Захранване с оризова каша, как да стане?

  • 1 208
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Имам и едно друго притиснение - дали едно късно захранено бебе няма да откаже лъжицата?
няма да я откаже,поне няма такава зависимост

# 16
  • Мнения: 2 149
Добре де, досега трябваше да съм давала сокове. Не съм.
Трябваше бебето да пие вода, аз задържах и водата.

От 5 месец трябва да му дам пюре. Е, с пюре ли да започна?
За мен не е проблем да му дам пюре в 5 месец, колко му е още месец да изчакам. Плодово или зеленчуково?

Мислех, че с оризова каша е най-добре да запоне захранване.
Да въвеждам и плодво и зеленчуково в един месец? Е, какво излиза, да ги пазим само на кърм ада е възможно най-дълго /това може и годинка да значи/ и после юруш всичко в един -два месеца да набутам... newsm78



# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
Виж,ти си преценяваш.Както сметнеш за добре-така ще направиш.Ние не ти казваме,а съветваме.
Относно за два месеца-да дадеш всички храни.Ами според мен по-добре по -късно и по-разнообразна храна.Отколкото постепенно от 4 -и месец,но бебето да не е готово за дадения вид зеленчук или плод.
Ние сме на 8 мес.и не сме въвели все още всичко.Почнах захранване в 5,5м.Току що тепърва ще почвам с въвеждането на месо,царевица,грах,карфиол,глутен  пр.
Така,че не е така както казваш"Юруш". Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
А според мен 4 месеца е мн рано за оризова каша....и изобщо за каквото и да е. Но пък специално оризът все пак доста запича, че цял месец само с това да го храниш детето. А и бавно захранване ако ще правиш давай по 10 дни - например ориз и после друго (друга каша например), защо цял месец ще даваш само ориз. А и не е задължително ако захраниш след 5-6 месец да въвеждаш нещата бързо. Но мисля, че това ще ти го подскаже детето. И аз си бях приготвила, схеми, бях си наумила тактика - всичко отиде на кино Wink Първия месец и половина го давах мн бавно, после изведнъж се наложи да въведа повече хранения и после и храните почнах по-бързо, но виждам , че той обича разнообразието и да опитва различни неща и за това го правя Wink

# 19
  • Мнения: 559
Аз захраних с оризова каша 6-я месец. Правих я с кърма и в началото беше доста рядка, а след това я сгъстявах повече. Моят съвет е да изчакаш още малко със захранването, няма за къде да бързате. Успех! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 149
Май ще се наложи да питам лекарката какво мисли. Дано пак не започне да ме кара да чакам, че и тя е една...Ама тя ще ме засили със сокове. Освен сок+ каша..., рядка каша.
 newsm78
Я аз да си взема един наръчник по захранването и да почвам да чета! Thinking Има ли такова чудо, това си мисля...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
Я аз да си взема един наръчник по захранването и да почвам да чета! Thinking Има ли такова чудо, това си мисля...
В библиотеката има доста материал.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
на мен ми бяха дста полезни първите теми на кек върви захранването, там доста бяха писали и схемите, по които самите те са захранвали Wink

Общи условия

Активация на акаунт