Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 935
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15
Здравейте дами,

Аз съм с един мисед в 7 гест. седмица. На свoя глава преди да си запиша час при Русев си пуснах изследвания за тромбофилия в МД и НК клетки вчера. Ще съм ви благодарна, ако дадете мнение за тези резултати. Притеснявам се ако съм бременна сега, да не повлияе пак.

Фенотипизиране на NK/TNK клетки      Профил   *   *
Общи Т лимфоцити (CD3+)      1 221   Cells/µl   572 - 2350
Общи Т лимфоцити (CD3+) %      71.0   %   54.0 - 85.0
NK клетки (CD3-/CD16+/CD56+)¹      339   Cells/µl   90 - 430
NK клетки (CD3-/CD16+/CD56+) %¹      20.0   %   5.6 - 30.0
T клетки с NK активност (CD3+/CD16+/CD56+)      11.00   %   0.01 - 12.00
Анти-фосфолипиден синдром-Разширен      Профил   *   *
anti-Cardiolipin ACL IgG (анти кардиолип. антит.)      1.7   U/ml   До 10.0
anti-Cardiolipin ACL IgM (анти кардиолип. антит.)      1.1   U/ml   До 7.0
anti-β2 GP 1 IgG (β2 Гликопротеин 1 IgG АТ) колич.      2.2   U/ml   До 8.0
anti-β2 GP 1 IgM (β2 Гликопротеин 1 IgM АТ) колич.      1.2   U/ml   До 8.0
anti-Prothrombin ( анти протромбин ) IgG + IgM      4.5   U/ml   До 20.0

# 106
  • София
  • Мнения: 10 642
Много благодаря, Nandin. А къде мога да намеря референтни стойности за бременни?
Ето тук има референтни за бременни, но за клетките са в абсолютен брой, не в %. Твоето изследване е в %. Имунологията само така ги дават.
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Neutrophils.htm

# 107
  • Мнения: 1 104
Forest Rain, ето ги моите резултатинот днес. Мало е размазана снимката, но нещата са горе долу като при теб. Казаха ми, че всичко е наред от кабинета на доц. Конова, след като тя ги е видяла.


ПС: Аз съм в 13гс, но и на мен не ми дават регеренции за бременни. Явно лекарите си ги знаят. Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 980
Благодаря много за отговорите.
Galeona, и на мен доц. Конова ми ги назначи. Ти с акушерката ли говори?

# 109
  • Мнения: 1 104
Да, с акушерка Янакиева от Пловдивския офис. Но знам, че тя ги съветва нещата с Конова. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 980
Благодаря, и на мен ми се обади одеве и каза, че всичко е наред.

# 111
  • Мнения: 243
Здравейте! Днес трябваше да направя първата вливка на Интралипид, но съм леко болна и категорично ми отказаха. Някоя от вас приемала ли е Биозин мама и едновременно с това да е вливала Интралипид?
Дали ще е проблем ако го влея малко по-късно?
Колко време и как приемахте Биозин мама?

# 112
  • Мнения: 371
Здравейте,

Има ли някой купувал Имуноглобулин от Турция?

# 113
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте, момичета!
От два дни не мога да се свържа с "Геника" по телефона в централния офис, а ми е важно. Трябва да правя Фертилити тест и е необходимо да се предизвика цикъл и е възможно да съвпадне с празничните дни и исках да ги попитам за работното им време и кои дни ще почиват, както и някои неща за пробата и съхранението й. Писах им мейл, но нямам отговор и продължавам да не мога да се свържа с тях. Не съм от София и ми е невъзможно пътуването тази седмица. Ако някой има информация, ще съм благодарна да ме насочи.

# 114
  • Мнения: 556
Здравейте, момичета!
От два дни не мога да се свържа с "Геника" по телефона в централния офис, а ми е важно. Трябва да правя Фертилити тест и е необходимо да се предизвика цикъл и е възможно да съвпадне с празничните дни и исках да ги попитам за работното им време и кои дни ще почиват, както и някои неща за пробата и съхранението й. Писах им мейл, но нямам отговор и продължавам да не мога да се свържа с тях. Не съм от София и ми е невъзможно пътуването тази седмица. Ако някой има информация, ще съм благодарна да ме насочи.
Гледах им сайта и там има новина само за 31.12 (че ще бъде неработен). Това го разбирам като 23, 27, 30 остават работни за тях, празничните са си неработни.

# 115
  • Мнения: 75
Колко дена преди секцио спрях те Акард

# 116
  • Мнения: 1 033
Здравейте, АРТТ влияе ли се от количеството вода, което се пие?

# 117
  • София
  • Мнения: 10 642
Не

# 118
  • Мнения: 1 033
А какво мислите за тези резултати
Aртт - 22.2 реф от 22.1 до 28
Тромбоцити 309 реф от 140 до 490
Д димер 0.33 при реф 0 до 0.5µg/ml
В края на 10 г с съм
Изобщо не минсе пие вода, гади ми се от нея. Карам на айрян и сокове

# 119
  • София
  • Мнения: 10 642
Нормални резултати

Общи условия

Активация на акаунт