какво образование имат майките, вярващи в 

  • 4 307
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 175
Аз съм все още с бакалавърска степен , но в скоро време мисля да завърша и магистърска , а ако е рекъл бог и още едно образование . Въпреки това , не считам , че на света съществуват само онези неща , които ги пиеше по учебниците и които можеш да усетиш със сетивата си . Вярвам в урочасването , понеже го изпитах на собствен гръб и макар и да не вярвах , че бабичката ще ме вдигне на крака - тя успя за няколко минути .  Самата аз много пъти съм водила малката при бабички да й баят , когато беше бебе в случаите , когато започваше да пищи неистово и да плаче непрестанно . След като й баеха се успокояваше и заспиваше .
Както е доказано , че човек притежава биополе , така вярвам , че когато се преплетат енергиите може да се стигне до т.н. Урочасване " . В крайна сметка има и физика , с която може да се обясни по-научно , но това е само за онези , които са пожелали да се запознаят с това .

# 31
  • Мнения: 748
Въпрос на възпитание, а не на образование
а с това не съм. имам познат ядрен физик. няма сила на света, която да го накара да вярва в нещо не-логично.
ама добър разговор се получава  Hug
ки ки ки  hahaha аз пък има позната професор по химия (няма да казвам в кой университет, за да не й създам лошо име), която е в една секта, дето едните изпадат в нещо като транс и говорят на неразбираеми езици, а пък другите пак така тълкуват това говорене... и тя е от тия, дето говорят...
а имам пък една друга позната, преподавателка по физика, дето не само тя, ами цялата групичка преподаватели са зарибени пак в някаква секта (или там религия, не знам точно). единият от тях е фен и им носи на другите книжки да ги просвещава... не знам точно коя е сектата и много не сме си приказвали на тая тема, но от време на време ме изумява като заклейми нещо и го обяви за езическо.  Rolling Eyes
така че хора всякакви.  Peace
въпроса ти наистина не е коректен.  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 2 967
и когато питах, нямах предвид умиращи хора.

Аз също нямах предвид умиращи хора, а съвесм други ситуации, които да те накарат да вярваш в урочасване.

# 33
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 715
Аз съм магистър и вярвам в урочасването!

# 34
  • Мнения: 1 100
Аз пак да повторя, 4е според мен е по скоро въпрос на култура (наШа си бг. такава предимно), отколкото на нау4на степен.

Незнам какви са впе4атленията на другите 4ужбински май4ета, но аз поне тук такъв феномен не забелязвам. Е, сигурно има някои редки единици, дето в неЩи4ко си вярват и съмняват, ама ина4е мнозинството : тц.

У нас е много разпространено, корени се в дълбоки традиции, наследени от поколения баби и т.н. Та затова трудно могат да се надраснат такива суеверия.

# 35
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз съм магистър и вярвам в урочасването!

И аз така  Peace

# 36
  • Мнения: 616
Аз имам магистърска степен ,но въпреки това вярвам в урочасването,защото съм виждала как детето ми е било ни живо ни мъртво в ръцете ми, и се оправяло след като му баят.

# 37
  • Мнения: 495
нищо общо няма образованието с вярванията на един човек
нито образованието е мерило за интелект
пък възпитанието що го намесихте, направо недоумявам
вярно, средата има значение
но растеш в една среда, работиш в друга, приятелите ти са в трета
решаващ според мен е жизнения опит, пречупен през светоусещането ни
щото от едно и също нещо един човек си вади едни изводи, друг - други

# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
E, па мойто не е кръстено и един път не е изплакало в църква. За мен всички изводи, направени въз основа на единичен случай с един човек, не са основание да се правят генерални заключения

Имам предвид, че вярвам в някой работи от типа на: лоши очи и т.н, и т.н., а това , че е кръстено, вярвам, че му дава защита. Но и изводите от тази анкета не са основание да се правят генерални заключения. Не виждам смисъл да се заяждаш, защото всеки има свобода да се изказва лично.
 
Това, че споделям различно мнение и споделих обратен по смисъл, но еднакъв по вид, пример, момент от живота на моето дете, все още не означава, че се заяждам. И, да, единични случаи за мен не са основание за глобализиране.

# 39
  • Мнения: 7 837
 rotfImao

Отдавна не бях попадала на толкова забавлителна тема в Майките.

Та и с 3 висшета да си и да не вярваш на неща, с които не си се сблъсквал, пак може да си куха лейка и да дрънчиш отвсякъде.
За протокола - магистър по маркетинг и реклама съм и да, вярвам. Но повечето не се замислят за дълбоката същност на нещата, в случая урочасването и приемат всичко откъм повърхностната му страна  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 242
 smile3525вярвам и още как-особено след като ми мина през главата. ..всъщност, ако някой се интересува мога да му дам координатите на една баба в Гоце Делчев, която-според мен- е истинска вълшебница-прави реални добри неща на добри хора, засегнати от лоши хора...иначе казано-пише бележки против уроки и прочее гадости...и за Любов. Каза ми, че като дойде някой да я моли за лошо го гони-обичам я много тая баба, защото ми върна топлината ...и на много мои познати хора също.ПОЗДРАВИ!И няма страшно-доброто винаги е по-силно от злото и винаги побеждава. newsm10

# 41
  • Мнения: 799
majceto, за мен образованието в БГ въобще не е критерий за интелигентност, образованост и т.н.  В последните 10 години който не е поискал, той не е учил висше. Също така във форума пишат компютърно грамотни хора, повечето от които са вишисти или студенти. Така че едва ли тук ще получиш обективна представа за вързката между образование и поверия.
За протокола - аз съм магистър и не вярвам в уроки. Не употребявам светена вода и баячки  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 555
Аз имам 2 висшета и в момента уча магистратура и Вярвам в урочасването и т.н. Първо защото съм се занимавала с такива проучвания, покрай следването ми и малко или много съм запозната с тази "материя" ако мога така да я нарека и второ по тази логика  ние "висшистите" и в магиите ли не вярваме ?! Това не е до образование !!!!!!!!!!!!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Какво общо има образованието,  само това не се сещам в момента???
За протокола - основно образование ( купено при това) и много вярвам в уроки. bowuu

# 44
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Магистър съм и не вярвам много много,но пък си и имсм едно на ум. Искам да попитам мамите, които не живеят в БГ дали по широкия свят има понятие уроки? Много ще ми е интересно да знам Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт