Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 896
  • 746
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 104
След неуспешната си бременност пуснах 100 неща. Сред тях - разширен панел тромбофилия, НК клетки и още 10 изследвания, на които не им помня имената. Включваха неща като Антифосфолипиди, Антитромбин, Лупус, Протеин S+C и още и още.
На базата на тези изследвания и на това, че всички бяха в норми, освен НК клетките, доц. Конова ми предписа интралипид.
Аз питах дали имуновенина не е по-добър, като по-скъп препарат. Отговори ми, че той се изписва при други комбинации от резултатите. При мен смята интралипида за подходящ.
Така че, не е като да изписват само едното. Просто всичко зависи от индивидуалния случай.

# 286
  • Мнения: 312
Привет момичета. Пуснах си основен пакет за тромбофилия, но честно казано нищо не мога да разбера от резултатите. Ще съм много благодарна ако някой може да помогне. Бременна съм, първа бременност, с разширени вени на краката. Мислех си, че ще има някакъв по - конкретен резултат, рових се из нета, но пак не успях да разбера имам ли повод за притеснение.



# 287
  • Мнения: X
Момичета вчера много си посиних крака ( Много ) и съм на АП . Чесно казано не знам дали има проблем или няма . Малко съмнения имам и не знам дали няма проблем да го пия .Може Да е малко странен въпрос но все пак

# 288
  • Мнения: 471
Здравейте,

Аз съм в същата ситуация.
Всички лекари, при които бях отричат вливката с Октагам и много ясно ми обясниха защо.
Ако днес 20 пациентки са отишли при тях- 20 са с едно и също предписание от доц. Русев.
Няма къде другаде в София да се направи тест за тези ембриотоксини ( до колкото знам), за да се потвърди истина ли са, не са ли.
Сама трябва да вземете решение на кой доктор да се доверите.
Аз също бях при д-р Станулов.

Момичета, помагайте! След среща с доц. Русев излязоха завишени нк клетки и инхибиращи ембриотоксини. Тъкмо се бях навила да правя вливките и вече 3ти или 4ти лекар ми казва, че хич не им вярва на тези неща. За др. Станулов става въпрос, който е много добър лекар, според мен и на който вярвам. Допълни, че този октагам( май така се пишеше) въобще не е безобиден и представлява извлечена кръв от хора. В Турция също не ги взимат под внимание. Та хем искам да изключа всички възможни варианти за неуспех, хем се притеснявам да не си навредя нещо с тези всичките препарати. Вие какво мислите? Има ли успяли след вливки? За едно момиче четох тук, дали има и други?

Моя позната ходи при доц. Русев. На нея са й завишени само НК клетките, токсини няма. При мен е по-различно малко. А иначе разбрах, че по нашите ширини, тромбофилията била много често срещана.

# 289
  • Мнения: 547
Искам да попитам, без да имам за цел да се заяждам, момичето, което сподели, че лекари са й обяснили причините, поради които да НЕ прави вливки, би ли споделила какво са ти казали? Ако искаш може да не цитираш имена на лекари, просто да кажеш какво са ти казали.

# 290
  • Мнения: 471
На мен последно ми казаха, че октагам е кръв от хора, която е изследвана за болести, но за бъдещи не. Или поне аз това разбрах. А другият препарат, аз само си разсъждавам, ако понижава нивото на нк клетките, то ако има нещо, те може да не го отчетат. Въобще всичките тези лекарства, колкото по-малко, толкова по-добре. Но, май няма начин без тях. Аз реших да вливам. Надявам се да съм ок после.

# 291
  • София
  • Мнения: 7 484
Октагам е човешки имуноглобулин, извлечен от кръвна плазма.
В листовката на октагам е описано подробно.

# 292
  • Мнения: 471
Много тежко и сериозно ми звучи Sad Направо се шашнах...

# 293
  • София
  • Мнения: 7 484
Мен лично не ме притеснява.

Използват го при трансплантация на органи, за да не отхвърлиш чуждата тъкан. Там мисля че вливките са доста по-често.

Аналогично при нас го използват, за да не отхвърлим ембриона, който е наполовина чужд организъм.

# 294
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета вчера много си посиних крака ( Много ) и съм на АП . Чесно казано не знам дали има проблем или няма . Малко съмнения имам и не знам дали няма проблем да го пия .Може Да е малко странен въпрос но все пак

Аз бих се консултирала с хематолог, на своя глава бих спряла и аспирина за 3-4 дни, но не смея да давам такъв съвет.
Преди няколко години вуйчо ми, който също е на кръворазреждащи, се беше ударил така зверски по ръката, че беше успял да скъса мускулно влакно. И заради разредената му кръв е имал малък вътрешен кръвоизлив, който му направи ръката синьо-черна за една нощ. Спряха лекарството и кървенето беше спряло, само синьото поседя известно време.

# 295
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Точно по тоя въпрос с интарлипад, аз влизам да се похваля, че след 2 вливки моите стойности на НК клетки са паднали от 27(при норма 12) на 9. Току що ми излязоха резултатите и съм много много доволна. Сега остава да забременея и износя здраво дете Grin

# 296
  • Мнения: 816
Здравейте ,  бях при Русев  и ми каза да си пусне Д-дмер и др. за контрол на Клексана . Но не го питах кога се прави изследването . Някой да го е правил при него ?
Преди това съм пускала при Паскалева и трябваше изследването да е 4 часа след поставяне на клексана - може би пак е хубаво да се спазва ?
Къде изследвате Д-димер и анти-ха ?

Относно интралипидите обсъждани по-горе , аз правих ин витро в Турция и там не ги признават . Аз бях с леко завишени НК клетки и не съм слагала . Но там ми дадоха по-висока доза преднизолон , но преди трансфера 5 дни , а не след както тук. Дори и тук лекари ми казваха , ако ще се чувстваш спокойна прави вливки , иначе не - няма гаранция , че ще помогнат,но няма да навредят

# 297
  • Мнения: 339
Доколкото знам D-dimer може да се изследва по всяко време. Изискването да са минали 4 часа от инжекцията е при изследване на анти - Ха. Анти-Ха може да се изследва в НКБ или в Токуда.
Би ли споделила каква доза преднизолон ти беше изписана?
Аз също много се колебая за вливките. НК клетките ми бяха леко завишени, но ги изследвах 40 дни след секцио и подозирам, че това е била причината за този резултат. Ще обсъдя въпроса и с репродуктивния си лекар и тогава ще реша какво да правя.

# 298
  • Мнения: 816
Доколкото знам D-dimer може да се изследва по всяко време. Изискването да са минали 4 часа от инжекцията е при изследване на анти - Ха. Анти-Ха може да се изследва в НКБ или в Токуда.
Би ли споделила каква доза преднизолон ти беше изписана?
Аз също много се колебая за вливките. НК клетките ми бяха леко завишени, но ги изследвах 40 дни след секцио и подозирам, че това е била причината за този резултат. Ще обсъдя въпроса и с репродуктивния си лекар и тогава ще реша какво да правя.

Имах Prednol по 1х16 мг за 4 дни - мисля , че го спирах в деня преди трансфера сутрин/обед , а трансфера беше на другият ден следобед . Не съм сигурна дали на всички изписват такава доза , мисля че едно младо момиче без проблеми въобще нямаше включен Преднол.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 22:25 от sanssa

# 299
  • София
  • Мнения: 121
Момичета - за вливащите препарати срещу НК клетки : в този период на грипни епидемии има ли смисъл да пием Витамин С или да взимаме препарати, които подсилват имунната система при положение, че в същото време потискаме имунната си система, заради НК клетките. Много съм объркана и освен да се моля грипът да ме подмине, не знам какво друго мога да направя.

Общи условия

Активация на акаунт