и т.н, и т.н., а това , че е кръстено, вярвам, че му дава защита. Но и изводите от тази анкета не са основание да се правят генерални заключения. Не виждам смисъл да се заяждаш, защото всеки има свобода да се изказва лично.
 

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Забравих да отговоря..........имам средно образование и си мисля, че не вярвам в уроки.........но  може и след време да повярвам........ в моменти на голямо нещастие човек вярва във всичко...............дано не ми се случва.............

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
newsm78


Въпрос на възпитание, а не на образование
Peace

# 25
  • Мнения: 3 089
...... в моменти на голямо нещастие човек вярва във всичко...............дано не ми се случва.............
дааа, с това съм съгласна.
Въпрос на възпитание, а не на образование
а с това не съм. имам познат ядрен физик. няма сила на света, която да го накара да вярва в нещо не-логично.
ама добър разговор се получава  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
...... в моменти на голямо нещастие човек вярва във всичко...............дано не ми се случва.............
дааа, с това съм съгласна.

Аааа, като си съгласна с това , нали се сещаш, че нещо така може да промени живота на едни човек, че докато е жив да е суеверен и да вярва урочасване?!

# 27
  • Мнения: 3 089
не само се сещам, но и имам пример. моя много близка роднина е трансплантирана преди доста години. тази жена вярва на всичко - в уроки, в Бог, в провидение, в карма, в съдба и още там в каквото се сетиш. разбирам я, всеки би я разбрал. и да, животът не ме е поставил в такава гадна ситуация. съответно, не мога и да предполагам как бих реагирала, ако съм в подобно положение. при хипотезите всичко е възможно. а и пък все ми се струва, че умиращите не могат да се сравнят с една майка, чието бебе заспива щом влезе в църква (тук доста опростих нещата, но само, за да отдалеча повече 2та полюса)
но въпросът беше друг. и когато питах, нямах предвид умиращи хора.

# 28
  • Мнения: 2 237
С висше образование съм и вярвам в урочасването.И не за друго,а защото ми се е случвало и говоря от личен опит.Може би самата дума "урочасване" звучи особено....Ако я заменим с "лоша енергия",да вярвам че има лоша енергия,която понякога несъзнателно хората си пренасят по между си.Естествено има и хубава енергия - нея съм по-съгласна да ми я пренасят.... Peace

# 29
  • Мнения: 2 924
не само се сещам, но и имам пример. моя много близка роднина е трансплантирана преди доста години. тази жена вярва на всичко - в уроки, в Бог, в провидение, в карма, в съдба и още там в каквото се сетиш. разбирам я, всеки би я разбрал. и да, животът не ме е поставил в такава гадна ситуация. съответно, не мога и да предполагам как бих реагирала, ако съм в подобно положение. при хипотезите всичко е възможно. а и пък все ми се струва, че умиращите не могат да се сравнят с една майка, чието бебе заспива щом влезе в църква (тук доста опростих нещата, но само, за да отдалеча повече 2та полюса)
но въпросът беше друг. и когато питах, нямах предвид умиращи хора.
честно казано нищо не рабрах.Какви умиращи,каква майка?Simple Smile И кога е ставало въпрос за сравнение?

Общи условия

Активация на акаунт