Блазе на холандците...

  • 1 456
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре де, нали западняците отдавна за изкоренили този порок - краденето... Thinking


Аз в Бг си карам новото колело (чисто и лъскаво) по такива прашни и раздрънкани пътища, сърфирайки м/у 1000 коли и бусове Crazy .., но на драго сърце бих се сменила с някой западняк  Laughing

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 11:46 от Шани

# 16
  • Мнения: 1 017
да се разпиШа и аз от Финска земя  Hug Heart Eyes
и тук така с колелетата, предпочитано транспортно средство са...алеи само за колоездачи, вътре и извънградски...и тук децата карат от най ранна детска възраст...лятото колело, зимата колело и кроскантри ски  Hug
най ме ШАШкат (все оЩе) като карат на минус 20, брули ги вятър...поне алеите са много добре опесъчени, та не е изключително опасно и хлъзгаво (аз ако съм, се пребивам де...).
за краденето...ами и тук ги крадат, на мен ми откраднаха първото, една седмица след като си го купих (при това беШе старо)...сега си имам ново, но застраховано. тук си застраховаШ къЩата заедно с колелото  Mr. Green (има намаления за това) крадат, за да се приберат до вкъЩи от бара, после хвърлят колелото в езерото...(примерно) факт е, чЕ полицията прави една акция а разпродажба всяка пролет: на всички колелета захвърлени, извадени от езерата, изпод снега...
краденето е от хора напили се предимно...всъЩност ако си оставиШ чАнта/ключове/портмоне...много вероятно е да си ги намериШ (личен опит)...обачЕ телефон и колело по скоро не...

# 17
  • Мнения: 872
Западняците отдавна са изкоренили този порок - краденето, но уви колко мароканци, турци, българи живеят на запад и си крадат.  Wink

И тук - Белгия, колоездача е с предимство на пътя, на всяко кръстовище има и светофар за колелета и всички карат колелета. Безопастността е осигурена макцимално. Бебета на по няколко месеца ги качват на столчета или ги возят в количка прикрепени към колелото. А и аз до 5тия месец на бремеността си карах колелото, няма нищо страшно...

# 18
  • Мнения: 7 914
забравих да кажа, че на всяка гара си има задължително паркинг за колелета...жалко, че няма снимка да ви покажа... колко са голени тези паркинги и колко многооооо колелета има...
 #Crazy Joy

# 19
# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 100
...и не само по гарите, а пред всяка фирма/магазин/ блок има място за паркиране на колелетата; отделно че долу в мазето си имаме пак 2 помещения за целта.

# 21
  • Мнения: 7 914
Аз тях не ги смятам.. те са някакви си стоичици... айде като минавам през някоя гара някой ден непременно ще снимам  Joy
 Да видите по на 2-3 етажа тъпкано  с велосипеди Joy

# 22
да, наистина е вярно за Холандия, но пък в замяна на това алеите за пешеходци са ужасни, а на някои места направо ги няма.   #2gunfire #2gunfireТака че аз все вървя по алеята на колелата, която е много по равна и приятна .

# 23
  • Мнения: 1 645
Да,вярно е...за ужас на шофъорите Laughing Laughing Laughing
Навсякъде има платно за колелетата,тук много хора се придвижват така.В дъжд,в пек,в сняг даже...не ги бърка.Паркинги за колелета-навсякъде и винаги са пълни.Гледката наистина си заслужава да се снима.В началото ми беше странно,но свикнах.Най интересното е да видиш:
1. Жена с 4-5 деца...едно на кенгуро,другото на седалка на колелото отпред,третото-отзад и две на малки колелета от двете страни Laughing Laughing Laughing
2.Мъж натъкмен със супер скъп и изтупан костюм отива на работа с колело и си го паркира примерно пред супер луксозна банка в която работи.
3.Девойчета с въз къси полички.
4.Много възрастни хора.

А какви ли не приспособления за колелета няма: да си возят кучетата,има и колички,които се закачат отзад за деца или покупки.
Интересно е наистина.Даже бих казала-уникално.

# 24
  • Мнения: 7 914
да, наистина е вярно за Холандия, но пък в замяна на това алеите за пешеходци са ужасни, а на някои места направо ги няма.   #2gunfire #2gunfireТака че аз все вървя по алеята на колелата, която е много по равна и приятна .

Наистина... да видиш някой да върви пеш ( извън Амстердам или шопинг центъра на някой град) е изключение Mr. Green Joy


# 25
  • Мнения: 7 914
мими23,

 исках да ти пусна ЛС да те питам как е работата и да ти кажа добре се появила  Hug след огромно отсъствие тн...обаче нямаш подобна опция #Crazy


ПП
Уф много съм заспала видях я опцията ooooh! ooooh! ooooh! Отговори  ми на лични ако искаш

# 26
  • Мнения: 2 093
И аз се включвам кам всички зависливци. Тук в Торонто ( предполагам и в другите градове) е рая на шофиорите. Всичко е пригодено за коли, има милиони паркинги из града. Тук изобщо няма място в центара, кадето може човек да се разхожда спокоино без да трябва да пресича улица или да чака на светофар. Не е чудно, че в Северна Америка има страхотен проблем с затластяване, повечето карат коли.

# 27
  • Мнения: 7 837
Пръскам се от яд и завист...

Що и в Бг си нямаме колоездачни алеи   Close

Кака, има една -  до Хилтън  Laughing


В нашия град също има колоездачни ленти, почти по всички големи булеварди. Където няма, спокойно си карат по тротоатните алеи, защото и без това пешеходците са рядкост  Grinning
Колоездачите си спазват правилника за движение, но са и с предимство в определени случаи.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пръскам се от яд и завист...
Що и в Бг си нямаме колоездачни алеи   Close
Кака, има една -  до Хилтън  Laughing

Една птичка, пролет не прави... Confused
А и таз не ми върши раб'та Close

Общи условия

Активация на акаунт